Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
felix wrote:


VELA HAVLE

VELA LUKA

VELI JOZE

volio bih saznati znacenje VELA HAVLE.

Pozdrav svima bosancima i hercegovcima koji se tako osjecaju.
Bosanki-hercegovki Suncici poseban pozdrav.

_______________________________________
Lijepi moj hvala ti na pozdravu
22-11-2002 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
nema veze
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Sto se tice jezika bogami svi ga imamo, nekada nas dovede u neugodne situacije (uuuh, bila sam tamo sto puta) a nekada u najinitmnijim trenucima pokaze ono sto jesmo. Uglavnom da se dobro razumijemo i neka moga jezika a i vaseg...

08-12-2002 at 14:28 | Ukljuèi u odgovor
Sanela USA
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
NNTA wrote:
Amelina,
daj se kontrolirati
Nemoj samo o hormonima i adrenalinu...ovo prvo se kod mene ´haman´ nikako ne smiruje, a adrenalin u posljednjih par dana raste, raste....
Cekam samo da me sta hladno strefi






Nekako je cesto strefi
Pozdrav za NNTA !


Nekako je cesto strefi
Pozdrav za NNTA !
09-12-2002 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
Prijatelj
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: bosanski jezik

citat:
visental wrote:
citat:
janko wrote:
Postovane Dame i Gospodo,

Zao mi je sto moram Vam reci istinu, ali "Bosanski jezik" ne postoji. Postoje dialekti, koji se govore na bosanskom podrucju, ali ovi dialekti pripadaju istom jeziku, koji se govori u 4 republikama bivse Jugoslavije - Srbija, Crna Gora, Hrvatska, Bosna i Hercegovina. Tako se naprimer Njemacki govori u 5 drzavama.


Jezik kojim Vi pisete i govorite,gosp. Janko pripada istoj porodici jezikaski,slovacki,ruski,poljski,srpski,hrvatski,slovenski(slovenacki),makedonski,bosanski,crnogorski,ukrajinski,bugarski.
Sljedeca podgrupa je juznoslovenski jezici kojem pripadaju bosanski(koji vi osporavate) i Vas jezik srpski.Ostale juznoslovenske jezike necu ponovo spominjati.

Evidentno je iz ovog Vaseg posta da jako slabo stojite sa znanjem Vaseg vlastitog jezika,a usudjujete se osporavati jezik milionskoj naciji.Stoga,dragi moj istocni komsija,nije dovoljna Vasa mrznja i mrznja slicnih vama da se ukine jedan jezik.Ukidanjem jezika ukida se i narod.Mi vam to nismo dozvolili u daljoj i blizoj proslosti,a o buducnosti da ne govorimo.



Janko je potpuno u pravu do ustava iz 74-te niste postojali ,danas kazete da ste narod, da imate svoj jezik,kulturu itd. savjetujem vam uzmite rodoslov koji ima svaka kuca bosanska pa potrazite u njemu svoje porijeklo ili po imenu ili po prezimenu ,bice vas puno iznenadjenih ici cete do 4-tog ili 5-og koljena i dalje nema onda dolaze neka druga imena , za neke od vas ce to biti strasno,za neke veliko olaksanje......ali neka svako moze da grijesi pa tako i vi



06-01-2003 at 16:13 | Ukljuèi u odgovor
ha ha ha ha ha ha ha ha
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Re: bosanski jezik

citat:
PRIJATELJ wrote:
citat:
visental wrote:
citat:
janko wrote:
Postovane Dame i Gospodo,

Zao mi je sto moram Vam reci istinu, ali "Bosanski jezik" ne postoji. Postoje dialekti, koji se govore na bosanskom podrucju, ali ovi dialekti pripadaju istom jeziku, koji se govori u 4 republikama bivse Jugoslavije - Srbija, Crna Gora, Hrvatska, Bosna i Hercegovina. Tako se naprimer Njemacki govori u 5 drzavama.


Jezik kojim Vi pisete i govorite,gosp. Janko pripada istoj porodici jezikaski,slovacki,ruski,poljski,srpski,hrvatski,slovenski(slovenacki),makedonski,bosanski,crnogorski,ukrajinski,bugarski.
Sljedeca podgrupa je juznoslovenski jezici kojem pripadaju bosanski(koji vi osporavate) i Vas jezik srpski.Ostale juznoslovenske jezike necu ponovo spominjati.

Evidentno je iz ovog Vaseg posta da jako slabo stojite sa znanjem Vaseg vlastitog jezika,a usudjujete se osporavati jezik milionskoj naciji.Stoga,dragi moj istocni komsija,nije dovoljna Vasa mrznja i mrznja slicnih vama da se ukine jedan jezik.Ukidanjem jezika ukida se i narod.Mi vam to nismo dozvolili u daljoj i blizoj proslosti,a o buducnosti da ne govorimo.



Janko je potpuno u pravu do ustava iz 74-te niste postojali ,danas kazete da ste narod, da imate svoj jezik,kulturu itd. savjetujem vam uzmite rodoslov koji ima svaka kuca bosanska pa potrazite u njemu svoje porijeklo ili po imenu ili po prezimenu ,bice vas puno iznenadjenih ici cete do 4-tog ili 5-og koljena i dalje nema onda dolaze neka druga imena , za neke od vas ce to biti strasno,za neke veliko olaksanje......ali neka svako moze da grijesi pa tako i vi





Prahne li tebi podjahkat :p "cuna"na sabahu
usput evo ti jedna HLoptica
06-01-2003 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
drugar
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
NNTA wrote:
"Oprostite, ali ja vas nista ne razumijem "

Ja mislim da su Nadrealisti glavni krivci za rat na prostorima bivse Yu Ili su ´glumci´ samo odigrali po njihvom scenariju...more bit´ bidne

Pricam onako kako sam ucila u osnovnoj, tj sh-hs. Ako je ikada kojim slucajem doslo do poteskoca prilikom komunikacije sa zemljacima, mi se presaltamo na engleski Nacin govora u maternjem jeziku nisam mijenjala ni zbog koga, a kome isti smeta sredim to po kratkom postupku.
Zaista mi nije bitno da li je tjedan, nedjelja, sedmica, week, Woche...niti mi para usi kada on/ona putuje vlakom, a ja vozom...ali kada to ucine preko noci, pa jos onako napuhano, nazor...i misle da im chuchi...

Prvo se jedna veca drzava raz**be, onda se njene republikice formiraju u neke drzave, jel...podrazumijeva se da bi odmah i jezik trebao dobiti novi naziv, hajde uradi se i to...hm..........suvise smo ja i slicni meni mali da bi neko slusao nas prijedlog, a kamoli uvazio ga, ali ipak cu se uzalud potruditi pa predloziti da se svaki grad iz vec pomenute ex Yu pretvori u drzavu, a jezik dobije naziv po ´promovisanom´ gradu. Dakle, drzava -Tuzla, sluzbeni jezik -tuzlanski . Ma krasota
Pa kaze:
"koliko jezika znas toliko ljudi vrijedis". Zamisli sad jednog bosanca...zna tuzlanski, zenicki, sarajevski, travnicki, dobojski, banjalucki (ili se na istom kaze banja-lucki ) itd itd...a gdje su svjetski jezici...ah...pa kad sve to stavi na svoj CV...ma na intervjuu za posao ne da bi ih odusevio

Kako se na tuzlanskom kaze ironicna? (nije nagradno pitanje)



da, ali to ovi koji su ostrasceni nemogu da ukapiraju za njih je bitno da su postali bosnjaci ,da govore taj novonastali bosanski i da mrze sve one koji im se suprostave u misljenju
06-01-2003 at 16:37 | Ukljuèi u odgovor
Urša
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Kao odgovor na sva nacionalisticka busanja u prsa "junacka", u proteklih 12 god, najmanje sto su mogli napraviti je da daju svojoj naciji i svom jeziku ime.
Ne vidim nista lose u tome, a samim tim ni razloge da im se netko suprotstavlja.

06-01-2003 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
Urša wrote:
Kao odgovor na sva nacionalisticka busanja u prsa "junacka", u proteklih 12 god, najmanje sto su mogli napraviti je da daju svojoj naciji i svom jeziku ime.
Ne vidim nista lose u tome, a samim tim ni razloge da im se netko suprotstavlja.

_____________________________________________
ili tacnije da vrate svom jeziku ime .Da vrate pravo na jazik i naciju koje je oduzeto .Zasto ,kako ,kada ...? druga je tema .
Pozdrav



06-01-2003 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
ha ha ha ha ha ha ha ha
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
Urša wrote:
Kao odgovor na sva nacionalisticka busanja u prsa "junacka", u proteklih 12 god, najmanje sto su mogli napraviti je da daju svojoj naciji i svom jeziku ime.
Ne vidim nista lose u tome, a samim tim ni razloge da im se netko suprotstavlja.


Ne treba da se palis na ove komentare.
To je neko iz "Administracije "ubacio ova dva posta, samo da bi se pojacali komentari na Forumu.
06-01-2003 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
ivanisevic
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
Urša wrote:
Kao odgovor na sva nacionalisticka busanja u prsa "junacka", u proteklih 12 god, najmanje sto su mogli napraviti je da daju svojoj naciji i svom jeziku ime.
Ne vidim nista lose u tome, a samim tim ni razloge da im se netko suprotstavlja.

tacno samo sto vi bosnjaci mijenjate nacionalnost i jezik po potrebi,cas ste srbi cas ste hrvati cas muslimani,sad ste bosnjaci , daj malo laganije to vi ste kao suncokreti ,,do podne sam ono sto jesam a od podne sam ono sto nisam bio
06-01-2003 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice