Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

2.6. je ova tema napunila 2 godine. èestitamo  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
08-06-2008 at 17:02 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
mosnik wrote:


A aerodrom radi i danas ko i prije dvije godine...



E druze nisi mogao vise da profulas... Nakon dvije godine, i godinu i po nerada, aerodrom konacno radi sa domacim kontrolorima, sa novom opremom, sa konacno opipljivim planovima, sa perspektivom razvoja sa civilnom kontrolom sto je najvaznije. Sad predstoji period ugovaranja linija, instaliranje ILS-a, skolovanje jos kontrolora i dosta sitnih poslova, ali najvazniji poslovi su zavrseni i aerodrom radi. Priznajem da je podugo trajalo ali konacno imamo svoj aerodrom, pa kakav-takav.
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
08-06-2008 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


jos samo da si nas obradovao vijescu npr, linija istanbul - tuzla- sarajevo i obratno se otvara za 10 dana....
;hanka


Bice nesto u zimskom redu letenja, eto zimskog reda letenja za par mjeseci (31.oktobar poèinje pa do kraja marta) znaèi do avgusta æe se znat sta i kako. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
08-06-2008 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


E druze nisi mogao vise da profulas... Nakon dvije godine, i godinu i po nerada, aerodrom konacno radi sa domacim kontrolorima, sa novom opremom, sa konacno opipljivim planovima, sa perspektivom razvoja sa civilnom kontrolom sto je najvaznije. Sad predstoji period ugovaranja linija, instaliranje ILS-a, skolovanje jos kontrolora i dosta sitnih poslova, ali najvazniji poslovi su zavrseni i aerodrom radi. Priznajem da je podugo trajalo ali konacno imamo svoj aerodrom, pa kakav-takav.



Hajde, neka, volio bih i ja da to ´procepi´ jednom,ko ne bi volio imat bolje i brze komunikacije sa svijetom, al kako se kod nas sve rasteze, prolongira, ljudima daju lazne nade i sl, onda se bolje s tim zezat nego se frustrirat postojecom situacijom...Daj Boze da docekamo i aerodrom da kako-tako radi i autput Tz-Orasje i rekonstruisan put za Sarajevo, samo treba imat strpljenja pa ko dozivi...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
08-06-2008 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
mosnik wrote:


Hajde, neka, volio bih i ja da to ´procepi´ jednom,ko ne bi volio imat bolje i brze komunikacije sa svijetom, al kako se kod nas sve rasteze, prolongira, ljudima daju lazne nade i sl, onda se bolje s tim zezat nego se frustrirat postojecom situacijom...Daj Boze da docekamo i aerodrom da kako-tako radi i autput Tz-Orasje i rekonstruisan put za Sarajevo, samo treba imat strpljenja pa ko dozivi...



ja se nadam do penzije da æe bit nešto... još samo 30-ak godina...

šalu na stranu, konkretan problem sad na dubravama je koliko èujem nepostojanje tehnièke dokumentacije za svjetla piste i prilaza (nesto kao factory acceptance test itd), zbog èega aerodrom mora za sad imat radno vrijeme do 16h, al i to ce se rijesit uskoro, ide i period uhodavanja, obuèavanja ljudi pa vidjeæemo šta æe se dešavat. Ja sam optimistièan, posebno jer vidim da osijek i mostar dobijaju neki saobraæaj, zainteresovanost stranih investitora raste za nas fukare na balkanu. Kasnimo al još ima nade. Važno je da smo stavili na radnju natpis OTVORENO pa sad ako ko dodje... Biæe i nafake. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
08-06-2008 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Aerodromu u Tuzli od sveg srca sve najbolje, puno letova i paaaraaa, ali da bogda!
Ipak je Sarajevo preblizu!!! 


Sve je super i sve je za 5!
08-06-2008 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
indijana wrote:
Aerodromu u Tuzli od sveg srca sve najbolje, puno letova i paaaraaa, ali da bogda!
Ipak je Sarajevo preblizu!!!


A ni Tokio nije daleko...
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
09-06-2008 at 16:37 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Pa i ja se pitam hocel bit letova iz zagreba za tuzlu uskoro, bilo bi ljepo misim... Nije da ne volim sarajevo,al oni su preskupi a daljina je druga stvar... 


It's not where you came from, it's where you are going.
13-06-2008 at 04:52 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
bosnian972 wrote:


samo da citiram
by zeus :
nisam nasikiran nego mi zao ovih onamo sto se nadaju da ce sletiti medju komsije da ih vide kako izlaze iz aviona, 15 minuta od kuce, dzaba se nadaju....pa eto malo da ih spustim odozgo lakse ce podnijeti pad...jest da je let al boli...

...a jesi naporan....cccc.... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
21-06-2008 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Dobro jutro radni narode, sta ima novo, kako ste mi svi?
Kako sam i najavio aerodrom se otvorio pocetkom Juna, mada sam krajem Maja bio pravo pesimistican jer dosta para obecano od raznih Vlada a malo dato.
Vidim da vas ima skeptika ali vratite se malo unazad pa se zapitajte kad ste govorili tipa "nema sanse da se otvori", sranje ovo, sranje ono, ali se eto ipak otvori. Neka misli tko sta hoce, ali nije bilo jednostavno ispuniti sve uvjete za otvaranje aerodroma, posebno jer su nase civilne zrakoplovne vlasti, uvlaceci se u guzove medjunarodnim organizacijama, postavili takve uvjete kao da se FRAPORT otvara. Da li je Enko smio tvrditi nekome da ce aerodrom biti otvoren ili ne, pa da se nesto i isplanira na vrijeme, to ne znam, ali u takvim uslovima, da li biste i vi. Recimo, Golden Tours je htio raditi Palmu iz Tuzle, ali tko da mu garantuje u Februaru da ce sve biti OK u Junu. Sto se tice redovnijih letova, nema nista do zimskog reda letenja. Pa cekajte malo ljudi, kad ste cekali do sada. Uskoro ce poceti i marketing a proradit ce i web stranica (dizajneri, javite se aerodromu, mozda ljudi nemaju nikoga tko bi to uradio kako treba). Poznavajuci moje izvore (nisu truhlili do sada, a nije Zinka u pitanju dragi Zeuse) mislim da ce ici IST i FRA sa nasim dragim BH Airlinesom a za ove jeftine, daj Boze sta prije proljeca 2009.
Toliko od mene, pa se opet vidimo na forumu

25-06-2008 at 09:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice