Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:


Imaju ta pitanja o kojima govoriš.Ne znam koji su to tebe popisivaèi i da li su uopšte obilazili.
Btw a šta su to pametnije mogli ubaciti


Imaju labudova. Ne znam šta je tebi taj tvoj dumino.
Haj upiši ili skontaj da je ovo geološki inženjer koji je bušio bunare za privatnika nekoliko godina a trenutno radi na popisu. Nije nikad radio/la svoj pravi posao. A reèeno im je da ih ovako popisuju. Trenutno je na birou.
Ne bi mi mrsko da nacrtam.




Neko bi trebao saznati da se školovalo i još uvijek školuje skoro 30 generacija geoloških tehnièara i ne znam koliko tek inženjera od kojih velika veæina (90%) ne radi svoj posao. Ja ih znam troje. Od tih jedan ima diplome i geološkog i rudarskog inženjera. prije rata radio u Kaknju. ovo malo jada što ih radi u Rudaru ništa ne predstavlja.
Ovo jedna od rijetkih diploma koja se priznaje svugdje u svijetu. Znaèi ko zna jezik može se odma raspitat preko grane.

S nekoliko pametno postavljenih pitanja moglo se i ovo saznati. Za nešto što košta 45 miliona marona svakako je trebalo i moralo pametnije i bolje. Ako veæ tupe da bi ovo trebao bit temelj za buduæi ekonomski razvoj.

Popisnica P1
10-10-2013 at 23:12 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Pa po tom sistemu koji zagovaraš popisni list bi morao biti kao ponjava Ok nisam ni ja presretan baš sa sadržajem pitanja ali sumnjam da su naši sastavljaèi popisnih listiæa izmišljali toplu vodu.Vjerovatno je to raðeno po uzoru na neka veæ ranije viðena rješenja! 


<br /><br /><br /><br />

10-10-2013 at 23:24 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:
Pa po tom sistemu koji zagovaraš popisni list bi morao biti kao ponjava Ok nisam ni ja presretan baš sa sadržajem pitanja ali sumnjam da su naši sastavljaèi popisnih listiæa izmišljali toplu vodu.Vjerovatno je to raðeno po uzoru na neka veæ ranije viðena rješenja!


Pametan èoik æe s tri ili èetiri pitanja saznati puno toga.
Kao što veæ rekoh, svugdje pišeš steèeno zvanje plus koje godine si završio. Pitanja da li radiš posao za koji si školovan i da li si ikad radio taj posao sasvim su dovoljna da se mnogo više sazna nego iz ovog sranja.
10-10-2013 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dilber wrote:


onaj ko pozna izvorni naglasak sandzackog akcenta,nece ga nikad usporedit sa ekavicom....
vec ga bas moze nekako uvrstit bas u taj bosnjacki jezik...jer oni pricaju akcentom onim koji se pricalo prije 100 godina


Evo ga sad i bošnjaèki jezik...
11-10-2013 at 03:16 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:


Pa iskreno Dea bojim se da je ta tvoja hipotetska opservacija bila malkice zlonamjerna.Zašto bi neko iz Sandžaka btw dolazio u Konjeviæ Polje da predaje Bosanski jezik kad u BiH imamo toliko školovanog kadra na biroima
Što se tièe propagiranih automatizama koji pominješ ja još nisam nigdje na ovom forumu proèitao bilo šta o tom automatizmu.U krajnjem zašto bi bio problem da se neko izjasni da govori Bosanskim jezikomTebi evidentno smeta taj izraz Bošnjak i ok ja to poštujem ali eto zašto smatraš da je Bošnjak=Bosanski prevara i to èak nimalo naivna kako ti napisa?
I tebi još veæi pozdrav iz Bosne od ober Bošnjaka yugija



Ovaj post ti je kombinacija etiketiranja i pitanja, iliti nedoumica. Kako sad da pomirim
tvoje neznanje i sposobnost vrhunskog dijagnosticiranja?
Možda da malo smanjiš tenziju pa da serbes eglenišemo, k'o Bosanka i Bošnjak.
11-10-2013 at 03:38 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:


Evo ga sad i bošnjaèki jezik...





mozda se pogresno izrazih..al molim te poslusaj ovaj video





[Edited by Dilber on 10-10-2013 at 22:29 GMT]
11-10-2013 at 04:28 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Ovaj dio o "ekonomiji" iz popisnog obrasca je interesantan. Zašto im je bitno jesam li radio u periodu od 23. do 29. septembra? Mis'im zašto baš ta sedmica im je bitna?
I zašto pitanje jesi li tražio posao ALI samo u septembru? Kome ba to treba?
I da li bi bih radio u periodu od 1. do 15.?
Ono kako bi mogli reæi e vidite da nezaposlenost nije 50% veæ mnogo manja. A 5000 popisivaèa samo u tom periodu angažovano i naravno da æe reæi da su radili u periodu za koji su pitani u obrascu........ c c c c c

11-10-2013 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Reisu-l-ulema ef. Kavazoviæ - “Mi bismo voljeli da smo imali zaista jedan graðanski popis i da je on samo statistika, meðutim politièke snage koje imamo u Bosni i Hercegovini žele torove, ti torovi su prisutni”

12-10-2013 at 09:21 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
cupo wrote:
U genocidnoj tvorevini Bosnjaci su problem mozda trebali rijesiti po uzoru na bh. Hrvate. KŠC imate u Tuzli, Sarajevu, Zenici, Bihacu, Travniku tacnije u svim mjestima gdje su Hrvati manjina. Tako fino napraviti bosnjacke skole u genocidnoj pa kad je bal nek je maskenbal. A ne ovako da trpis i da nemas elementarna ljudska prava.



FORMIRAN ŠTAB ZA ZAŠTITU NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE U OBRAZOVNIM USTANOVAMA U BOSNI I HERCEGOVINI


Kongres 1(BINA 11.10.2013.) Na redovnoj sjednici održanoj 10. oktobra 2013. godine u Sarajevu, Izvršno vijeæe Svjetskog bošnjaèkog kongresa formiralo je štab za zaštitu nacionalnih prava bošnjaèke djece u obrazovnim institucijama u Bosni i Hercegovini.

Štab æe djelovati sve do konaènog rješenja problema ugrožavanja elementarnog prava bošnjaèke djece na obrazovanje na bosanskom jeziku i u duhu svoje vjere, kulture i tradicije.

Štab æe pripremiti prijedlog mjera radi rješavanja ovog pitanja, te upoznati domaæe i meðunarodne faktore radi zajednièkog djelovanja u cilju suzbijanja ovog oblika diskriminacije. Štab æe, takoðer, pratiti sve pojave kršenja prava bošnjaèke djece u BiH, regionu i dijaspori.

Izvršno vijeæe je usvojilo izvještaje o radu odbora i smjernice za izradu plana i programa rada resornih odbora Vijeæa.

Kongres 3Èlanovi Vijeæa usvojili su Odluku da se u povodu prve godišnjice osnivanja Svjetskog bošnjaèkog kongresa održi zajednièka sjednica Predsjedništva, Senata i Izvršnog vijeæa SBK-a.

Na toj sjednici bit æe prezentirani projekti Kongresa od strateškog znaèaja.

http://www.sbk.eu.com/izdvojeno/formiran-stab-za-zastitu-nacionalnih-prava-bosnjacke-djece-u-obrazovnim-ustanovama-u-bosni-i-hercegovini/


12-10-2013 at 19:56 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

PROFESOR ŠAÆIR FILANDRA O IZJAŠNJAVANJU NA POPISU STANOVNIŠTVA: Izjasnio sam se kao Bošnjak, ali zbog toga nisam bolje spavao... To nije smisao opstanka Bošnjaka!

Profesor i dekan Fakulteta politièkih nauka u Sarajevu, Šaæir Filandra u opširnom intervju koji je dao za subotnje izdanje Dnevnog avaza, izmeðu ostalog govori o Bošnjacima danas, o zabludama i zamkama oko vlastitog identiteta, ali i neophodnim radikalnim politièkim promjenama koje se moraju dogoditi u BiH kako bi Bošnjaci kao narod uopšte mogli opstati

Profesor i dekan Fakulteta politièkih nauka u Sarajevu, Šaæir Filandra u opširnom intervju koji je dao za subotnje izdanje Dnevnog avaza, izmeðu ostalog govori o Bošnjacima danas, o zabludama i zamkama oko vlastitog identiteta, ali i neophodnim radikalnim politièkim promjenama koje se moraju dogoditi u BiH kako bi Bošnjaci kao narod uopšte mogli opstati.

Na pitanje o nacionalnom identitetu i izjašnjavanju Bošnjaka na popisu stanovništva koji je u toku, profesor Filandra je odgovorio:

- Jeste važno znati nacionalnu strukturu, ali to nije najvažnije pitanje popisa. Juèer (utorak, 8. oktobar, op. a.) izjasnio sam se na popisu kao Bošnjak. Nisam zbog toga ni bolje spavao, nisam imao bolju zaradu, posao, bolji životni standard..., ništa što je relevantno za moj i lièni život moje porodice nije se promijenilo time što sam se izjasnio kao Bošnjak.

Bojim se da se tim pitanjima zamagljuje suština stvari. Smisao našeg današnjeg politièkog postojanja nije u tautologiji da ja Bošnjak kažem da sam Bošnjak! Veæ da vidimo u kakvoj državi živimo i kakvu državu želimo, na kojim vrijednostima poèivamo i kako da meðusobne interese uskladimo, kako da imamo bolji životni standard... Dakle, da na dnevni red postavimo neka druga pitanja, a ne lažne dileme u vezi s tim ko sam i šta sam. Mislim da je tu ta zamka. Ne minimiziram važnost nacionalnog identiteta, ali je mnogo bitnije pitanje vladavine zakona u ovoj državi.

(DEPO PORTAL/aa)

12-10-2013 at 20:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice