Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru

FORUM : Putopisi : Boi u Berku
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Boi u Berku

Juer, 21.12.2012. kad su blente ekale da Svijet odleti u zrak (ila u mojoj generaciji 1971.-1974., 2. uvene gimnazije u Krianievoj ulici u Zagrebu jedna to je pitali od ega se sastoji atom - a ona e - OD BARUTA ...)otila dakle ja sa svojim kolegama s posla u selo Berak, kod eletovaca, samo par km od Lipovca, granice sa Srbijom, gdje su bile crte fronta od Vukovara ... Skupili smo neto kuna, odjee i slatkia i osjetili samohranu mater s troje djece. enica lijepa, gluhonijema,, ocu i materi s djecom dola jer otac ne benda ... I nije mi ao uredskog derneka. Juer se Boi i Ramazan neki davni u meni spojio. Vozi nas ofer Joa kombijem do eletovaca. Da se pie putopis --- moe. Do Broda od Zgareba za sat i po, autoput gotovo prazan. Prema Lipovcu i Srbiji izbrojasmo juer preko 40 lepera sa po 10 polovnih automobil na svakom ... Veinom stari auti koji e nai kupce u Bugarskoj, Srbiji, Rumunjskoj ... eto ti Europe i Evrope. Mi imm doemo vie ko reciklano dvorite, otpad ... mrzim taj gubitak ponosa slavenskog. Kad smo izgubili slavenski duh i duu ... zata se prodajemo, kad emO, ako se ne dogodi neki novi Matija Gubec, i dalje biti kmetovi ... al skrenula sam s prie ... perem store za praznike ...)

Htjedoh vam o Slavoniji rei - zemlja oko Berka je "mrak", crni se ko ono kad kau - da propadnem u crnu zemlju - e tamo u Berku je zemlja tkva- isti humus ... al sela su prazna, tuna je Slavonija, izgubljena, bez mladosti i djejih vrtia.... I mrtvi se dilje --- vidim putokaz PRAVOSLAVNO GROBLE, a malo dalje KATOLOKO GROBLJE ... Nee ti putokaza ... a ide 2013. i mi emo u Hrvatskoj u Europe ... A moja Sirija se raspada u mukama ... rekla bi moja nena Fta - hala dabogda ne bili ... ili bili?
Sad nema nieg osim njiva, izoranih dodue, dubokom zimskom brazdom da se do proljea odmore njedraa zemlje, osim njiva i sokolova, svraka ... tu i tamo pokoji traktor ... U Oroliku skreemo prema Berku do kue nae domaice kojoj pomo nosimo ... selo je bilo pola-pola. Sad Srba nema ... Pitam, blesava - kako je poelo!? Kako? Netko je ugasio svjetlo pameti ... Danas nema posla, ima siroine i polu-sirotinje. Da barem jo nafte na eletovcima ima ... ive od hrane koju proizvedu, od nadnica i rada u susjednoj peradarskoj farmi ... kam pusti poticaji, kam ministi koji nikad nisu sjeli u kola pa obili Zemlju , Lijepu nau koju vode. Ja, kao uvjereni ljeviar, ljuta sam na ove "moje" jer su se povampirili i zaboravili sutinu socijal-demokracije ...
Juer je trebao biti sudnji dan, kao da on ve decenijama ne traje ... Dan je bio zimski, lijep i tugaljiva kao to sam i sama.... Tko e s ovih pohranajih zemalja bive Jugoslavije skinuti prokletstvo ... kad e poeti VELIKA DUHOVNA PROMJENA GLADNIJH I JADNIH DUA, namuenih nepravdama, politikim, moralnim, ljudskim ... Zima u Berku i Boi narodu dolazi ... gole zimske grane ... zata ovjek ivi ... SRETNA VAM 2013. mima

PS Nala sam itajui dosta tipfelera, jer prsti mi lete .. al mrsko mi ispravljati ... vi ete oprostiti.

DODATAK: NISAM VJERNIK, VE SUMNJAM, nadam se iskreno da IPAK POSTOJI. A KAKO E DRUGAIJE, NO SUMNJATI, PAE MIJEANO TO MU JE MOLITVA S MINARTEA U KRVI PA OSJEAM DA MI JE ALAH KAO BABAO RAHMETLI MI, ONAJ ISTI BABUKA MOJ ZVONKO TO JE VOLIO BOSNU I BEHIJICU SVOJU, A ZAPIS U CRKVI KRAJ KRAPINE MU PREZIME SPOMINJE NEDAVNE 1573. GODINE KAD BIJAE SELJAKA BUNA. to u no da sumnjam u deurne Bogove ali ... DA SE NE ZABORAVI NI SREBRENICA NI BERAK, NI ZA RAMAZANA NI ZA BOIA .... MIRA I RAZUMA NARODIMA ...
ZLOIN U BERKU

upanijski sud u Vukovaru

Predmet: K-48/06
Optunica: DO u Vukovaru br. K-DO-42/01
Datum podizanja optunice: 05. travnja 2006, precizirana podneskom od 08. rujna 2006. godine, izmijenjena podneskom od 19. studenog 2007. godine
Kazneno djelo ratnog zloina protiv civilnog stanovnitva iz l.120.st.1. OKZ RH

Optueni: Slobodan Vueti (DO odustalo od optunice podneskom od 19. 11. 2007. ), Peter Gunj (DO odustalo od optunice podneskom od 19. 11. 2007. ), Mirko Vuji (postupak u odnosu na njega razdvojen 22. 12. 2006. zbog raspravne nesposobnosti) i Stevan Peri

Zastupnik optunice: Zdravko Babi, zamjenik DO u Vukovaru

Branitelji opuenih: odvj. Nediljko Reetar, odvj. Branko Ivi, odvj. Andrej Georgievski, odvj. Tomislav Filakovi

Vijee za ratne zloine: Nikola Beenski, predsjednik Vijea, Branka Ratkajec-ovi, lanica Vijea, eljko Marin, lan Vijea

rtve (prema preciziranoj optunici od 08. rujna 2006. godine):
Ubijeni: Milan Kovaevi, Stipo Mitrovi, Tomo Jelini, Ljubica Mitrovi, Zlatko Mitrovi, uro Mitrovi, Marko Kujundi, Damir Kovaevi, Marijan Marini, Marin Mitrovi, Dragutin Penavi, Bartol Penavi, eljo Ore, Ivan Garvanovi, Mato Garvanovi, Milan Jeleni, Damir Mitrovi, Jozo Mrkonji, Ljubica Garvanovi, Tunica Garvanovi, Ana Magi, Janko Latkovi, Pero Gvozdanovi, Janko Mrzopoljac
Odvedeni i nestali: Mato Kujundi, Jakov Kujundi, Slavko Mitrovi, Marko Penavi, Dragutin Gvozdanovi, Mato Mijatovi, Mato Tomi, Luca Tomi, Ivan Ilani, Ilija Boji, Josip Majdaek, Edvina Ilani, Marijan Kujundi, Ivan Juratovac, Janko Gruba, Ivan Sotinac
Zlostavljani: Marin Kujundi, Milan Ivani, Marin Marti, Mara Kraji, Marta Naki, Ljubica Potoki

rtve (prema izmijenjenoj optunici od 19. 11. 2007. godine):
- ubijeni: Milan Jelini i Marin Mitrovi
- nestao: Slavko Mitrovi
- fiziki zlostavljani: Mara Kralji i Marica Mitrovi
- psihiki zlostavljani: obitelji Vladimira Mitrovia, Marijana Kujundia i Mate Mitrovia
- oduzete stvari: Tadija Mrkonji

[Edited by mima on 22-12-2012 at 12:56 GMT]

22-12-2012 at 10:50 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: hiki, Kuhar, ladybird, MorisonJMire, princeza, rasa, stana, tuzlastana, TZ_82
FORUM : Putopisi : Boi u Berku New Topic Post Reply

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net