Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

A sta kazu "strucnjaci?



"Dnevni avaz", 11.08.2007.godine




"Dnevni avaz", 23.11.2008.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Vulkan1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 03-08-2008
Lokacija: Blizu . . .
Odgovori: 2050
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Draga Nevenka, mnogo me je pogodilo ovo što sam proèitala.
Ono što mogu da ti kažem je da ne odusataješ, pa makar za to trebalo i 5 god.
Mnogo sluèajeva ima ovakvih i sliènih i kod nas, ali niko ne preuzima ništa. Narod se neèeg plaši. Najgore je u svemu tome što prvo treba da nas pogodi neka tragedija da bi mi malo bolje o svemu razmislili.
Mislim da je super ideja napraviti udruženje protiv "takvih" lekara, ako je moguæe i ako ima odziva.
U svakom sluèaju treba znati na poèetku da æe njihovi odgovori biti da nisu oni krivi. Ako možeš prikupi što više podataka i šalji dopise na 1000 adresa, tuži pa negde mora upaliti. Neko se mora naæi da uzme ovu situaciju u razmatranje i ustanovi pravu grešku.
Budi jakai ako možeš posle svega probaj gubiti što manje živaca.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
Vulkan1 wrote:
Draga Nevenka, mnogo me je pogodilo ovo što sam proèitala.
Ono što mogu da ti kažem je da ne odusataješ, pa makar za to trebalo i 5 god.
Mnogo sluèajeva ima ovakvih i sliènih i kod nas, ali niko ne preuzima ništa. Narod se neèeg plaši. Najgore je u svemu tome što prvo treba da nas pogodi neka tragedija da bi mi malo bolje o svemu razmislili.
Mislim da je super ideja napraviti udruženje protiv "takvih" lekara, ako je moguæe i ako ima odziva.
U svakom sluèaju treba znati na poèetku da æe njihovi odgovori biti da nisu oni krivi. Ako možeš prikupi što više podataka i šalji dopise na 1000 adresa, tuži pa negde mora upaliti. Neko se mora naæi da uzme ovu situaciju u razmatranje i ustanovi pravu grešku.
Budi jakai ako možeš posle svega probaj gubiti što manje živaca.


Draga moja Vulkan 1, kakvih 5 godina, bice uspeh ako potraje "samo" 10! Ja sam svesna u kakvoj drzavi zivim i od nje i ne ocekujem nista, ali moram ispostovati proceduru da bih isla u Strazbur.

Nemam nameru odustati, osim ako me smrt iznenadi. Sve sam preduzela na oba polja : krivicno po zakonu JA ne mogu nikoga goniti, to rade tuzioci koji su odbili istragu, te sam ih prijavila VSTV-u koje je sebi obezbedilo 2 godine za svaku prituzbu. Sve bitne dokumente i prepiske sam postavila na temi PRAVDA ZA DENISA.

Privatno sam tuzila UKC u zadnji cas, pre zastare (3 godine), jer me taj vid tuzbe ne zanima (privatna parnica za odstetu). Ali, makar 1 KM presude znacice da su krivi.

A kako je svo oko nas korumpirano, ni jedan advokat ne prihvata da me zastupa zbog eventualne odmazde UKC-a prema njihovim bliznjim koji su zaposlenici Klinike.

Nije bitno ni to, sama cu se zastupati jer je sve jasno, iako nasi sudovi ne sude po pravdi, vec po "babu i po stricevima". Zato od njih i ne ocekujem nista, vec cu ici dalje.

Udruzenju se pridruzujem zbog buducnosti onih koji ostaju posle nas. Krajnje je vreme da se gradjani ove drzave PROBUDE.
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Vulkan1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 03-08-2008
Lokacija: Blizu . . .
Odgovori: 2050
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Draga Nevenka, mogu ti reæi da sam danas malo "bolje proèešljala" temu PRAVDA ZA DENISA i sve ostale sajtove koje si ti pisala i sve vezane za Denisa. Šta reæi - STRAŠNO. Divim ti se na takvoj istrajnosti i snazi. Želim ti da uspeš u svojoj nameri radi tvog deteta i tvoje porodice.
Ne mogu reæi da znam 100% kako se oseæaš, jer mi je sin hvala Bogu ostao živ, ali je bio veoma blizu smrti. Stvarno ne znam šta bi ikako bi se završio moj "sluèaj". Pre nekoliko godina, kad sam bila klinka, majka mi je umrla zahvaljujuæi tome što su je "lekari" leèili od išijasa a ona je u stvari imala rak i metastaze. Stalno me prate te GREŠKE lekara. Ma te ljude treba na lomaèu.
Mislim da i nije èudo što neko poludi i ubije nekog. Veruj mi da sam tada bila u stanju da ubijem sinovljevog lekara, bez obzira na posledice. Taj lekar se dobro drži i naravno ja nemam nikakve video i pisane dokaze, ali bar ima nekoliko sluèajeva gde je primio mito. Sad ga terete za to, ali ni ja neæu odustati.
Želim vam svima da udruženje uspe i da ostvarite deo svojih snova, da bar probate naæi mir koliko toliko.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Vulkan1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 03-08-2008
Lokacija: Blizu . . .
Odgovori: 2050
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
jalijas wrote:
ma ,da naravno sto ce nam ljekari probacemo sa tanzanijskim vracevima

E nemoj zajebavati, nisu svi lekari krivi i loši. Ali sam mišljenja da oni koji ne rade svoj posao kako treba ne treba to ni da rade i da bi trebalo više da poštuju svoju zakletvu.
Možda me nisi razumeo, al ne bitno to je moje mišljenje
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
jalijas
Nivo: Forumski doajen
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
Vulkan1 wrote:

E nemoj zajebavati, nisu svi lekari krivi i loši. Ali sam mišljenja da oni koji ne rade svoj posao kako treba ne treba to ni da rade i da bi trebalo više da poštuju svoju zakletvu.
Možda me nisi razumeo, al ne bitno to je moje mišljenje

procentualno gledajuci koliki je to odnos ,u industriji kiliko puta si napravila pogresan dio, koliko ispravnih,treba li radi greske nekoga doista lincovati ,jeli to bila necija doista zla namjera izgubiti pacijenta posto poto,zna li svako sve ...
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara 


Za mene mjesta

u dzenetu nejma
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Vulkan1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 03-08-2008
Lokacija: Blizu . . .
Odgovori: 2050
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
jalijas wrote:

procentualno gledajuci koliki je to odnos ,u industriji kiliko puta si napravila pogresan dio, koliko ispravnih,treba li radi greske nekoga doista lincovati ,jeli to bila necija doista zla namjera izgubiti pacijenta posto poto,zna li svako sve ...

Izvini molim te. zavisi o kakvim se greškama radi, nije isto sjeb.. neki predmet, pokvariti seriju èarapa.... i ugroziti neèiji život. Po tebi ispada da onda svi možemo da se igramo doktora. Konkretno moj problem je bio da treba da doktoru nabrojim ljude koje on poznaje i ljude koje ja poznajem, da bi on znao kako da postupi sa mojim detetom, da mu platim za ono za šta veæ prima platu, da kleèim i molim za lek protiv bolova, da molim za njegov izveštaj kako bi neko drugi mogao spasiti dete od 4.5g..... Ma ne mogu da se nerviram. Ne možeš mi reæi da je to u redu.
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
jalijas
Nivo: Forumski doajen
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
Vulkan1 wrote:

Izvini molim te. zavisi o kakvim se greškama radi, nije isto sjeb.. neki predmet, pokvariti seriju èarapa.... i ugroziti neèiji život. Po tebi ispada da onda svi možemo da se igramo doktora. Konkretno moj problem je bio da treba da doktoru nabrojim ljude koje on poznaje i ljude koje ja poznajem, da bi on znao kako da postupi sa mojim detetom, da mu platim za ono za šta veæ prima platu, da kleèim i molim za lek protiv bolova, da molim za njegov izveštaj kako bi neko drugi mogao spasiti dete od 4.5g..... Ma ne mogu da se nerviram. Ne možeš mi reæi da je to u redu.
gospodjo vulkan ne zelim reci da lazete ali da malo prejudicirate to da ,drago mi je da je sve na kraju ispalo ok

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara 


Za mene mjesta

u dzenetu nejma
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Vulkan1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 03-08-2008
Lokacija: Blizu . . .
Odgovori: 2050
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
jalijas wrote:
gospodjo vulkan ne zelim reci da lazete ali da malo prejudicirate to da ,drago mi je da je sve na kraju ispalo ok


Nemoj molim te persirati, da si bio u istoj situaciji kao ja pitala bi te da li ti lažeš. Uostalom i ne tražim tvoje razumevanje, samo sam iznela svoje mišljenje.
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Hipokratova zakletva je zakletva humanizma. Nekada su nam lekari bili "dobre vile", a danas? Mogu li ovakve osobe biti humanisti? Covek je COVEK u svakom smislu te reci. Nazalost, danas je sve manje covecnosti u ljudima (svih profesija), a posebno je tragicno kad su ti ljudi lekari. "Divan" primer uposlenika "slavnog" UKC-a. I to ne "obicnih" uposlenika.


"SAN", 27.01.2009.godine
http://www.san.ba/index.php?id=5125


"Nezavisne novine", 21.01.2009
Autor: Jasmina Šarac

Jasminka Mujkanoviæ: Pokušao me pregaziti autom

http://www.nezavisne.com/hronika/vijesti/35849/Jasminka-Mujkanovic-Pokusao-me-pregaziti-autom.html


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice