Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
Tiburon wrote:


Prvo Ceriæ, sad Kaèavenda? Jbt, poèet æu vjerovati u èuda!

Jel vjeruješ cupo da sam se odmah tebe sjetio kada sam proèitao ovu vijest



ovo je stara vijest, procitaj one novije.. kazu, nije penzija zbog zdravstvenih razloga..
12-11-2012 at 09:49 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
camac wrote:

ovo je stara vijest, procitaj one novije.. kazu, nije penzija zbog zdravstvenih razloga..

kazu da je neka prinudna penzija dok ne pocne istraga:

Kaèavenda napušta funkciju zbog izvještaja o Blažanoviæevoj smrti


Kontroverzni vladika zvornièko-tuzlanski Vasilije Kaèavenda s te funkcije odlazi zbog sumnje da je odgovoran za smrt Miliæa Blažanoviæa, ustvrdio je u izjavi advokat Duško Tomiæ. Podsjetimo, Sinod Srpske pravoslavne crkve u Patrijaršiji, koji je u proširenom sastavu zasjedao u Beogradu, u utorak je saopæio odluku o Kaèavendinom povlaèenju s funkcije.


12-11-2012 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
Tiburon wrote:


Prvo Ceriæ, sad Kaèavenda? Jbt, poèet æu vjerovati u èuda!

Jel vjeruješ cupo da sam se odmah tebe sjetio kada sam proèitao ovu vijest



ja ba, jesi li vidio cudesa u Alice zemlji. Kako je krenulo, mozda i Mico uzjase traktor i odveze se u zaborav.
12-11-2012 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Kaèavenda treba da odgovara za huškanja na èinjene ratnih zloèina, treba da odgovara što je opljaèkao crkvu na poèetku rata u Tuzli, a za to je optužen jedan drugi gospodin, takoðer Srbin koji nit luk jeo nit luko miriso, inaèe brat od T.I.

Takoðer treba da odgovara za uzurpaciju tuðe imenovine od Zvornika, Drinjaèe, Konjeviæ Polja pa sve do Bratunca i Srebrenice.

Da ne govorim o jeziku mrznje poslije rata usmjerenim protiv svega sto nije srpsko.

Ove pedofilske aktivnosti su novosti koje mu se takodjer stavljaju na teret.

Sve je ovo moglo biti i ranije da je SPC-u stalo da se ogradi od ovakvih vladika i pocinjenih zlocina koje su uredno blagosiljali.

No, hajde da vjerujem da mozda u buducnosti bude pomaka.

[Edited by cupo on 12-11-2012 at 12:00 GMT]

12-11-2012 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

i @cupoj'se sjetio @tiburona, odma'


;hanka

12-11-2012 at 12:25 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Ispovijest majke sveštenika:Sin mi je ubijen u manastiru Papraæa jer je odbio seks s Kaèavendom


Prva istraga Miliæeve smrti bila toliko traljava da su njegovo tijelo sahranili na Ozrenu, a da su nakon toga dijelovi glave i ruku naðeni u sobi u kojoj se tragedija desila, te su tajno sahranjeni u Papraæi

Odluka Sinoda Srpske pravoslavne crkve da u èetvrtak penzioniše vladiku zvornièko-tuzlanskog Vasilija Kaèavendu bila je znak da u javnost napokon mogu da isplivaju sve kriminalne radnje za koje se sumnja da je u njima uèestvovao vladika, piše beogradski Blic.

Najšokantniji je sluèaj mladog bogoslova Miliæa Blažanoviæa, koji je sa 19 godina stradao 1999, ali je sluèaj pred pravosuðem pokrenut tek nedavno, kada je porodica angažovala advokata Duška Tomiæa.

Prema zvaniènoj verziji, Blažanoviæ se ubio bombom u manastiru Papraæa kod Šekoviæa. Meðutim, njegova majka Dragica Jovièiæ u ispovjesti za „Blic“ tvrdi da je Miliæ ubijen jer je odbio da spava sa vladikom Vasilijem. Priseæa se da je sinu savjetovala da se èuva vladike „jer se prièalo da je pedofil“.

Sin ju je, kaže, poslušao, i pokušavao je da ne bude nikad sam u prostoriji sa Kaèavendom. Ipak, prièa majka, nije prošlo mnogo i Miliæ je „primijetio kako ga vladika gleda“.

- Nikada mi nije prièao o tome. Meðutim, majka mi je nakon smrti Miliæa isprièala šta je njoj rekao i zakleo je da ne smije nikom ni rijeè da kaže. Isprièao joj je da je jedno veèe u crkvu u Doboju došao Kaèavenda. Bio je pijan i Miliæu je bacio kljuèeve od sobe, navodno da ide da je pospremi.

Meðutim, uspio je da izvrda. Nije otišao, preplakao je cijelu noæ. Ujutru je odmah prebaèen u manastir Papraæu jer nije pristao na ono na šta je vladika mislio. Znala sam da je tamo leglo pedofilije - prièa Jovièiæeva.

Nekoliko dana nakon toga Miliæ je naðen mrtav u svojoj sobi. Meðutim, nastavlja majka, roditelje niko iz manastira nije pozvao da im javi za smrt.

- Oni su tokom noæi sve sredili. Prostorija je okreèena, pa je izgledalo kao da se ništa nije desilo. Miliæ se nije ubio. Znam njegov karakter. Sigurno je znao više nego što je trebalo i morao je da umre. Kada sam smogla snage i otišla u manastir Papraæu, na dužnosti je bio sveštenik Stefan. Rekao mi je da se Miliæ taj dan ponašao normalno i da su nakon nekog krštenja svi otišli u svoje sobe na odmor.

Ništa više nije smio da mi kaže. Poruèio mi je da æutim. Poslije sedam dana Miliæevi prijatelji mi javljaju da je otac Stefan premješten u Srbiju. Imala sam želju da Stefana posjetim, ali je umro - nastavlja potresnu ispovijest Dragica Jovièiæ.

Nekoliko godina nakon smrti Miliæa, kod Mostara je pronaðen mrtav i njegov ujak, prevoznik voæa iz Crne Gore u RS. Kako saznajemo, tragedija se dogodila nakon što se u jednoj kafani na putu požalio kako mu je sestriæ nastradao zbog vladike Kaèavende.

Advokat Duško Tomiæ otkriva da je o Miliæevoj smrti obavijestio Tužilaštvo BiH, Specijalno tužilaštvo RS i okružna tužilaštva u Bijeljini i Istoènom Sarajevu.

Istièe da je prva istraga Miliæeve smrti bila toliko traljava da su njegovo tijelo sahranili na Ozrenu, a da su nakon toga dijelovi glave i ruku naðeni u sobi u kojoj se tragedija desila, te su tajno sahranjeni u Papraæi.

- Èlanovi Sinoda i Anketnog odbora SPC bili su kod majke, dede i bake i od njih su uzeli izjavu. Lièno sam Sinodu pisao prije godinu dana, kao i bivši ðakon Kaèavende Bojan Jovanoviæ. On je dao iskaz i Anketnom odboru SPC i potvrdio da mu se Miliæ žalio na Kaèavendu.


Sada tvrditi da Kaèavenda odlazi jer je bolestan i moliti ga da ostane do maja skandalozno je - kaže Tomiæ.

12-11-2012 at 13:13 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Dokazi protiv vladike Vasilija Kaèavende završili u fioci

BANJALUKA - Bojan Jovanoviæ, bivši ðakon vladike zvornièko-tuzlanskog Vasilija godinama je javno iznosio delikatne detalje iz života ovog episkopa. On je za Radio Sarajevo rekao da su mu kabinet bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadiæa i BIA nudili da ga ozvuèe kako bi imali snimke svega što radi i govori Vasilije Kaèavenda. Imali su nameru, kaže Jovanoviæ, da prikupe dovoljno dokaza.

Pet godina kasnije, bivši ðakon Bojan Jovanoviæ tvrdi da postoje snimci o svemu, ali da vlasti u Srbiji jednostavno nisu htele da preduzmu nikakave korake.


Advokat iz Tuzle Faik Muhiæ kaže da èak i jedna jednostavna transakcija - prodaja imovine Ribolovaèkog udruženja „Šaran“ parohiji Srpske pravoslavne crkve, od koje je deo novca namenjen radnicima, postao problematièan.

- Nameravaju da ovo udruženje izbrišu iz sudskog registra. U tom sluèaju bio bi ugašen i raèun, pa „Šaran“ ne bi dobio svoj novac - kaže Muhiæ.


Posle prodaje imovine „Šarana“, zemljišta i restorana „Pet jezera“ za 450.000 KM parohiji SPC u Bijeljini, najpre su izmirene nagomilane zakonske obaveze udruženja, a preostali deo novca trebalo je da legne na raèun „Šarana“, ali nije.



Uz ovu kupljenu lokaciju vladika Vasilije je za SPC izgradio jedan od najlepših manastira, posveæen Svetoj Petki. Ureðena su jezera, a u planu je da uz manastir budu podignuti i drugi sadržaji. Poznat po raskoši kojom oprema odaje Vasilije je i ovaj manastir opremio u tom stilu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/352546/Dokazi-protiv-vladike-Vasilija-Kacavende-zavrsili-u-fioci

12-11-2012 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

FTV Zašto se pedofil Vasilije Kaèavenda povlaèi iz službe ?

13-11-2012 at 02:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Bojan Jovanoviæ - Prljave rabote Ðavoljeg vladike

Nekadašnji ðakon Srpske pravoslavne crkve Bojan Jovanoviæ iz Beograda je za FTV govorio o tome kakvu je mraènu ulogu i utjecaj na Vojsku RS-a imao vladika Kaèavenda, o ulozi Biljane Plavšiæ, ubistvu Ljubiše Saviæa, te još nekim aktuelnim temama.

13-11-2012 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Seks, laži i prinudno penzionisanje

Jedan od najmoænijih vladika SPC-a Vasilije Kaèavenda prisiljen je da demisionira pod težinom optužbi koje su mu predoèene na prošlonedjeljnom zasjedanju Svetog sinoda SPC-a.

Na posljednjem zasjedanju crkvene vlade, kako saznajemo, pominjane su njegove sklonosti raznim perverzijama, nezakonito djelovanje, bogaæenje, ali su otvorena i najteža krivièna djela koja je ovaj “bolesni” episkop poèinio. Sasvim je jasno da Vasilije ne odlazi u penziju zbog narušenog zdravlja, kako je to Sinod SPC-a objavio, veæ zbog ucjene da æe u javnost isplivati brojni dokazi o užasima koje je poèinio. Lista zlodjela zbog kojih je ovaj episkop davno morao biti rašèinjen veoma je velika. Na dušu mu se stavlja ubistvo Miliæa Blažanoviæa, mladog uèenika bogoslovije, koje se desilo 1999. godine u konaku manastira Papraæa.

Prema zvaniènoj verziji, Blažanoviæ se ubio bombom u manastiru Papraæa kod Šekoviæa. Meðutim, njegova majka Dragica Jovièiæ tvrdi da je Miliæ ubijen jer je odbio da spava sa vladikom Vasilijem, a i namjeravao je progovoriti o seksualnom maltretiranju koje se dešavalo iza zidina manastira. Svjedoci iz Crkve kao glavne krivce za Miliæevu smrt oznaèili su vladike Vasilija, Pahomija i monaha Arsenija.U manastiru Papraæa pronaðen je dnevnik monaha Arsenija, u kojem su svakodnevno bilježene bludne radnje koje je poèinio zajedno sa Pahomijem. Ðavolji vladika Kaèavenda iskoristio je svoje veze u politici i policiji da bi se sluèaj zataškao.

Nekoliko godina nakon smrti Miliæa, kod Mostara je pronaðen mrtav i njegov ujak, prevoznik voæa iz Crne Gore u RS. Tragedija se dogodila nakon što se u jednoj kafani na putu požalio kako mu je sestriæ nastradao zbog vladike Kaèavende. Ðavoljeg vladiku, koji je poznat iz vremena agresije kao sveštenik koji je redovno blagosiljao zloèince prije krvavih pohoda, graðani Bijeljine pamte i po zloèinima koje je poèinio nad Srbima tokom rata.

(Slobodna Bosna)

16-11-2012 at 19:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice