Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
djecko wrote:

Po mom mišljenju jako ogranièena konstatacija


pouèena periodom od španske inkvizicije preko doba komunizma, Srebrenice itd. itd. pa do danas... zajebi
iskreno, meni smetaju ekstremno vjerske sekte,
još iskrenije najviše mi smetaju Vehabije/Selefije koje oèito kaljaju lijepo ime evropskog islama,
ali najiskrenije osipam se od hapšenja i sudkih epiloga regionalnih razmjera kada su u pitanju te Vehabije,
ali kad su èetnièka divljanja i zastrašivanja povratnika u Podrinju i širom ove zemlje napaæene, onda se sve završi samo na blagim kritikima, na koje se slabo ko i obazire,

a što se tièe ateizma, uvijek mi se nekako istièe kada treba da se, u veæini, kritikuju sekte koje se pozivaju na neka islamska ubjeðenja
26-05-2013 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
arnie wrote:

pouèena periodom od španske inkvizicije preko doba komunizma, Srebrenice itd. itd. pa do danas... zajebi
iskreno, meni smetaju ekstremno vjerske sekte,
još iskrenije najviše mi smetaju Vehabije/Selefije koje oèito kaljaju lijepo ime evropskog islama,
ali najiskrenije osipam se od hapšenja i sudkih epiloga regionalnih razmjera kada su u pitanju te Vehabije,
ali kad su èetnièka divljanja i zastrašivanja povratnika u Podrinju i širom ove zemlje napaæene, onda se sve završi samo na blagim kritikima, na koje se slabo ko i obazire,

a što se tièe ateizma, uvijek mi se nekako istièe kada treba da se, u veæini, kritikuju sekte koje se pozivaju na neka islamska ubjeðenja

ovo je još ogranièenije od svih historijskih društvenih sistema
26-05-2013 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
camac wrote:
ako se ide hronoloski, tom nekom evolucijskom putanjom, od majmuna, preko pracovjeka do covjeka koji nije poznavao/ priznavao vjeru, pa preko perioda kada su ljudi vjerovali do trenutka kada su (ponovo) postali ateisti, da li to znaci da se oni vracaju korijenima, tj. da ce u nekom doglednom periodu, iduci tom silaznom putanjom, opet postati majmuni

P.S. slobodno prebacite u provale, ja se valjam od smijeha, dok ovo pisem..

Zajebo si se samo u jednom. Evolucijski ateisti i agnostici su naprednije forme ljudskog uma od vjernika A vjerovatno sluèajno si i pobrkao kruške i jabuke kada si u evoluciju ubacio kategorije vjernik-nevjernik-ateista-agnostik. Ili bi ti kao vjernici spaljivao nevjernike zato što nisu na istom evolucijskom stupnju sa tobom. A nevjernike ti identifikuješ tako što oni imaju recimo - duže ruke, pogrbljeniji su, maljaviji, uši su im veæe (jer moraju što prije èuti vjernièku opasnost), nosevi su im veæi makar za duplu šitrinu nozdrva (da bi mogli nanjušiti istu opasnost)...
I pri tom moraju imati makar za 1 cm deblju kožu od vas "vjernika" da mogu duže goriti na lomaèama evolucijskim. To je na ovom svijetu. A baš me interesuje kada æeš iskustva sa onoga svijeta poèeti prenositi
27-05-2013 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
arnie wrote:
da dodam
Ateizam je maska za islamofobiju,
to je nepobitna i dokazana èinjenica,
svi društveni sistemi kroz Historiju ove planete su u osnovi bili i jesu islamofobièni,
izuzev ako se ne radi o tradicionalno islamskom tlu, ali se i tu sistematski fabriciraju ratovi meðu muslimanima,
komunizam je za izgovor koristio navodni ateizam da bi se stvorio efekat nepristrasnosti,
sve dok se ne složimo oko ove èinjenice i ne priznamo zloèine nad muslimanima, kako u bližoj tako i u daljnoj prošlosti, koji su oèigledni...
NEMA NEMA NEMA idealnog suživota...

evo èistog primjera, dok Tuzla plaèe zbog zloèina na Kapiji, ateisti prièaju o Titovom roðendanu i danu mladosti... WTF!?!?!?



pa fobija se stièe od neèeg što je ružno i zastrašujuæe,pa isam pišeš da se ratovi naj lakše fabrikuju na islamskom tlu,a ko to traži suživot sa muslimanima po mom mišljenju niko,
a što se tièe zloèina i njihovih priznavanja to æe se malo saèekati da se izvrše rasvetljavanja istih,rekonstrukcija prezentacije.
27-05-2013 at 10:04 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
Aidatuzla wrote:
arnie, odvadi malo zivota ti. Jesil ti normalan? Sunce, cisto sumnjam da su ova dvojica iz vjerskih (pa makar i u njihovim glavama iskrivljenim) osjecanja ubili tog jadnika. Oni i njima slicni su cesto samo instrument onih koji tim cinom zele opravdati neki politicki potez (mozda u ovom slucaju izmjena nekog zakona o imigraciji) i sasvim je moguce da krajnji motivator svega i nema puno veze s vjerom. Cini mi se da se i u francuskoj desilo nesto slicno. Slucajnost? Hm?


Ne sjecam se da sam ikoga spominjala, mozda je ovo nekome drugom odgovor?

Sto se tice teme, koliko ima provala, mogla bio se zvati i "vjerovali ili ne".

Camac, nije mi bas jasna potreba da se neko naziva majmunima, a sto se tice tvoje "naucne" teze, uvijek je bilo ljudi koji su mislili svojom glavom, hronologija ti je pogresna. Sjeti se Leonarda, koji je u svoje vrijeme i bogohulio secirajuci leseve, da bi mi danas svasta nesto znali.

I na kraju, radije cu biti i majmun, samo da razmisljam svojom glavom, donosim svoje odluke, pa bile i pogresne, nego zivjeti onako kako mi drugi kazu da trebam.
27-05-2013 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
sunce wrote:


Ne sjecam se da sam ikoga spominjala, mozda je ovo nekome drugom odgovor?

Sto se tice teme, koliko ima provala, mogla bio se zvati i "vjerovali ili ne".

Camac, nije mi bas jasna potreba da se neko naziva majmunima, a sto se tice tvoje "naucne" teze, uvijek je bilo ljudi koji su mislili svojom glavom, hronologija ti je pogresna. Sjeti se Leonarda, koji je u svoje vrijeme i bogohulio secirajuci leseve, da bi mi danas svasta nesto znali.

I na kraju, radije cu biti i majmun, samo da razmisljam svojom glavom, donosim svoje odluke, pa bile i pogresne, nego zivjeti onako kako mi drugi kazu da trebam.

Sunce, ako malo bolje pogledas u moj komentar, vidjet ces da sam ja postavio pitanje.. lijepo bi bilo dati odgovor na njega( kao npr. Saban), a ne izvlaciti zakljucak da se tim pitanjem neko vec nazvao majmunom..
27-05-2013 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
sunce wrote:


Ne sjecam se da sam ikoga spominjala, mozda je ovo nekome drugom odgovor?

Sto se tice teme, koliko ima provala, mogla bio se zvati i "vjerovali ili ne".

Camac, nije mi bas jasna potreba da se neko naziva majmunima, a sto se tice tvoje "naucne" teze, uvijek je bilo ljudi koji su mislili svojom glavom, hronologija ti je pogresna. Sjeti se Leonarda, koji je u svoje vrijeme i bogohulio secirajuci leseve, da bi mi danas svasta nesto znali.

I na kraju, radije cu biti i majmun, samo da razmisljam svojom glavom, donosim svoje odluke, pa bile i pogresne, nego zivjeti onako kako mi drugi kazu da trebam.




"vjerovali ili ne"


mislim da bi to bio dlican naziv , umjesto religija i filozofija , naravno buduci da sam dlakavi majmun nevjernik moje misljenje se nece uvazit .
27-05-2013 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

imal' ko da meni objasni koje su to muslimanske teritorije ,gdje se nalaze geografski i ko ih naseljava?

27-05-2013 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
sunce wrote:

Sto se tice teme, koliko ima provala, mogla bio se zvati i "vjerovali ili ne".

Camac, nije mi bas jasna potreba da se neko naziva majmunima, a sto se tice tvoje "naucne" teze, uvijek je bilo ljudi koji su mislili svojom glavom, hronologija ti je pogresna. Sjeti se Leonarda, koji je u svoje vrijeme i bogohulio secirajuci leseve, da bi mi danas svasta nesto znali.




glavnina današnjeg znanja u Medicini potièe iz vremena arapskih blagostanja kojeg su uživali narodi južne Evrope tada, znaèi iz zapisa i saznanja arapskih odnosno islamskih uèenajaka u to doba i na tim prostorima, da ne spominjem kulturološka, arhitektska i nauèna dostignuæa iz hiljada i hiljada biblioteka i laboratorija koje su osnovali i vodili islamski uèenjaci na tom prostoru,
pa poznata su medicinska dostignuæa islamskih uèenjaka u Italiji u to doba, hajmo malo èitajta i guglajte gospodo,

Leonardo je jedna od najveæih svijetskih zavjera u ljudskoj Historiji, to se znanje otimalo i prepisalo njemu, odnosno kršæanskom svijetu nauke dok je poznato kakva arhitekturska, tehnološka, nauèna, medicinska itd. dostignuæa su Arapi imali dok su ovi barbari jeli živo meso ba... ma bjaži

P.S. koliko kod ovo izgledalo apsurd i kosilo se sa mnogim dosadašnjim saznanjima, ipak je èinjenica koje æe jednog dana biti dokazana, ali neæe biti toliko važna jer æe do tada ljudi ipak nauèiti da žive zajedno jer æe morati iz razloga što uskoro neprijatelj ljudi više neæe biti sa ove planete kao do sad, ateistima, islamofobima, generalno pesimistima i sliènima predlažem da se zamrznu jedno 50 do 60 godina da bi se uvjerili u istinu stvaranja, postojanja i voðenja poznatog svijeta...
27-05-2013 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
MelMel wrote:

sestro mLina, nista ne kontas....zamrzni se ba jedno 50 ili 60 godina...samo ce ti se sve reci kad se odmrznes.



moram ti priznat' al' ozbiljno,
da je to nešto najpametnije što si napisala od kako si prvi put spustila šolju kafe na ovaj forum
27-05-2013 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice