Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
borbeni wrote: vrlo je jednostavno.

organizovati park za pse i ne dovoditi životinje u parkove koji su namjenjeni za odmor ljudi.
parkovi su mjesta za uzivanje u prirodi, a zivotinje cine sastavni dio prirode. ne vidim kako je moguce odvojiti zivotinje (ukljucujuci pse) iz prirode, a posebno ne vidim da je primjereno odvajati ljude po tome da li vole ili uzivaju u drustvu zivotinja ili ne.

malo je to diskriminacijski, ili se meni tako cini.
03-03-2012 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
statebriga wrote:
parkovi su mjesta za uzivanje u prirodi, a zivotinje cine sastavni dio prirode. ne vidim kako je moguce odvojiti zivotinje (ukljucujuci pse) iz prirode, a posebno ne vidim da je primjereno odvajati ljude po tome da li vole ili uzivaju u drustvu zivotinja ili ne.

malo je to diskriminacijski, ili se meni tako cini.

Isto k'o da mi citas misli
03-03-2012 at 22:50 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
fijubriju wrote:

Samo kaznjavat .I to zestoko. Bez obzira ko je u pitanju . Nasa raja samo to razumije . Vidio sam kako nas svijet koji zivi u dijaspori postuje sve zakone zemlje u kojoj je .A sve zato sto ga zestoko opece po dzepu ako se kurchi . Samo u BiH je sve lako cemo .

samo po novcaniku opaliti, ima da se svijest promijeni preko noci.
03-03-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
borbeni wrote:
vrlo je jednostavno.

organizovati park za pse i ne dovoditi životinje u parkove koji su namjenjeni za odmor ljudi.

nismo svi zaljubljenici u pse. ko hoæe da se druži sa psima imao bi mjesto za to.


U Hollandiji u svakom kvartu postoji ogradjen prostor gdje vlasnici mogu svoje ljubimce pustiti slobodno da se krecu-trce.


03-03-2012 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

slazem se i sa kaznama. cesto se upitam jesmo li mi jedini idioti sto "bacamo pare" na kesice za kakicu?

da ne govorim da mi dodje da prosto poludim kada imam psa u torbi, nit' se vidi, nit' on laje, pa jos kazem da imam psa sa sobom, pa mi ne dozvole da sjednem i popijem kafu negdje ili da se vozim autobusom!

to se desava zbog neodgovornih vlasnika pasa!

zasto su tri para koja sjede sa petero super razmazene djece sto vriste i svadjaju se (dakle, smetaju cijeloj kafani) bolji gosti od nas koji nikome ne smetamo?! (ovo je stvaran primjer!)

03-03-2012 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
Azur wrote: U Hollandiji u svakom kvartu postoji ogradjen prostor gdje vlasnici mogu svoje ljubimce pustiti slobodno da se krecu-trce.

da li je prostor ogradjen da bi psi mogli trcati, bez bojazni da ce izletjeti na ulicu i dovesti do saobracajne nesrece, ili je prostor ogradjen da se pse odvoji od ljudi?
03-03-2012 at 23:01 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
Aidatuzla wrote:



da, ali neki ljudi se plase pasa pa ne zele da sjede u istoj kafani sa psima. ja znam nekoliko takvih ljudi. ti imas malog psa. ne moze sad konobar reci da mali psi mogu uci a veci ne mogu... i psi mogu izvrsiti nuzdu tamo gdje ljudi jedu i piju. ne kazem da ce svi to uraditi ali zamisli da se to dogodi

Pravilno socijalizovan i odgojen pas nece nista tako napravit .To ti je isto kao sa djetetom .Ako ga ne usmjeris od malena uvijek imas belaj .A kod nas u gradu je problem sto neki likovi vodaju opasne velike pse bez korpe . A jos gore je sto takvim ni policija ne moze nista . I onda se svi vlasnici pasa gledaju kroz te pacijente
03-03-2012 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
Aidatuzla wrote:



da, ali neki ljudi se plase pasa pa ne zele da sjede u istoj kafani sa psima. ja znam nekoliko takvih ljudi. ti imas malog psa. ne moze sad konobar reci da mali psi mogu uci a veci ne mogu... i psi mogu izvrsiti nuzdu tamo gdje ljudi jedu i piju. ne kazem da ce svi to uraditi ali zamisli da se to dogodi


Joj draga Aida, meni ce uvijek manje smetati neciji pas koji mirno sjedi u restoranu pored svog vlasnika - dakle socijalno treniran pas, nego tuzlanske macke koje ti se vrzmaju pored nogu, izgladnjele mjaucuci i zeljne da im bacis koji cevap na pod. Nisam do sada u rahutluku ni jednom u tuzli pojela cevape, a da porciju nisam podijelila sa bar jednom mackom.

A sto se parkova tice, nevidim nikakav problem da te parkove koriste skupa i ljudi i psi. Pretpostavka je da su ti psi socijalno trenirani i da su njihovi vlasnici obavezni da ciste iza njih. Ako se to vec ne desava, a zakon vec postoji, onda taj zakon treba poceti i sprovoditi i nocvano kaznjavati vlasnike pasa koji ne pokupe pu-pu iza svojih pasa.
03-03-2012 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
Aidatuzla wrote:



ok, razumijem ali treba razumjeti i vlasnike ugostiteljskih objekata. ne mogu sad napraviti klasifikaciju pa reci kakvi psi mogu uci u objekat a kakvi ne.

valjalo bi im se svadjati sa svijetom

Zato se svuda u svijetu postavi znak .Ako je zabranjeno znaci da nema veze koliki je pas . Ako idem sa psom zbjegavam taj objekat i ciao .Ali ako nema znaka zabrane naravno da cu da udjem i da ga drzim kraj sebe
03-03-2012 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
Aidatuzla wrote:



nisam ni ja rekla da meni smeta socijalizovan pas u ljetnoj basti samo kazem da nije lako sad ni osudjivati ugostiteljske objekte zbog odluke da ne dopuste psima ulaz u objekat.

citala sam da se negdje zabranjuje npr., boravak u restoranu roditeljima s malom djecom
ne kod nas. mislim na nekoj americkoj stranici za roditelje

pa dobro, ako vlasnik dopusta psima - dopusta, ako ne - njegovo pravo da kaze ne. Ja samo tvrdim da su psi kao kucni ljubimci uglavnom trenirani, narocito socijano trenirani i da se uglavnom znaju bolje ponasati nego necija djeca u tom istom restoranu.
03-03-2012 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice