Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
haki66
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sta da Vam velim-mnogo sam jak

Registriran(a): 19-10-2004
Lokacija: Evo vodjek
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu


Prije jeno dvije godine, posto mi je bilo mrsko pjeske sici do autobuske stanice, sidjem ti ja sa mojim bibijem.
Parkiro ko i svi ostali "ludjaci" gdje je bilo dostupno - svima je poznato da taksisti tu oduvijek imaju svoju chizu gdje parkiraju.
Elem, ja stao izmedju parkiranih auta, kolona se otegla koliko ih je parkiralo. Odem da rezervisem kartu, nije dugo trajalo, kad ti se vracam, a ono "prasinar" pise kaznu. Tu sam ti osto ko ukopan nekih par minutica da snimim setuaciju.
Posto NIJE bilo zabrane parkiranja, pridjem doticnom utjerivacu reda i zamolim ga da mi objasni zbog radi cega kazna na mojemu bibiju. Veli parkiro se dje se nesmije parkirat.Hajd reko "njema probljema" kriv sam al sto to ba samo meni naljepi kad stojim u sredini a svi ostali oko mene isto parkirali a njima nista. E veli jarane ti imas para u tebe strane table pa moras platit a ova nas sirotinja radje ide u zatvor neg da placa kaznu.
Vazi reko al u augustu kad bude pado snjeg. Jos kad sam skonto da je toliko nepismen pa Vw Sharana tretira kao djip i tablicu nije oshacovo kako treba, nejma razloga da ga vise gotivim, okrenem se i za svojim poslom.
Kaznu sam trebo platit u stanici u Kreki.
Mahnem im vazda kad budem kuci, da me prepoznaju.
I uvijek pokusavam da se prilagodim voznji u gradu gdje sam stekao svoja prva vozacka iskustva. Mada je to po novonastalim pilotima veoma tesko uchinit. Jednostavno je postalo opasno voziti se i hodati ulicama svoga grada pored toliko ludjaka koji su uz dva svjedoka dobili dozvolu da ubiju ili unesrece nekoga.
Mada policija trenira strogocu i selektivno bira "krivce" koji nadoknadjuju stetu.
Treba njih opaucit po


Bolje je biti posteno yeben, nego yebeno posten...
10-11-2008 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
haki66
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sta da Vam velim-mnogo sam jak

Registriran(a): 19-10-2004
Lokacija: Evo vodjek
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

Što vama smeta u saobraæaju, to isto može smetati drugima!
Kad mislite da ste ovladali vještinama vožnje, nemojte biti posve sigurni; -Tada se najèešæe prave krupne greške sa težim posljedicama, nego kada ste bili poèetnik.
Budite svjesni da se nezgode u sobraæaju dješavaju, kada se najmanje nadate.
Budite svjesni da je kod svakog vozaèa ogranièena sposobnost, koja može varirati i nije uvijek ista i nemojte sebe precjenjivati.
Poštujte Propise, vozite po pravilima, poštujte ostale uèesnike u saobraæaju, budite tolerantni
Ne zaboravite da ste i vi bili poèetnik,
Ne zaboravite da ste i vi nekada pogriješili kao vozaè, te da æe te opet i opet pogriješiti...
Ne zaboravite da ste i vi èesto pješak, za to poštujte pješake! 


Bolje je biti posteno yeben, nego yebeno posten...
10-11-2008 at 14:14 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

Èudo: Pješak iz Tuzle preživio udar automobila koji je naletio brzinom od 130 kilometara na sat




PROMETNU nesreæu koja se u subotu naveèer dogodila u tuzlanskom naselju Batva, 47-godišnji pješak Husein Nišiæ samo je èudom preživio. S teškim je ozljedama prevezen u Klinièki centar u Tuzli. Još uvijek se nalazi u životnoj opasnosti.

Kako prenose Nezavisne novine, na Nišiæa je dok je prelazio cestu automobilom Golf 4, brzinom od 130 kilometara na sat, naletio 20-godišnji Edin Ahmetoviæ iz Tuzle. Od siline udarca, Nišiæ je odbaèen tridesetak metara dalje.

Svjedoci nesreæe navode kako je Nišiæ zadobio teške ozljede glave te kako su mu noga i ruka slomljene. Kako je Hitna pomoæ navodno stigla tek pola sata kasnije, Nišiæevi susjedi su iz trgovine uzeli improvizirani imobilizator i sami ga odvezli u UKC Tuzla, gdje je iste veèeri podvrgnut operaciji.

 


Sve je super i sve je za 5!
10-11-2008 at 14:39 | Ukljuèi u odgovor
haki66
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sta da Vam velim-mnogo sam jak

Registriran(a): 19-10-2004
Lokacija: Evo vodjek
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu




K. S. su još kao trogodišnjoj djevojèici u Zagrebu operirali srce i otad, iako joj je život spašen, ne može normalno živjeti jer na srcu još ima dvije rupice. Uz brojne uobièajene aktivnosti koje si zbog toga ne može priuštiti, probleme joj uzrokuju i nagle temperaturne razlike, a ponekad niti ne zna razloge bolova i gušenja.

- Kada sam prvi put nazvao, u Hitnoj pomoæi javila mi se muška osoba koja je savjetovala da supruzi dam analgin te da nam drugaèije ne može pomoæi. Na drugi poziv javila se dispeèerica koja je na kraju razgovora kazala da nemaju slobodnih vozila, preporuèila da doðemo tramvajem i spustila mi slušalicu! Nakon treæeg poziva više nisam bio ni strpljiv, ni ljubazan pa je pristala poslati vozilo, ali uz napomenu da æemo prijevoz, ako ‘stvar nije hitna’, platiti sami - naglasio je ogorèeni D. S.
 


Bolje je biti posteno yeben, nego yebeno posten...
10-11-2008 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
oktobar91
Nivo: Forumski doajen
Škorpija

Registriran(a): 02-02-2008
Lokacija: neverland
Odgovori: 6816
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
Rodjeni wrote:
Evo ja cu ti ispricat jedan slucaj sta se meni desilo u Nürnbergu...
Ono jedno jutro sam kasnio na poso i sad u onoj brzini hajd reko parkiracu na trotoar samo da se javim pa cu se vrnut da preparkiram..
Eto,kolko mi je trebalo mozda 20 minut 1/2 sata je puno rec dok sam se vrno...
Ja tamo,stoji policija i nesta mjere oko mog auta.
Reko izvolite sta ste trebali pa mjerite moje auto?
Kaze meni policajac:Ne mjerimo mi vase auto vec mjerimo kolko ste blizu zgrade parkirali
Helem,sta cu boze,kriv sam nema sta da petljam mutljam.Al reko da mi objasni kakve veze ima zabran parkiranja sa blizinom zgrade!!!!!
Objasni mi policajac da zakonski ne smijem manje od 70cm pric zidu objekta jer tad majke sa djecijim kolicima,invalidi s kolicima ne mogu proc...
Hajd sto ja plati kaznu za parkiranje vec sto plati poziv za slep sluzbu..
Ljudi su odmah nazvali shlep sluzbu koja kosta nekih 150 era + kazna 30 era za parkiranje helem ode 180 era dok si reko keks...
Nema tu,i ako slep sluzba nije dosla oni su ko biva krenuli na poziv a i to kosta...
Od tad i ako parkiram tako nekako po mojoj procijeni nedozvoljeno onda sjedim u autu i cekam na slobodan parking...



I u ZoOBSU BiH ima èlan vezano za parkiranje vozila gdje isto tako piše da je vozaè prilikom parkiranja vozila dužan ostaviti odredjenu širinu radi kretanja ostalih uèesnika u saobraæaju ali tako da se taj ostavljeni prostor NE ostavlja na kolovoznoj traci.
10-11-2008 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
PLAYBOY
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-09-2008
Lokacija: TZ
Odgovori: 1153
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
indijana wrote:
Èudo: Pješak iz Tuzle preživio udar automobila koji je naletio brzinom od 130 kilometara na sat




PROMETNU nesreæu koja se u subotu naveèer dogodila u tuzlanskom naselju Batva, 47-godišnji pješak Husein Nišiæ samo je èudom preživio. S teškim je ozljedama prevezen u Klinièki centar u Tuzli. Još uvijek se nalazi u životnoj opasnosti.

Kako prenose Nezavisne novine, na Nišiæa je dok je prelazio cestu automobilom Golf 4, brzinom od 130 kilometara na sat, naletio 20-godišnji Edin Ahmetoviæ iz Tuzle. Od siline udarca, Nišiæ je odbaèen tridesetak metara dalje.

Svjedoci nesreæe navode kako je Nišiæ zadobio teške ozljede glave te kako su mu noga i ruka slomljene. Kako je Hitna pomoæ navodno stigla tek pola sata kasnije, Nišiæevi susjedi su iz trgovine uzeli improvizirani imobilizator i sami ga odvezli u UKC Tuzla, gdje je iste veèeri podvrgnut operaciji.




šta je bilo s ovom krewtenèinom vozaèem
je li sin nekog karinaša, pa æe se izvuæi
11-11-2008 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Lokacija: TZ
Odgovori: 320
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

nece ovaj narod nikad nauciti postovati pravila. vozim vec zadnjih 7 godina, sva sreca nisam imao nikakvih udesa i nesreca! cesto mi zapadne i za oci kako roditelji sa svojom djecom prelaze preko puta a pjesacki je samo deset metara dlaje od njega, uci djete svoje kako ne treba, dzaba onda ovi i crtaju pjesacke kad ih niko ne zna ni koristiti. na brcanskoj malti, zanimljivi su semafori. jedne prilike sam mogao da pokupim njih sedmero odjednom, jer su debili isli preko crvenog iz pravca trcnog a meni bilo zeleno za solinu, a nisam ih vidio od kombija. pa imas oci i vidis da je crveno i ti opet prelazis preko crvneog, ko, negdje se njima zuri!

- onda ovi hajvani sto iz 6 bosanske, kad hoce u kojsino. umjesto da idu oko skvera sto je pravilno on ti direktno iz 6 bosanske ukojsino.

- i ovaj nas skver, stvrno ne kontam, valjda ima prednostoni koji su u krugu, al kod nas je obrnuto, ovi u krugu cekaju da dodje na njih red.

- parkiranje ispred mozarta? jelde koliko ste puta tako setali, i odjednom auto ispred vas na trotuaru? on je svoje auto uguro izmedju druga dva auta, pa mu je hauba i prednja dva tocka na trotuaru, kreteni!!!

- i inace mi je gluba autobiska stanica kod plavog mosta. ko izmisli da tu bude stanica. zar je ljencugama tako tesko prosetat se gore stotinjak metara dalje do prave stanice, gdje autobus stane bez ometanja saobracaja, ima onih koji i ne znaju da tu bs staje i eto belaja.

o ovoma da se pise do milje volje! nastavit cemo kasnije

pozdrav!

11-11-2008 at 11:02 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
ziggy wrote:

- i ovaj nas skver, stvrno ne kontam, valjda ima prednostoni koji su u krugu, al kod nas je obrnuto, ovi u krugu cekaju da dodje na njih red.

sto se tice naseg slavnog skvera nemogu a da nenapisem meni licno smjesnu situaciju koja mi se desila na istom mjestu i koja prilicno oslikava mentalitet nasih vozaca.Prije par godina bio sam u Tuzli i kretao sam se iz pravca Slatine prema skveru,kad sam dosao do samog skvera neki automobili vec su bili angazovani unutar istog i ja nerazmisljajuci onako vise automatski sam SAMO USPORIO dajuci vremena istim da prodzu (sto je ovdje pravilo)ama ljudi u djelicu sekunde nekoliko auta iza mene je "leglo" na sirene,neki su vec pokusali da me obidzu penjuci se na trotoar ,dok su neki vec uspjeli proturiti glave kroz prozor spominjuci mi i majku familiju i Francusku .Pa nisu normalni majke mi ja sam lego od smjeha  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
11-11-2008 at 11:31 | Ukljuèi u odgovor
haki66
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sta da Vam velim-mnogo sam jak

Registriran(a): 19-10-2004
Lokacija: Evo vodjek
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: saobracaj u gradu

Problem isti. Vazda stanem pred kruznim i vazda galama i psovke vozaca iza, isto kao i pravo prednosti desne strane.
Kolega, krivi su instruktori voznje i ispitivaci a samim time i buduci vozaci. Kultura prije svega....

Svugdje u svijetu moras cekati na ulazu UUUUU kruzni tok samo kod nas ne...  


Bolje je biti posteno yeben, nego yebeno posten...
11-11-2008 at 11:52 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: saobracaj u gradu

citat:
pagny wrote:
citat:
ziggy wrote:

- i ovaj nas skver, stvrno ne kontam, valjda ima prednostoni koji su u krugu, al kod nas je obrnuto, ovi u krugu cekaju da dodje na njih red.

sto se tice naseg slavnog skvera nemogu a da nenapisem meni licno smjesnu situaciju koja mi se desila na istom mjestu i koja prilicno oslikava mentalitet nasih vozaca.Prije par godina bio sam u Tuzli i kretao sam se iz pravca Slatine prema skveru,kad sam dosao do samog skvera neki automobili vec su bili angazovani unutar istog i ja nerazmisljajuci onako vise automatski sam SAMO USPORIO dajuci vremena istim da prodzu (sto je ovdje pravilo)ama ljudi u djelicu sekunde nekoliko auta iza mene je "leglo" na sirene,neki su vec pokusali da me obidzu penjuci se na trotoar ,dok su neki vec uspjeli proturiti glave kroz prozor spominjuci mi i majku familiju i Francusku .Pa nisu normalni majke mi ja sam lego od smjeha


E, a zamisli cirkusa da ih ima vise, i ovako sa jednim skverom cirkus, dzaba sve kad nema kUlture u saobracaju (nema je doduse nesto puno ni inace
)...A, teka kad neko stane pjesacima, naspominju mu se familije vozaci iza, to je cudo jedno...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-11-2008 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice