Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Prosjacenje sve masovnije...
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Prosjacenje sve masovnije...

Prosjaka na ulici je sve vise i vise koji skupljaju novac za ne znam ti ni ja vise sta. Danas je bukvalno tip na Trgu slobode poceo za ruku da me vuce i da mi utrpa nekakve cestitke.

Nikad nije bilo gore, jel sjednes u kafic najmanje ih pet prilazi za sto. Mislim ne do Bog nikom stvarno ali je sad prevrsilo sve granice.

Plus oni koji sa kutijama skupljaju humanitarnu pomoc pa ne mozes vise ulicom rahat proci da ti ne prilazi, da te ne zaustavlja. Ako hocu da dadnem pridjem i ubacim ali popusti me kad prolazim.

Sinoc u Sezamu sjedim i nekakvi stranci do mene prilaz jedan sa kutijom i ne popusta ljude iako ne govori strani jezik.

Ima ona zena isto u gradu sto ti jos dobacuje kletve, mislim vise ba....

Imam sadaku gdje dajem i sl al ovo je sad prevazislo sve moguce granice i u masovnosti i u navaletnosti kad prolazis ulicom..

Najvise me nervira sto ima dosta drskih prosjaka, ako ti kazem da nemam, popusti me...ali ne...

[Edited by cupo on 01-08-2013 at 15:57 GMT]

[Edited by cupo on 01-08-2013 at 15:57 GMT]

01-08-2013 at 15:54 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Prosjacenje...

A ugrožena raja, ovo, ono... Ne smiješ ništa reæi, odmah si rasista, ovakav, onakav. A Romi se uzje*ali da valja...

01-08-2013 at 15:58 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

Ne fakat ono prevrsilo je svaku mjeru. Pored Roma, masa je nekakve omladine koja hoda sa kutijama. Ne zelim da me iko uznemirava pogotovo ne na nacin ako ti jednom kazem da nemam, da nastavljas da me maltretiras tu gdje se zadesim, da mi se unosis u facu, , dobacujes kletve kojekakve i sl...

01-08-2013 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

slazem se da je prevrsilo svaku mjeru, kud je jos organizovano i djeca se iskoristavaju... za mene socijalne sluzbe ne rade svoj posao jer djecu koju koriste za prosjacanje treba oduzeti od takvih roditelja.
po danu sjediti u trznom je katastrofa. danas u toku sat vremena petero je prislo stolu i slazem da i sa onim kutijama nije u redu nacin na koji prikupljaju sredstva iduci od stola do stola...
ono sto sam primjetila u Sarajevu je znatno manji broj prosjeka na ulici, vjerovatno se grad pobrinuo da nadje neko rjesenje, a ovo ovdje je prevrsilo svaku mjeru.

01-08-2013 at 21:16 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

Kome ne smeta prosjaèanje

Meni su najgore ove što hodaju od vrata do vrata, skoro mi je jedna starija žena došla, i to ne direktno na vrata da pokuca nego stala na æošak terase i lupa u ogradu, dovikuje, gazdaaaa, gazdaaa, ja izaðem a ona poène : " eto imaš li šta da mi daš, da zaradiš sevapa, Ramazan je" Kosa mi se nakostriješila. Reko nemam, a ona osu na mene, ah kako nemaš, vidi kolika ti je kuæa, zar nemaš makar makarone da mi daš....

a, ima i jedna ciganka, meni se nije potrefila ni jednom, al' je sretnem kod kone kad sam otišla da uzmem malca, i kaže ona meni, a jel ti živiš u ovoj vam kuæi, reko živim, aaaaa jest tvoj svekar zaheban, on je mene otjero jednom niz stepenice i više ne smijem doæ

02-08-2013 at 00:34 | Ukljuèi u odgovor
opcinar
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 05-06-2013
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

To je sada hit u svijetu, i da se sve vise ljudi time bavi profesionalno, pogotovo u New Yorku i Norveskoj.

02-08-2013 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
Pepeljuga
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-10-2012
Odgovori: 1109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

Proslog ljeta kad sam bila i BiH,odem u grad,..jedan malisan nekih 5 godina,mrsav,prljav,poderane odjece trckara zamnom i vice :"Teto,teto stani..molim te".Stanem,pitam sta je kaze:"Teto ja necu para,...gladan sam kupi mi nesto za jesti bar kiflu.
Odem sa njim u pekaru,kupim mu da jede,nesto i za kasnije da ima..
Zahvalio mi je sto puta...jadno djete

02-08-2013 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prosjacenje sve masovnije...

citat:
Nepismena wrote:
Proslog ljeta kad sam bila i BiH,odem u grad,..jedan malisan nekih 5 godina,mrsav,prljav,poderane odjece trckara zamnom i vice :"Teto,teto stani..molim te".Stanem,pitam sta je kaze:"Teto ja necu para,...gladan sam kupi mi nesto za jesti bar kiflu.
Odem sa njim u pekaru,kupim mu da jede,nesto i za kasnije da ima..
Zahvalio mi je sto puta...jadno djete

i ja volim kupiti im da jedu, sok, slatkis nego dati pare jer ta djeca od tih para nemaju nista.
proslo ljeto pricala sam sa jednim malim ko baroka, odvela ga da jede a posto mu nece dati da jede za stolom sjela sam i ja s njim, i on kaze da skupi dnevno 30 km, mama prosi sa sestrom koja je mala beba na drugom kraju grada... ne ide u skolu jer babo ne da a volio bi ici... eee ja bi mu babu namlatila koji se tako ponasa, to dijete, i ne samo on nemaju djetinstva, ne obrazuju se, ne druze se sa drugima....
a kad mi pridju za sto i kazu imas po marke mi stvarno digne pritisak
02-08-2013 at 18:39 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

Prosjaèenje svakako jeste problem ali ono što predstavlja još veæi problem je debilno ponašanje tih cigana koje možemo svakodnevno vidjeti a karakteriše ga otimanje mobitela,zadizanje suknji,maltretiranje djevojèica što je na žalost doživjela i moja kæerka upravo danas!!!!!Pozvala je policiju ali niko od hairlija nije izašao na intervenciju mada je ona èekala 45 minuta!!!Neki od tih ciganèiæa joj je ukrao mobitel ali ga je ona uspjela stiæi i vratiti ga ali je onda usljedilo verbalno maltretiranje!!!Of course ja æi veæ naæi sam naèina da to rješim ali porazno je to da se sve dešavalo u po bijela dana u glavnom centralnom parku i neminovno se nameæe pitanje šta oèekivati na nekim manje prometnim mjestimaŠteta što to pitanje nije temeljno rješeno onda kad je trebalo biti rješeno!!! 


<br /><br /><br /><br />

05-08-2013 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prosjacenje sve masovnije...

fakat... svijeta sto prosi je kao u prici! ne samo po kaficima, dok sjedis pa ti prilaze, ne samo na ulici, nego non stop neko kuca na vrata, lijecenje, hrana, ovo ono... strasno!

ja sam sigurna da dobar dio njih to radi organizirano, da to nije potreba nego dobar biznis, ali ko sam ja da sudim, da odlucujem ko je kakav... ako imam dam, ako nemam, jbg... sta cu

nego... da li ste primjetili djevojcicu koja na svadbama otima poklone, bombone, sicu, sve redom? jeste li za to culi?

curica, mozda nekih 12-14 godina, zaleti se ko god ima kakvu kesu i otme je - al' bukvalno je otme! ono, katil katilom!

strava...

05-08-2013 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Prosjacenje sve masovnije... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice