Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pa dokle vise??!!

citat:
mosnik wrote:
Naslov da ja Panonika sirotinjsko more nit je provokativan po meni niti sporan, to i jeste prilika za masu stanovnika BiH iz mjesta kao sto su Zenica, Maglaj, Zavidovici itd da dodju tu i da se okupaju i bude im fino. Objektivno, vecina populacije je siromasna, ne mozemo sad lafinati kako to nije tako, i mnogi ne mogu priustiti odlazak na more, pa im ovo super dodje...A i preduzecu Panonika, naravno, jer ce ubrzo oboriti sve rekorde po posjecenosti i imati najbolji proft do sada...I svi sretni...Pa, nije valjda neko ocekivao bogatase iz zapadne Evropa na Panonici i eltini turizam.. Odlican je projekat, sve je krcato i sevap ja da sva ta raja ima gdje doc da uziva...Sve za 10

[Edited by mosnik on 25-06-2008 at 16:27 GMT]


da li bi ti otisao negdje na odmor u "hotel za sirotinju"?...ma daj..
25-06-2008 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
Dado_
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 26-07-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 499
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: zatvoren saobracaj kod pozorista

Evo i jedna od mene. BTW KLIMA totalno te razumijem, bahato se ponasaju i krajnje neprofesionalno. To kako je tu opisano je aljkavo uradjeno. Sve sto su oni uradili su bile pretpostavke i predrasude o Vama koji ste se tu nasli.

Datum: 21.06.2008 Subota navece. Nisam izlazio uopste cijelu noc, i tek oko pola 12 izadjem do filozofskog, jer u nedelju je bio street race u Zivinicama i dolazila mi je neka raja iz Sa, pa tako reko da se malo vidimo. Dolazim na filozofski, cjelo moje drustvo nekih 15 auta, regulara parkirani vec duze vremena, cugaju neke pivice, laganini muzika, opusteno, uvjek se tu i okupljamo. Parkiram auto pored njih, stacu nekih 15ak minuta pa idem kuci. U narednih 20 minuta dolazi patrola sa autom, izlaze iz kola, i pocinju pisati sve redom. Naravno zapisuju tablice sa auta, a mi posmatramo i neko je dobacio, "A STA TO PISETE I ZASTO ??"...

Kaze policajac, sacete svi dobiti prijave za narusavanje javnog reda i mira, zato sto ste skripali gumama-slajdrali. (Budalstinja ziva)

Djecki se naravno bune, a obzirom da sam tek dosao, sutim i nemjesam se u raspravu neka pise, docicemo na sud pa natjeravati pravdu.

Zapeo je kod mog auta, napisao tablice, ali nezna koje auto (nebitno) tu se ukljucujem, kazem mu koja su kola, i pitam dali on stvarno misli da moze svima nama napisati kaznu bez da ima bilo kakvih dokaza o tome ko je tacno skripao. Kaze on svejedno svi ste Vi meni isti, ubacuje se drugi momak i kaze, evo mi ce mo svi podignuti haube na autima, svako kome bude iole mlak motor pisi 17 kazni i pocinju se smijati. Znaci bili su duze tu i nisu pravili problema. Neko im daje prijedlog zasto nedodju sa civinlim autom, pa cak i sjednu sa nama, i popisu te osobe sto jurcaju, slajdraju, okrecu se i sta vec rade. Kaze policajac nama nije to njegov poso to njega ne zanima. Na kraju su rekli navodno nece slati prijave to nam je posljednje upozorenje...

Razumijem njihov postupak, ali postoji i racionalnijih i pametnijih rjesenja za ovakve situacije.

25-06-2008 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
mosnik wrote:


Hajd super,neka je jedan koncert opet na Tusnju, ako je tacno, valjda Dino skupi vise raje od tri ex-Bijelo dugme pjevaca lani...



Jeste da o ukusima ne treba raspravljati, ali Dugme je Dugme, legendarno na prostorima cijele bivše Yuge dok je Dino ipak najviše sarajevski a onda BiH pjevaè.Ponavljam, o ukusima ne treba raspravljati, meni je njegova muzika polunarodnjak ali ako mojim dragim sugraðanima godi, nadam se da æe doæi i dobro zabaviti raju koja doðe na taj koncert!

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: DINO MERLIN NA TUŠNJU 25 jula 


Sve je super i sve je za 5!
25-06-2008 at 17:57 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
indijana wrote:


Jeste da o ukusima ne treba raspravljati, ali Dugme je Dugme, legendarno na prostorima cijele bivše Yuge dok je Dino ipak najviše sarajevski a onda BiH pjevaè.Ponavljam, o ukusima ne treba raspravljati, meni je njegova muzika polunarodnjak ali ako mojim dragim sugraðanima godi, nadam se da æe doæi i dobro zabaviti raju koja doðe na taj koncert!



Tuzla nam je postala ´specificna´ sto se muzicko-kulturnih dogadjaja i ukusa tice,npr jedini smo grad u regionu gdje Lord of the Dance nije rasprodao dvoranu, a imali su podosta nastupa sirom ex-yu, sto nam bas i ne ide u prilog (poseljacenje), al hajd bilo-proslo, dok narodnjaci uredno pune dvorane i otvorene prostore...E, sad, kako ce Dino Merlin proc, vidjecemo, al narodnjak nije nista vise ni manje od bregovicevih pjesama, jer je Bregovic s narodnjackim melosom koketirao i ubacivao ga u pjesme dok je Merlin jos radio u fabrici i kontao kako ce se pocet bavit muzikom...Dakle, ponavljam vidjecemo da li ce Merlin skupiti vise raja od tri bregoviceva pjevaca polunarodnjackih pjesama...

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: DINO MERLIN NA TUŠNJU 25 jula 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
25-06-2008 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pa dokle vise??!!

citat:
bosnian972 wrote:


da li bi ti otisao negdje na odmor u "hotel za sirotinju"?...ma daj..



A sta to nudi Panonika i Tuzla od popratnih sadrzaja sto je za bogate goste? Pusti iluzije, vidis u kakvoj drzavi zivimo, s kakvim standardom...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
25-06-2008 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
Bosnjo wrote:
Hoce li raditi i koja druga kompanija osim BiH Airlines?


Radice Turkis, Austria airlines, Wizzair,Ryanair, Lufthansa Air france, Delta i Amerikan Airways, Malev, Icar air, ali malo pored tuzlanskog aerodroma...
;hanka
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Tuzlanski aerodrom 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
25-06-2008 at 18:35 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
zeus wrote:


Radice Turkis, Austria airlines, Wizzair,Ryanair, Lufthansa Air france, Delta i Amerikan Airways, Malev, Icar air, ali malo pored tuzlanskog aerodroma...
;hanka


Pitam zato sto BiH Airlines nije nidje, ni u kakvoj "organizaciji", pa nema teorije da mozes odraditi konekciju, ako oni lete...nazalost...

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Tuzlanski aerodrom 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
25-06-2008 at 18:38 | Ukljuèi u odgovor
memo-mn
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kakve su gume Tigar?

u pravu si koni..
i ja to stalno ponavljam,ali su jeftine pa se prodaju..
..mogu misliti kakve su na auto-putu i relaciji od 1000 km

25-06-2008 at 19:01 | Ukljuèi u odgovor
klima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 20-06-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 640
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: zatvoren saobracaj kod pozorista

citat:
Dado_ wrote:
Evo i jedna od mene. BTW KLIMA totalno te razumijem, bahato se ponasaju i krajnje neprofesionalno. To kako je tu opisano je aljkavo uradjeno. Sve sto su oni uradili su bile pretpostavke i predrasude o Vama koji ste se tu nasli.

Datum: 21.06.2008 Subota navece. Nisam izlazio uopste cijelu noc, i tek oko pola 12 izadjem do filozofskog, jer u nedelju je bio street race u Zivinicama i dolazila mi je neka raja iz Sa, pa tako reko da se malo vidimo. Dolazim na filozofski, cjelo moje drustvo nekih 15 auta, regulara parkirani vec duze vremena, cugaju neke pivice, laganini muzika, opusteno, uvjek se tu i okupljamo. Parkiram auto pored njih, stacu nekih 15ak minuta pa idem kuci. U narednih 20 minuta dolazi patrola sa autom, izlaze iz kola, i pocinju pisati sve redom. Naravno zapisuju tablice sa auta, a mi posmatramo i neko je dobacio, "A STA TO PISETE I ZASTO ??"...

Kaze policajac, sacete svi dobiti prijave za narusavanje javnog reda i mira, zato sto ste skripali gumama-slajdrali. (Budalstinja ziva)

Djecki se naravno bune, a obzirom da sam tek dosao, sutim i nemjesam se u raspravu neka pise, docicemo na sud pa natjeravati pravdu.

Zapeo je kod mog auta, napisao tablice, ali nezna koje auto (nebitno) tu se ukljucujem, kazem mu koja su kola, i pitam dali on stvarno misli da moze svima nama napisati kaznu bez da ima bilo kakvih dokaza o tome ko je tacno skripao. Kaze on svejedno svi ste Vi meni isti, ubacuje se drugi momak i kaze, evo mi ce mo svi podignuti haube na autima, svako kome bude iole mlak motor pisi 17 kazni i pocinju se smijati. Znaci bili su duze tu i nisu pravili problema. Neko im daje prijedlog zasto nedodju sa civinlim autom, pa cak i sjednu sa nama, i popisu te osobe sto jurcaju, slajdraju, okrecu se i sta vec rade. Kaze policajac nama nije to njegov poso to njega ne zanima. Na kraju su rekli navodno nece slati prijave to nam je posljednje upozorenje...

Razumijem njihov postupak, ali postoji i racionalnijih i pametnijih rjesenja za ovakve situacije.

Nevjerovatno!

Eto to je onaj posljednji neprofesionalizam. Zaista. Mogli su Vas pisati po "navodno tom novom zakonu Opcine Tuzla o konzumiranju alkohola na javnom mjestu" ali nisu se mozda sjetili.

Naša policija zaista ima stav takav, da su oni Zakon pred kojim se moramo klanjati i taj Zakon je onakav kakvim se njima u trenutku želi da bude.

I zbog njih takvih, kakvi jesu, zaista æu se toliko zainatiti da æu èitati naše zakone i pamtiti ih, posebno te o javnom redu i miru, pa onda kada doðu baviti se svojim neprofesionalnim i neupuæenim ponašanjem, lijepo im reæi neke stvari, koje smijem.


Ja jedva èekam, ako mi vjeruješ da izaðem na sud. Da se suoèim sa onom gospodom koja je pisala tu noæ prijave.

Nije meni stalo do smijšnih 50KM, ni sluèajno, jer to se potroši za jednu noæ usput, ako želiš da ti bude lijepo kada izaðeš. Ali mi je stalo do principa i do toga da kada sam kriv, budem kriv i platim svoju grešku, ali da znam da me kaznio onaj koji se postavio apsolutno u skladu sa zakonom i da mu kažem, svaka èast gospodine, ja istog dana plaæam svoju kaznu, zaslužio sam je.

Ovako, kakvo je stanje sada sa ovom polocijom našom, bogami, dalek je put do toga. Prvo oni moraju dosta da provedu sjedeæi u veèernjoj školi na samo èasovima kulture ponašanja, pa onda da uèe o zakonu i predstavljanju istog.



A da ne spominjem sada one neriješene sluèajeve, koji su oèigledni bili...Imao bi ih bezbroj...U zgradi su nam bacali petarde, i gidili komšije, ...stari zvao stanicu, oni nakon drugog poziva došli i to nakon pola sata, i sjeli sa goospodom komšijama da pivo popiju...znaju se....
Kasnije je ocu pukao film kada su ko zna koju petardu (u 23h naveèer bacili pred naša vrata) i uletio u stan i poèeo lupati i udarati...Onda je došla policija da ga piše...

Mene geler pogodi od bombe koju je komšija bacio, ispod oka...Kaže doktor, sinko, 2mm su ti spasila život....Sluèaj nikada riješen nije bio...Ja im rekao da znam ko je, da imam i svjedoka,...ko je bacio tu bombu...Oni meni vele, mi æemo na tome raditi, ništa se vi ne brinite....Nikada ništa nije bilo...-dotièni koji je bacio bombu, Mesketova familija....super....

itd itd
25-06-2008 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
THALES wrote:



super je kad se piloti jave i èestitaju nam na otvaranju aerodroma.

cestitam i ja
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Tuzlanski aerodrom 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
25-06-2008 at 23:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice