Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
click_me wrote:


e vala baš....



uz vodu koja tece 24 sata, prosirenje pjesacke zone je jedan od najboljih poteza Opstine Tuzla

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike - cgh
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Nadam se da nam pod èišæenjem korita Jale, nadležni organi ne pripremaju njeno pretvaranje u zvaniènu dodatnu kanalizaciju i deponiju daljim pokrivanjem njenog toka.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Pitanja za vijecnike
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
Nadam se da nam pod èišæenjem korita Jale, nadležni organi ne pripremaju njeno pretvaranje u zvaniènu dodatnu kanalizaciju i deponiju daljim pokrivanjem njenog toka.


To sto ce pokriti jedan dio Jale radi parkinga je super i potrebno gradu (da hoce vec ranije to uraditi, kukaju kako grad nema prostora za parking, a time dobijaju novi, dotad nepostojeci prostor - a nije skupa investicija), jer je kolaps u saobracaju, pogotovo u centru i pogotovo ce biti sad kad ukinu parking kod stare opstine radi gradnje trga...Osim toga spram cijelog toga Jale kroz grad, to je manji dio, svejedno se korito mora ocistiti, ne moze se tim pokrivanjem nista sakrit, pa nece je pokrit od Slavinovica do Kreke...
A oni novogodisnji ukrasi na banderama su izgleda stalni!! jer stoje vec dvije godine ljeto-zima, samo ih pred novu god. ustekaju u struju i upale..

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

moje licno misljenje je da se u tz, obzirom da bas i ne oblijuemo prostorom, ne bi trebalo koncentrisat na gradnju otvorenih parkinga nego garaza! znam da je to skuplje al isto tako mislim da bi jedna garaza u centru grada relativno brzo povratila ulozeni novac.. uz to naravno u paketu treba da ide naplacivanje kazni svima koji se parkiraju po trotoarima i sl. pa bi se jednim udarcem rijesila dva problema: otplacivanje garaze i parkiranje koje je izmaklo ama bas svakoj kontroli..


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Pitanja za vijecnike
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
lena wrote:
moje licno misljenje je da se u tz, obzirom da bas i ne oblijuemo prostorom, ne bi trebalo koncentrisat na gradnju otvorenih parkinga nego garaza! znam da je to skuplje al isto tako mislim da bi jedna garaza u centru grada relativno brzo povratila ulozeni novac.. uz to naravno u paketu treba da ide naplacivanje kazni svima koji se parkiraju po trotoarima i sl. pa bi se jednim udarcem rijesila dva problema: otplacivanje garaze i parkiranje koje je izmaklo ama bas svakoj kontroli..


Pa, eto, planiraju (sto godina) tu dvoetaznu garazu na mjestu kajmak stanice (velik je prostor, dobilo bi se puno parking mjesta), samo sto nikad da to otpocnu...Ne znam u cemu je problem, cesto opstina kuka da je nesto u nadleznosti Kantona ili Federacije pa ne mogu nesto otpoceti radit (npr sjeverna magistrala), ali ovo sad je cisto opstinska stvar, tri godine pricaju kako eto samo sto nije to izmjeseteno, a nista...Dzabe lazu narod...Samo se sve cesce desavaju glupe saobracajke tipa da im bus izleti sa stanice na magistralu jer mu otkazale kocnice ili da neko spuca bus dok presjeca sve trake da bi izasao u zapadnom pravcu grada i sl...

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pitanja za vijecnike 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-02-2008 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

zlaja svaka cast sto si prebacio de samo ako ti nije sta obrisi ovih par postova sto se ponavljaju, tnx

da se vratim na temu.. po meni je ovo redoslijed kojim bi se stvari trebale odvijat: 1. parkinzi+garaze (par prijedloga vec sam rekla, bit ce jos ), 2. unaprijedjenje gradskog saobracaja.. eh da i tu sta predlozim ovako: neki dan ja prolazim dole oko doma zdravlja, ekonomske itd. dole je i univerzitet uglavnom milion dusa!! buseva gradskih, prigradskih isto mali milion.. i sine meni ideja da napomenem da je ideji pripomogo i zrak koji je pofino smrdio, dobrim dijelom i radi tih autobusa.. i sjetim se ja da je nekad neko spominjo trolejbuse i tramvaje.. i sad kontam zasto jalu ne prekrit i napravit tramvaj?? povezalo bi se par bitnih i jako opterecenih tacki: dole irac, univerzitet+omega, centar+pijaca, mercator+filozofski, stupine, sjenjak slavinovici.. uglavnom bilo bi prometa strahota!! a svi smo svjedoci da se tuzla jako siri, da su guzve po magistrali sve vece i vece itd.. znaci morat ce se i na ovom poradit u bliskoj buducnosti! a obzirom da prekrivanjem jale nema izmjestanja objekata i rjesavanja cuvenih imovinsko-pravnih odnosa, mislim da je to jedna bitna olaksavajuca okolnost.. i jos jedna bitna stvar: taj dio tuzle ne tone!

neo hajde sad da cujem malo vase misljenje po ovom pitanju pa cu onda nastavit

23-02-2008 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Baš me zanima kako nadležni cenzor (urednik ?) dovodi u vezu pokrivanje toka rijeke Jale i parking. Odgovor nije potreban. Komentar je bio postavljen na mjestu gdje su pitanja za vijeænika (vijeænike), a to što nije bilo upitnika na njegovom kraju ne znaèi da ga treba preparkirati.

Na moju žalost, izgleda da je mnogima bitniji parking od ureðenja i revitalizacije naše veæe rijeke Jale. Nisam od onih koji vjeruju da se treba puno igrati s Majkom Prirodom.

Najbolje bi možda bilo da koritom jalskim ide metro

Živi bili pa vidjeli.



23-02-2008 at 17:32 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Bosnjo wrote:


Te garancije nemas nigdje, a ne samo u TZ...i to ljudi, lijepo, velikim slovima napisu..


Eh,tako ja prije 2 godine odem do seher SA,sa audinom 6-om.
Ono tam negdje na carsiji kod vjecnice nadjem parking,normala placa se,jel.

2KM/sat.
Nije problem,al pitam ja onog sto naplacuje:Kolko je siguran ParkPlac?
Kaze meni hairlija,ma haveru 100%.
A reko sta ce bit ako mi ga maknu,saneri(jer ljudi sjedu ko u svoje i odvezu auto)
Kaze,lik:Nista haveru,ako ga marnu vratim ti 2 markice

Hajmo Bosno hajmo Hercegovino
23-02-2008 at 17:50 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Prošle godine sam nešto išao u Zagreb, i tražeæi gdje u centru da se parkiram naletim na podzemnu garažu. Plaæa se paušalno 15 kuna, hajde reko super nek je i 20 samo da ne trošim gorivo vrteæi se ukrug jer su svi trotoari na kojima se može parkirati veæ zauzeti. Pogledam onaj raèun kad na poleðini izmeðu ostalog piše: plaæanjem parkinga osigurani ste kod Croatia osiguranja od šteta nastalih na vozilu obijanjem, štete na laku ako te neko ogrebe dok izlazi sa parkinga i otuðenja vozila itd, bilo je još stavki. Mislim da je ovo ok, kad veæ plaæaš parking obavezno si i osiguran. Mislim da sam negdje saèuvao raèun/tiket pa ako ga nisam bacio moram ga skenirat. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
23-02-2008 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
laf
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 10-02-2007
Lokacija: ovdje
Odgovori: 932
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
THALES wrote:
Prošle godine sam nešto išao u Zagreb, i tražeæi gdje u centru da se parkiram naletim na podzemnu garažu. Plaæa se paušalno 15 kuna, hajde reko super nek je i 20 samo da ne trošim gorivo vrteæi se ukrug jer su svi trotoari na kojima se može parkirati veæ zauzeti. Pogledam onaj raèun kad na poleðini izmeðu ostalog piše: plaæanjem parkinga osigurani ste kod Croatia osiguranja od šteta nastalih na vozilu obijanjem, štete na laku ako te neko ogrebe dok izlazi sa parkinga i otuðenja vozila itd, bilo je još stavki. Mislim da je ovo ok, kad veæ plaæaš parking obavezno si i osiguran. Mislim da sam negdje saèuvao raèun/tiket pa ako ga nisam bacio moram ga skenirat.


Javi gdje je taj parking, da parkiram ovo svoje ogrebano auto
23-02-2008 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice