Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Koje su godine najbolje za udaju?
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koje su godine najbolje za udaju?

Možda one godine kada je želja za udajom zaista ženina odluka. Kada na to niti malo nemaju uticaja bake, deke, tetke, teèe, roditelji i ostala mnogobrojna rodbina i neizbežni radoznali komšiluk. Muškarac ni pod eventualno ne bi trebao da utièe na njenu odluku u smislu požurivanja, što u praksi nije sluèaj, naprotiv baš je suprotno. Treba mu nova mama. Kuvarica, spremaèica. U principu s time, ne treba žuriti, a godine raðanja su odavno pomerene preko 40. Slažem se sa Suncem kada kaže da je lepo biti relativno mlad a imati veliko dete. Ali, udaja nije kupovina novih cipela, košta ta odluka živaca itekako.

28-01-2012 at 04:23 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
Dajdza wrote:
Nekad su se mladi zenili i udavali sa 16 ili 17 godina. Sve to smatralo normalno. Danas vise nije tako. Mladici i djevojke sve se kasnije udaju a mnogi i ne razmisljaju da se zene ili udaju.
Ovog mladoznju ozenili su dok je jos bio djecak .Vise se obradovao biciklu nego lijepoj mladoj. Opsirnije u prilogu.

http://www.24sata.info/zabava/zanimljivosti/84793-VIDEO-Mladozenja-vise-obradovao-biciklu-nego-mladoj-Jedan-najmladjih-bracnih-parova-Crnoj-Gori.html


Jadnicci, bas se vidi da odisu "srecom". E zalosti. A i ovaj reporter sadise nad njima. Tuzan prilog.
29-01-2012 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
blentava wrote:
Možda one godine kada je želja za udajom zaista ženina odluka. Kada na to niti malo nemaju uticaja bake, deke, tetke, teèe, roditelji i ostala mnogobrojna rodbina i neizbežni radoznali komšiluk. Muškarac ni pod eventualno ne bi trebao da utièe na njenu odluku u smislu požurivanja, što u praksi nije sluèaj, naprotiv baš je suprotno. Treba mu nova mama. Kuvarica, spremaèica. U principu s time, ne treba žuriti, a godine raðanja su odavno pomerene preko 40. Slažem se sa Suncem kada kaže da je lepo biti relativno mlad a imati veliko dete. Ali, udaja nije kupovina novih cipela, košta ta odluka živaca itekako.


Ti izgleda nisi imala srece s muskarcima al' nikako.

Meni se cini, bar kod nas da se vise zenama zuri da se udaju i da je vise muskaraca zakletih nezenja nego zena koje nastoje ostati neudate.

Neudate zene su cesce one koji nisu imale stece, nego sto je to njihov izbor.

Svoditi brak na trazenje spremacice/biti spremacica je u najmanju ruku neozbiljno.

Zivot ide dalje, ne znamo sta nam nosi, pa tako se mozda i tebi ostvari da upoznas pravo musko.

Usput moja definicija za "pravo musko" je njezan i strastven, koji ima ruke za mnogo sta, koji ti je i potpora i kojem ces sa radoscu uraditi mnogo sta lijepo .


29-01-2012 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
sunce wrote:
Svoditi brak na trazenje spremacice/biti spremacica je u najmanju ruku neozbiljno.


Moguæe. Ali pogledajmo èinjenicama u oèi. Koliko muškaraca radi tzv ženske poslove (kuæne poslove)? Koliko njih ih radi barabar sa svojim ženama?
U te muškarce ne ubrajam forumaša po imenu @Azur koji se javno deklarisao kao jedan od takvih retkih muškaraca.

citat:
sunce wrote:Zivot ide dalje, ne znamo sta nam nosi, pa tako se mozda i tebi ostvari da upoznas pravo musko.

Usput moja definicija za "pravo musko" je njezan i strastven, koji ima ruke za mnogo sta, koji ti je i potpora i kojem ces sa radoscu uraditi mnogo sta lijepo .



Sudeæi prema viðenom, teško ostvarljiva vizija. Draga, uz poštovanje svih osobina koje krase tvog muža, nešto ne vidim sliènost sa svojom situacijom.
Muškarac koji bi enventualno zavredio moju pažnju i poštovanje je onaj koji se zna o sebi brinuti bez prisustva žene. Ništa ja preko toga za njega ne bih imala potrebe raditi. I uostalom, zato se i kaže da je svaka osoba za sebe, prièa.
Ako si ti zadovoljna svojim izborom, ne mora znaèiti da æe svaka žena biti zadovoljna svojim.
Konstrukcija "pravi muškarac" kod mene ne pije vodu. Današnje verzije istih su obièna derišta iako imaju prilièan broj godina i samim tim zrelost. Sve nešto traže da se oko
njih trèkara, da im se prinosi, donosi...a za uzvrat nude samo jedno. Ne moram biti detaljna. A i to u veoma retkim prilikama.

***
Kad sve èinjenice razložim na sitne delove, doðem do zakljuèka da mi je super. Bez njih.
30-01-2012 at 15:34 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koje su godine najbolje za udaju?

Evo citam sve ovo ovdje i moram reci - lijepi zapad. Ljudi se ovdje fakat ne opterecavaju glupostima.

30-01-2012 at 15:38 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koje su godine najbolje za udaju?


Zato što su vaspitani da pomognu svojim ženama i da sami sebe opslužuju. A nek kao ova naša visoèanstva.

30-01-2012 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
blentava wrote:



Ako si ti zadovoljna svojim izborom, ne mora znaèiti da æe svaka žena biti zadovoljna svojim.





Naravno, samo sto iz tvog pisanja sticem utisak da posto si ti razocarana moraju i sve druge biti. Zao mi je sto nisi imala srece, mene muskarci kao muskarci nisu razocarali, mene mogu samo ljudi razocarati a ima nas svakakvih mislim i zena i muskaraca.


01-02-2012 at 00:17 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
sunce wrote:
Naravno, samo sto iz tvog pisanja sticem utisak da posto si ti razocarana moraju i sve druge biti. Zao mi je sto nisi imala srece, mene muskarci kao muskarci nisu razocarali, mene mogu samo ljudi razocarati a ima nas svakakvih mislim i zena i muskaraca.




Utisak ne mora biti podržan realnim stanjem. Razoèarana, ja? Èime? Odsustvom pažnje primeraka što nisu ni za kupusa. Muškarci ne treba da budu kamen spoticanja pametnim ženama.

Imam gadnu osobinu da stvari nazovem pravim imenom. Buduæi da nemam dlake na jeziku, moje tekstove poneke osobe doživljavaju kao atak na sopstvenu liènost. Pogotovo one žene nezadovoljne neèim u svom životu, ne mora to apriori biti muškarac. Zaboga ne vrti se svet oko njih, valjda?
Ili se vrti? Ili oni misle da su centar sveta? Neèijeg?
Mog oèito nisu. Moji povremeni izleti u emotivne vode sa èestim padanjem sa veæe visine bez amortizacije, za mene su vrsta podsticaja kreativnosti.
Žalim žene koje velièaju svoje veze/brakove i navodnu sreæu o kojoj zatim u prisustvu dragog, tiho prièaju svojim prijateljicama uz
01-02-2012 at 01:25 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
blentava wrote:
Razoèarana, ja? Èime? Odsustvom pažnje primeraka što nisu ni za kupusa.

ne, nego odsustvom paznje primjeraka koje bi ti zeljela, a nisu dostizni iz raznih razloga...

cuj, desava se i boljima, nije to nista cega se treba stidjeti
01-02-2012 at 01:30 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koje su godine najbolje za udaju?

citat:
statebriga wrote:

ne, nego odsustvom paznje primjeraka koje bi ti zeljela, a nisu dostizni iz raznih razloga...

cuj, desava se i boljima, nije to nista cega se treba stidjeti


Jašta ba ima ti ta mjesta. Ubodeš i ti poneku.
01-02-2012 at 01:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Ženski minder : Koje su godine najbolje za udaju? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice