Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : MASLINOVO ULJE
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
RUŽMARIN
Nivo: Novi forumaš
volim ljude, priradu itd.

Registriran(a): 19-12-2011
Lokacija: Omiš
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

Teško je odgovoriti na sva pitanja. Udruga maslinara Paiæuša Pisak na svojoj web stranici www.paicusa.hr i èasopisu MOJE MASLINE trudi se da na najvišoj razini koristeæi eminentne struènjake iz Zavoda za javno zdrastvo koji rade razne analize, Instituta za jadranske kulture Split te vlastitih iskustava prezentirajun sve o maslinovu ulju. Svake godine u hotelu Brzet u Omišu organiziraju manifestaciju Povenjak gdje se vrši ocjenjivanje kvalitete i kakvoæe maslinovih ulja. Dodjeljuju se priznanja proizvoðaèima koji proizvode najkavlitetnije maslinovo ulje. To radimo na naèin da iz trgovine sa polica uzmemo uzorke damo ih na analizu i proizvoðaèu najboljeg ulja dodjelimo nagradu i priznanje te ga publiciramo u našim izdanjima. Ima dosta ulja upitne kvalitete, uvozi se svašta i prodaje za vrhunsku kvalitetu.Naši senzorski analitièari ocjenjivaju kvalitetu maslinovog ulja u Hotelima i restoranima. Sve to radimo da najljekovitiji proizvod bude u svojoj izvornoj kvaliteti dostupan potrošaèima.

23-01-2012 at 19:19 | Ukljuèi u odgovor
RUŽMARIN
Nivo: Novi forumaš
volim ljude, priradu itd.

Registriran(a): 19-12-2011
Lokacija: Omiš
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

Što ste zadnje kuhali na maslinovu ulju..

26-01-2012 at 17:57 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
RUŽMARIN wrote:
Što ste zadnje kuhali na maslinovu ulju..

brudet ili brodet(prošle sedmice) ,ali zbog nikakvog izbora svježe morske ribe ,bio je od odmrznutog osliæa....

a mogao bi sad za vikend da padne jedan rižoto sa plodovima mora i ostalim zanimacijama

a kad smo veæ kod maslina,zna li neko gdje ima kupiti maslina punjenih bademima?kako to dobro ide uz usoljene srdele prelivene maslinovim uljem i butelju crnog...ajme ,nije ni èudo što imam skoro metar preko
26-01-2012 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
RUŽMARIN
Nivo: Novi forumaš
volim ljude, priradu itd.

Registriran(a): 19-12-2011
Lokacija: Omiš
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

citat:
RUŽMARIN wrote:
Teško je odgovoriti na sva pitanja. Udruga maslinara Paiæuša Pisak na svojoj web stranici www.paicusa.hr i èasopisu MOJE MASLINE trudi se da na najvišoj razini koristeæi eminentne struènjake iz Zavoda za javno zdrastvo koji rade razne analize, Instituta za jadranske kulture Split te vlastitih iskustava prezentirajun sve o maslinovu ulju. Svake godine u hotelu Brzet u Omišu www.brzet.hr organiziraju manifestaciju Povenjak gdje se vrši ocjenjivanje kvalitete i kakvoæe maslinovih ulja. Dodjeljuju se priznanja proizvoðaèima koji proizvode najkavlitetnije maslinovo ulje. To radimo na naèin da iz trgovine sa polica uzmemo uzorke damo ih na analizu i proizvoðaèu najboljeg ulja dodjelimo nagradu i priznanje te ga publiciramo u našim izdanjima. Ima dosta ulja upitne kvalitete, uvozi se svašta i prodaje za vrhunsku kvalitetu.Naši senzorski analitièari ocjenjivaju kvalitetu maslinovog ulja u Hotelima i restoranima. Sve to radimo da najljekovitiji proizvod bude u svojoj izvornoj kvaliteti dostupan potrošaèima.



[Edited by RUŽMARIN on 02-02-2012 at 19:16 GMT]

[Edited by RUŽMARIN on 02-02-2012 at 19:21 GMT]
02-02-2012 at 19:15 | Ukljuèi u odgovor
RUŽMARIN
Nivo: Novi forumaš
volim ljude, priradu itd.

Registriran(a): 19-12-2011
Lokacija: Omiš
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

Znao sam firmu koja je radila masline sa bajama ali je propala kao i mnoge.
Navjerujem da æe propasti masline i bajame.

02-02-2012 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

citat:
RUŽMARIN wrote:
Što ste zadnje kuhali na maslinovu ulju..



Nista ne kuham na maslinovom ulju.

Kad je jelo gotovo, malo ga prelijem maslinovim uljem. Stavljam po salati i povremeno popijem na stecsrce dva tri gutljaja. Inace ga donosim sa primorja i to ne kupujem od svakoga nego samo od provjrene osobe. Ulje ima zelenkastu boju.

I da, da ne zaboravim, imam i ja jednu staru maslinu u svom dvoristu. Cula sam takodje pricu, na moje pitanje, zasto su mojim komsijama parcele razbacane tj. nisu u jednom komadu. Odgovor je bio, dijelili su se nekada po maslinama. Jedan brat dobije 5 maslina na ovoj livadi drugi one druge masline nize itd. sestra, po nekom starom obicaju, pokloni svoje masline braci.. Tako da danas prodaju placeve ali nemaju prilaza placu.
Eto ja se raspisa o maslinovom ulju.



[Edited by Shiva on 02-02-2012 at 23:14 GMT]
02-02-2012 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE

citat:
samson wrote:
ja koristim maslinovo i kokosovo ulje a za vok specijalno vok-ulje koje je mjesavina od kikiriki,palminog i kokosovog ulja sa zacinima

najmanje ili skoro nikako koristim suncokretovo ulje



De mi kazi ,je li przis na maslinovom ulju?

Jer cula sam da je uzasno ne zdravo ,u pojedinim zemljama svijeta zabranjeno..

Prziti na tome...

A ovako je jako zdravo...
03-02-2012 at 22:34 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MASLINOVO ULJE




citat:
samson wrote:


Naravno da przim na maslinovom ulju.
Ako se jednokratno upotrebljava (znaci NE za fritezu) i ne "dimi" (previsoka temperatura) nije nikakv problem.
Pogledaj malo mediteransku kuhinju.

Ne kontam sta mislis pod "zabranjeno u pojedinim zemljama"



Sto se tice ove moje izjave da je zabrnanjeno u pojedinim zemljama ,to sam skroo cula nakon burne reakcije jednog prijatelja kojemu sam rekla da ja przim na maslinovom ulju..

Nisam se odovljno skoncentrisala na njegove rijeci i mozes to smaatrati dezinformacijom,buduci da sam mu automatski povjerovala a evo pretrazujem po internetu i nema nista o tome

Tako da,sorry

"VAŽNO!!!
iako je svima poznato za pozitivne ucinke maslinovog ulja, jako puno ljudi nije upoznato s cinjenicom da se maslinovo ulje mora koristiti TERMICKI NEOBRAÐENO! znaci, zabranjeno je peci meso ili jaja na maslinovom ulju i misliti da je to zdravo, jer prilikom termicke obrade maslinovog ulja ono gubi svoja svojstva, a sto je najgore, postaje kancerogeno. "

Sta mislis o ovome ?
04-02-2012 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
RUŽMARIN
Nivo: Novi forumaš
volim ljude, priradu itd.

Registriran(a): 19-12-2011
Lokacija: Omiš
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

Najbolje je maslinov ulje kooristiti prirodno bez bilo koje obrade. Naglašavm da to treba biti pravo ekstra djevièansko ulje.
Sva hrana koja se priprema prženjem na bilo kakvoj masnoæi je nezdrava.
Što se tiæe maslinovog ulja ono ima isti status, maðutim ako je ulje maslinovo sa malim postotkom zasiæenih masnih kiselina i kad na njemu pržite ne stvara se dim ono nije štetno.

04-02-2012 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MASLINOVO ULJE

Maslinovo ulje jedino i koristim u domacinstvu. Przim, pecem, kuham. Jedina razlika u koristenju je u kolicini prilikom upotrebe naspram ovog suncokretovog ulja. Kupujem razlicita maslinova ulja, ona koja su za kuhanje, za pecenje i przenje..
Mislim da ne grijesim, a i ekonomicnije je (kad se zbroji cijena i kolicina upotrijebljenog suncokretovog ulja, bar kod nas).

04-02-2012 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : MASLINOVO ULJE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice