Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baka ilum, baka pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 604
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Jes' jes', pravo lici na SANU-recept skuhan od KOS-majstora u nekoj SPC-filijali - ili skraceno stara/nova CK KPJ

13-10-2013 at 23:07 | Ukljui u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162

icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
mustajbeg wrote:
centralni komitet kpj, poslao drugaricu da objasni Bosnjacima neke finese...

Bujrum ahbabi, ukljuite se slobodno...
Rekoh ovjeku da ne postoji dravljanstvo Bosanac i Hercegovac i nikako mi ne vjeruje.
Moda mu vi mukarci moete to lake objasniti.
14-10-2013 at 02:20 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

citat:
Dea wrote:

Bujrum ahbabi, ukljuite se slobodno...
Rekoh ovjeku da ne postoji dravljanstvo Bosanac i Hercegovac i nikako mi ne vjeruje.
Moda mu vi mukarci moete to lake objasniti.

Pa odgovori ovjeku, pitao te koje dravljanstvo postoji ako ne postoji BiH?
14-10-2013 at 08:55 | Ukljui u odgovor
Dea
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162

citat:
VV Cephei A wrote:

Pa odgovori ovjeku, pitao te koje dravljanstvo postoji ako ne postoji BiH?

Dobro, ja u odgovoriti, premda je bio red da se meni odgovori.

Dakle, govorim o famoznom nepostojeem automatizmu po kojem si u sluaju da se izjasni kao Bonjak(Srbin ili Hrvat, nebitno) preko bh. dravljanstva automatski Bosanac i Hercegovac.
Za razliku od npr. pomenute Amerike, gdje se izjanjava kao Amerikanac i tako stie dravljanstvo te zemlje, u BiH je drugaije.
Da bi imao dravljanstvo Bosne i Hercegovine ne mora se izjasniti kao Bosanac i Hercegovac. Moe se izjasniti etno nacionalno kao Bonjak, Srbin ili Hrvat, ili na neki drugi nain u okviru ostalih.
Ako eli biti Bosanac i Hercegovac potrebno je da se izjasni(aktuelni popis je za to najbolja prilika) kao Bosanac i Hercegovac, kao Bosanac ili kao Hercegovac.
Iskljuivo na taj nain moe biti Bosanac i Hercegovac.

Onaj ko i dalje misli da dravljanstvo Bosne i Hercegovine podrazumijeva da smo svi u BiH Bosanci i Hercegovci neka dobro pogleda Aneks 4 Dejtona. U naem i u bilo kojem drugom ustavu nema podrazumijevanja.

14-10-2013 at 21:31 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Bosanac i Hercegovac su isto geografski pojmovi, poput pojmova Posavac, Krajinik, Podrinjac i sl.

I, vjerovala ili ne, moe ujedno biti i Bosanac i Bonjak, i to, pazi sad ovo, bez da se tako izjasni na popisu. okantno, znam.

Samo, teko je to objasnit vama Ostalim poto vi volite vjerovat samim sebi, vjerovatno kako bi nekome pravdali neke svoje odluke iako za tim nema nikakvog razloga.

Davno sam rekao da vi od regionalne odrednice pravite etniku grupu. Izjanjavanjem kao Bosanac i Hercegovac niste nita vei Bosanci od mene, na primjer.

14-10-2013 at 21:39 | Ukljui u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baka ilum, baka pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 604

citat:
VV Cephei A wrote:
Davno sam rekao da vi od regionalne odrednice pravite etniku grupu. Izjanjavanjem kao Bosanac i Hercegovac niste nita vei Bosanci od mene, na primjer.

14-10-2013 at 21:57 | Ukljui u odgovor
MelMel
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

citat:
VV Cephei A wrote:

Izjanjavanjem kao Bosanac i Hercegovac niste nita vei Bosanci od mene, na primjer.

Hajde sto nisu veci od tebe, nego sto popisom nisu ni brojcano najveci. Mirno ba spavajte.

A bas bi bio jazuk da tih Bosanaca ima npr 40%.
14-10-2013 at 22:05 | Ukljui u odgovor
RPM

Registriran(a): 23-03-2004
Odgovori: 7103

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

citat:
Dea wrote:

Dobro, ja u odgovoriti, premda je bio red da se meni odgovori.

Dakle, govorim o famoznom nepostojeem automatizmu po kojem si u sluaju da se izjasni kao Bonjak(Srbin ili Hrvat, nebitno) preko bh. dravljanstva automatski Bosanac i Hercegovac.
Za razliku od npr. pomenute Amerike, gdje se izjanjava kao Amerikanac i tako stie dravljanstvo te zemlje, u BiH je drugaije.
Da bi imao dravljanstvo Bosne i Hercegovine ne mora se izjasniti kao Bosanac i Hercegovac. Moe se izjasniti etno nacionalno kao Bonjak, Srbin ili Hrvat, ili na neki drugi nain u okviru ostalih.
Ako eli biti Bosanac i Hercegovac potrebno je da se izjasni(aktuelni popis je za to najbolja prilika) kao Bosanac i Hercegovac, kao Bosanac ili kao Hercegovac.
Iskljuivo na taj nain moe biti Bosanac i Hercegovac.

Onaj ko i dalje misli da dravljanstvo Bosne i Hercegovine podrazumijeva da smo svi u BiH Bosanci i Hercegovci neka dobro pogleda Aneks 4 Dejtona. U naem i u bilo kojem drugom ustavu nema podrazumijevanja.

Englezi, koti, Irci, Velani, milioni Indijanca i svi su po dravljanstvu Britanci ... u Belgiji ive Valonci i Flamanci (kao nacije) a po dravljanstvu su Belgijanci mada bi svi rekli da su Belgijanci nacija ... itd ... dakle nosioci BH dravljanstva su Bosanci i Hercegovci htjeli to ili ne i uslovno moe odreivati nadnaciju. ... ... jednog dana e se uvesti EU dravljanstvo, sigurno je da e biti onih koji e za sebe rei da su samo Evropljani tj. dravljani EU i nema tu nita loega sve dok ne budu iskljuivi prema, recimo, Njemcima, Francuzima itd. negirajui njihov nacion ...  

pianje ubija jutarnju romantiku, vie nego zadah ... pianje!
14-10-2013 at 22:28 | Ukljui u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13656

citat:
RPM wrote:

Englezi, koti, Irci, Velani, milioni Indijanca i svi su po dravljanstvu Britanci ... u Belgiji ive Valonci i Flamanci (kao nacije) a po dravljanstvu su Belgijanci mada bi svi rekli da su Belgijanci nacija ... itd ... dakle nosioci BH dravljanstva su Bosanci i Hercegovci htjeli to ili ne i uslovno moe odreivati nadnaciju. ... ... jednog dana e se uvesti EU dravljanstvo, sigurno je da e biti onih koji e za sebe rei da su samo Evropljani tj. dravljani EU i nema tu nita loega sve dok ne budu iskljuivi prema, recimo, Njemcima, Francuzima itd. negirajui njihov nacion ...

ti srbe nigdje ne spomenu
14-10-2013 at 22:32 | Ukljui u odgovor
MelMel
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

citat:
RPM wrote:

Pa svi ti gore pobrojani Englezi, Skoti, Welsani, itd, itd su po NACIONALNOSTI British. Neces mi vjerovati, ali Englez, Skot ili Veelsanin nisu nacionalnosti, nego etnicke skupine. Neces naci da se pise nacionalnost Englez ili nacionalnost Welsh....jer nisu nacionalnosti. Pravi se razlika izmedju nacionalnosti i etnicke skupine. U BiH se sve to strpa na istu kamaru, jer u samom popisu izjednacavaju nacionalnost sa etnickom skupinom.

Kad se jos uz to nadoda laicko izjednacavanje etnickih skupine sa religijama, dobije se buckuris gdje sve postoji samo bosanska nacionalnost ne postoji.
14-10-2013 at 22:43 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Azrail sto vadi dushe, br-tz, djole, HULK, nanii, Obelix, Omerica, reka, selmica, Un1c0rn, vazda_kontra, von_admir
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net