Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
-mmm-
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 26-04-2013
Odgovori: 8
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

Razmisli jesi li u pravu.


Prije svega, tako mi Allaha Plemenitog, nisam Bilal Bosniæ.

Dosta od nas je naše familije živjelo na ovim prostorima èedno i èestito. Meðutim, dolaskom vlasti koja je promovisala kufr ili poricanje Istine; taènije izdizala ateizam…
Stvari su se nakon toga strmoglavile na gore!
Evo ti samo jedan primjer, jer smo se njega dotakli.
Žene. Žene su prije bile uglavnom obuèene od glave do pete ili svoje tijelo nisu izlagali pogledima muškaraca koji su joj stranci; pri tome mislim na muškarce pred kojima joj nije dozvoljeno da bude otkrivena kako je Uzvišeni Allah propisao.

Samim tim, a i nepotrebnim miješanjem sa tim muškarcima, ona je èuvala svoju èast i èast svoje porodice.
Njen muž je takoðer èuvao svoj pogled od gledanja tuðih žena, èak su u to doba naši preci nosili širu odjeæu nego je to sluèaj danas.

Nakon toga (a i uz ostale vjerske principe) tim je ljudima Allah Opskrbljitelj darovao im stvorenje zvano ljubav, koje su oni na ispravan naèin koristili tj. bili su na toj blagodati zahvalni; te su time u tome i uživali.


Današnji ,,moderni,, naèin života (po meni veoma paganski), je doveo do toga da je ženino tijelo VEOMA iskorišteno ili ZLOUPOTREBLJENO.

Evo ti primjerom (od mnogobrojnih) kratko objašnjene; a ti izvuci pouku ako želiš i nastavi o tome razmišljati.


Dolazi ti jaran sa svojom ženom. Njegova žena ,skuckana,. Došli su ti na sijelo. De priznaj da ti prema njegovoj, ili on prema tvoj ženi ništa ne osjetite od seksualnog nagona. Ono kao da ste obojica kastrirani.

Dalje! Žena ,skuckana, izlazi na posao pored muških radnih kolega. Ti muškarci ili kolege su kastrirani?

Eh tako ukratko ti primjeri. To je povuklo posljedice koje se ogledaju u bludu, polnim bolestima, nedostatak povjerenja meðu supružnicima i niz niz niz drugih problema koji se javljaju u društvu kao posljedica slabosti porodice; porodica pojedinaèno kao nosioca društva!
Pa su uslijedili razvodi, nasilje, jetimi ili siroèadi itd. itd.

Lijepo pozdrav.





28-04-2013 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

citat:
-mmm- wrote:
Razmisli jesi li u pravu.


Prije svega, tako mi Allaha Plemenitog, nisam Bilal Bosniæ.

Dosta od nas je naše familije živjelo na ovim prostorima èedno i èestito. Meðutim, dolaskom vlasti koja je promovisala kufr ili poricanje Istine; taènije izdizala ateizam…
Stvari su se nakon toga strmoglavile na gore!
Evo ti samo jedan primjer, jer smo se njega dotakli.
Žene. Žene su prije bile uglavnom obuèene od glave do pete ili svoje tijelo nisu izlagali pogledima muškaraca koji su joj stranci; pri tome mislim na muškarce pred kojima joj nije dozvoljeno da bude otkrivena kako je Uzvišeni Allah propisao.

Samim tim, a i nepotrebnim miješanjem sa tim muškarcima, ona je èuvala svoju èast i èast svoje porodice.
Njen muž je takoðer èuvao svoj pogled od gledanja tuðih žena, èak su u to doba naši preci nosili širu odjeæu nego je to sluèaj danas.

Nakon toga (a i uz ostale vjerske principe) tim je ljudima Allah Opskrbljitelj darovao im stvorenje zvano ljubav, koje su oni na ispravan naèin koristili tj. bili su na toj blagodati zahvalni; te su time u tome i uživali.


Današnji ,,moderni,, naèin života (po meni veoma paganski), je doveo do toga da je ženino tijelo VEOMA iskorišteno ili ZLOUPOTREBLJENO.

Evo ti primjerom (od mnogobrojnih) kratko objašnjene; a ti izvuci pouku ako želiš i nastavi o tome razmišljati.


Dolazi ti jaran sa svojom ženom. Njegova žena ,skuckana,. Došli su ti na sijelo. De priznaj da ti prema njegovoj, ili on prema tvoj ženi ništa ne osjetite od seksualnog nagona. Ono kao da ste obojica kastrirani.

Dalje! Žena ,skuckana, izlazi na posao pored muških radnih kolega. Ti muškarci ili kolege su kastrirani?

Eh tako ukratko ti primjeri. To je povuklo posljedice koje se ogledaju u bludu, polnim bolestima, nedostatak povjerenja meðu supružnicima i niz niz niz drugih problema koji se javljaju u društvu kao posljedica slabosti porodice; porodica pojedinaèno kao nosioca društva!
Pa su uslijedili razvodi, nasilje, jetimi ili siroèadi itd. itd.

Lijepo pozdrav.







ako ti se zivot samo svodi na nagone, onda bi se zapitala sta sam ja to, a znamo koja ziva bica tako funkcionisu, mislim da ljudi ne...
28-04-2013 at 14:51 | Ukljuèi u odgovor
-mmm-
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 26-04-2013
Odgovori: 8
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

aha aha

Pa eto onda vi se oblaèite izazovno ili kao i prostituke.
Samo znajte da Onaj Ko vas je stvorio zna šta je za vas bolje.
Svima je jasno zašto prostituka istièe svoje tijelo; a nadati se da je jasno i zašto èedna pokriva svoje tijelo.

Èedna nije postala ružnija ako pokrije svoju ljepotu od javnosti. Ta ljepota je za muža.

Eh da vam je samo znati kakva tu sloga ili harmonija vlada. Kakva je tu slast života.

A kako ti zakljuèi da se život svodi samo na nagone ne znam stvarno (možda mi želiš nešto imputirati što nisam napisao).

Vi zakljuèite èiji se život vrti oko nagona ili èiji je život svrha zadovoljavanje strasti; a èiji je život postizanje plemenitih osobina i oèuvanje društva.

Prijatno!



[Edited by -mmm- on 28-04-2013 at 15:55 GMT]

28-04-2013 at 15:52 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

citat:
-mmm- wrote:
aha aha

Pa eto onda vi se oblaèite izazovno ili kao i prostituke.
Samo znajte da Onaj Ko vas je stvorio zna šta je za vas bolje.
Svima je jasno zašto prostituka istièe svoje tijelo; a nadati se da je jasno i zašto èedna pokriva svoje tijelo.

Èedna nije postala ružnija ako pokrije svoju ljepotu od javnosti. Ta ljepota je za muža.

Eh da vam je samo znati kakva tu sloga ili harmonija vlada. Kakva je tu slast života.

A kako ti zakljuèi da se život svodi samo na nagone ne znam stvarno (možda mi želiš nešto imputirati što nisam napisao).

Vi zakljuèite èiji se život vrti oko nagona ili èiji je život svrha zadovoljavanje strasti; a èiji je život postizanje plemenitih osobina i oèuvanje društva.

Prijatno!



[Edited by -mmm- on 28-04-2013 at 15:55 GMT]

a gdje je ljepota za nju?
a kako su to postizu plemenite osobine, samo ako si pokriven?
prv o,nema vrijedjenja i nazivanja zena prostitutkama, drugo ja sam proizvod svojih roditelja, nadam se da ti ne moram pojasniti kako i trece svoje vjerovanje drzi za sebe, jer ovakvi istupi cini stetu samoj vjeri!
28-04-2013 at 16:23 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

citat:
MelMel wrote:
Zakljucak, najbolje je zenu pokriti od glave do pete, da se chast muskarca sacuva, jer ono sto ne vidi, nece ni da primjeti. Aha.

...


nije najbolje, ja vala i kad pete vidim izgubim èast ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
29-04-2013 at 18:39 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

citat:
-mmm- wrote:

Meðutim, dolaskom vlasti koja je promovisala kufr ili poricanje Istine; taènije izdizala ateizam…
Stvari su se nakon toga strmoglavile na gore!
Evo ti samo jedan primjer, jer smo se njega dotakli.
Žene. Žene su prije bile uglavnom obuèene od glave do pete ili svoje tijelo nisu izlagali pogledima muškaraca koji su joj stranci; pri tome mislim na muškarce pred kojima joj nije dozvoljeno da bude otkrivena kako je Uzvišeni Allah propisao.

....
Dolazi ti jaran sa svojom ženom. Njegova žena ,skuckana,. Došli su ti na sijelo. De priznaj da ti prema njegovoj, ili on prema tvoj ženi ništa ne osjetite od seksualnog nagona. Ono kao da ste obojica kastrirani.

Dalje! Žena ,skuckana, izlazi na posao pored muških radnih kolega. Ti muškarci ili kolege su kastrirani?

Eh tako ukratko ti primjeri. To je povuklo posljedice koje se ogledaju u bludu, polnim bolestima, nedostatak povjerenja meðu supružnicima i niz niz niz drugih problema koji se javljaju u društvu kao posljedica slabosti porodice; porodica pojedinaèno kao nosioca društva!
Pa su uslijedili razvodi, nasilje, jetimi ili siroèadi itd. itd.




Svašta ti ovdje udrobi -MMM-.
1) Eto nema više one vlasti što je promovirala kufr. Šta to znaèi za tebe?

Sloboda vjere se temelji na sljedeæem ajetu: “U vjeru nije dozvoljeno silom nagoniti – pravi put se jasno razlikuje od zablude!” 2:256)Drugim rijeèima, Allah dž.š. nam poruèuje da se držimo svog i da samo možemo pozivati na pravi put.

2) O pokrivanju, Allah dž.š. u suri An'Nur, ajet 31 kaže: " I reci vjernicama da obore poglede svoje i èuvaju furudže svoje, i neka ne pokazuju ukras svoj, izuzev šta je vanjsko od njega; i neka pokrivaèe svoje stave na grudi svoje, i neka ne pokazuju ukras svoj, izuzev muževima svojim ili oèevima svojim, ili oèevima muževa svojih, ili sinovima svojim ili sinovima muževa svojih, ili braæi svojoj ili sinovima braæe svoje, ili sinovima sestara svojih ili ženama svojim, ili onom šta posjeduju desnice njihove, ili slugama svojim od ljudi koji nemaju sposobnost, ili djeci koja ne spoznaju awrete žena. I neka ne udaraju nogama svojim da bi se saznalo šta kriju od ukrasa svog. I pokajte se svi Allahu, o vjernici, da biste vi uspjeli."

Nigdje u Kur'anu ne piše da se žene moraju pokrivati. To znaèi da ako ja želim biti pokrivena i smatram to svojom ljepotom, ne mogu i ne trebam drugim ženama nametati isto ili ih prezirati ako one to ne rade. A Allah sve èuje i sve zna i On æe odluèiti na kraju ko je postupao pravilno, a ko nije.

3)Nisam znala da muškarci imaju griješne misli èim spaze ženu koja nija pokrivena. Pokrivanje je stvar liènog odabira i okruženja (u Saudijskoj Arabiji na primjer ne možeš izaæi na cestu jer je po šerijatu protivzakonito za ženu da hoda nepokrivene glave).

Kažeš u odgovoru nekom ranije da nisi spominjao nigdje nagone. Eto ti baš tamo gdje prièaš o sijelu i kako pogled na otkrivenu ženu utièe na muškarca gdje si se plaho o tome izlanuo. Samo to kako se ti osjeæaš i imaš ponudu za ženama (inaèe, kažeš, muškarac je kastriran ako se tako ne osjeæa), osjeæali su i neki taguti. Imaš onog golfera iz Amerike koji je završio na terapiji zbog prevelikog takvog nagona. Znaèi ta deformacija postoji, ali ima joj lijeka brate. Èak i griješne misli o tuðoj ženi u islamu se smatraju blud i budi sretan da nisi u šerijatskoj državi jer znaš kakva te kazna za tako nešto slijedi.

4) Hajd da malo prièamo o pokrivanju muškaraca. Šta je to avret i kako se preporuèuje muškarcima da se oblaèe? Zašto?
29-04-2013 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

citat:
hanumicag wrote:

...

4) Hajd da malo prièamo o pokrivanju muškaraca. Šta je to avret i kako se preporuèuje muškarcima da se oblaèe? Zašto?



kad bi se pokrio bio bi samo ljepši a pete imam mogu se i hurmašice nabocat ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
29-04-2013 at 23:05 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu

citat:
RPM wrote:


kad bi se pokrio bio bi samo ljepši a pete imam mogu se i hurmašice nabocat ...


30-04-2013 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Religija i filozofija : Bilal Bosnic na Alfa TV: Emisija U skripcu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice