Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kačavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Odgovori: 5224
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kačavenda (sabrana nedjela)

citat:
Tiburon wrote:

Prvo Cerić, sad Kačavenda? Jbt, počet ću vjerovati u čuda!

Jel vjeruješ cupo da sam se odmah tebe sjetio kada sam pročitao ovu vijest

ovo je stara vijest, procitaj one novije.. kazu, nije penzija zbog zdravstvenih razloga..
12-11-2012 at 09:49 | Uključi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Odgovori: 747

citat:
camac wrote:

ovo je stara vijest, procitaj one novije.. kazu, nije penzija zbog zdravstvenih razloga..

kazu da je neka prinudna penzija dok ne pocne istraga:

Kačavenda napušta funkciju zbog izvještaja o Blažanovićevoj smrti

Kontroverzni vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda s te funkcije odlazi zbog sumnje da je odgovoran za smrt Milića Blažanovića, ustvrdio je u izjavi advokat Duško Tomić. Podsjetimo, Sinod Srpske pravoslavne crkve u Patrijaršiji, koji je u proširenom sastavu zasjedao u Beogradu, u utorak je saopćio odluku o Kačavendinom povlačenju s funkcije.

12-11-2012 at 10:05 | Uključi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

citat:
Tiburon wrote:

Prvo Cerić, sad Kačavenda? Jbt, počet ću vjerovati u čuda!

Jel vjeruješ cupo da sam se odmah tebe sjetio kada sam pročitao ovu vijest

ja ba, jesi li vidio cudesa u Alice zemlji. Kako je krenulo, mozda i Mico uzjase traktor i odveze se u zaborav.
12-11-2012 at 10:18 | Uključi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24018

icon Re: Persona non grata Kačavenda (sabrana nedjela)

Kačavenda treba da odgovara za huškanja na činjene ratnih zločina, treba da odgovara što je opljačkao crkvu na početku rata u Tuzli, a za to je optužen jedan drugi gospodin, također Srbin koji nit luk jeo nit luko miriso, inače brat od T.I.

Također treba da odgovara za uzurpaciju tuđe imenovine od Zvornika, Drinjače, Konjević Polja pa sve do Bratunca i Srebrenice.

Da ne govorim o jeziku mrznje poslije rata usmjerenim protiv svega sto nije srpsko.

Ove pedofilske aktivnosti su novosti koje mu se takodjer stavljaju na teret.

Sve je ovo moglo biti i ranije da je SPC-u stalo da se ogradi od ovakvih vladika i pocinjenih zlocina koje su uredno blagosiljali.

No, hajde da vjerujem da mozda u buducnosti bude pomaka.

[Edited by cupo on 12-11-2012 at 12:00 GMT]

12-11-2012 at 11:57 | Uključi u odgovor
arnie_returns
when the time comes

i @cupoj'se sjetio @tiburona, odma'

;hanka

12-11-2012 at 12:25 | Uključi u odgovor
arnie_returns
when the time comes

Ispovijest majke sveštenika:Sin mi je ubijen u manastiru Papraća jer je odbio seks s Kačavendom

Prva istraga Milićeve smrti bila toliko traljava da su njegovo tijelo sahranili na Ozrenu, a da su nakon toga dijelovi glave i ruku nađeni u sobi u kojoj se tragedija desila, te su tajno sahranjeni u Papraći

Odluka Sinoda Srpske pravoslavne crkve da u četvrtak penzioniše vladiku zvorničko-tuzlanskog Vasilija Kačavendu bila je znak da u javnost napokon mogu da isplivaju sve kriminalne radnje za koje se sumnja da je u njima učestvovao vladika, piše beogradski Blic.

Najšokantniji je slučaj mladog bogoslova Milića Blažanovića, koji je sa 19 godina stradao 1999, ali je slučaj pred pravosuđem pokrenut tek nedavno, kada je porodica angažovala advokata Duška Tomića.

Prema zvaničnoj verziji, Blažanović se ubio bombom u manastiru Papraća kod Šekovića. Međutim, njegova majka Dragica Jovičić u ispovjesti za „Blic“ tvrdi da je Milić ubijen jer je odbio da spava sa vladikom Vasilijem. Priseća se da je sinu savjetovala da se čuva vladike „jer se pričalo da je pedofil“.

Sin ju je, kaže, poslušao, i pokušavao je da ne bude nikad sam u prostoriji sa Kačavendom. Ipak, priča majka, nije prošlo mnogo i Milić je „primijetio kako ga vladika gleda“.

- Nikada mi nije pričao o tome. Međutim, majka mi je nakon smrti Milića ispričala šta je njoj rekao i zakleo je da ne smije nikom ni riječ da kaže. Ispričao joj je da je jedno veče u crkvu u Doboju došao Kačavenda. Bio je pijan i Miliću je bacio ključeve od sobe, navodno da ide da je pospremi.

Međutim, uspio je da izvrda. Nije otišao, preplakao je cijelu noć. Ujutru je odmah prebačen u manastir Papraću jer nije pristao na ono na šta je vladika mislio. Znala sam da je tamo leglo pedofilije - priča Jovičićeva.

Nekoliko dana nakon toga Milić je nađen mrtav u svojoj sobi. Međutim, nastavlja majka, roditelje niko iz manastira nije pozvao da im javi za smrt.

- Oni su tokom noći sve sredili. Prostorija je okrečena, pa je izgledalo kao da se ništa nije desilo. Milić se nije ubio. Znam njegov karakter. Sigurno je znao više nego što je trebalo i morao je da umre. Kada sam smogla snage i otišla u manastir Papraću, na dužnosti je bio sveštenik Stefan. Rekao mi je da se Milić taj dan ponašao normalno i da su nakon nekog krštenja svi otišli u svoje sobe na odmor.

Ništa više nije smio da mi kaže. Poručio mi je da ćutim. Poslije sedam dana Milićevi prijatelji mi javljaju da je otac Stefan premješten u Srbiju. Imala sam želju da Stefana posjetim, ali je umro - nastavlja potresnu ispovijest Dragica Jovičić.

Nekoliko godina nakon smrti Milića, kod Mostara je pronađen mrtav i njegov ujak, prevoznik voća iz Crne Gore u RS. Kako saznajemo, tragedija se dogodila nakon što se u jednoj kafani na putu požalio kako mu je sestrić nastradao zbog vladike Kačavende.

Advokat Duško Tomić otkriva da je o Milićevoj smrti obavijestio Tužilaštvo BiH, Specijalno tužilaštvo RS i okružna tužilaštva u Bijeljini i Istočnom Sarajevu.

Ističe da je prva istraga Milićeve smrti bila toliko traljava da su njegovo tijelo sahranili na Ozrenu, a da su nakon toga dijelovi glave i ruku nađeni u sobi u kojoj se tragedija desila, te su tajno sahranjeni u Papraći.

- Članovi Sinoda i Anketnog odbora SPC bili su kod majke, dede i bake i od njih su uzeli izjavu. Lično sam Sinodu pisao prije godinu dana, kao i bivši đakon Kačavende Bojan Jovanović. On je dao iskaz i Anketnom odboru SPC i potvrdio da mu se Milić žalio na Kačavendu.

Sada tvrditi da Kačavenda odlazi jer je bolestan i moliti ga da ostane do maja skandalozno je - kaže Tomić.

12-11-2012 at 13:13 | Uključi u odgovor
cupo

Dokazi protiv vladike Vasilija Kačavende završili u fioci

BANJALUKA - Bojan Jovanović, bivši đakon vladike zvorničko-tuzlanskog Vasilija godinama je javno iznosio delikatne detalje iz života ovog episkopa. On je za Radio Sarajevo rekao da su mu kabinet bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića i BIA nudili da ga ozvuče kako bi imali snimke svega što radi i govori Vasilije Kačavenda. Imali su nameru, kaže Jovanović, da prikupe dovoljno dokaza.

Pet godina kasnije, bivši đakon Bojan Jovanović tvrdi da postoje snimci o svemu, ali da vlasti u Srbiji jednostavno nisu htele da preduzmu nikakave korake.

Advokat iz Tuzle Faik Muhić kaže da čak i jedna jednostavna transakcija - prodaja imovine Ribolovačkog udruženja „Šaran“ parohiji Srpske pravoslavne crkve, od koje je deo novca namenjen radnicima, postao problematičan.

- Nameravaju da ovo udruženje izbrišu iz sudskog registra. U tom slučaju bio bi ugašen i račun, pa „Šaran“ ne bi dobio svoj novac - kaže Muhić.

Posle prodaje imovine „Šarana“, zemljišta i restorana „Pet jezera“ za 450.000 KM parohiji SPC u Bijeljini, najpre su izmirene nagomilane zakonske obaveze udruženja, a preostali deo novca trebalo je da legne na račun „Šarana“, ali nije.

Uz ovu kupljenu lokaciju vladika Vasilije je za SPC izgradio jedan od najlepših manastira, posvećen Svetoj Petki. Uređena su jezera, a u planu je da uz manastir budu podignuti i drugi sadržaji. Poznat po raskoši kojom oprema odaje Vasilije je i ovaj manastir opremio u tom stilu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/352546/Dokazi-protiv-vladike-Vasilija-Kacavende-zavrsili-u-fioci

12-11-2012 at 22:57 | Uključi u odgovor
cupo

FTV Zašto se pedofil Vasilije Kačavenda povlači iz službe ?

13-11-2012 at 02:10 | Uključi u odgovor
cupo

Bojan Jovanović - Prljave rabote Đavoljeg vladike

Nekadašnji đakon Srpske pravoslavne crkve Bojan Jovanović iz Beograda je za FTV govorio o tome kakvu je mračnu ulogu i utjecaj na Vojsku RS-a imao vladika Kačavenda, o ulozi Biljane Plavšić, ubistvu Ljubiše Savića, te još nekim aktuelnim temama.

13-11-2012 at 16:47 | Uključi u odgovor
cupo

Seks, laži i prinudno penzionisanje

Jedan od najmoćnijih vladika SPC-a Vasilije Kačavenda prisiljen je da demisionira pod težinom optužbi koje su mu predočene na prošlonedjeljnom zasjedanju Svetog sinoda SPC-a.

Na posljednjem zasjedanju crkvene vlade, kako saznajemo, pominjane su njegove sklonosti raznim perverzijama, nezakonito djelovanje, bogaćenje, ali su otvorena i najteža krivična djela koja je ovaj “bolesni” episkop počinio. Sasvim je jasno da Vasilije ne odlazi u penziju zbog narušenog zdravlja, kako je to Sinod SPC-a objavio, već zbog ucjene da će u javnost isplivati brojni dokazi o užasima koje je počinio. Lista zlodjela zbog kojih je ovaj episkop davno morao biti raščinjen veoma je velika. Na dušu mu se stavlja ubistvo Milića Blažanovića, mladog učenika bogoslovije, koje se desilo 1999. godine u konaku manastira Papraća.

Prema zvaničnoj verziji, Blažanović se ubio bombom u manastiru Papraća kod Šekovića. Međutim, njegova majka Dragica Jovičić tvrdi da je Milić ubijen jer je odbio da spava sa vladikom Vasilijem, a i namjeravao je progovoriti o seksualnom maltretiranju koje se dešavalo iza zidina manastira. Svjedoci iz Crkve kao glavne krivce za Milićevu smrt označili su vladike Vasilija, Pahomija i monaha Arsenija.U manastiru Papraća pronađen je dnevnik monaha Arsenija, u kojem su svakodnevno bilježene bludne radnje koje je počinio zajedno sa Pahomijem. Đavolji vladika Kačavenda iskoristio je svoje veze u politici i policiji da bi se slučaj zataškao.

Nekoliko godina nakon smrti Milića, kod Mostara je pronađen mrtav i njegov ujak, prevoznik voća iz Crne Gore u RS. Tragedija se dogodila nakon što se u jednoj kafani na putu požalio kako mu je sestrić nastradao zbog vladike Kačavende. Đavoljeg vladiku, koji je poznat iz vremena agresije kao sveštenik koji je redovno blagosiljao zločince prije krvavih pohoda, građani Bijeljine pamte i po zločinima koje je počinio nad Srbima tokom rata.

(Slobodna Bosna)

16-11-2012 at 19:13 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: belmyca, Dexwood, dzihad, Meli, Sumla, whitedog, worldimmigratione, yuti
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kačavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net