Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:



Ovaj post ti je kombinacija etiketiranja i pitanja, iliti nedoumica. Kako sad da pomirim
tvoje neznanje i sposobnost vrhunskog dijagnosticiranja?
Možda da malo smanjiš tenziju pa da serbes eglenišemo, k'o Bosanka i Bošnjak.


Pa obzirom da me etiketiraš kao neznalicu dopuštam ti eto da me "prosvijetliš" I ako nije eto problem da mi daš odgovor na prethodno postavljeno pitanje  


<br /><br /><br /><br />

12-10-2013 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
soraya wrote:
Reisu-l-ulema ef. Kavazoviæ - “Mi bismo voljeli da smo imali zaista jedan graðanski popis i da je on samo statistika, meðutim politièke snage koje imamo u Bosni i Hercegovini žele torove, ti torovi su prisutni”





Vidjeh intervju - kako bijedno!
Njegov tj. zadatak IZ bio je da po nalogu politièkih stranaka utjeraju muslimane u njihov tor. Aferim, lijepo ste to odradili.
E moj muftija, stara bosanska kaže - poslije prcanja nema kajanja.
12-10-2013 at 23:57 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Reisu-l-ulema ef. Kavazoviæ je odlicno objasnio..

Mi Bosnjaci nismo trazili rijesenja popisa sa etnickim znacajkama - to nama i ne odgovara zbog velike raseljenosti Bosnjaka.

Na etnicim znacajkama su insistirali politicari iz RS-a ( vjerovatno iz istog razloga, zbog kojeg to nama ne ide u korist).

Obzirom da je takvo rijesenje popisa bilo neizbjezno, bilo bi nemarno ne poraditi i na tom dijelu - kad je vec tu, onda se mora na njemu i poraditi!



13-10-2013 at 00:25 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:


Pa obzirom da me etiketiraš kao neznalicu dopuštam ti eto da me "prosvijetliš" I ako nije eto problem da mi daš odgovor na prethodno postavljeno pitanje



Znaèi, idemo malo ležernije...
U tebe je hiæme a ne jedno pitanje. Prvo govorili smo o RS-u. Pitao si me ustvari zasto bi u RS dolazio neko iz Srbije ili Sandžaka da predaje srpski ili bosanski jezik kod tolikog našeg RS kadra. Znaèi, oni to rade i valja znaju zašto to rade. Može im se.

Drugo, mjesecima su zagovornici bošnjaštva medijski trubili kako je onaj ko se izjasni kao Bošnjak automatski Bosanac i Hercegovac. Rekla sam veæ da je to notorna laž, a ako nije naði mi da takvo što stoji zapisano i ovjereno bilo gdje, pa makar to bilo i u upravi vodovoda. Uz to je i nametnut kod – naša vjera je islam, mi smo Bošnjaci, jezik nam je bosanski. Sljedno mojoj prethodnoj tvrdnji o prevari i ovdje dobrano smrdi. I moja vjera je islam, a pošto sam Bosanka moj jezik haman ne može biti bosanski jer su ga veæ Bošnjaci prisvojili kao svoj. Da ti još uprostim, niko od nadrkanih bošnjaèkih nacionalista nije se ni našalio da kaže - Bosanci govore bosanskim jezikom, a eto i mi Bošnjaci takoðe. Ne, Bosanci za njih nisu bili ozbiljan faktor. U tom kontekstu, ja kao Bosanka ne mogu tražiti da se u Konjeviæ Polju uèi bosanski jezik. To eto mogu tražiti tamošnji i ini Bošnjaci, a onda opet dolazimo na moju prièu o Sandžaku. Pitanje je kako uopšte Bošnjaci mogu bilo gdje zaštititi bosanski jezik ako su ga ranije uzurpirali od Bosanaca?

Dodat æu i to da mi termin ''Bošnjak'' jako lijepo zvuèi a ne smeta mi ni nacionalno izjašnjavanje Bošnjak. Meðutim, mi u BiH živimo prièu koja nadilazi ovaj izraz. O tome možda drugi put.
13-10-2013 at 00:57 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:



Znaèi, idemo malo ležernije...
U tebe je hiæme a ne jedno pitanje. Prvo govorili smo o RS-u. Pitao si me ustvari zasto bi u RS dolazio neko iz Srbije ili Sandžaka da predaje srpski ili bosanski jezik kod tolikog našeg RS kadra. Znaèi, oni to rade i valja znaju zašto to rade. Može im se.

Drugo, mjesecima su zagovornici bošnjaštva medijski trubili kako je onaj ko se izjasni kao Bošnjak automatski Bosanac i Hercegovac. Rekla sam veæ da je to notorna laž, a ako nije naði mi da takvo što stoji zapisano i ovjereno bilo gdje, pa makar to bilo i u upravi vodovoda. Uz to je i nametnut kod – naša vjera je islam, mi smo Bošnjaci, jezik nam je bosanski. Sljedno mojoj prethodnoj tvrdnji o prevari i ovdje dobrano smrdi. I moja vjera je islam, a pošto sam Bosanka moj jezik haman ne može biti bosanski jer su ga veæ Bošnjaci prisvojili kao svoj. Da ti još uprostim, niko od nadrkanih bošnjaèkih nacionalista nije se ni našalio da kaže - Bosanci govore bosanskim jezikom, a eto i mi Bošnjaci takoðe. Ne, Bosanci za njih nisu bili ozbiljan faktor. U tom kontekstu, ja kao Bosanka ne mogu tražiti da se u Konjeviæ Polju uèi bosanski jezik. To eto mogu tražiti tamošnji i ini Bošnjaci, a onda opet dolazimo na moju prièu o Sandžaku. Pitanje je kako uopšte Bošnjaci mogu bilo gdje zaštititi bosanski jezik ako su ga ranije uzurpirali od Bosanaca?

Dodat æu i to da mi termin ''Bošnjak'' jako lijepo zvuèi a ne smeta mi ni nacionalno izjašnjavanje Bošnjak. Meðutim, mi u BiH živimo prièu koja nadilazi ovaj izraz. O tome možda drugi put.


èudi mene da lingvistišari ne daju svoje mišljenje ... o ovoj igri rijeèi
13-10-2013 at 01:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

13-10-2013 at 01:08 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
cupo wrote:


nemaš kud dalje
13-10-2013 at 01:10 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:



Znaèi, idemo malo ležernije...
U tebe je hiæme a ne jedno pitanje. Prvo govorili smo o RS-u. Pitao si me ustvari zasto bi u RS dolazio neko iz Srbije ili Sandžaka da predaje srpski ili bosanski jezik kod tolikog našeg RS kadra. Znaèi, oni to rade i valja znaju zašto to rade. Može im se.

Drugo, mjesecima su zagovornici bošnjaštva medijski trubili kako je onaj ko se izjasni kao Bošnjak automatski Bosanac i Hercegovac. Rekla sam veæ da je to notorna laž, a ako nije naði mi da takvo što stoji zapisano i ovjereno bilo gdje, pa makar to bilo i u upravi vodovoda. Uz to je i nametnut kod – naša vjera je islam, mi smo Bošnjaci, jezik nam je bosanski. Sljedno mojoj prethodnoj tvrdnji o prevari i ovdje dobrano smrdi. I moja vjera je islam, a pošto sam Bosanka moj jezik haman ne može biti bosanski jer su ga veæ Bošnjaci prisvojili kao svoj. Da ti još uprostim, niko od nadrkanih bošnjaèkih nacionalista nije se ni našalio da kaže - Bosanci govore bosanskim jezikom, a eto i mi Bošnjaci takoðe. Ne, Bosanci za njih nisu bili ozbiljan faktor. U tom kontekstu, ja kao Bosanka ne mogu tražiti da se u Konjeviæ Polju uèi bosanski jezik. To eto mogu tražiti tamošnji i ini Bošnjaci, a onda opet dolazimo na moju prièu o Sandžaku. Pitanje je kako uopšte Bošnjaci mogu bilo gdje zaštititi bosanski jezik ako su ga ranije uzurpirali od Bosanaca?

Dodat æu i to da mi termin ''Bošnjak'' jako lijepo zvuèi a ne smeta mi ni nacionalno izjašnjavanje Bošnjak. Meðutim, mi u BiH živimo prièu koja nadilazi ovaj izraz. O tome možda drugi put.



Kakvo preseravanje, u p.... materinu. Ne mogu Bošnjaci uzurpirati bosanski jezik jer bosanski jezik jeste jezik Bošnjaka. Fakt. Ili smatraš da je šaèica vas pametnija od èitavog jednog naroda?

I ne znam je l' te uopšte sramota reæi da ne možeš stati iza zahtjeva onih u Konjeviæ Polju, k'o da se radi o Marsovcima, a ne pripadnicima tvog naroda.

Takoðer, popusti ba više sa Sandžakom. Sandžak je više vremena bio u Bosni nego što je u Srbiji (tamo je od "skora", ako u obzir uzmeš širi historijski kontekst). Ne treba da te èudi, niti da se nešto previše brineš oko toga što tamo žive Bošnjaci koji govore bosanskim jezikom.
13-10-2013 at 08:17 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:



Vidjeh intervju - kako bijedno!
Njegov tj. zadatak IZ bio je da po nalogu politièkih stranaka utjeraju muslimane u njihov tor. Aferim, lijepo ste to odradili.
E moj muftija, stara bosanska kaže - poslije prcanja nema kajanja.


naravno da je licemjerno...
neka stisne muftija petlju pa neka ovo poruèi sa minbera...

homogenizirali su narod u tor,stvorili politièku bazu glasaèa koji im obezbjedjuju vlast,a vlast je vjerskim zajednicama dala ulazak na mala vrata u institucije države...i to je ta sprga koja BIH razjeda sa sve tri konstitutivne strane...ali hajde ti to objasni priprostom neukom puku...
ne vidjeh muftije niti jednog hodže da je stao ispred onih roditelja iz Konjeviæ polja koji traže ostvarivanje svojih GRAÐANSKIH prava zagarantovanih Ustavom i Poveljom o ljudskim pravima potpisanom od strane BIH.Ne znam da li je onaj dio Povelje ,koji se odnosi na ravnopravnost regionalnih jezika(Aneex I ,taèka 14) ikada ratifikovan u Parlamentu...Ne može me niko ubjediti da se to nije moglo "izgurati",veæ se nije htjelo.....ima li iko da tim ljudima to objasni? Ima ,ali neæe...Iste te polièke stranke koje se predstavljaju zaštitnicima bošnjaèkog nacionalnog interesa su taj bošnjaèki nacionalni interes izdale upravo na ovoj floskuli "važno je biti Bošnjak"...sav taj jad i bijeda od neupuæenosti se vidi na ovoj ceduljici koju je potpisao neki Ibiš (kao odgovor popisivaèici Muniri,što je Èupo pastovao)...to je produkt nacionalistièke politike "šta æeš ti misliti ,ima ko da misli za tebe"...i onda nastaje problem sa krizom identiteta..fino reèe Filandra "jesam se izjasnio kao Bošnjak,ali nisam zbog toga bolje spavao ,niti mi je veæa plata,ni standard...."

Nazivati ljude "glupima idiotima i kretenima" zato što se izjašnjavaju kao bosanskohercegovaèki graðani ili što su ateisti ili što ne izjednaèavaju religiju sa nacijom,je produkt upravo te bošnjaèke rigidne zatucanosti u procesu traženja sopstvenog identiteta...
a takvog etiketiranja ovde koliko hoæeš...


[Edited by soraya on 13-10-2013 at 09:03 GMT]
13-10-2013 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Èuvaj živce mustajbeže, pusti salonce nek' makar na forumu misle da su neki bitan faktor.

13-10-2013 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice