Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

Film "U zemlji krvi i meda"- Titlovan Bosanski

Srbi nisu posebno spremni da preispitaju svoju ulogu u ratu, ali Miloš Uroševiæ smatra da njegova zemlja Srbija mora da se suoèi sa zloèinima koji su poèinjeni.
“Mislim da je rediteljka prikazala stvarnu sliku rata u Bosni. To nije bio gradjanski rat. Bio je to rat protiv civilnog stanovništva. To je bila srpska agresija nad Bosnom i Hercegovinom, a sistematsko silovanje Bošnjakinja bilo je ratna taktika.”

Film "U zemlji krvi i meda" rediteljice Angeline Jolie ne samo da je ostvario nenadmašiv uspjeh u BiH uz najbolje premijerno prikazivanje otkada se prate rezultati Box Officea, veæ je i najbolja kinopremijera ove godine u Hrvatskoj.
Rediteljski i scenaristièki prvjenac Angeline Jolie poluèio je izniman uspjeh u prvoj sedmici prikazivanja u BiH. Film je pogledalo 25.374 gledatelja sa zaradom od 141.901 KM, saopæeno je iz Bliz filma i videodistribucije.

U Hrvatskoj je u samo pet dana prikazivanja film pogledalo 12.819 gledatelja, a zaradio je 379.470 kuna.

Bosanski titlovan - http://www.exyutv.com/razno/in-the-land-of-blood-and-honey

Film is in English - http://www.youtube.com/watch?v=ggx7VV2DrpA

Ovaj radi!
U zemlji krvi i meda cjeli film sa titlovima
http://www.youtube.com/watch?v=zdWot7sQNlY&feature=related


[Edited by Fini on 19-03-2012 at 22:23 GMT]

06-03-2012 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

film je polucio uspjeh (i financijsku dobit, ako navedeni pokazatelji na to ukazuju) samo zbog toga sto se oko njega stvorila dobra medijska pompa i sto je andjelina redateljica.

financijski pokazatelji ne znace nista u smislu kvaliteta filma, kao sto smo vidjeli na tonu filmova do sada...

bas cu pogledati na engleskom film, imam osjecaj da ce biti prirodniji za gledat (uzimajuci u obzir nespretne recenice na nasem, bukvalne prevode i slicno, npr. "ja sam ratni kriminalac" hahahahahah)

07-03-2012 at 08:52 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

Pogledala sam film i fascinirana sam.
Uzasno mi je bilo gledati ali dobila sam osjecaj kao da sam prozivjela ponovo neke dijelove ,mog ratnog djetinstva.
Mnogo gledam filmove i inace,i ovaj mi je film jedan od najboljih koje sam pogledala.
Imajuci u vodu da jesam vezana za ovu tematiku,iz razloga sto sam bila ovdje,kada se ono sve desavalo,onda mi je film dodatno JACI.
Ne mogu reci drazi,jer zaista je tezak za srce i dusu. Bas.
NA zalost.

Gade mi se zlocinci.

08-03-2012 at 00:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
Salai wrote:

Gade mi se zlocinci.


I meni...Gadi mi se i sve ono sto je dolazilo iz Srbije i Genocidne tvorevine na temu filma...

Film mi se uopste ne gleda...

Ne moze se snimiti, prepricati, tesko je i opisati koliko je zla ucinjeno nad civilnim stanovnistvom u BiH.

Sad bi iz glave mogao nabrojati najmanje pedeset djecaka i djevojcica sa mezarja Memici, Veljaci, Potocari, Rakita i ostalih podrinjskih mjesta. Da se covjek raspameti. Da ne pricam o masovnim grobnicama, identifikacijama, ekshumacijama i neprospavanim nocima...Tako da...bolje da ne pisem jedva se suzdrzavam...



08-03-2012 at 02:18 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

ja sam tek sinoc, u cijelosti, pogledao film, nista novo
ali ipak povlacim sve svoje komentare vezane za isti...
nije niko budala ba....

11-03-2012 at 08:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

Andželini Džoli hvala i kapa dole što je uspjela svojim filmom akcentovati krivce za problem najstraviènijuh ratnih zloèina nakon WW2, koji su se dešavali na podruèju Bosne i Hercegovine.I hvala joj na hrabrosti da prije svega prozove medjunarodnu zajednicu za odgovornost neèinjenja da se ti isplanirani,anticivilizacijski zloèini dešavaju nad èitavim jednim narodom.
Kao ženi i humanitarcuki joj hvala što je akcentovala problem ratnog zloèina silovanja,koji nažalost nije ušao u spisak taèaka optužnice za zlikovce kojima se sudi u Hagu.
Film sam odgledala i na mene je ostavio muèan utisak.Bez obzira na sve zamjerke kritike zbog tehnièkih nedostataka(loše smontiranih scena,pomalo gubljenja niti radnje u samom scenariju,loš prevod...)mislim da je uspjela da "zatalasa" javno mnjenje Balkana,ali i da zvekne moralnu šamarèinu agresorima ,kao i MZ zbog licemjerne šutnje tokom rata ,šutnje koja i dan danas drži BIH na vjetrometini,raspoluæenu u kandžama zlikovaca i politièkih kalkulanata.
Velika je sramota na strani onih BH politièara i njihovih poltrona,neznalica i glupaka koji joj nisu dozvolili da snima na teritoriji Bosne i Hercegovine.I naša,što se nismo pobunili protiv tog diletantskog odnosa prema filmskoj umjetnosti i kulturi uopšte.

11-03-2012 at 08:58 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
arnie wrote: ali ipak povlacim sve svoje komentare vezane za isti...

izvini, nisam ni upratila kakve si komentare imao? de me podsjeti gdje da ih nadjem... bas me interesira?

ps. ja komentirala nakon gledanja i ne povlacim nista, na svemu stojim!
11-03-2012 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
statebriga wrote:

izvini, nisam ni upratila kakve si komentare imao? de me podsjeti gdje da ih nadjem... bas me interesira?

ps. ja komentirala nakon gledanja i ne povlacim nista, na svemu stojim!

mislim da sam komentarisao na temi o Vedrani Rudan i to za nju stoji,
ali vezano striktno za film, metaforicki ih ne podrzavam vise u jednom od pravaca,
jer nakon, valjano, odgledanom filma imam potpuno drugaciju teoriju...

11-03-2012 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
MelMel wrote:
Evo bas sam zavrsila sa gledanjem filma na engleskom, jer ste rekli da je titlovanje na bosanskom beze.

Ne znam sta da kazem. Bojim se da ne budem shvacena pogresno, ali trenutno imam mixane emocije kada je ovaj film u pitanju.

Cudi me da do sada nije bilo vise komentrara na ovu temu!


Ja licno bih imala mnogo reci o svemu ovome,ali sutim jer se bojim reakcija u smislu da ce braniti one koji su onako postupali ,i da ce neko da se ubaci komentarisuci npr. " Bilo je zlocina i sa druge strane i slicno." a ono najvaznije,oni zlostavljani ljudi uvijek padaju u drugi plan . Jer,vecinom se ovdje borimo dokazivati ko je veci zlocinac !

PA tako se najmanje,cini mi se radi na tome da oni koji su prezivjeli ove uzase budu zbrinuti na adekvatan nacina zlocinci kaznjeni strogim najstrozijim kaznama.

Sreca moja,da u Boga vjerujem ,inace bih ostala bez pameti u potpunosti!

Smatram da treba da se prisjecamo,da opominjemo jedni druge kakvi monstrumi su medju nama!

Da,ovih monstruma medju nama je na stotine a mi se nesvjesno pored njih secemo i krecemo.

Smatram da je covjek covjeku najveci neprijatelj,ali rijetki u svakom slucaju pronalaze rijetke!

Smatram da je najveca pobjeda ovih zlostavljanih zena,to sto su ostale pri zdravom razumu i ako Bog da nasle koliko toliko mira i snage da idu dalje sa svojim zivotom.

13-03-2012 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
cupo wrote:


I meni...Gadi mi se i sve ono sto je dolazilo iz Srbije i Genocidne tvorevine na temu filma...

Film mi se uopste ne gleda...

Ne moze se snimiti, prepricati, tesko je i opisati koliko je zla ucinjeno nad civilnim stanovnistvom u BiH.

Sad bi iz glave mogao nabrojati najmanje pedeset djecaka i djevojcica sa mezarja Memici, Veljaci, Potocari, Rakita i ostalih podrinjskih mjesta. Da se covjek raspameti. Da ne pricam o masovnim grobnicama, identifikacijama, ekshumacijama i neprospavanim nocima...Tako da...bolje da ne pisem jedva se suzdrzavam...







13-03-2012 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice