Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ilija ostani u Tuzli
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
Aidatuzla wrote:



ipak cemo mi ici da se izvinjavamo

pa sto onda pitas sta se moze sad ucinit?
04-12-2013 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
Aidatuzla wrote:



ipak cemo mi ici da se izvinjavamo


Red je stvarno. Trebamo poraditi malo na razumijevanju, ja se takodjer javno izvinjavam sto samo napiso da zelim da se Kacavenda pati u najgorim mukama. To nije lijepo. Ipak je i on covjek.
04-12-2013 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
Aidatuzla wrote:



pa pitala sam moze li se sta s pravne strane uciniti. da mi neko objasni. kakve fejsbuk grupe ti spominjes

pa upravo one koje i cupo spominje,na istom je to fonu,samo malo drugojacije oslikano...
04-12-2013 at 15:08 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
primus inter pares wrote:
sace ilija sa fijukom esmom i bambi na panonsko laganare

dakle nista od ljetovanja u inostranstvu?
04-12-2013 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
sunce wrote:
Da sam na mjestu Ilije Jurisica, ne bi mi palo na pamet da idem u Beograd. Vrlo cesto kada daje izjave kaze da ima zelju da dokaze da je postupio ispravno, ma nema se njima sta dokazivati. Proveo je vec 3 godine u zatvoru, star je i bolestan, neka se oglusi i ostane u Tuzli.



Ja da sam umjesto naših vlasti udario bih mu u pasoš zabranu preko Drine
04-12-2013 at 15:15 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
cupo wrote:
Meni su glavne sad ove komisije i nekakva zasjedanja kome, cemu, pa gledam i FB grupa podrska Iliji to ce bas sve skupa pomoci itd. Samo nek se zasjeda i palamudi, a to sto nema nikakve konkretne svrhe nikom nista..sve zakasnjela reakcija...Dosta smo i sami doprinijeli kada je u pitanju 15.maj, ne radimo gotovo nista po tom pitanju osim sto odvojimo 15 minuta vremena da polozimo cvijece. Kad se samo sjetim da se cvijece polagalo na fontanu nekoliko godina ....

a Ilija bio i osto heroj kao i svi ostali branioci Tuzle 15.maja 1992. godine.


Radimo kako ne radimo!!!Slušam Sinana Aliæa u emisiji kod Duške Jurišiæ kako dva puta ponavlja da Ilija nije kriv ali kako neko ipak mora odgovarati za to što se desilo na Brèanskoj jer kako hairlija reèe tamo je ubijeno 50 i nešto osoba
Latentno se po èetnièkim medijima razvlaèi ta prièa o Brèanskoj i onda im ko kec na desetku doðe jedna ovakva izjava.
Sa druge strane,ne može se ova presuda posmatrati odvojeno od sluèaja Tomašica jer mora se po svaku cijenu,pa i ovom sramnom presudom skrenuti pažnja javnosti sa Tomašice i najave otkrivanja još veæe masovne grobnice negdje u istoènoj Bosni!!!
Prijedlozi tipa kako Ilija ne treba otiæi u matièni zvjerinjak ne piju vode jer æe ga ova naša g***a kolko sutra isporuèiti dokazujuæi time još jednom taj naš mazohizam i želju za "ostvarivanjem dobrosudjedskih odnosa sa matiènim zvjerinjakom" 


<br /><br /><br /><br />

04-12-2013 at 16:10 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
sunce wrote:
Da sam na mjestu Ilije Jurisica, ne bi mi palo na pamet da idem u Beograd. Vrlo cesto kada daje izjave kaze da ima zelju da dokaze da je postupio ispravno, ma nema se njima sta dokazivati. Proveo je vec 3 godine u zatvoru, star je i bolestan, neka se oglusi i ostane u Tuzli.




Kakve veze ima je li on u BiH ili u Srbiji?
Ako se ne varam, nekako na poèetku ove godine potpisan je protokol o saradnji u progonu osumnjièenih za ratne zloèine, zloèine protiv èovjeènosti i genocid izmeðu BiH i Srbije.
Hoæe li Ilija služiti kaznu ovdje u zatvoru ili u Srbiji, odnosno da li æe uopšte služiti zatvorsku kaznu zavisi od konaène tj. pravosnažne presude koja još nije ni na pomolu kao i od "dogovora" tj protokolom dogovorene i potpisane odredbe.
04-12-2013 at 16:53 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
daleko wrote:


Kakve veze ima je li on u BiH ili u Srbiji?
Ako se ne varam, nekako na poèetku ove godine potpisan je protokol o saradnji u progonu osumnjièenih za ratne zloèine, zloèine protiv èovjeènosti i genocid izmeðu BiH i Srbije.
Hoæe li Ilija služiti kaznu ovdje u zatvoru ili u Srbiji, odnosno da li æe uopšte služiti zatvorsku kaznu zavisi od konaène tj. pravosnažne presude koja još nije ni na pomolu kao i od "dogovora" tj protokolom dogovorene i potpisane odredbe.



dakle, treba da robija...
04-12-2013 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ilija ostani u Tuzli

Nije ovo samo optužba i presuda Iliji nego za sve koji su 15. branili Tuzlu. Njihova presuda je da smo mi krivi za sukob na Brèanskoj.

citat:
Bešlagiæ wrote:
A istina je da Tužilaštvo BiH nije još uvijek podiglo optužnicu protiv Mileta Dubajiæa (zapovjednika JNA u Tuzli), da suoèe 'dvije istine' gdje æe samo prava istina pobijediti. Mislim da æemo mi i Ilija dobiti satisfakciju. Ilija je žrtva presude, a svi ostali osumnjièeni, bilo ih je osam, a sve se sada svelo na tri èovjeka, su žrtve veæ pet godina, jer ne mogu izaæi iz BiH. To je tako. Možemo se nadati da æe i ova država poèeti da štiti svoje graðane




[Edited by bdirlija on 04-12-2013 at 18:38 GMT]
04-12-2013 at 18:34 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ilija ostani u Tuzli

citat:
daleko wrote:


Kakve veze ima je li on u BiH ili u Srbiji?
Ako se ne varam, nekako na poèetku ove godine potpisan je protokol o saradnji u progonu osumnjièenih za ratne zloèine, zloèine protiv èovjeènosti i genocid izmeðu BiH i Srbije.
Hoæe li Ilija služiti kaznu ovdje u zatvoru ili u Srbiji, odnosno da li æe uopšte služiti zatvorsku kaznu zavisi od konaène tj. pravosnažne presude koja još nije ni na pomolu kao i od "dogovora" tj protokolom dogovorene i potpisane odredbe.



Kakva kazna ovdje? Da ne ide, nego zivi normalano, pa nece ga nasi zatvoriti nevinog. Beslagic je godinama u Tuzli, bolje mi je nego da rizikuje, kad je takvo stanje.

Yugi, pa Sinan Alic misli na Mileta Dubajica, i prije nego je i osnovana Fondacija nasi su govorili o odgovornosti Dubajica. Ko bi stavio vojnike da sjede na eksplozivu? Poenta i jeste sto za poginule krive pogresnu osobu.

O Srbiji je dovoljno receno a krivo mi je na nase jer ne stite svoje drzavljane.

04-12-2013 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Ilija ostani u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice