Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
palestinac wrote:


i ne samo to... iz provijerenih izvora informacija, da tuzlsnaski arodrom se zatvara (radi ne uslovnih uvijeta) do kraja zismkog reda letenja. ako cujemo jednu dobru vijest od naseg aerodroma, slijedecih 5 su lose.


[Edited by palestinac on 02-02-2010 at 21:11 GMT]



nisu ti bas pouzdane informacije... ne zatvara se aerodrom do kraja zimskog reda letenja. bilo je par otkazivanja letova za frankfurt pred kraj januara zbog nedostatka putnika. nista strasno, i u sarajevu se letovi ovih dana otkazuju zbog manjka putnika, uskoro se sa remonta vraca i drugi ATR BH Airlinesa, pa ce i linija za Istanbul biti aktivirana. I de bogati navedi kojih je to 5 loših vijesti sa aerodroma? 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
04-02-2010 at 00:18 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Zatvorite aerodrom i izdajte prostor za koride i stochne pijace, vishe cete para zaradit'.

04-02-2010 at 07:29 | Ukljuèi u odgovor
palestinac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 01-01-2009
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:



nisu ti bas pouzdane informacije... ne zatvara se aerodrom do kraja zimskog reda letenja. bilo je par otkazivanja letova za frankfurt pred kraj januara zbog nedostatka putnika. nista strasno, i u sarajevu se letovi ovih dana otkazuju zbog manjka putnika, uskoro se sa remonta vraca i drugi ATR BH Airlinesa, pa ce i linija za Istanbul biti aktivirana. I de bogati navedi kojih je to 5 loših vijesti sa aerodroma?


za informacije da li su pouzdane ili ne, vidjeti cemo u narednom periodu koji je ispred nas. takodje niti od IST nema nista... (barem u ovom zimskog redu letenja) na zalost...(razlog vrlo jednostavan NEMA PUTNIKA!)... sta ste uradili po pitanju dovodjenja low cost comp.?!?!? je li se moglo, za to vrijeme dok se nista gore ne radi, uloziti par hiljada i napraviti ili urediti neka mala traka za preuzimanje prtljaga, kao i malo izmjestiti (povuci unutra) carinsku i pasosku kontrolu pri dolasku i napraviti, ne moderniji, nego samo malo funkcionalniji onaj prihvat. prosle godine kad je kisa padala, ljudi koji su dosli sa mora (sa ATR-om)su cekali vani jer nije bilo mjesta unutra. naravno, sve je islo sporo i traljavo. ljudi koji su prosli pasosku kontrolu, nisu mnogli na carinski pregled, jer nisu imali svoju prtljagu. razlog?!?! nije bilo mjesta da izbace svu prtljagu i stave u onaj mali prostor a i one koje su izbacili,potrefilo se da su bile od ljudi koji jos nisu prosli pasosku kontrolu i morali su tu cekati.( i to je tako eto vec par godina a i bice izgleda jos puno vise i duze godina) takodje carinki debil nad debilima (ali to nije do Vas) ljude je pregled'o, kao da dolaze najveci sverceri na svijetu. kakva bi bila tek situacija do dodje avion sa duplo vise putnika (B737-neki)
jesi li usao u wc na gate?!?! mislim.....
,
super je prica i entuzijazam, da me pogresno ne s'vatis, ja bih volio da to bude nesto kako treba, al' kod nas i od onog nesto se pravi da bude nista. tvoj direktor, ili vec neko sa aerdroma, nas je obavijestavao kad se trebalo uspostaviti linija za IST. tako je isto treb'o da nas obavjesti da nece biti letova zbog ..... razloga, a ne da se mi blamiramo i svadjamo kad smo trazili kartu za Tuzlu (znas koga je se sve obavjestav'o za uspostavljanje leta)... to je milion i jedna losa vijest a ne 5... ja razumijem tebe i nazovimo tu tvoju ljutnu, jer ti tu zaradjujes hljeb ali cinjenice su pravi pokazatelj stanja tj.situacije gore...

eto ti barem mozes ovde stavljati neke inf. vezane za nas aerodrom....
pozdrav






[Edited by palestinac on 05-02-2010 at 19:03 GMT]
05-02-2010 at 18:47 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Nema ljutnje, da se razumijemo ja ne radim u aerodromskom preduzeæu. Ja radim u kontroli letenja. Sve ovo što si nabrojao vezano za prihvat putnika stoji, ali odgovor je jednostavan - NEMA PARA... kanton kao osnivaè aerodromskog preduzeæa im daje na kapaljku. Èekanje na kiši ispred aviona sam ja doživio i na veæim evropskim aerodromima (manji avioni skoro uvijek su parkirani dalje od terminalne zgrade pa te voze autobusom do nje) tako da kuknjava oko neugodnosti pri ukrcaju/iskrcaju ne stoji. Bilo bi super da svi realno sagledaju situaciju i da uloze malo strpljenja, naravno da Tuzla nije Dubai, i mi da imamo te pare pravili bi staze od zlata, ali nemamo, aerodrom je takav kakav jest, ali je funkcionalan. Jedino sto su putnici razmaženi i tankih živaca. Svi poènu da se prenemažu i kritikuju naše. Jesi li kad ušao u WC na aerodromu Kemal Ataturk u Istanbulu? Jarane, , ali to više govori o kulturi putnika i u našem i u njihovom sluèaju, nego li o ljudima koji tamo rade. Sto se tièe graniène policije i carine, ljudi samo rade svoj posao, skoro isti ti je tretman i u Sarajevu, posebno za ljude koji dolaze iz Turske. Za carinike je svaki putnik potencijalni svercer pa ne stoje oni tamo radi ukrasa, zar ne? Za zatvaranje aerodroma do kraja zimske sezone morao bi se objaviti NOTAM o zatvorenosti aerodroma, sto sigurno nece biti uradjeno. Ni prosle zime nije bilo skoro ni jednog leta pa aerodrom nije bio stalno zatvoren. Moze se desiti pokoje dnevno zatvaranje, ali ako ne bude letova zbog putnika onda nije ni vazno jel otvoren ili nije. Znam zasigurno ako bude bilo kakva najava za neki let da ce aerodrom raditi, a to je ono sto je vazno. pozdrav 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
06-02-2010 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

e da mi je sletit na tuzlanski aerodrom okren'o bi jagnje.....za prvi maj.... nije to ba do aerodroma, aerodrom radi definitivno...nego problem je bhairlines i putnici...u bhairlinesu iz istanbula za sarajevo evo drugi put ujutro u 8.00 sati nema kafe, stara zemicka je da u oko moze stat', da nisam zube napravio zapala bi mi tacno izmedju jedinice i dvojke knap...karta skupa, nepopuzdani do kraja i ko ce onda letit' s njima? ja ne mogu sebi dozvolit da rezervisem kartu za tuzlu i ostanem u istanbulu dan ili dva dok bha napuni avion, isto tako meni godi nedelja za povratak i ne mogu sebi dozvoliti kasnjenje. zato ja, sto je sigurno sigurno, turkish. ja ne znam kako ali ne ide im za rukom da dobiju povjerenje putnika, niko na meilove ne odgovara, na stranici isto tako nema aktuelnih obavjestenja na koja bi se covjek mogao osloniti... ne mozes im vjerovati. a brate izgleda da ni nema toliko putnika za tuzlu koliko smo u startu mislili, mozda mi i nismo bas klijentela za aerodrom...? 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
06-02-2010 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
palestinac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 01-01-2009
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Nema ljutnje, da se razumijemo ja ne radim u aerodromskom preduzeæu. Ja radim u kontroli letenja. Sve ovo što si nabrojao vezano za prihvat putnika stoji, ali odgovor je jednostavan - NEMA PARA... kanton kao osnivaè aerodromskog preduzeæa im daje na kapaljku. Èekanje na kiši ispred aviona sam ja doživio i na veæim evropskim aerodromima (manji avioni skoro uvijek su parkirani dalje od terminalne zgrade pa te voze autobusom do nje) tako da kuknjava oko neugodnosti pri ukrcaju/iskrcaju ne stoji. Bilo bi super da svi realno sagledaju situaciju i da uloze malo strpljenja, naravno da Tuzla nije Dubai, i mi da imamo te pare pravili bi staze od zlata, ali nemamo, aerodrom je takav kakav jest, ali je funkcionalan. Jedino sto su putnici razmaženi i tankih živaca. Svi poènu da se prenemažu i kritikuju naše. Jesi li kad ušao u WC na aerodromu Kemal Ataturk u Istanbulu? Jarane, , ali to više govori o kulturi putnika i u našem i u njihovom sluèaju, nego li o ljudima koji tamo rade. Sto se tièe graniène policije i carine, ljudi samo rade svoj posao, skoro isti ti je tretman i u Sarajevu, posebno za ljude koji dolaze iz Turske. Za carinike je svaki putnik potencijalni svercer pa ne stoje oni tamo radi ukrasa, zar ne? Za zatvaranje aerodroma do kraja zimske sezone morao bi se objaviti NOTAM o zatvorenosti aerodroma, sto sigurno nece biti uradjeno. Ni prosle zime nije bilo skoro ni jednog leta pa aerodrom nije bio stalno zatvoren. Moze se desiti pokoje dnevno zatvaranje, ali ako ne bude letova zbog putnika onda nije ni vazno jel otvoren ili nije. Znam zasigurno ako bude bilo kakva najava za neki let da ce aerodrom raditi, a to je ono sto je vazno. pozdrav

naravno da sam i ja znao pokisnuti na drugim aerodromima ali iz razloga kad se iskrcavas iz aviona pa do busa niz stepenice(ako nema tunela).kod nas sam pokisnuo zato sto je jednostavno premali prostor za pregled pasosa kao i carinska kontrola. rekao sam ti da bi i to bilo donekle brze, da nije nastala cijela zbrka, jer ljudi koji su zavrsili pasosku kontrolu, nisu mogli ici na carinski pregled jer nisu izbacili torbe u onaj "mali" prihvatni "prostor". naravno iz razloga sto su vec izbacili torbe u taj mali prostor, ali od ljudi koji nisu dosli do pasoske kontrole (radi se o cahrter letu od 70-tak putnika.. sta je tek kad dodje 150 putnika) a carinik.. prica za sebe... cak je i ona policajka sa poseke kontrole prokomentarisala "pa dragi samire (ili amire), pusti ljude da idu kuci i spavaju, (jer je 6i30 ujutro bilo) ljudi s mora dolaze"... valjda carinik treba da skonta kako izgleda svercer iz turske a koko covijek koji dolazi sa odmora charter-om iz antalije i sa peskirima,prljavim vesom i nekim od suvenira, sto smu morali pokazati. rek'o i nerek'o da nemas nista da prijavis, morali smo otvarati (a pazi zena, djete i ja)mislim svercerski u p.m... ja sam do sad, dosta put-a dosao na Sa aerodrom iz Istanbula, Beca, Minhena i nikad nisam imao problem (a za Bg da i ne govorim). sto se tice ataturka i cistoce (sto nije bajan, naravno) ali s tim da kroz njega "protutnji" dnevno putnika, sto mi u Tz mozemo sanjati da imamo u 10 godina.. sve je onda perfektno. zalosno je (ako ne vijerujes odi dole pa vidi) da je falilo par plocica u wc i da za vrijeme jednog, jedinog charter leta sa aredroma (zapravo, uopste leta u tom danu)nije bilo papira da se obrisu ruke poslije uoptrebe wc...
sve razuimjem nema se para ali ....kako ce to sutra (ja se iskreno nadam da ce doci neko) biti kad nam dodju nisko tarifne avio kompanije sa 100-150 putnika?!?!
Pozdrav...


[Edited by palestinac on 11-02-2010 at 22:46 GMT]
11-02-2010 at 22:37 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Od citavog aerodroma najbolje 'posluje' ovaj topic o istom na Tuzlarijama. Spominanje istog u kontekstu funkcionisanja i kako neko nesto tamo radi i 'zaposlen je' je sve shega, na sveopcu zalost cijelog nam kantona.  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-02-2010 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

koliko sam ja uspio izanalizirati mi nismo podneblje koje bi moglo koristiti aerodrom i letiti okolo, nema se para a od ovo malo dijaspore se ne moze ustabiliti ni jedna dobra i redovna linija...na stranu moje zelje i nade ali istina je takva, mislim.... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
12-02-2010 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
palestinac wrote:


i ne samo to... iz provijerenih izvora informacija, da tuzlsnaski arodrom se zatvara (radi ne uslovnih uvijeta) do kraja zismkog reda letenja. ako cujemo jednu dobru vijest od naseg aerodroma, slijedecih 5 su lose.


[Edited by palestinac on 02-02-2010 at 21:11 GMT]



Obistini se tvoja vijest, dobar ti izvor.




Preveliki troškovi
Tuzlanski aerodrom zatvoren, letovi otkazani

Meðunarodni aerodrom Tuzla zatvoren je do daljeg zbog velikih troškova održavanja piste u zimskim uslovima.

"Otkazani su redovni putnièki letovi za Frankfurt i Istanbul, koji bi mogli biti ponovo uspostavljeni tek kada nastupi ljetni red letenja", potvrdio je direktor ovog aerodroma Enver Jukanoviæ.

On je naveo da je linije za Tursku i Njemaèku, koje su saobraæale dva puta sedmièno, koristio samo mali broj stanovnika Tuzlanskog kantona, što nije moglo pokriti obaveze koje je Meðunarodni aerodrom Tuzla imao prema kompaniji "BH Airlines".

"Nezavisne novine" u današnjem izdanju navode da Meðunarodni aerodrom Tuzla ne posjeduje kompletnu opremu za zimsko održavanje, da zbog visokih troškova održavanja manevarskih površina gubi likvidnost, a da su zaposleni na aerodromu posljednju platu dobili za avgust prošle godine.

Jukanoviæ je rekao da je neizvjestan datum ponovnog otvaranja aerodroma i uspostavljanje redovnog putnièkog saobraæaja, dodavši da æe od kantonalne i federalne vlasti tražiti naèin da se smanje sredstva koja je od njih do sada tražio "BH Airlines" kako bi Tuzla imala redovnu avio-liniju.

"Ako uspijemo, onda æemo sa 'BH Airlinesom' potpisati ljetni red letenja. Ako ne, onda æemo èekati nekog tur operatera ili æemo se opredijeliti da radimo èarter letove", rekao je Jukanoviæ.

(sa-x)
15-02-2010 at 09:03 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ode i ova tema ad acta, sirotinjo, i Bogu si teska.  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
15-02-2010 at 09:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice