Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kome smetaju minareti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Demonstracije protiv gradnje džamije u Varšavi

B. A. 28/03/2010 13:12:00


VARŠAVA - "Tolerancija da, naivnost ne!" - skandiralo je u subotu u Varšavi oko 150 demonstranata koji su protestirali protiv izgradnje središnje džamije u tome gradu. Proteste je organizirala udruga Fondacija za buduænost Evrope, a Jan Wojcik, predsjednik udruge, rekao je kako se boje da je "planirana izgradnja plod napora radikalnih islamista". Protivnici izgradnje džamije tvrde da je to...

...dio "smišljene kampanje za islamizaciju Evrope".

Posebno optužuju da se èitav projekt izgradnje dosad odvijao u potpunoj tišini. Mediji su obaviješteni tek kad su dovršeni svi pripremni radovi i izgraðeni temelji buduæeg kompleksa.

Uz džamiju se planira izgradnja kulturnog centra i zgrada muslimanske vjerske zajednice. Minaret bi trebalo da bude visok 18 metara.

Projekt financira privatni sponzor iz Saudijske Arabije, a kompleks je namijenjen za oko 11 tisuæa muslimana, koliko ih živi u Varšavi, prenosi Hina  


<br /><br /><br /><br />

28-03-2010 at 17:30 | Ukljuèi u odgovor
Cope
Nivo: Forumski doajen
Always first on the scene

Registriran(a): 14-04-2006
Lokacija: U krilu ljubavi
Odgovori: 2718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Minareti su povisoki pa vjerovatno smetaju elektro distribuciji tamo u toj nekoj nerazvijenoj Svicarskoj, male im bandere pa ih valja i razumjet.

Nebih nikome da repliciram ali èini mi se Neidharth pomenu neku džamiju u Minhenu ili gdje veæ preko koje se nešto dogovaralo za 911.... politika je yebena stvar u kojoj se sve detaljno i daleko unaprijed isplanira....

Diesel fuel has low flammability, leading to a low risk of fire što bi rekli da avionsko gorivo odnosno isti ovaj dizel nema moguænost da istopi 3 foot steel beems koje su bile dio konstrukcije izmeðu spratova na istoimenim zgradama takozvane support beems, pa i da je nemoæni dizel istopio iste na nekoliko spratova gdje je tinjala vatra jer nije bilo uslova za otvoren plamen koji razvija temperaturu, tih bi se 20-tak spratova prevrnulo na najoslabljenijoj taèci i palo lijevo ili desno što nije bio sluèaj. Slaganje onolike zgrade poput lego kockica i sve u jednu taèku bez klasiènog obrušavanja može se postiæi samo na jedan naèin a to JE CONTROLED DEMOLITION.

Izvinite odoh ja malo s teme ali doðe mi nešto usput, nemogu da vjerujem kako ljudi slijepo vjeruju medijima i razvratnoj Bušovoj fašistièkoj politici, odmah se sjetim weapon for mass distraction koje je trebalo naæi u Iraqu.... ali sakrio Sadam èak i od sebe samog.

28-03-2010 at 20:44 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
Cope wrote:

Diesel fuel has low flammability, leading to a low risk of fire što bi rekli da avionsko gorivo odnosno isti ovaj dizel nema moguænost da istopi 3 foot steel beems koje su bile dio konstrukcije izmeðu spratova na istoimenim zgradama takozvane support beems, pa i da je nemoæni dizel istopio iste na nekoliko spratova gdje je tinjala vatra jer nije bilo uslova za otvoren plamen koji razvija temperaturu, tih bi se 20-tak spratova prevrnulo na najoslabljenijoj taèci i palo lijevo ili desno što nije bio sluèaj. Slaganje onolike zgrade poput lego kockica i sve u jednu taèku bez klasiènog obrušavanja može se postiæi samo na jedan naèin a to JE CONTROLED DEMOLITION.


Ako koga intersuje kako,zašto i ko je srušio te zgrade ( srušene su dvije zgrade a samo u jednu je udario avion!?)može saznati ako pogleda odlièan dokumentarac pod nazivom Zeitgeist ( Duh vremena).
28-03-2010 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Sruseno je vise zgrada pored tornjeva
Medju njima i zgrada u kojoj se nalazila dokumentacija CIA-e
Al to su sve teorije zavjere itd...
Mislim da je problem sa Islamom i Muslimanima na zapadu, puno vise to sto su desno orijentisane stranke, pronasle novog "neprijatelja" nakon hladnog rata, i da na njemu ubiru jeftine politicke poene.
Na zalost zapadu izgleda trebaju neprijatelji, za mobilizaciju vlastitih glasaca. Sjetimo se situacije i odnosa prema zidovima 30-ih godina proslog vijeka, odnosa prema komunistima poslije IIWW itd....
Za nadati se je jedino, da ce razum prevladati, ali iskreno receno, sumnjam.
Neko napisa, da muslimani na zapadu trebaju vise poraditi na "izlasku u javnost"
Kako ce poraditi na tme??
Kako se to izlazi u javnost??
Debatama u medijima i razgovorima o Islamu kao religiji mozda??
Ne znam.
Sjecam se tamo oko 2000-te kad je danska narodna partija osnovana i borila se za glasace. To su bile grozote.
Dovedu u tv duel npr. desnicara i "vehabiju", pa da raspravljaju. Desnicar je naravno pripremljen, a vehabija skoro pa i ne govori danski. Sta mislite kome se javnost priklanjala, i koga se zgrazala na radnim mjestima dan poslije??
Dzaba sto kasnije dodje 10 umjerenih muslimana, obrazovanih, i daje objasnjenja i tumacenja, njih niko nit gleda nit slusa.
Iznenadjen sam cak odnosom ljudi za koje bi inace rekao da su "normalni", prema Islamu, relativno obrazovan svijet itd...
Ne znam vala, ja se buducnosti bojim, iako nisam musliman.
Ovo je sve otislo u p**** lijepe matere.

29-03-2010 at 08:15 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Najgore je od svega sto se sad svi inate i to je najveci problem...
Oni nedaju minarete a ovi bas hoce minarete...
Prvo, neznam zaista zbog cega minareti treba da budu toliko visoki...18 metara? da li je to zaista potrebno i zbog cega?
Nije to vise ono nekadasnje vrijeme kad su se hodze penjale na minarete i ucile ezan pozivajuci ljude na molitvu svojim vlastitim glasom...
Sada to sve ide preko snimljenih traka a ton se regulise pojacavanjem i smanjivanjem.
tako da gdje god stavis taj zvucnik nije vazno i nemora to biti minaret od 20 m, dovoljno je i nekoliko...Nisam sigurna ali meni nije poznato da postoji propis o visini minareta...I uopste o izgledu dzamije...ja to do sada nisam nigdje procitala...
To bi bilo kad bi ovdje u muslimanskim zemljama dosli krscani i uvodili svoja pravila...nemogu jer je ovo muslimanska zemlja i krscani su manjina i moraju da se prilagodjavaju , svidjelo im se ili ne...

E tako isto kad muslimani idu u krscanske zemlje treba da se prilagodjavaju njihovim zakonima i da zive po njihovim pravilima, u protivnom, neka idu u muslimanske zemlje, jer hidzra im je i po vjeri preporucena ako nemaju uslova da praktikuju svoju vjeru kako treba...
Dragi moji, dosta mi je tog tjeranja maka na konac...dosta mi je i tih minareta i svog tog natezanja...Onaj ko hoce da uci i klanja moze to da uradi bilo gdje...Ovi sad zapeli, bas hoce minarete a oni nedaju...



Da se svi oni bogdom malo zabave kako nas sve izvuci iz ove ekonomske krize...

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
29-03-2010 at 09:39 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

"Onaj ko hoce da uci i klanja moze to da uradi bilo gdje"

Upravo ovo bi po meni trebala biti poenta religije, i to generalno, a ne samo Islama.
Medjutim sve je politika i sve je ispolitizirano, pa tako i pitanje dzamija.

29-03-2010 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Danas ,èitam:

Der Europäische Gerichtshof für Menschenrechte (EGMR) hat die zwei Beschwerden gegen die Gültigkeit der Minarett-Initiative für ungültig erklärt.

08-07-2011 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

U SAD ima jedan dobar primjer.U vjerskim objektima nema zvonjenja zvona niti ucenja ezana.Vjernici dolaze u objekte radi molitve.Dobro ili lose?.

09-07-2011 at 02:24 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

neki se spremaju da tuže desnièare

http://www.20min.ch/schweiz/news/story/Werbeplakat--Anzeige-gegen-SVP-Nationalraete-27525783#

05-02-2014 at 06:24 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
Dajdza wrote:
U SAD ima jedan dobar primjer.U vjerskim objektima nema zvonjenja zvona niti ucenja ezana.Vjernici dolaze u objekte radi molitve.Dobro ili lose?.


Dobro!!
Pitam se da kada su u pitanju casni i posteni vjernici, cemu tolika halabuka sa crkvenih i dzamijskih tornjeva i munara.

Nikda nisam niti ce mo najvjerovatnije ikada dozivjeti da na bolnicama, radnim ogranizacijama ili skolama montirati razglasne stanice, sirene koje ce praviti zvucnu buku da bi svoje uposlenike pozivali na njihove obaveze.

Svi znaju svoje duznosti i opahadjaju se prema njima kako i dolikuje, bez bilo kakve buke i uznemiravanju bilo koga.

Uostalom, budemo li uzeli zapad i nas kao i orijent po pitanju tolerancije smo i suvise siromasni, gubimo iz vida saku normalnu mjeru.

Prosetajte samo Njemackim, Austrijskim ili Swajcarskim gradovima i ustanoviti ce te da su crkve rekao bih u jako losem stanju u odnosu na druge drustvene objekte...skole, skolske centre, spotrske centre, a bolnice i druge zdravstvene ordinacije su im kao iz bajke.

Mi to neznamo, nama po tom pitanju puno sta na tom polju nedostaje.

Pogledajmo si nase crkve i dzamije u odnosu na nase ambulante , bolnice, skolske i sportsko kulturne cente.

Kod nas ni jedno selo u Bosni i Hercegovini nema nogometnog travnatog terena, seoska kao i gradska mnoga omladina igra nogomet na obicnim betonskim pistama, to je u Njemackoj zabranjeno i stvar nemoguceg.

Bili smo donedavno na pravom putu, predosjecam da polako ali sigurno sa puta Evropske civilizacione tolerancije skrecemo.

Mnogi ce trenutno reci da sve to nije tacno.
Pogledajmo si gdje i kako stojima po pitanju skolstva, radnih mjesta (ca. 40% nezaposlenih), infra srukture, zdravstvenih objekata...itd.itd....a na drugu stranu sonjani kao i drugi odvajaju zalogaj hljeba od svojih ukucana da bi napravili najljepsi, najmodernij i naj glamorozniji vjerski objekat,
ti objekti kod svih postali su INAT OBJEKTI,
na svu Boziju i ljudsku, nasu zalost.
05-02-2014 at 10:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Kome smetaju minareti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice