Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

evo, objasnila aida, nisam bila skontala u cemu je fol, sad kontam...

23-07-2013 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

Prica mi jedan jaran kako je bilo prije rata u njegovoh mahali gdje ljudi uglavnom zive u kucama. Kaze da su Srbi i Hrvati za vrijeme ramazana prestajali jesti u svojim dvoristima i da su se povlacili u kuce. A sve radi postovanja prema svojim komsijama. Bas mi to, eto, bilo lijepo za cuti.

A danas, bolje da ne pocinjem. Sve je naopako i ljudi su puni nerazumijevanja jedni prema drugima u svim sferama zivota.

23-07-2013 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

citat:
cupo wrote:
Prica mi jedan jaran kako je bilo prije rata ...

pa, naravno! to postivanje komsiluka je bilo neprocjenjivo... nije to bilo samo za ramazan, bilo je za svaki vjerski praznik, svaki obicaj, ljudi su jedni druge puno vise voljeli i razumjeli, zeljeli su da zive jedni s drugima u smislu znanja o drugome i volje da se bude dijelom jednoga...

sada je sve izopaceno... vidis da moje pitanje (zaista, bez imalo malicioznosti postavljeno, sto ce znati vas par koji me znaju), izazva diskusiju koja je, blago receno, debilna... onaj bi kao nekom nesto da dokazuje, ova bi da prikosi... ma, helou!?

cupo, upravo zbog tog i takvog naslijedja, ono malo tuzlaka, koji su odrasli u kucama u kojima se tako zivjelo, zbog tog odgoja kojeg sve manje ima, nekima od nas je uzivanje zivjeti ovdje (pod nas ne mislim na nemuslimane, nego pod nas mislim na bosance)...

oni drugi mogu...

(zavrsit cu recenicu poslije ramazana)
23-07-2013 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

citat:
statebriga wrote:

sada je sve izopaceno... vidis da moje pitanje (zaista, bez imalo malicioznosti postavljeno, sto ce znati vas par koji me znaju), izazva diskusiju koja je, blago receno, debilna... onaj bi kao nekom nesto da dokazuje, ova bi da prikosi... ma, helou!?

cupo, upravo zbog tog i takvog naslijedja, ono malo tuzlaka, koji su odrasli u kucama u kojima se tako zivjelo, zbog tog odgoja kojeg sve manje ima, nekima od nas je uzivanje zivjeti ovdje (pod nas ne mislim na nemuslimane, nego pod nas mislim na bosance)...

oni drugi mogu...

(zavrsit cu recenicu poslije ramazana)


Takva je nazalost gotovo svaka tema, nametanje misljenja, nerazumijevanje, svadjanje, trpanje da si reko nesto sto nisi itd.

Uglavnom sinoc mi to jaran prica, u pitanju je dole naselje Solana. Pa bas mi bilo eto milo za slusat. A danas, kako rekosmo
23-07-2013 at 16:23 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

Hafiska mukabela u Èaršijskoj džamiji.

Mukabelu uèe hafizi: Sabahudin Skejiæ, Merim Ðuloviæ, Edin Smajiæ, Saudin Gobeljiæ i Nedžad Vehaboviæ.







23-07-2013 at 16:39 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

Veæ treæu godinu za redom organizuju se zajednièki iftari u Prinèevoj džamiji. Do sada su održana dva, a u planu je još nekoliko. Slijedeæi je u petak, 26.07.2013.g. a posljednji je planiran za 3. august (Lejletul-kadr) ispred Poljske džamije u Tuzli. Iftari se organizuju po principu švedskog stola, svako donese nešto zarad lijepog druženja i sevapa.

23-07-2013 at 16:43 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

Mukabela i podne namaz u Turali-begovoj džamiji

23-07-2013 at 16:45 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

Na iftaru kod dragih prijatelja. Domacica se bas potrudila

Na meniju je bila supa, zatim makarone sa sirom, gljive u nekom sosu i puretina. Uz to salata, a kasnije i desert.

23-07-2013 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

citat:
statebriga wrote:


iskreno, ja ne mogu da shvatim da neko posti i da mu smeta glasna muzika (pored muzicke skole) i pivo (koje tamo neko pije), a ne smeta mu sto 80% prolaznika na ulici, dok ide od kuce do dzamije, ili na pijacu, ili bilo gdje, hoda polu golo, kao da su u makarskoj...

ako smeta pivo, ima da smeta i golotinja!

ja ne kontam ovo za pivo i golotinju odoh na panonsko da plivam,a koliko ja znam svi su u tamo propisno obuèeni za plažu,nema nudista i golotinje...
bar ja nisam primjetila
23-07-2013 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi)

Asocijacija žena MIZ Tuzla, kao i svake godine do sada, planira organizovati iftar za postaèe u Domu penzionera u Tuzli. Ovaj iftar bit æe uprilièen pred kraj ramazana a tom prilikom æe biti podijeljene i skromne bajramske hedije svim korisnicima Doma penzionera.

Asocijacija žena MIZ Tuzla ovim putem poziva sve one koji finansijski žele podržati ovaj projekat da se jave na mail adresu [email protected] ili putem FB stranice. Novac, takoðer, možete dostaviti i u prostorije Medžlisa Tuzla (blagajna).

Sva sredstva koja budu prikupljena biti æe utrošena iskljuèivo i samo za potrebe realizacije ove aktivnosti.

23-07-2013 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Religija i filozofija : Islam u Tuzli (vijesti, slike, video fajlovi) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice