Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:

Imaju ta pitanja o kojima govori.Ne znam koji su to tebe popisivai i da li su uopte obilazili.
Btw a ta su to pametnije mogli ubaciti

Imaju labudova. Ne znam ta je tebi taj tvoj dumino.
Haj upii ili skontaj da je ovo geoloki inenjer koji je buio bunare za privatnika nekoliko godina a trenutno radi na popisu. Nije nikad radio/la svoj pravi posao. A reeno im je da ih ovako popisuju. Trenutno je na birou.
Ne bi mi mrsko da nacrtam.

Neko bi trebao saznati da se kolovalo i jo uvijek koluje skoro 30 generacija geolokih tehniara i ne znam koliko tek inenjera od kojih velika veina (90%) ne radi svoj posao. Ja ih znam troje. Od tih jedan ima diplome i geolokog i rudarskog inenjera. prije rata radio u Kaknju. ovo malo jada to ih radi u Rudaru nita ne predstavlja.
Ovo jedna od rijetkih diploma koja se priznaje svugdje u svijetu. Znai ko zna jezik moe se odma raspitat preko grane.

S nekoliko pametno postavljenih pitanja moglo se i ovo saznati. Za neto to kota 45 miliona marona svakako je trebalo i moralo pametnije i bolje. Ako ve tupe da bi ovo trebao bit temelj za budui ekonomski razvoj.

Popisnica P1
10-10-2013 at 23:12 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Pa po tom sistemu koji zagovara popisni list bi morao biti kao ponjava Ok nisam ni ja presretan ba sa sadrajem pitanja ali sumnjam da su nai sastavljai popisnih listia izmiljali toplu vodu.Vjerovatno je to raeno po uzoru na neka ve ranije viena rjeenja! 

<br /><br /><br /><br />

10-10-2013 at 23:24 | Ukljui u odgovor
bdirlija
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638

citat:
yugi wrote:
Pa po tom sistemu koji zagovara popisni list bi morao biti kao ponjava Ok nisam ni ja presretan ba sa sadrajem pitanja ali sumnjam da su nai sastavljai popisnih listia izmiljali toplu vodu.Vjerovatno je to raeno po uzoru na neka ve ranije viena rjeenja!

Pametan oik e s tri ili etiri pitanja saznati puno toga.
Kao to ve rekoh, svugdje pie steeno zvanje plus koje godine si zavrio. Pitanja da li radi posao za koji si kolovan i da li si ikad radio taj posao sasvim su dovoljna da se mnogo vie sazna nego iz ovog sranja.
10-10-2013 at 23:29 | Ukljui u odgovor
Dea
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162

citat:
Dilber wrote:

onaj ko pozna izvorni naglasak sandzackog akcenta,nece ga nikad usporedit sa ekavicom....
vec ga bas moze nekako uvrstit bas u taj bosnjacki jezik...jer oni pricaju akcentom onim koji se pricalo prije 100 godina

Evo ga sad i bonjaki jezik...
11-10-2013 at 03:16 | Ukljui u odgovor
Dea
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162

citat:
yugi wrote:

Pa iskreno Dea bojim se da je ta tvoja hipotetska opservacija bila malkice zlonamjerna.Zato bi neko iz Sandaka btw dolazio u Konjevi Polje da predaje Bosanski jezik kad u BiH imamo toliko kolovanog kadra na biroima
to se tie propagiranih automatizama koji pominje ja jo nisam nigdje na ovom forumu proitao bilo ta o tom automatizmu.U krajnjem zato bi bio problem da se neko izjasni da govori Bosanskim jezikomTebi evidentno smeta taj izraz Bonjak i ok ja to potujem ali eto zato smatra da je Bonjak=Bosanski prevara i to ak nimalo naivna kako ti napisa?
I tebi jo vei pozdrav iz Bosne od ober Bonjaka yugija

Ovaj post ti je kombinacija etiketiranja i pitanja, iliti nedoumica. Kako sad da pomirim
tvoje neznanje i sposobnost vrhunskog dijagnosticiranja?
Moda da malo smanji tenziju pa da serbes egleniemo, k'o Bosanka i Bonjak.
11-10-2013 at 03:38 | Ukljui u odgovor
Dilber

Registriran(a): 11-08-2010
Odgovori: 4206

citat:
Dea wrote:

Evo ga sad i bonjaki jezik...

mozda se pogresno izrazih..al molim te poslusaj ovaj video

[Edited by Dilber on 10-10-2013 at 22:29 GMT]
11-10-2013 at 04:28 | Ukljui u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

Ovaj dio o "ekonomiji" iz popisnog obrasca je interesantan. Zato im je bitno jesam li radio u periodu od 23. do 29. septembra? Mis'im zato ba ta sedmica im je bitna?
I zato pitanje jesi li traio posao ALI samo u septembru? Kome ba to treba?
I da li bi bih radio u periodu od 1. do 15.?
Ono kako bi mogli rei e vidite da nezaposlenost nije 50% ve mnogo manja. A 5000 popisivaa samo u tom periodu angaovano i naravno da e rei da su radili u periodu za koji su pitani u obrascu........ c c c c c

11-10-2013 at 09:56 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

Reisu-l-ulema ef. Kavazovi - Mi bismo voljeli da smo imali zaista jedan graanski popis i da je on samo statistika, meutim politike snage koje imamo u Bosni i Hercegovini ele torove, ti torovi su prisutni

12-10-2013 at 09:21 | Ukljui u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baka ilum, baka pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 604

citat:
cupo wrote:
U genocidnoj tvorevini Bosnjaci su problem mozda trebali rijesiti po uzoru na bh. Hrvate. KC imate u Tuzli, Sarajevu, Zenici, Bihacu, Travniku tacnije u svim mjestima gdje su Hrvati manjina. Tako fino napraviti bosnjacke skole u genocidnoj pa kad je bal nek je maskenbal. A ne ovako da trpis i da nemas elementarna ljudska prava.

FORMIRAN TAB ZA ZATITU NACIONALNIH PRAVA BONJAKE DJECE U OBRAZOVNIM USTANOVAMA U BOSNI I HERCEGOVINI

Kongres 1(BINA 11.10.2013.) Na redovnoj sjednici odranoj 10. oktobra 2013. godine u Sarajevu, Izvrno vijee Svjetskog bonjakog kongresa formiralo je tab za zatitu nacionalnih prava bonjake djece u obrazovnim institucijama u Bosni i Hercegovini.

tab e djelovati sve do konanog rjeenja problema ugroavanja elementarnog prava bonjake djece na obrazovanje na bosanskom jeziku i u duhu svoje vjere, kulture i tradicije.

tab e pripremiti prijedlog mjera radi rjeavanja ovog pitanja, te upoznati domae i meunarodne faktore radi zajednikog djelovanja u cilju suzbijanja ovog oblika diskriminacije. tab e, takoer, pratiti sve pojave krenja prava bonjake djece u BiH, regionu i dijaspori.

Izvrno vijee je usvojilo izvjetaje o radu odbora i smjernice za izradu plana i programa rada resornih odbora Vijea.

Kongres 3lanovi Vijea usvojili su Odluku da se u povodu prve godinjice osnivanja Svjetskog bonjakog kongresa odri zajednika sjednica Predsjednitva, Senata i Izvrnog vijea SBK-a.

Na toj sjednici bit e prezentirani projekti Kongresa od stratekog znaaja.

http://www.sbk.eu.com/izdvojeno/formiran-stab-za-zastitu-nacionalnih-prava-bosnjacke-djece-u-obrazovnim-ustanovama-u-bosni-i-hercegovini/

12-10-2013 at 19:56 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

PROFESOR AIR FILANDRA O IZJANJAVANJU NA POPISU STANOVNITVA: Izjasnio sam se kao Bonjak, ali zbog toga nisam bolje spavao... To nije smisao opstanka Bonjaka!

Profesor i dekan Fakulteta politikih nauka u Sarajevu, air Filandra u opirnom intervju koji je dao za subotnje izdanje Dnevnog avaza, izmeu ostalog govori o Bonjacima danas, o zabludama i zamkama oko vlastitog identiteta, ali i neophodnim radikalnim politikim promjenama koje se moraju dogoditi u BiH kako bi Bonjaci kao narod uopte mogli opstati

Profesor i dekan Fakulteta politikih nauka u Sarajevu, air Filandra u opirnom intervju koji je dao za subotnje izdanje Dnevnog avaza, izmeu ostalog govori o Bonjacima danas, o zabludama i zamkama oko vlastitog identiteta, ali i neophodnim radikalnim politikim promjenama koje se moraju dogoditi u BiH kako bi Bonjaci kao narod uopte mogli opstati.

Na pitanje o nacionalnom identitetu i izjanjavanju Bonjaka na popisu stanovnitva koji je u toku, profesor Filandra je odgovorio:

- Jeste vano znati nacionalnu strukturu, ali to nije najvanije pitanje popisa. Juer (utorak, 8. oktobar, op. a.) izjasnio sam se na popisu kao Bonjak. Nisam zbog toga ni bolje spavao, nisam imao bolju zaradu, posao, bolji ivotni standard..., nita to je relevantno za moj i lini ivot moje porodice nije se promijenilo time to sam se izjasnio kao Bonjak.

Bojim se da se tim pitanjima zamagljuje sutina stvari. Smisao naeg dananjeg politikog postojanja nije u tautologiji da ja Bonjak kaem da sam Bonjak! Ve da vidimo u kakvoj dravi ivimo i kakvu dravu elimo, na kojim vrijednostima poivamo i kako da meusobne interese uskladimo, kako da imamo bolji ivotni standard... Dakle, da na dnevni red postavimo neka druga pitanja, a ne lane dileme u vezi s tim ko sam i ta sam. Mislim da je tu ta zamka. Ne minimiziram vanost nacionalnog identiteta, ali je mnogo bitnije pitanje vladavine zakona u ovoj dravi.

(DEPO PORTAL/aa)

12-10-2013 at 20:15 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Azrail sto vadi dushe, br-tz, djole, HULK, nanii, Obelix, Omerica, reka, selmica, Un1c0rn, vazda_kontra, von_admir
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net