Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : imamovicu ostavka al odmah
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:


A mozes li ti meni reci zasto su neki od demonstranata krenuli prema zgradi Opcine nakon sto je Causevic podnio ostavku?

Zasto je bilo potrebno paliti i zgradu Opcine, i sta se time postiglo?






Nisam bio tu i ne znam sta je bilo u glavama onih koji su palili bilo koju zgradu.

Ali ono sto ja mogu predpostaviti je da se narodu(omladini) sabralo puno toga: patriotski naboj u tom momentu, neimastina, gnjev, opsta zapustenost, nepravda, ...dok sa druge strane politicari na svim nivoima imaju sve i njihova djeca se guze po najboljim skolama i automobilima.

Opstina je napadnuta jer u njoj gospodari poltron, clan korumpirane omrazene partije, neko ko je sebe i sve svoje uhljebio, neko ko je na vlasti predugo (a vlast itekako korumpira ljude), i neko ko se udaljio od obicnog naroda! Eto zato se to desilo, jer on predstavlja opstinu!

I zaista mi nije jasno zasto ti je zao zgrada. One ce se obnoviti, a ko ce nama nadoknaditi nasih izgubljenih 20 godina?? Zasto moj brat ne moze imati posao, dok neki nehljebovic koji je clan partije moze dobiti posao bez dana provedenog na birou?

Sunce, misli na narod a ne na kancelarije u kojima se guze despoti.

I sta se postigno? Postiglo se da su neki politicari smijenjeni, da su im se gace tresle od straha, da su skontali da se sa nezadovoljnim narodom ne treba saliti jer moze buknuti vatra, i ma koliko sporo ipak smo se pomjerili mrvicu naprijed!

P.S. Kada sam vidio Jasmina da je pobjegao u Sarajevo da se sakrije pod Zlajinu suknju dok mu je gorila opstina, skontao sam da protesti itekako jesu uspjeli. Natjerati despote da bjeze je veliki uspijeh!

[Edited by Indijanac on 15-02-2014 at 23:29 GMT]
15-02-2014 at 23:23 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
Aidatuzla wrote:


pa vidis, godinama kritikujes i to s pravom al nista se ne mijenja dok ovi ne popalise sve. mijenjaju jse al ne zbog nas nego se presipaju iz stranke u stranku ko suplje u prazno. nismo mi jedinstveni u svijetu a ni u historiji bogami. samo, sto u svijetu gori i za manje probleme. dobro je rekao onaj sociolog: zar su mislili da ce narod samo leci kod kuce i umrijeti? ( http://www.youtube.com/watch?v=UBFhzXT2tTc )


neka su se posvadjali. rekla sam sve u prvom postu tebi veceras. ipak smo se pomakli s mrtve tacke. ipak necemo tako lako leci kod kuce i umrijeti


[Edited by Aidatuzla on 15-02-2014 at 23:20 GMT]


Iz tvojih usta u bozije usi, dobro bi bilo, ali dabogda. Bosna je ovo, Balkan, uvijek neka previranja, nepravde, ratovi, svadje.

Sve do jednog ih narod (i iz naroda) postavio, nisu s neba pali, i 95% nasih ljudi koristi svaku mogucu stelu, i zaposlit ce svog ako moze. Do naroda je puno.




15-02-2014 at 23:25 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

I jos nesto, ja znam Sunce da je mnogim tuzlacima ugradjeno u mozak da je Tuzla crvena i da drugacije ne moze biti (tipicni podanicki jednoumljaski mentalitet). Ovi protesti su pokazali da Tuzla nije crvena, nego pripada njenim gradjanima. I po prvi puta u historiji Tuzle, crvenima su se tresle guzice od straha! Skontali su da ovaj grad ne pripada njima i njihovoj familiji i prijateljima, nego onoj omladini sa ulice!

15-02-2014 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
Aidatuzla wrote:


slazem se u potpunosti. samo, ja sam malo vise optimisticna


Pa ja sam malo starija, mozda i previse upoznata sa posloscu nase zemlje i sistemom, i znam kakvi smo.

Ovo je nesto kao neka kamen baci ko nije nikada .... trazio stelu, iskoristio poznanstvo, povlasticu, bilo sta, nama su takve stvari u krvi, a iz takvog naroda dolaze i politicari i eto vrzinog kola.




15-02-2014 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

ono sto je meni bitno jeste da se narod pokrenuo i bori se za bolje. meni je cak i super ovo okupljanje ispred Vlade kantona kao porodicni dan jer ljudi se druze, nisu izolovani i uvidjaju da nisu sami jer i drugi imaju slicne probleme.
za ovakvu promjenu je moralo biti zrtava, bolje zgrade nego ljudski zivoti.
i iskreno imamo institucije, koje su u nadleznosti opcine, koje su totalno zanemarene. recimo budzet centra za socijalni rad je smanjen za 30%, zasto kad je to institucija koju svi koristimo a najvise osobe u stanju socijalne potrebe? Zasto Dom zdravlja nema lift?
s druge strane ima i stvari koje su za pohvalu, ali mora su voditi racuna da se servisi, ne samo opcine, koji su potrebni gradjanima poboljsaju.

15-02-2014 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
Aidatuzla wrote:


ne samo DZ. Jel to problem ugurati jos jednu ekipu hitne pmoci zajedno s vozilom? mozes umrijeti al njih nema jer imaju samo dvije ekipe od kojih je sam jedna na terenu u gradu.
ja sam dozivjela strasno iskustvo dok sam cekala hitnu koja nije dosla na vrijeme. ne ponovilo se nikom

eto, jos jedna ideja za plenum.


a da ne pricamo o broju ljekara spcijalista koji fale u domu zdravlja, ceka se mjescima na pregled.
15-02-2014 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:


Pa ja sam malo starija, mozda i previse upoznata sa posloscu nase zemlje i sistemom, i znam kakvi smo.

Ovo je nesto kao neka kamen baci ko nije nikada .... trazio stelu, iskoristio poznanstvo, povlasticu, bilo sta, nama su takve stvari u krvi, a iz takvog naroda dolaze i politicari i eto vrzinog kola.







apsolutno netacno,potpuna demagogija!

Nama nisu takve stvari "u krvi" a pogotovo ne sirotinji kojih je 90% i nemaju stelu a od svoje sirotinje moraju da daju mito,korumpiranim partijskim poslusnicima,crvenoj burzuaziji

Protiv takvih stvari itekako imaju efikasni nacini borbe direktne demokratije a moj prijedlog su "stubovi srama". Sve koji preko stele zaposljavaju,pustaju na ispitima,primaju mito,svakog ljekara,sluzbenika,profesora direkno postaviti na "stub srama" i satanizirati u medijima do te mjere da podnese ostavku a na njegovo mjesto,umjesto korumpiranog partijskog poslusnika dovesti mladi nezaposleni kadar,pun ambicije i perspektive za bolji zivot i bolje drustvo jednakih gradjana!Divna stvar od plenuma je ovih milion maraka koji su oduzeli politicarima a koji su sebi namjestili da primaju plate godinu dana poslije gubljenja funkcije Cist milion koji se moze podjeliti sirotinji umjesto da ga krcme bogati korumpirani birokrati i partijski sluzbenici
U prilog rasprave o vatrogasnim kolima,mislim da bi se i sluzbeni automobili mogli rasprodati,jer ni predsjednik Svedske ne ide sluzbenim automobilom na posao,vec svojim licnim ili gradskim saobracajem.Umjesto pasata,moglo bi se ubaciti u pot za vatrogasno vozilo a i gradonacelnik bi trebao da upozna malo gradski saobracaj da vidi kako je to gradjanima...



[Edited by naivna on 16-02-2014 at 01:39 GMT]
16-02-2014 at 01:37 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

Tuzlarije krecu u sapiranje nacelnika i njegovo ponovno ustolicenje. Koga ba zanima sta je on rekao 2010 godine? Bitno je ono sto je uradio, a uradio je nista osim za sebe i svoje jarane!

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=56599

16-02-2014 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

evo i sarajevski vatrogasci imaju slicne probleme... nazalost..

citat:
Najteže je što su naši vatrogasci nemoæni kada su u pitanju požari na visinama. Nijedno vozilo za tu namjenu nije u funkciji.

- Mi molimo Boga da ne doðe do požara u zgradama iznad treæeg sprata. Nadamo se da su barem ove nove, moderne zgrade opremljene ureðajima za gašenje. Dešava nam se i da se sa intervencije vraæamo ili obiðemo pola grada da naðemo hidrantsku mrežu, gdje æemo dopuniti vozila. Imamo veliki problem i sa vatrogasnim servisom aparata, koji je veæ pet godina zatvoren. Rijeè je o aparatima za poèetno gašenje požara, a ista je situacija i sa aparatima za disanje u zadimljenim prostorijama. To bi trebalo da radi serviser vatrogasnih aparata, koji nemamo. Mi znamo da se preko noæi ne može ništa riješiti, ali da se za 15 godina ništa nije desilo, to je katastrofa, kaže Hajro Prguda, èlan Sindikalnog odbora PVB-a.


problemi su isti...
i djabe se vrtit u krug..
18-02-2014 at 13:19 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

SDP preuzima tuzlanski plenum.

19-02-2014 at 20:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : imamovicu ostavka al odmah New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice