Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Poznati sportisti
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Poznati sportisti

Kako je lako izgubiti zivot, i to kad se najmanje nadas.

U Južnoafrièkoj Republici ubijen bivši svjetski prvak u boksu

Bivši prvak svijeta u superteškoj kategoriji Kori Sanders ubijen je u subotu uveèe u Južnoj Africi, prenose danas lokalni mediji.

Sanders je u jednom restoranu u Pretoriji slavio kæerkin roðendan, kada je nekoliko naoružanih napadaèa ušlo i pucalo u goste, saopæila je policija.
Hitna pomoæ je brzo stigla, ali je Sanders preminuo na putu do bolnice.

Sanders je tokom karijere, koja je trajala od 1989. do 2008. godine, zabilježio 42 pobjede i èetiri poraza, a pažnju javnosti skrenuo je 2004. godine kada je u meèu za prvaka svijeta nokautirao Vladimira Klièka.

Pogledajte taj mec.

http://www.youtube.com/watch?v=NqEANlBbhsA


[Edited by Dajdza on 23-01-2013 at 02:51 GMT]

24-09-2012 at 02:08 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Poznati sportisti

Marjan Beneš danas

citat:
Sjedio je  u nepušaèkoj zoni svog omiljenog kafiæa na obali Vrbasa. Smeta mu dim i sve ono što mu može pogoršati ionako naèeto zdravlje. Osluškuje šum drage mu rijeke kojoj je posvetio stihove u brojnim autorskim pjesmama, u poetskom zanosu kome je sada potpuno posveæen. Pjesme piše za svoje unuke, za svu djecu svijeta, nostalgiènu prošlost i nezaboravnu sportsku karijeru koju su opisivala naša i svjetska imena.

Sklonost ka poeziji potièe iz genetske veze. Otac mu je bio vojni muzièar, a i sam je svojevremeno svirao flautu, klavijature i druge instrumente. Komponovao je, pa mu sada pisanje pjesama doðe kao logièan nastavak duševne hrane.

Dovoljno je: Marjan Beneš, banjaluèka i eksjugoslovenska bokserska legenda i bivši amaterski i profesionalni šampion u polusrednjoj kategoriji!

Marjan je zagazio u 62. godinu. Od rodnog Beograda put ga je vodio preko Tuzle do Banjaluke u kojoj sa kraæim prekidima živi više od èetiri decenije. Teško govori. Glasnice su mu totalno upropaštene.

Razumiju ga samo oni koji ga dobro poznaju. Zbog narušenog zdravlja poštovali smo Marjanovu želju da razgovaramo o njemu najdražoj temi - njegovoj djeci. Ali i kako danas živi jedna sportska legenda. I to u gradu za koji je njegov prijatelj i nekada sjajni bokser pokojni Vlastimir Barbarez rekao: "Banjaluka je divan grad za - propasti!"

- Moja djeca su moj najveæi ponos. Poèeæu od sina. Filip, sada je doktor politièkih nauka, radi u Londonu. On je prije tri decenije roðen u mojoj vanbraènoj vazi sa groficom Vinkler iz Nirnberga. Održavamo kontakte i viðamo se kada nam to okolnosti dozvole - sa mukom izgovara naš sagovornik.

Æerku Mariju iz vanbraène veze sa Beograðankom Milenom Æiriæ nazvao je po pokojnoj majci. I na njenom primjeru pobijedila je genetika. Marija je doktorirala na odsjeku violine.

- Sada je ona najmlaði profesor violine na prestižnom beèkom Konzervatorijumu. Ona je u muzici postigla ono što njenom ocu nije uspjelo, ali smo zato njena majka i ja izuzetno ponosni - kaže nam bokserska legenda.

Bivša supruga Stana rodila mu je dve æerke.

- Prelijepa Žanet živi sa suprugom u Banjaluci, diplomirani je stomatolog, posjeduje svoju ordinaciju i poklonila mi je najdraže unuke. Rodila je sina Andriju i æerku Helenu. Svoje djeèje pjesme posvetio sam svim Andrijama i Helenama ovog sveta, svoj djeci ovog svijeta. Ovih dana mlaða Žanetina sestra Marijana, koja je veæ magistrirala, treba da doktorira pravne nauke u Beèu. Ima još jedan ispit. Eto još jednog razloga za moj i ponos njihove mame - dodaje Beneš.

Beneš je u toku rata, buduæi da je Hrvat, imao dosta problema. Ubili su mu mlaðeg brata Ivu, èije tijelo još nije pronaðeno, a nisu poznate ni ubice. Bio je jedno vrijeme u vojsci RS, a onda je morao da napusti Banjaluku. Vratio se u ovaj grad brzo nakon što je potpisan Dejtonski sporazum. Vodio je pravnu bitku za povrat stana, kuæe u Vrbanji i ugostiteljskog lokala i uspio u tome.

- Ponoviæu vama nešto što sam ranije izgovorio. Banjaluka je moja ljepotica, ali i kurva koja me zavela pa ostavila. Ali ja nju - volim.

Ove èetiri niske su, kaže, Marjanove najdraže i najsjajnije medalje, koje se ne mogu porediti ni sa kakvim sportskim kantarom. Od boksa je ostala statistika. Imao je 355 meèeva, od kojih je 300 bilo u amaterskom ringu. Izmeðu dvije evropske titule - u amaterskom i profesionalnom boksu - preležao je hepatitis. Malo više sreæe i sudijske pravde nedostajalo je da u danskom gradu Randersu osvoji titulu svjetskog šampiona protiv Uganðanina Ajuba Kalulea. Beneš je trajni invalid. Zdravo oko je zamijenio staklenim, nakon što je svojevremeno doživio udes na zenièkom ringu u prijateljskom meèu sa Toresom iz Portorika.

- Tada mi je ovaj protivnik nanio povredu glasnica koje me sve više izdaju. Zbog teške komunkacije danas uglavnom samujem. Dio dana provodim èitajuæi novine i ispunjavajuæi ukrštene rijeèi, a onda se povuèem u svoju kuæu u naselju Vrbanja. Tu i u tišini pišem pjesme, a najviše volim one koje su posveæene mojim unucima i drugoj djeci. Ta nevinašca najviše volim, jer sam izgubio druge ideale za koje sam se borio - zakljuèio je Beneš.

Živi zdravim životom. Bavi se nutricionizmom i izjbegava sve što mu može pogoršati zdravlje. Hrani se bijelim mesom od pernatih životinja i voæem i povræem. Kaže da puca od snage. Sve lomove i povrede je sanirao, ali æe, nažalost, ostati trajni invalid. (novosti.rs)



[Edited by Dajdza on 23-01-2013 at 02:49 GMT]
17-12-2012 at 01:28 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Boks

citat:
Dajdza wrote:
Marjan Beneš danas

citat:
Sjedio je  u nepušaèkoj zoni svog omiljenog kafiæa na obali Vrbasa. Smeta mu dim i sve ono što mu može pogoršati ionako naèeto zdravlje. Osluškuje šum drage mu rijeke kojoj je posvetio stihove u brojnim autorskim pjesmama, u poetskom zanosu kome je sada potpuno posveæen. Pjesme piše za svoje unuke, za svu djecu svijeta, nostalgiènu prošlost i nezaboravnu sportsku karijeru koju su opisivala naša i svjetska imena.

Sklonost ka poeziji potièe iz genetske veze. Otac mu je bio vojni muzièar, a i sam je svojevremeno svirao flautu, klavijature i druge instrumente. Komponovao je, pa mu sada pisanje pjesama doðe kao logièan nastavak duševne hrane.

Dovoljno je: Marjan Beneš, banjaluèka i eksjugoslovenska bokserska legenda i bivši amaterski i profesionalni šampion u polusrednjoj kategoriji!

Marjan je zagazio u 62. godinu. Od rodnog Beograda put ga je vodio preko Tuzle do Banjaluke u kojoj sa kraæim prekidima živi više od èetiri decenije. Teško govori. Glasnice su mu totalno upropaštene.

Razumiju ga samo oni koji ga dobro poznaju. Zbog narušenog zdravlja poštovali smo Marjanovu želju da razgovaramo o njemu najdražoj temi - njegovoj djeci. Ali i kako danas živi jedna sportska legenda. I to u gradu za koji je njegov prijatelj i nekada sjajni bokser pokojni Vlastimir Barbarez rekao: "Banjaluka je divan grad za - propasti!"

- Moja djeca su moj najveæi ponos. Poèeæu od sina. Filip, sada je doktor politièkih nauka, radi u Londonu. On je prije tri decenije roðen u mojoj vanbraènoj vazi sa groficom Vinkler iz Nirnberga. Održavamo kontakte i viðamo se kada nam to okolnosti dozvole - sa mukom izgovara naš sagovornik.

Æerku Mariju iz vanbraène veze sa Beograðankom Milenom Æiriæ nazvao je po pokojnoj majci. I na njenom primjeru pobijedila je genetika. Marija je doktorirala na odsjeku violine.

- Sada je ona najmlaði profesor violine na prestižnom beèkom Konzervatorijumu. Ona je u muzici postigla ono što njenom ocu nije uspjelo, ali smo zato njena majka i ja izuzetno ponosni - kaže nam bokserska legenda.

Bivša supruga Stana rodila mu je dve æerke.

- Prelijepa Žanet živi sa suprugom u Banjaluci, diplomirani je stomatolog, posjeduje svoju ordinaciju i poklonila mi je najdraže unuke. Rodila je sina Andriju i æerku Helenu. Svoje djeèje pjesme posvetio sam svim Andrijama i Helenama ovog sveta, svoj djeci ovog svijeta. Ovih dana mlaða Žanetina sestra Marijana, koja je veæ magistrirala, treba da doktorira pravne nauke u Beèu. Ima još jedan ispit. Eto još jednog razloga za moj i ponos njihove mame - dodaje Beneš.

Beneš je u toku rata, buduæi da je Hrvat, imao dosta problema. Ubili su mu mlaðeg brata Ivu, èije tijelo još nije pronaðeno, a nisu poznate ni ubice. Bio je jedno vrijeme u vojsci RS, a onda je morao da napusti Banjaluku. Vratio se u ovaj grad brzo nakon što je potpisan Dejtonski sporazum. Vodio je pravnu bitku za povrat stana, kuæe u Vrbanji i ugostiteljskog lokala i uspio u tome.

- Ponoviæu vama nešto što sam ranije izgovorio. Banjaluka je moja ljepotica, ali i kurva koja me zavela pa ostavila. Ali ja nju - volim.

Ove èetiri niske su, kaže, Marjanove najdraže i najsjajnije medalje, koje se ne mogu porediti ni sa kakvim sportskim kantarom. Od boksa je ostala statistika. Imao je 355 meèeva, od kojih je 300 bilo u amaterskom ringu. Izmeðu dvije evropske titule - u amaterskom i profesionalnom boksu - preležao je hepatitis. Malo više sreæe i sudijske pravde nedostajalo je da u danskom gradu Randersu osvoji titulu svjetskog šampiona protiv Uganðanina Ajuba Kalulea. Beneš je trajni invalid. Zdravo oko je zamijenio staklenim, nakon što je svojevremeno doživio udes na zenièkom ringu u prijateljskom meèu sa Toresom iz Portorika.

- Tada mi je ovaj protivnik nanio povredu glasnica koje me sve više izdaju. Zbog teške komunkacije danas uglavnom samujem. Dio dana provodim èitajuæi novine i ispunjavajuæi ukrštene rijeèi, a onda se povuèem u svoju kuæu u naselju Vrbanja. Tu i u tišini pišem pjesme, a najviše volim one koje su posveæene mojim unucima i drugoj djeci. Ta nevinašca najviše volim, jer sam izgubio druge ideale za koje sam se borio - zakljuèio je Beneš.

Živi zdravim životom. Bavi se nutricionizmom i izjbegava sve što mu može pogoršati zdravlje. Hrani se bijelim mesom od pernatih životinja i voæem i povræem. Kaže da puca od snage. Sve lomove i povrede je sanirao, ali æe, nažalost, ostati trajni invalid. (novosti.rs)




Ako iko normalan procita ovaj tekst, vidjece puno ne logicnosti. Njemu kao bokseru svaka cast...ali ostalo je sve nula od osobe.


17-12-2012 at 03:33 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poznati sportisti

Boša Tanjeviæ: Ono što se dogodilo nama nema veze s ratom, veæ s prevarom

Takozvani novi demokrati uspjeli su sve organizirati osim boljeg života za sve. Organizirali su èak i rat da bi sebi prisvojili ono malo što je prostor nudio i na tom programu žrtvovali su na tisuæe ljudskih života kojima treba dodati oko dva milijuna izbjeglica koje danas žive posvuda u svijetu.

Susret s Bogdanom Tanjeviæem dogodio se u Trstu gdje živi njegova obitelj i gdje on povremeno boravi kad se odmara od obveza trenera turske košarkaške reprezentacije s kojom je 2010. godine osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu u Turskoj.

Živi izvan prostora bivše Jugoslavije od 1982. godine (roðen je u Crnoj Gori, u Pljevljima 1947. godine). U bogatoj karijeri, uz jugoslavensku reprezentaciju s kojom je 1981. osvojio srebro na Europskom prvenstvu u Èehoslovaèkoj, vodio je i talijansku reprezentaciju koja je osvojila zlato 1999. godine u Francuskoj, te Tursku: jedini je europski trener kojemu je pošlo za rukom trenirati tri reprezentacije.

Nakon što je primio talijansko, sad ima i tursko državljanstvo, godinama kruži Europom, trenirao je najpoznatije europske košarkaške klubove, najviše je boravio u Italiji i Francuskoj. Tršæani ga izuzetno cijene. Vodio je lokalnu ekipu od 1986. do 1994. godine, s Tršæanima je stigao do finala Kupa Radivoja Koraæa.

Jutrom redovno posjeæuje poznatu tršæansku kavanu Caffe' degli specchi, dnevni ritual koji ne propušta. Živi izmeðu Trsta i Istanbula, ali pravi dom mu je u Sarajevu, gradu u kojemu je odrastao i u kojemu je zapoèeo trenersku karijeru s tadašnjom Bosnom Mirze Delibašiæa.

Tanjeviæ pripada sadašnjosti europske košarke, ali dobrim dijelom i prošlosti jednog sportskog prostora kojeg više nema i kojega se mnogi sjeæaju: sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog stoljeæa tadašnja jugoslavenska košarkaška reprezentacija pobjeðivala je na svim frontama: na olimpijadama, na svjetskim i europskim prvenstvima.

Turska je danas svakako zanimljiva tema s kojom smo i poèeli razgovor. Voditi tamošnju košarkašku reprezentaciju znaèi imati moguænost doticaja s turskom zbiljom iz privilegiranog položaja.

 Dakle, gospodine Tanjeviæu, što mislite o današnjoj Turskoj, kako u njoj živite?

– Atmosfera je pozitivna, to je zemlja koja bilježi nevjerojatan gospodarski rast, u samo nekoliko godina uèinila je goleme pomake. Ulice velegradova su prepune optimizma, ljudi vjeruju u buduænost, proživljavaju nešto na što su Europljani zaboravili. Jako su slièni nama, vole dobru hranu, dobru svirku, dobar provod. Iznenadili biste se koliko dobre muzike proizvode…

Kako gledate na odnos Turske i Europske unije? Jednog bi dana mogla postati punopravna èlanica iako u Europi postoji jaka fronta onih koji koèe to približavanje.
– Oni koji se u Europi protive tom projektu, kriju stvarne interese, kamufliraju ih lakom demagogijom. Osobno, pokušavam odvratiti svoje turske prijatelje od tog programa, kažem im: bolje ostati izvan EU. U biti, mislim da Turska ne pritišæe, nije im to primarni plan, a ja sam uvjeren da Turska treba Europi daleko više nego što Europa treba Turskoj.

 Vi ste preuzeli Bosnu 1971., dok je još igrala u drugoj ligi. Godinu dana kasnije ulazite u prvu ligu i u šest godina rada, nakon osvajanja domaæeg prvenstva, uspjeli ste osvojiti i europsko prvenstvo…

– Ovo je povijest jednog sna. Smijali su nam se kada smo im govorili da æemo postati državni prvaci, ali mi smo dokazali snagu ekipe. Imali smo izvanrednog Mirzu Delibašiæa, ali timski rad je temelj na kojemu smo izgradili uspjeh. To je košarkaška publika uvažavala, cijenili su našu igru i pljeskali nam na najtežim gostovanjima: zamislite, pljeskali su nam èak i u Zadru. Ekipa koju je predvodio fenomenalni Krešimir Æosiæ bila je zaštiæena bedemom strastvenih navijaèa, strah i trepet svake gostujuæe ekipe. Sjeæam se susreta s Jugoplastikom u Splitu koja se tada borila sa Zadrom za prvo mjesto: Mirza je tada fantastièno igrao i izmamio pljesak, ne samo publike, veæ i suparnièkih igraèa.

 Karijeru ste zapoèeli kao igraè u Beogradu, tada je zvijezda bio Radivoje Koraæ, Žuæko…

– Veliki igraè i veliki èovjek, za nas mlaðe pravi idol. Studirao je elektrotehniku, bio je strastveni igraè šaha, volio književnost, kazalište, operu, balet. Pratio je sve što se dogaðalo u književnosti, Marinkoviæevog Kiklopa proèitao je dok još nije postao književni sluèaj. Izuzetno profinjen intelektualac. Nažalost, preminuo je u prometnoj nesreæi nakon odigrane utakmice u dobrotvorne svrhe u Sarajevu

 Istina, atmosfera u košarci odudarala je od svijeta nogometa. Košarkaške zvijezde bile su sušta suprotnost nogometnima: svi odreda mirni, povuèeni i skromni mladiæi.

– Košarka je bila sport studenata, igralo se bez pritiska biznisa, nije bilo nekih materijalnih oèekivanja, igrali su deèki tijekom studija i pripremali se istovremeno za onaj drugi život koji bi uslijedio nakon igraèke faze. Zarade nije bilo, u nekoliko godina igranja mogao si eventualno skupiti novac za neki »golf«. Normalno, govorim o automobilu koji se tada proizvodio u Sarajevu, uvozni su bili daleko skuplji. Popularnost košarke je naglo porasla onog trenutka kada su èelnici tadašnje Jugoslavenske radiotelevizije odluèili poèeti emitirati prve utakmice. Pazite, tada nije bilo lako jer je nogomet odreðivao i odluèivao o veæem dijelu TV programa koji je bio namijenjen sportu. No, tadašnji su voditelji osjetili moæ tog sporta, privlaènost meðu tadašnjom omladinom i pogodili.

Kako objašnjavate izvanredne rezultate? U desetak godina Jugoslavija je osvojila sve što se moglo osvojiti, Olimpijadu, Svjetsko prvenstvo, tri puta Europsko prvenstvo…

– Jednostavno, jaki smo u igrama s loptom. I danas taj ogromni potencijal talenata postoji, jakih igraèa ima u svim novonastalim državama. Da, puno toga ostvarila je generacija izvanrednih trenera: Aleksandar Nikoliæ, Ranko Žeravica, Mirko Novosel… Prof. Nikoliæ, primjerice, ostavio je dubok trag u jugoslavenskoj i europskoj košarci, u biti on je prvi moderni europski trener. Bilo mu je tek 38 godina kada ga je Jugoslavija 1963. poslala u SAD da prouèi tamošnji sistem rada. Nakon šestomjeseène studije vratio se i poèeo primjenjivati amerièki sistem, prilagoðavajuæi ga našim uvjetima. To mu je najveæa zasluga…
To vodi do zakljuèka da, unatoè prirodnom talentu, jugoslavenski uspjeh valja pripisati ciljanom radu. Oèito je postojao plan, stvorena je radna atmosfera koja je pogodovala svjetskom uzletu. Sjeæam se da nam je tada jedini suparnik bio SSSR selektora Aleksandra Gomeljskog…

– Sovjeti su imali izuzetno visoke centre, nitko nije mogao parirati visini jednog Tkaèenka sve do pojave Krešimira Æosiæa, po mom osobnom sudu, najveæeg igraèa na prostoru bivše Jugoslavije i, dodat æu, velikog èovjeka kojeg sam izuzetno cijenio. S Æosiæem se Jugoslavija oslobodila kompleksa visine, fenomenalnom igrom Æosiæ je èak uspio deklasirati visoke Sovjete i tada smo poèeli pobjeðivati. Pobjeda nam je ušla u krv, u naviku.

Kakav odnos imate s onim što se dogodilo na prostoru bivše Jugoslavije, s onim što se dogodilo u Bosni, toliko mrtvih…? Pitam se èesto tko je za sve odgovoran i kad vidim što se danas dogaða posvuda u svijetu, od Libije do Egipta i Sirije, ne mogu ne prepoznati ogromnu odgovornost meðunarodne zajednice. Jesmo li sami najveæi krivci ili…

– Ja sam siguran u ono što mislim: uvjeren sam da se tu radi o smišljenoj prevari onih koji su potom preuzeli vlast, takozvani novi demokrati koji su uspjeli sve organizirati osim boljeg života za sve. Organizirali su èak i rat da bi sebi prisvojili ono malo što je prostor nudio i na tom programu žrtvovali su na tisuæe ljudskih života kojima treba dodati oko dva milijuna izbjeglica koje danas žive posvuda u svijetu. Sad nakon dvadeset godina treba analizirati kako žive…

U Bosni je više od polovice stanovništva nezaposleno…
– To je drama, nestala su poduzeæa koja su mogla ljudima osigurati kruh, radno mjesto, sve se to moglo spasiti, moglo se s time nastaviti, no uzalud. Danas na tim prostorima žive bogati, izuzetno bogati pojedinci i pitam se kako, èime su stekli ta ogromna bogatstva, kad znamo kakav je bruto domaæi proizvod zemlje. Izmislili su povijest da bi posijali mržnju, optuživali su jedni druge, pripremali prostor za rat. Nažalost, i danas se nastavlja s logikom laži, uvjerava se narod da je netko drugi kriv, da sve zlo dolazi izvana. Ne znam kad æe se stvari popraviti, kad æe prestati sva ta bol. 

 Zanimljiva je definicija kojom se služite da biste opisali svoju kuæu u Trstu: dovoljno blizu i dovoljno daleko od Sarajeva…

– Upravo je tako. Nekad sam bježao, tražio mjesta što udaljenija od poklièa ratnih truba. Oni to zovu ratom, ali za mene ono što se dogodilo nema veze s ratom, veæ s prevarom. U Sarajevu je ubijeno 1.400 maloljetnika, više od jedanaest tisuæa civila, zar to nazivamo ratom? U tom takozvanom ratu nije bilo bitke, nit' jedne jedine, a bitka je kad se odrasli ljudi uhvate za vrat, kad se tuku, ubijaju, dok jedna strana ne popusti i poklekne. Kakve veze imaju djeca, žene i starci u toj logici? Ako govorimo o ratu i o bitkama, trebamo iæi na Galipolje, posjetiti grobnice petsto tisuæa vojnika iz Prvog svjetskog rata koji su na tom prostoru poginuli. To je bio rat i to je bila bitka koje kod nas nije bilo osim najobiènije, krvave prevare.

 – Zakljuèio bih ovaj razgovor prièom o kraju Mirze Delibašiæa. Nedavno sam proèitao Mirzinu biografiju i otkrio što se dogodilo nakon njegova povratka u Sarajevo usred rata, usred opsade grada…

– Prilikom povratka Mirza je prošao kroz Trst i bio je kod mene, tu je kratko živio do 1993. kada je odluèio vratiti se u grad i preuzeti tadašnju košarkašku reprezentaciju. Mirza nije bio fizièki dovoljno jak da bi podnosio ratne strahote, nije bio sposoban sve to podnijeti, izdržati pritisak strahota, i upravo u to vrijeme pojavila se bolest koja æe ga odvesti u smrt.

Izvor. Slobodna Bosdna


[Edited by Dajdza on 23-01-2013 at 02:57 GMT]

23-01-2013 at 02:56 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poznati sportisti

Asmir Kolašinac:

Slikao se sa zastavom Sandžaka


Kolašinac, koji je Bošnjak, nakon trijumfa pored srbijanske stavio je i oko pasa zastavu Sandžaka

Mediji u Srbiji, osim velikog sportskog uspjeha, bave se još jednim detaljem nakon što je sjajni bacaè kugle Asmir Kolašinac prekjuèer postao šampion Evrope na takmièenju u Geteborgu (Švedska).

Naime, Kolašinac, koji je Bošnjak, nakon trijumfa stavio je oko pasa zastavu Sandžaka (u rukama je zaogrnutu preko leða nosio zastavu Srbije). Na jednoj od fotografija slikao se i sa osvajaèem srebrene medalje, fenomenalnim bosanskohercegovaèkim bacaèem Hamzom Aliæem

Zastava Sandžaka oko struka, je naravno izazvala razlièite komentare u Srbiji, pišu mediji. Navode da je prema nezvaniènim informacijama, Kolašinac obilježja Sandžaka dobio od navijaèa iz dijaspore, a iz Atletskog saveza Srbije (ASS) kažu da èitav sluèaj ne treba previše politizovati.

- Ne bih dovodio u pitanje njegov patriotizam, zašto svaki put uspjeh mora da se politizuje? Ne volim da govorim o tome. Pustimo Asmira da uživa u onome što je ostvario, ne treba sad tu zastavu stavljati pod lupu.

Ovo je sjajan dan za srpsku (umjesto srbijansku?!) atletiku i svi zajedno treba da slavimo – rekao je predsjednik ASS Veselin Jevrosimoviæ, prenosi Doznajemo.com

Isti izvor navodi da Kolašinac nije želio da komentariše ovaj sluèaj, kao ni da odgovori na pitanje da li je pjevao srpsku himnu na ceremoniji dodjele medalja.

- Nikad ne bih pjevao „Bože pravde“ jer je problem što se u toj himni osim srpskog ne pominje nijedan drugi narod koji živi u Srbiji - kazao je Kolašinac.

Nakon zlatne medalje koju je Kolašinac osvojio, na ulicama njegovog rodnog grada uprilièeno je veliko slavlje.



03-03-2013 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poznati sportisti - ÐOKOVIÆ

ÐOKOVIÆ IZGUBIO ŽIVCE: ‘Je*** vam mater u p*** svima!



Vjeèno smireni i nasmijani Novak Ðokoviæ propisno se iznervirao u osmini finala uglednog ATP turnira iz Masters serije 1000 u Indian Wellsu.

Djole je izgubio živce jer je cijeli dan morao èekati poèetak svog meèa, koji je na kraju trajao do dva sata poslije ponoæi!

On u osmini finala sa 6:0, 7:6 (6) bio bolji od domaæeg predstavnika Sama Querreyja. Nakon što je maestralno odigrao prvi set koji je poèeo gotovo pola sata iza ponoæi po amerièkom vremenu, Djole se poèeo poigravati, a potom je sve više gubio živce.

Na kraju je, vidno iznerviran, drugi set završio u tie-breaku, tijesnim rezultatom 8:6 te pred gledateljima koji su ga ostali gledati do kasnih sati opsovao: ‘Je**m vam mater u p**** svima!’.


Izvlakusa je jasna nije to bilo namijenjeno gledateljima, veæ organizatorima koji su dozvolili da se meè igra tako kasno.



(Doznajemo.com/SPORTportal)

15-03-2013 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Sport : Poznati sportisti New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice