Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Stitna (tiroidna) zlijezda
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Stitna (tiroidna) zlijezda

... s obzirom da statistike kazu da su se bolesti stitnjace povecale za 50% u odnosu na "neka druga vremena" ... vjerujem da nas ima i ovdje ...pa reko da razmjenimo iskustva ...koji su vasi simptomi, terapije , vrste problema (hiper -hipo tiroidizam, tiroiditis, benigni ili nedobog maligni tumori , polipi itd...
Evo da pocnem prva... hipotiroidizam "lijena stitnjaca" ( i ona mi lijena ) ili tzv Hashimoto Syndrom , upala i smanjen ili nikakav rad iste... i sad citav zivot moram uzimati Eutirox ( sinteticki hormon- molekula: levotiroxin ) ...prakticno -dala mi otkaz ...
...sad mi je jasno sto se udebljah ( a tesko smrsat zbog usporenog metabolizma) , sto sam stalno umorna as ostalo da i ne nabrajam

28-03-2013 at 13:12 | Ukljuèi u odgovor
nadi
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-07-2003
Odgovori: 9070
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

Evo me...vec 13 god. uzimam Euthyrox.

Tani,ako su ti tablete dobro dozirane ne bi trebala bit vise umorna,neispavana i ne znam sta ti jos nabroja.

Ja zadnje 2-2,5 godine uzimam 150mg.  


Da te volim,duša zna...
28-03-2013 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

citat:
nadi wrote:
Evo me...vec 13 god. uzimam Euthyrox.

Tani,ako su ti tablete dobro dozirane ne bi trebala bit vise umorna,neispavana i ne znam sta ti jos nabroja.

Ja zadnje 2-2,5 godine uzimam 150mg.


da ne kazem-mashala 13 godina ili dobrodosla u klub ..al et' ...


...ja sam to sve bila zapostavila zadnjih godina, moja ti ... onada se smilovah i otidjoh endokrinologu , nalazi vam-tam i eto dozivotne "presude" , ali sam jos uvijek u fazi doziranja, bas se juce vratih s kontrole...kaze, ostani na 50 mg ... Da ti pravo kazem , ja ne osjetih nikakve razlike u ove 2 godine...ni sa 25mg ni sa 50 ni fizicki ni psihicki ... tako da odlucih da sama sebi dignem dozu na 100...od jutros! ...i nek ide sve u 3pm!
Ova mi je rekla da su nalazi ok i da ostanem na 50...i da dodjem na kntrl u oktobru... ali s obzirom da stvarno imam problema sa kilazom koja nije za moje kosti i ostale popratne pojave ... idem ja reko sebi izazvati hiper-ono sto kao "nezeljene efekte" ima gubljenje tezine, aritmiju, anginu pectoris, nesanicu itd ...uglavnom sve ono sto imaju oni sa hipertiroidizmom ...
...a kakve sam ja srece , mene ce snaci svi ostali "nezeljeni efekti" osim naglog gubitka tezine ...


UPOZORENJE- NE RADITE ONO STO JA SEBI RADIM!!!!
28-03-2013 at 16:08 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

jos jedna sa hypotirozom, otkriveno prije 6 godine, trenutno bez lijekova, mislim zadnjih 6 mjeseci jer na zadnjoj kontroli hormoni su see ponasali kao da ulazim u hypert. trebala bi opet otici na kontrolu, jer povremeno imam aritmije

28-03-2013 at 17:11 | Ukljuèi u odgovor
nadi
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-07-2003
Odgovori: 9070
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

Zene drage,sve sam ja to prosla

Tani ba nisi ti doktor treba vremena dok to sve opet dodje na svoje.Sa 50mg se ide na 75 a ne odma na 100 Uzimaj tablete kako su ti rekli i mozda opet za 3 mjeseca na kontrolu

Lalyna i meni je tako varirala dugo,dugo al nisam nikad bila bez tableta.
I da vam pravo kazem kad su mi tek rekli sta mi je mislila sam da mi je uskoro kraj sama pomisao na neke tablete dozivotno oj hljebe...vec odavno mi je svejedno,ujutro poslije pranja zubi popijem tabletu i to je to  


Da te volim,duša zna...
29-03-2013 at 08:48 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

citat:
MelMel wrote:
I kod mene je ta tiroidna kako dr rece malo umorna. Zato ja spavam na poslu, svakih par sati glava sama legne na tastaturu.



eto vidis ... 'bem ti tiroidnu...ispadosmo "ljencuge" a ono ona za sve kriva
29-03-2013 at 17:44 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

citat:
laly wrote:
jos jedna sa hypotirozom, otkriveno prije 6 godine, trenutno bez lijekova, mislim zadnjih 6 mjeseci jer na zadnjoj kontroli hormoni su see ponasali kao da ulazim u hypert. trebala bi opet otici na kontrolu, jer povremeno imam aritmije


idi ti to vidi, da se nije pomamila pa sa hypo presla na hiper ...hoce to ... jah zahebane zlijezde
29-03-2013 at 17:47 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stitna (tiroidna) zlijezda

citat:
nadi wrote:
Zene drage,sve sam ja to prosla

Tani ba nisi ti doktor treba vremena dok to sve opet dodje na svoje.Sa 50mg se ide na 75 a ne odma na 100 Uzimaj tablete kako su ti rekli i mozda opet za 3 mjeseca na kontrolu

Lalyna i meni je tako varirala dugo,dugo al nisam nikad bila bez tableta.
I da vam pravo kazem kad su mi tek rekli sta mi je mislila sam da mi je uskoro kraj sama pomisao na neke tablete dozivotno oj hljebe...vec odavno mi je svejedno,ujutro poslije pranja zubi popijem tabletu i to je to

znam... ...sjedim ja i kontam...i prepolovih onu drugu od 50 pa hajd reko na 75 ... al se predomislih pa reko "hebaji ga " i krknem dvije od 50 ... mislila sam da ce me nesto snac , jer obicno mi je poslije tih povecanja doza 3 dana muka, boli glava ,vrtoglavica ... al evo 2 dan , nista od svega toga ... idmo dalje
29-03-2013 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Stitna (tiroidna) zlijezda New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice