Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Prièaonica : Dosta mi je Facebooka
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Dosta mi je Facebooka

Na FB-u imam profil ali ga koristim samo za uredjenje FB izdanja Tuzlarija. Ne postiram, ne stavljam fotografije, nemam FB prijatelja ali FB-a mi je na vrh glave. "Ubise" me komentari koje moram da citam po "sluzbenoj duznosti". Isto mi se desavalo i sa komentarima koje su citaoci mogli da pisu na nase vijesti pa smo te komentare ukinuli, da nas glava ne boli. Ove na FB-u ne mogu, a rado bih. Zato sam se i sjetio naseg foruma i vremena kada FB-a nije bilo. I tada se pisalo svasta ali nekako mi je drugacije bilo kad procitam problematican komentar od osobe koju ne znam. Sad ljudi pod punim imenom i prezimenom, na porodicnim fotografijama okruzeni djecicom, pisu bljuvotine. Izvan FB se normalno ponasaju, neki su srdacni, neki oko sebe sire dobre vibracije ali kad ih sretnem ne mogu a da se ne sjetim sta su pisali.
Zanimljivo je to. Mnogi korisnici FB-a ponasaju se poput vozaca koji cim pokrenu kola promjene karakter, pretvore se u agresivce. Prividno zasticeni limeno-staklenom kutijom urlaju, psuju, a kad izadju iz kola ponovo se transformisu u fine, uljudne osobe.

"Ko razumije shvatice" zasto bih volio da forum ponovo postane mjesto za razmjenu misljenja.

16-11-2017 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
momak
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-06-2006
Lokacija: u sevdahu
Odgovori: 2670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

Sta da ti kazem druze,

Ljudi vole komunicirati na sve moguce nacina. Nevolja je sto se izgube granice skoro u svakom pogledu. Meni licno odgovara da budem anoniman jer mi to daje slobodu koja mi treba tek toliko da mogu nekad da napisem nesto sto je jos uvijek u granicama pristojnog a da pri tome sacuvam sebe od drugih I druge od sebe, za slucaj da to neko drugacije vidi I osjeca.
Npr, zasto ne bih rekao nekoj forumasici da je lijepa.
Moja anonimnost stiti mene, a I samu forumasicu. Meni daje slobodu, makar I laznu. Cinjenica je da tada komentar gubi I na snazi.
Za razmjenu poruka tu je e-mail. Ako hocete neku grupu sa odreðenom temom Usenet jos uvijek postoji. Blogovi I forumi su vise nego odlicni. Kod FB-a vise ne primjecujete sve dobre karakteristike kojima je nadvladao prethodnike jer istovremeno ljudi dok se javljaju na FB nisu svjesni javnosti svojih objava, te se tamo nadje sadrzaja zbog kojih se kasnije kaju.
Naravno I na blogovima I forumima je toga bilo ali uzimajuci u obzir dostupnost I rasirenost FB te objave imaju mnogo vecu tezinu.
Ja sa prijateljima najradije razmjenjujem poruke e-mailom. Jos uvijek posjetim neku Usenet grupu iako se I one uveliko gase. Posjecujem povremeno forume I blogove na kojima nalazim sadrzaje koji me interesuju ( npr lokalne zajednice, muzika, strucno gradivo ...). Trudim se da ne komentarisem stvari ruznim rijecima I da koga ne uvrijedim ( ako nije zasluzio ).
To mi je sve vise nego dovoljno tako da me nema na FB.
Meni draga mogucnost FB jeste sto zahvaljujuci njegovoj rasprostranjenosti mozete naci drage ljude sirom svijeta, a za to ne morate biti ni prijavljeni.
Pozdrav Tuzlarijama I poziv forumasima, a posebno forumasicama da se vrate na staro dobro mjesto.

17-11-2017 at 11:04 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

Bas mi je drago sto si se javio i iskreno, iznenadjen sam. Dnevno jako mnogo ljudi posjeti forum, evo i sada ima preko 20 online usera ali to su oni koji nabasaju na forum googlajuci sve i svasta jer smo o svemu i svacemu i pisali ovdje. Na zalost, tokom godina imali smo i problema sa serverom pa je mnogo toga izgubljeno. Posebno zalim za vrijednim fotografijama koje su forumasi postirali ali sta je tu je.
Slazem se sa tvojim pisanjem o pozitivnim stranam FB-a, a jos vise o pozitivnim stranama anonimnosti forumasa. Budala je uvijek bilo i bice ali anonimnost im ipak nije dopustala da se razmasu jer takve ostali forumasi nisu prihvatali. Na FB-u imamo situaciju da ljudi zagrizu na komentare koji su ocito napisani sa laznog profila i tako daju priliku da se cuje glas nerazuma mnogo vise nego ikada prije.
Takodje, zanimljiva je i pojava da ljudi "o sebi pri sebi" gotovo da nemaju potrebu da ucestvuju u raspravama na FB-u pa se stvara lazni utisak da su oni drugi brojniji, a preko tog utiska se formira i pogresna slika o nekoj sredini.
Elem, glasam za anonimnost Svojevremeno kada su forumasi poceli da organizuju susrete da bi se upoznali, pretpostavljao sam da je to dobro za njih ali da nece biti dobro za forum, i nije bilo. Sto se vise forumasa medjusobno upoznavalo, to se i njihovo ucesce na forumu sve vise pocelo ogranicavati na "ispijanje kafa" u cavrljaonicama.
Svaki dan ima desavanja o kojima bi bilo zanimljivo cuti i tudja razmisljanja, a forum je nekada bas bio dobar za to.

17-11-2017 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

Admine, zasto ne radi info servis na Tuzlarijama? Trebam telefonske brojeve a ne mogu da otvorim servis.

[Edited by Azur on 17-11-2017 at 23:10 GMT]

17-11-2017 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

citat:
Azur wrote:
Admine, zasto ne radi info servis na Tuzlarijama? Trebam telefonske brojeve a ne mogu da otvorim servis.

[Edited by Azur on 17-11-2017 at 23:10 GMT]

Hvala na informaciji, sad radi ali se opasno poremetila.
18-11-2017 at 00:51 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

Zao mi je starog foruma i druzenja u "anonimnosti" ali covjek postade s vremenom radoznao da upozna one s kojima provede po nekoliko sati svoga vremena u cavrljanju o svemu i svacemu i tako dodje do upoznavanja uzivo i kako vise tih upoznavanja, tako manje foruma dok ne dodjosmo do ovoga sto sada imamo. Nema vise anonimnosti, iako sam bio jedan od rijetkih koji je koristio vlastito ime na forumu jer sam mislio da sam dovoljno zreo za sve oblike druzenja, pa i one neozbiljne. Mislim da se onakav oblik druzenja vise ne moze ponoviti jer smo jednostavno skinuli maske anonimusa i postali ono sto smo uvijek bili. Dosta je u tome "pomogao" bas fb, a dalo se i naslutiti da ce do toga doci.
Steta

01-02-2018 at 01:03 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dosta mi je Facebooka

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Zao mi je starog foruma i druzenja u "anonimnosti" ali covjek postade s vremenom radoznao da upozna one s kojima provede po nekoliko sati svoga vremena u cavrljanju o svemu i svacemu i tako dodje do upoznavanja uzivo i kako vise tih upoznavanja, tako manje foruma dok ne dodjosmo do ovoga sto sada imamo. Nema vise anonimnosti, iako sam bio jedan od rijetkih koji je koristio vlastito ime na forumu jer sam mislio da sam dovoljno zreo za sve oblike druzenja, pa i one neozbiljne. Mislim da se onakav oblik druzenja vise ne moze ponoviti jer smo jednostavno skinuli maske anonimusa i postali ono sto smo uvijek bili. Dosta je u tome "pomogao" bas fb, a dalo se i naslutiti da ce do toga doci.
Steta

Prije par minuta sam o tome pricala sa jednom nasom forumasicom. Nema, ode i ovo u uspomene....
02-03-2018 at 21:54 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

admine, ziv bio, izbrisi sve ove teme na kojim aprodaju pasose i vize.

29-08-2018 at 07:58 | Ukljuèi u odgovor
biba
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-03-2019
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

citat:
admin wrote:
Na FB-u imam profil ali ga koristim samo za uredjenje FB izdanja Tuzlarija. Ne postiram, ne stavljam fotografije, nemam FB prijatelja ali FB-a mi je na vrh glave. "Ubise" me komentari koje moram da citam po "sluzbenoj duznosti". Isto mi se desavalo i sa komentarima koje su citaoci mogli da pisu na nase vijesti pa smo te komentare ukinuli, da nas glava ne boli. Ove na FB-u ne mogu, a rado bih. Zato sam se i sjetio naseg foruma i vremena kada FB-a nije bilo. I tada se pisalo svasta ali nekako mi je drugacije bilo kad procitam problematican komentar od osobe koju ne znam. Sad ljudi pod punim imenom i prezimenom, na porodicnim fotografijama okruzeni djecicom, pisu bljuvotine. Izvan FB se normalno ponasaju, neki su srdacni, neki oko sebe sire dobre vibracije ali kad ih sretnem ne mogu a da se ne sjetim sta su pisali.
Zanimljivo je to. Mnogi korisnici FB-a ponasaju se poput vozaca koji cim pokrenu kola promjene karakter, pretvore se u agresivce. Prividno zasticeni limeno-staklenom kutijom urlaju, psuju, a kad izadju iz kola ponovo se transformisu u fine, uljudne osobe.

"Ko razumije shvatice" zasto bih volio da forum ponovo postane mjesto za razmjenu misljenja.


Ovaj mi post baš fino leži
19-03-2019 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
croatian
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 31-05-2020
Lokacija: Croatia
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dosta mi je Facebooka

Pokrenut je novi balkanski chat za upoznavanje pod imenom Cavrljanje.com, tako da ste svi dobrodošli sa ovog foruma.

Chat možete koristiti kao gost, sa obiènom registracijom preko emaila i sa brzom registracijom putem facebook/gmail slièice.

Društvo obièno dolazi èavrljati iza 19:00, tako da preko dana ne oèekujete neke silne online èlanove (za sad).

Sajt možete koristiti sa svih platformi PC, mobiteli, tableti itd...

LINK: https://cavrljanje.com/

31-05-2020 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Prièaonica : Dosta mi je Facebooka New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice