Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Prosli izbori :), idemo dalje
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

Greskom sam izostavila Zorana Blagojevica (SDP) koji je dobio 1029 glasova, tako da ispada onaj zadnji iz Narodne stranke radom za boljitak.

Svijet glasa za provjereno,poznato, bilo to dobro ili lose. Mensur Alic je dobio puno glasova jer ga narod zna, a da njega nije bilo Tuzlanska alternatova iako je imala dobrih ideja bi lose prosla.

Inace, koliko sam pratila Alica on je manje vise isto pricao i kada je bio u SBiH i nezavisni i sada u Alternativi.

Isto mogu reci da se ideje oko narodnih prodavnica i sl, vec sve ranije bile na Vijecu ali onda ide ono najgore, bude odlicnih i ideja i prijedloga ali slaba realizacija.

Isto kao nasi zakoni, nemamo mi tako lose zakone koliko se slabo postuju.

13-10-2012 at 10:38 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

Kad neko spomene alternativu, sigurno sto ne pada na pamet je mesar, stariji covjek, vec bio u par politickih opcija...Kakva crna alternativa. Al' da se fino sjetio i prosao mu fol, to jeste...

[Edited by mosnik on 13-10-2012 at 12:41 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
13-10-2012 at 12:41 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

citat:
sunce wrote:
Sto se tice stranackih programa, onima kojima su poznate nadleznosti mogli su odmah da znaju sta se moze sta ne moze sto nije zanemarljivo.
obzirom da je odgovor dat na spominjanje nase stranke (borbeni), evo da malo argumentiram nesto vezano za program, upravo, nase stranke.

necu vam ja nista pricat, nego pogledajte kako su to oni, koji su kompetentniji, procijenili:

ACIPS

UG Zasto ne

kao sto se vidi iz prilozenog, a da, istovremeno, ne maltretiramo ljude s konkretnim stvarima iz programa, ta, nasa stranka, je ocijenjena kao jedna od onih sa najkonkretnijim i najrealnijim obecanjima.

da ne govorim ja koliko se "pobjednickih" politickih opcija naslo u vrhu ove analize, najbolje da sami pogledate.

ljudi u tuzli glasaju po inerciji, tradicionalno. niko ne cita program, nikoga ne interesira sta ti ljudi, kandidati, mogu da urade. upravo zbog toga sto imamo tonu kandidata na listama, a nekoliko stotina puta vise ljudi koji su potpuno neinformirani o kandidatima i strankama, dolazimo u situaciju da stranke na svoje liste stavljaju glumce, pjevace i, na drugi nacin, poznate osobe, kako bi njihova imena privukla glasace.

nekima to ne polazi za rukom, nekima da.

to sto neki kandidat nije osvojio 1000 ili 2000 ili vise glasova ili sto neki drugi jeste, znaci samo da se nasao na "listi" koja je imala vise ili manje upoznatih ili tradicionalnih.

za sdp su ljudi tradicionalno glasali (da ne kazem, komunisticki), a onda kad pogleda listu, zna da treba nekoga zaokruziti upravo s te liste, pa cita imena i zaokruzi one koje zna ili one koji mu se, nasumicno, dopadnu. za njih je, prema do sada izbrojanim glasovima, glasalo oko 11650 glasaca, pa ne cudi da najveci broj pojedinacnih glasova dobiju ljudi iz sdp-a.

procentualno, oko 10% glasaca zaokruzi samo stranku. nosioci lista obicno dobiju 20-30% glasova, a onda dalje oni ostali. rijetko ce se desiti da neki kandidat dobije vise glasova od nosioca.

kada se sve to gleda kroz prizmu matematike, onda nema prostora za sumnju zasto ce u nekoj stranci biti vise ljudi s puno glasova, u odnosu na drugu.

povjerenje u kandidata tu ne igra nikakvu posebnu ulogu, bitna je stranacka pripadnost.

nekim kandidatima iz NS (govorim o njoj jer je prozvana i smjestena, kasnije, u kontekst pol. opcija sa "neznanjem o zakonu i odgovornostima") su prilazili razni "faktori" tokom kampanje i govorili im da su trebali biti u ovoj ili onoj opciji, gdje bi vise prosperirali. no, kandidati upravo te opcije o kojoj pricamo (ili, na pricu na koju ja odgovaram) su odabrali tu stranku, jer nije poltronska, nije oportunisticka i dokazano radi dosljedno i odgovorno.

mene ne cudi, niti me obeshrabruje, neznanje koje postoji, jer prica u kojoj ja zivim nije "bogacenje preko noci", nego istrajan i vrijedan rad. ko to ne shvata, taj i ne treba da glasa na informiran nacin, nego da se prepusti plimi i oseci.

lako je pricati o uspjesima u gradu, kada uspjehe pravis novcem svih nas, kada kampanju gradis na isti nacin, kada potkupljujes medije na vec poznate nacine, itd.

nek' mi neko kaze sta je 98% kandidata samo uradilo u svom privatnom zivotu, steklo bez stele i bez zaledjine, pa da tako stanemo na mejdan...

dajte, ba, suplja prica!

ovdje diskutanti nemaju veze s programom ni stranaka za koje su sami glasali, a kamo li da imaju kapaciteta da govore nesto o drugim programima... presmijesno!

[Edited by statebriga on 13-10-2012 at 16:53 GMT]
13-10-2012 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje


Da rezimiram:
Ko ne glasa za mene, il je nepismena ovca ili je senilni inertni penzioner.

Sa takvim prepotentnim stavom, uci ces u opstinsko vijece tamo neke hidzretske... 


13-10-2012 at 18:17 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prosli izbori :), idemo dalje

citat:
sunce wrote:


Zasto bi iko bio ovca? Sta reci na to da je Ilija Jurisic dobio glasova ko par stranaka zajedno?


Upravo tako. Ljudi glasaju za osobu u koju imaju povjerenja, koju cijene kao covjeka i za koju smatraju da je zasluzna njihovog glasa/povjerenja, bez obzira da li ta osoba pripada ovoj ili onoj stranci.

Ljudima koji nisu uspjeli dobiti glasacko povjerenje, jbg vise srece drugi put. Sta drugo reci, osim da su najbolji pobjedili po narodnom izboru.
13-10-2012 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

Mi smo jedina zemlja na dunjaluku u kojoj se dešava da su svi pobjednici! 


<br /><br /><br /><br />

13-10-2012 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

ma, ja ba...

[Edited by statebriga on 13-10-2012 at 20:49 GMT]

13-10-2012 at 20:34 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prosli izbori :), idemo dalje

citat:
statebriga wrote:


povjerenje u kandidata tu ne igra nikakvu posebnu ulogu, bitna je stranacka pripadnost.




to htjedoh i da kažem. i kako god se trsili i upinjali nemože niko reæi da ne postoji "tor" socijaldemokratije. i ono što je najbolje, nemože niko reæi da neka stranka nije ispunila obeæano, kad nije ništa ni obeæala da æe da uradi
13-10-2012 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

Dakle, "idemo dalje", ali kako. Ne bi bilo dobro da idemo kako smo ranije isli, a sve su prilike da hocemo, jer smo ponovo dali glasove onima koje smo kritikovali. Od istih vodja ja ocekijem isto djelovanje, a to znaci, da se nista nece mijenjati. Kaljuga, zabokrecina za narod, a za vodje nesto drugo, sto ni policija a ni tuzilastvo ne smije da ispita.

14-10-2012 at 02:32 | Ukljuèi u odgovor
Time
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 09-10-2012
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosli izbori :), idemo dalje

sta te briga sto izbrisa post?,sve je kako si napisala !

14-10-2012 at 07:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Prosli izbori :), idemo dalje New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice