Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ilija ostani u Tuzli
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ilija ostani u Tuzli

Ako sam dobro shvatila, presudjeno mu je 12 godina...skoro 3 je vec sluzio, sada ide apel i rezultati tog apela.

Obzirom na ovaj ugovor koji su BiH i Srbija potpisali....u slucaju da rezultat apela bude zatvorska kazna, interesuje me da li bi ga BiH isporucila Srbiji na sluzenje "kazne" ili bi BiH organozovala sluzenje "kazne" u domovini.

Nadalje, moze li se ovaj slucaj cak i nakon recimo neuspjelog apela npr prenijeti na evropski sud ili je to kraj cijelog procesa?

Zasto tuzilastvo BiH do sada nije poteglo optuzbu protiv Dubajica?

Imam blagi osjecaj da je Jurisic zrtvovan. Iskreno se nadam da grijesim.

04-12-2013 at 20:47 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
MelMel wrote:
Ako sam dobro shvatila, presudjeno mu je 12 godina...skoro 3 je vec sluzio, sada ide apel i rezultati tog apela.

Obzirom na ovaj ugovor koji su BiH i Srbija potpisali....u slucaju da rezultat apela bude zatvorska kazna, interesuje me da li bi ga BiH isporucila Srbiji na sluzenje "kazne" ili bi BiH organozovala sluzenje "kazne" u domovini.

Nadalje, moze li se ovaj slucaj cak i nakon recimo neuspjelog apela npr prenijeti na evropski sud ili je to kraj cijelog procesa?


Imam blagi osjecaj da je Jurisic zrtvovan. Iskreno se nadam da grijesim.


Ne bi ga BiH i neæe isporuèiti Srbiji. To je dio potpisanog protokola, ALI
kada bi se kojim sluèajem desilo da ga Srbija zatraži a BiH odbije izruèiti onda bi tek "mi" izvukli deblji kraj i sebi napravili medvjeðu uslugu. Zašto?
Zato što bi mi prekršili dio ugovora kojim smo se obavezali a oni svakog sledeæeg "našeg" kojeg uhapse imali bi legitimno pravo da odbiju isporuèiti BiH.

04-12-2013 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
daleko wrote:


Ne bi ga BiH i neæe isporuèiti Srbiji. To je dio potpisanog protokola, ALI
kada bi se kojim sluèajem desilo da ga Srbija zatraži a BiH odbije izruèiti onda bi tek "mi" izvukli deblji kraj i sebi napravili medvjeðu uslugu.
Zašto?
Zato što bi mi prekršili dio ugovora kojim smo se obavezali a oni svakog sledeæeg "našeg" kojeg uhapse imali bi legitimno pravo da odbiju isporuèiti BiH.



Hvala na odgovoru. Pa to je to..... igra macke i misa, zato sam i rekla da se bojim da on ne bude zrtvovano jagnje u svoj toj "igri".
04-12-2013 at 21:03 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
MelMel wrote:

Hvala na odgovoru. Pa to je to..... igra macke i misa, zato sam i rekla da se bojim da on ne bude zrtvovano jagnje u svoj toj "igri".


On je napravio glupost jer je išao u Srbiju iako je znao da je na listi optuženih za tzv. Tuzlansku kolonu.
Kao èovjek razumijem da je to psihološki teško za prihvatiti da ne smiješ maknuti dalje od Tuzle, maltene.
Sa druge strane, još poraznija èinjenica je da kao državljanin BiH nije zaštiæen od te iste države a ispred sebe (hapsi te) imaš zemlju, jednog pravnog monstruma, koji ima strašno jake veze u cijelom svijetu i pravo zajeban pravni sistem.
Žrtvovan jeste u onom smislu da kad je upao u blato 3 godine je trajala agonija, jer vlasti ove zemlje nisu bile sposobne, nisu imale snage, znanja, umijeæa, jakih pravnika, veza u svijetu itd. da izbave svog državljanina iz zatvora u Srbiji. A da ga je neko svjesno i namjerno gurnuo u to blato da ga žrtvuje, èisto sumnjam.
U svom prošlom postu si pitala da li postoji moguænost žalbe evropskom sudu? Da,
ali prije toga mora se uložiti žalba Apelacionom sudu Srbije i (mislim, nisam siguran) Vrhovnom sudu pa tek onda žalbe meðunarodnim sudovima
Dug je to put, ja lièno sam ubijeðen da æe ga na kraju osloboditi optužbi, ali Bgmi ako ga bude branio Sinan.......

Jedno je ono što mi osjeæamo sa ljudske i patriotske strane (npr. ovo kako piše Sunce), ali zakon i fakti su drugo.
Nismo Sjeverna Koreja niti Kuba sa Fidelom Kastrom na èelu pa da možemo reæi "Ko vas *ebe sve redom, ne damo našeg èovjeka".
Meðunarodna zajednica nas handri sa ovom presudom Sejdiæ-Finci a šta bi nam tek uradili da nam ovi prišiju opstruiranje suðenja i provoðenje presuda za ratne zloèine?!
Ovi bi to jedva doèekali, a mi kako nesposobne vlasti i pravni sistem imamo bi garant još i kakve sankcije popushili..... 'ladno.
04-12-2013 at 21:51 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
daleko wrote:


On je napravio glupost jer je išao u Srbiju iako je znao da je na listi optuženih za tzv. Tuzlansku kolonu.
Kao èovjek razumijem da je to psihološki teško za prihvatiti da ne smiješ maknuti dalje od Tuzle, maltene.
Sa druge strane, još poraznija èinjenica je da kao državljanin BiH nije zaštiæen od te iste države a ispred sebe (hapsi te) imaš zemlju, jednog pravnog monstruma, koji ima strašno jake veze u cijelom svijetu i pravo zajeban pravni sistem.
Žrtvovan jeste u onom smislu da kad je upao u blato 3 godine je trajala agonija, jer vlasti ove zemlje nisu bile sposobne, nisu imale snage, znanja, umijeæa, jakih pravnika, veza u svijetu itd. da izbave svog državljanina iz zatvora u Srbiji. A da ga je neko svjesno i namjerno gurnuo u to blato da ga žrtvuje, èisto sumnjam.
U svom prošlom postu si pitala da li postoji moguænost žalbe evropskom sudu? Da,
ali prije toga mora se uložiti žalba Apelacionom sudu Srbije i (mislim, nisam siguran) Vrhovnom sudu pa tek onda žalbe meðunarodnim sudovima
Dug je to put, ja lièno sam ubijeðen da æe ga na kraju osloboditi optužbi, ali Bgmi ako ga bude branio Sinan.......

Jedno je ono što mi osjeæamo sa ljudske i patriotske strane (npr. ovo kako piše Sunce), ali zakon i fakti su drugo.
Nismo Sjeverna Koreja niti Kuba sa Fidelom Kastrom na èelu pa da možemo reæi "Ko vas *ebe sve redom, ne damo našeg èovjeka".
Meðunarodna zajednica nas handri sa ovom presudom Sejdiæ-Finci a šta bi nam tek uradili da nam ovi prišiju opstruiranje suðenja i provoðenje presuda za ratne zloèine?!
Ovi bi to jedva doèekali, a mi kako nesposobne vlasti i pravni sistem imamo bi garant još i kakve sankcije popushili..... 'ladno.

pa ja sam i rekla da prvo ide apel, ali nisam znala moze li se poslije apela ici dalje....ali eto kazes da moze.

ma kako kod, covjek vec bio 3 godine, zdravlje mu je vec naruseno....nije mu sigurno lako iscekivati presude, ici kroz sve te procese.

ma neeeeeeeeee, nisam ni mislila da ga je neko namjerno zrtvovo ili da ce ga namjerno zrtvovati.....nego jednostavno da ce biti zrtva sistema ........

nadam se da ce neki deal biti postignut i da covjeka vise puste na miru.
04-12-2013 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ilija ostani u Tuzli

a zbog cega se sudjenje Iliji i cijeli slucaj tuzlanske kolone ne "odrzava" u Hag-u je li zbog toga sto su zrtve bili vojnici a ne civili, ili zbog neceg drugog?

04-12-2013 at 22:23 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
camac wrote:
a zbog cega se sudjenje Iliji i cijeli slucaj tuzlanske kolone ne "odrzava" u Hag-u je li zbog toga sto su zrtve bili vojnici a ne civili, ili zbog neceg drugog?


ma u Hrvatskoj su napadali na kasarne direktno i ni jednom ne pada napamet da ide u Srbiju da ga tamo hapse i sude mu.tu svoju presudu mogu okaciti macku o rep,a ako kako yugi rece pocnu hapsiti u Bih i ako Sud BiH osudi Iliju Jurisica onda ce po toj logici fasovati najmanje pola miliona Srba u BiH.Zato od toga nema nista,a Iliji savjetujem da srbiju zaobilazi u sirem luku.

i da dodam.neki se cude,neki psuju...pa prije 5-6 godina bila je "noc kada smo spalili iluzije" I onda neka vas nista ne cudi,kada novinari od Slobodne Bosne,preko Dana pa do Federalne televizije seru po rahmetli Aliji koji je bio vrhovni komadant A BiH.za to vrijeme Srbi nece da priznaju ni presudjeni GENOCID u Srebrenici,iako ga je presudio medjunarodni sud,iako je taj GENOCID sveden na opstinski nivo,jer kao sto znamo Bosnjaka nema najmanje u pola Bosne.Oni nece da priznaju ni GENOCID nad Bosnjacima iz WW2 i cak sta vise drazu mihajlovica proglasavaju za narodnog heroja i "antifasistu".za to vrijeme nasi udbaski novinari u detalj ispituju svaku sitnicu,malte ne kad je Alija prno sve se zna,a josip Broz tolike ljude pobio i nikome ne pada na pamet da sahrani ljude koji su u tajnim masovnim grobnicama jos od 1945. godine...da ne duzim.za mene je ovo tipicni obavjestajni rad ,jer za svaku obavjestajnu akciju slijedi prvo medijska kampanja,da se narod pripremi.I kad ti priznas sam da ti je tvoja armija imala zlocinacki karakter,onda sigurno nemoj od Srba ocekivati da ce te milovati.NE!Oni nastavljaju po svome strom receptu,i hapse sve tek toliko da zadaju straj buducim pokoljenjima kada bude novi sukob i kada neki drugi dodju na red.Ja sam moj red prosao,a kada sam pricao o UDBASIMA ispadoh najgori i cak banovan.Pa j*** te led Semir halilovic u knjizi iznosi "drzavnu tajnu" , SIPA ote Herndu ko kera ga mucili pucali mu u koljena pa u glavu i na kraju u sahtu zavrsio...I niko nista.Da se takva stvar desila u hrvatskoj gorio bi Zagreb,ali kod nas?

Kao sto rekoh,zapitajte se dobro,ja sam svoje prosao i sve izgubio...
04-12-2013 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ilija ostani u Tuzli

ne mislim da je ilija zrtvovan,jerbo i za zrtvu u sahu moras imat neki plan,strategiju...
ovde se radi o potpunom odsustvu iste...

05-12-2013 at 08:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Ilija ostani u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice