Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Nevjerovatno kako Opæina uspostavlja sistem prikupljanja prihoda preko komunalnog preduzeæa; ovo nema nigde u svijetu -platiš uslugu koju ne koristieš!? Zanimljivo evo to je upravo precizno predstavljeno u ovom èlanku!!!!
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=43758

24-09-2011 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
Platonix wrote:
Nevjerovatno kako Opæina uspostavlja sistem prikupljanja prihoda preko komunalnog preduzeæa; ovo nema nigde u svijetu -platiš uslugu koju ne koristieš!? Zanimljivo evo to je upravo precizno predstavljeno u ovom èlanku!!!!
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=43758



Platonix , evo procitah ovaj clanak i zapala mi je za oko ova izjava.

Citat: "Molim vas, ovo se ne može pravdati time da je isti sistem u Evropi i slièno, jer to nije tako-jer tamo je : „koliko uzmeš toliko platiš“, a ovdje: „koliko uzmeš-duplo platiš“."

Evo npr u UK imas isti sistem kao taj. U nekim slucajevima se parking placa po satu, pa sad ako si koristio parking 1 sat i 3 min - opet ces platiti cijenu za 2 sata. To je slucaj obicno na vecim parkinzima.

Ako imas masine za naplatu parkiranja na samoj ulici, obicno je cijena po 10 ili 20min ili neki slican sistem. Pa sad, npr ako si parkirao 13 minuta, opet ces platiti kao za 20 minuta.

Elem, poenta je da taj sistem parkiranja koji navodis nije nepoznanica na zapadu.
24-09-2011 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

bitno je kukat

kuka se i za rupe po ulicama...a rupe se ne mogu dzape pokrpat

24-09-2011 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
Dilber wrote:
bitno je kukat

kuka se i za rupe po ulicama...a rupe se ne mogu dzape pokrpat


Recimo da se naplaæuju samo puni sati ako je cijena 1h=1KM i provedete 2h:36min na parkingu, doðete i platite dva puna sata 2KM. Onda bi ovi iz Opæine Tuzla rekli ali mi smo na gubitku jer èovjek proveo 35 min a platio samo za 2 sata. Pa u tome je problem- ni graðani neæe da budu zakinuti i u tome je poenta!! A što se tièe kukanja, u narodu je ostalo snage samo još da kukaju jer ih je vlast u koju su vjerovali prevarila i sad ih pljaèka na ovaj ili neki drugi naèin. Put od svera prema panonici u u totalnoj propasti i tako æe stojati još dugo osim ako se ne bude napravilo takmièenje za Ginisovu knjigu rekorda- nejbrže skidanje sa vlasti kako opæinske tako i kantonalne i kvazi federalne
24-09-2011 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Platonix,
ti si bas neki muhanat i sav namcorast, sve neke crnjake od tema otvarash.
Neka se placa, ko ga hebe i treba da se placa.
Bruka je vozila u gradu i to vise ni dobri Tito ne ucera u red .
Ko ima para za gorivo ima i za parkinga, ha ja ili nek trazi negdje gdje se ne placa a takvih je lokacija puna carsija.
Druga je stvar sto bi svi koji idu npr. u opstinu po rodni list htjeli da se parkiraju ispod borova, tj. tik uza sami ulaz u salter salu, pa kad se tu onda stvori chep, kad se nareda vozila na ulazu, na maloj raskrsnici, kolona se uhvati do hotela, dok se strucnjaci dogovore ko bi trebao ici naprijed/nazad, a preko puta glavnog ulaza, tj. parking ispred Doma armije vazda praznih mjesta bude ali valja tu "marku dat'"!
Da se razumijemo, nije idealno ali ja nemam s tim problema.
Koliko kosta toliko platim. Jos mi samo treba da se nerviram i oko ovoga i kao ovaj lik da racunam koliko vozila za 30 dana plati sati parkinga pri temperaturi od 27 stepeni celzijusa! Dzizs!!!
Slijedom logike ne bi trebalo nikako auta koristiti jer osim skupog parkinga tu je i cijena goriva, pa kvalitet puteva, pa kradje i obijanje auta, pa skupe registracije itd.
A nema toga svega u npr. UK (osim losih puteva btw) jel tako MelMel? Tamo se neplaca parking, gorivo je besplatno a i registracije subfinacira vlada.

Auto=parking=luksuz=plati!

anforcnetli

24-09-2011 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
daleko wrote:
Platonix,
ti si bas neki muhanat i sav namcorast, sve neke crnjake od tema otvarash.
Neka se placa, ko ga hebe i treba da se placa.
Bruka je vozila u gradu i to vise ni dobri Tito ne ucera u red .
Ko ima para za gorivo ima i za parkinga, ha ja ili nek trazi negdje gdje se ne placa a takvih je lokacija puna carsija.
Druga je stvar sto bi svi koji idu npr. u opstinu po rodni list htjeli da se parkiraju ispod borova, tj. tik uza sami ulaz u salter salu, pa kad se tu onda stvori chep, kad se nareda vozila na ulazu, na maloj raskrsnici, kolona se uhvati do hotela, dok se strucnjaci dogovore ko bi trebao ici naprijed/nazad, a preko puta glavnog ulaza, tj. parking ispred Doma armije vazda praznih mjesta bude ali valja tu "marku dat'"!
Da se razumijemo, nije idealno ali ja nemam s tim problema.
Koliko kosta toliko platim. Jos mi samo treba da se nerviram i oko ovoga i kao ovaj lik da racunam koliko vozila za 30 dana plati sati parkinga pri temperaturi od 27 stepeni celzijusa! Dzizs!!!
Slijedom logike ne bi trebalo nikako auta koristiti jer osim skupog parkinga tu je i cijena goriva, pa kvalitet puteva, pa kradje i obijanje auta, pa skupe registracije itd.
A nema toga svega u npr. UK (osim losih puteva btw) jel tako MelMel? Tamo se neplaca parking, gorivo je besplatno a i registracije subfinacira vlada.

Auto=parking=luksuz=plati!

anforcnetli

dobri su tvoji komentari pravo. bas mi se svidja.

pa ja i rekoh da se i ovdje mora placati parking i sasvim normalna stvar i niko ne kuka oko toga, niti ocekujemo da se parkiramo pred ulazna vrata opcine iliti opstine.
24-09-2011 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
MelMel wrote:

dobri su tvoji komentari pravo. bas mi se svidja.



Znam !
Svidjas se i ti meni !

Ma ludilo!
Ne sjecam se kad je neko nesto pohvalio na komentarima?!
Eno covjek upecao "ribetinu" u Drini i samo 4 komentara. Hebo ribu, covjek je platio parking za 7 minuta i dvaes' komentara so far!
samo nesto kukamo, zalimo se na sve i svasta, u svemu vidimo neku zavjeru i urotu.
Daleko od toga da sam zadovoljan stanjem ovako kako jeste ali "brate minli" daj malo pozitive, pa nece nikome kruna sa glave pasti.
Evo Platonix, pitanje za tebe:
Imas li neki prijedlog kako bi po tebi ta oblast trebalo da bude uredjena?
Ok vidim da si nezadovoljan i da kritikujes sve i svasta ali imas li neki prijedlo osim kritike? Recimo, kako bi rijesio ovo pitanje naplate parkinga?
Jesi li pokusao kontaktirati nekoga iz Opcshtinskih struktura? Ili kontaktirati nekoga iz JP SiK, poslati im protestno email pismo? Znam da nisi jer to iziskuje vremena i truda, mnogo je lakse biti "cyber" junak.
24-09-2011 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Haman da ima puno opæinara na forumu, i sve što se tièe kršenja procedura- oni brane ili svataju kao nešto što je van pameti. Hehe, kakav narod takva vlast- al dolaze nove generacije...samo laganooooo

25-09-2011 at 11:29 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Ebiga, barem u svom gradu znam za æoškove, ulièice, uz neku zgradu i slièna mjesta ðe se mogu zavuæ da ga parkiram a da ne platim parking. Nisam ga nikad platio od kad su uveli naplaæivanje i niti æu. Druga je stvar kad odem u neki drugi grad. S tim je dilema od dvije-tri minute riješena.

25-09-2011 at 11:58 | Ukljuèi u odgovor
/Medeni/
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 31-05-2011
Odgovori: 164
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

sve te JAVNE KUÆE(preduzeæa) treba pothitno raspustit, kao i samu opštinu
obièni bastioni onog socijalistièkog javašluka, leglo parazita nesposobnih, amidžiæa, švalerki, roðaka, zetova, snaha, p****h materni

25-09-2011 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice