Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...

Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...

Razgovor sa Bogdanoviæem, u njegovom stanu na Vraèaru...
U Beogradu živim kao stranac. A, Beograd – veliko je pitanje za mene, da li uopšte postoji. Ne znam da li je ovo danas Beograd. Po mom mišljenju to više nije Beograd. Beograd je bio grad koji se voli. Njega su voleli svi i svi su ga prihvatali. Prošle godine u ovo vreme bio sam u Parizu i imao sam priliku da razgovaram sa jednim od urednika sarajevskog “Osloboðenja”. Kasnije sam shvatio da je Srbin, što je isto tako važno za ovu prièu.

On kaže: “Znate li šta nas boli? Da se Beogradu desio deseti deo onoga što se desilo Sarajevu, mi bi svi izginuli za Beograd”. A Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori, gori kao buktinja, gledao je to svake veèeri, gledao je kako ubijaju ljude, kako srpska artiljerija bije po deci Sarajeva. Beograd je bio negde po strani, kao da se to dešava na Mesecu, u nekom filmu, bio je u nekoj anesteziji, potpuno povuèen. Hoæu da kažem da se posle svega bojim za buduænost Beograda, bojim se da Beograd više nikada, makar se sve ovo sreæno završilo, neæe biti ono što je bio. On je moralno podbacio i to mora da se zna.

Beograd nije bio na visini, na onoj na kojoj je postojao mit o njemu. On je, ipak, u staroj Jugoslaviji, izmeðu dva rata, bio neka oaza slobodnih misli. Nažalost, sve je to uništeno. Beograd se promenio i demografski. Prepun je ljudi koje mi ne poznajemo, koji su došli iz raznih zapadnih delova zemlje, prepun je ljudi u maskirnim uniformama, pun je junaka, heroja ratišta. A meðu njima je svaki drugi zlotvor, ubica. Mi ne znamo ko je ko, mi smo u suštini, na neki naèin i okupirani. Èini mi se da je za razliku od one okupacije od strane Nemaca, ovo nešto gore, mnogo mraènije. Tada smo imali jasnu situaciju, i oni i mi, a sada su nas okupirali ljudi koji se predstavljaju kao Srbi, daju nam lekcije o srpstvu koje mi, stvarni intelektualci, beogradski kosmopoliti, ne razumemo. Oni nam objašnjavaju šta je srpska tradicija, šta je srpska buduænost – jadna buduænost. Objašnjavaju nam da su oni bolji Srbi od nas i da su bolja rasa.

Nekada prvi èovek Beograda sada živi takoreæi u kuænom pritvoru. Ispred njegovog stana ne stoji stražar. Ali, tu su ulogu preuzele stalne pretnje koje dobija na sve moguæe naèine. Medijska blokada za èoveka njegovog kova je više od bilo kavkog fizièkog pritiska. To je najbolja potvrda uticaja režima od “istorijske” osme sednice CK SK Srbije. “Zaštita” mu je njegov “paralelni” život, knjige koje piše, eseji kroz koje prosipa veliku intelektualnu energiju, iako je veæ u poodmaklim godinama. On je, ipak, jedna od retkih liènosti intelektualnog i politièkog života Srbije koja je ostala nekompromitovana...

http://www.e-novine.com/intervju/intervju-kultura/95518-Beograd-mirno-gledao-kako-Sarajevo-gori.html

15-12-2013 at 06:18 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...

Slobodan Stojanoviæ je bio zaštiæeni svjedok u Haškom tribunalu. On to više nije. Pisao je svima, najviše vlastima i nadležnim u Srbiji. Odgovore nije dobio, ni jedan. On je corpus delikti da Srbija i srpske vlasti štite zloèince i ubice. Stojanoviæ u intervjuu sa Senadom Hadžifejzoviæem kaže da su srpske vlasti sauèesnici u zloèinima....DIVAN MAGAZIN...

http://www.youtube.com/watch?v=UPfyYcIBN7A

19-12-2013 at 05:17 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...

citat:
Fini wrote:
Slobodan Stojanoviæ je bio zaštiæeni svjedok u Haškom tribunalu. On to više nije. Pisao je svima, najviše vlastima i nadležnim u Srbiji. Odgovore nije dobio, ni jedan. On je corpus delikti da Srbija i srpske vlasti štite zloèince i ubice. Stojanoviæ u intervjuu sa Senadom Hadžifejzoviæem kaže da su srpske vlasti sauèesnici u zloèinima....DIVAN MAGAZIN...

http://www.youtube.com/watch?v=UPfyYcIBN7A

Eto Slobodan zna iz druge ruke gdje je veca grobnica od Tomasice, ali ne moze se to jos reci jer kao tek treba da se kaze na sudu, itd, itd............... , ali eto kao vec 13 godina on prica, a niko ga ne cuje.

ja da znam naravno da bih rekla ili nasla nacina da se informacija proturi o tacnom lokalitetu te jos vece grobnice nego Tomasice........., nema sansi da bih mogla spavati mirno nocima znajuci da postoje ljudi koji i dan danas traze svoje najmilije.
19-12-2013 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...

citat:
MelMel wrote:

Eto Slobodan zna iz druge ruke gdje je veca grobnica od Tomasice, ali ne moze se to jos reci jer kao tek treba da se kaze na sudu, itd, itd............... , ali eto kao vec 13 godina on prica, a niko ga ne cuje.





Nije u tome fol,vec je u parama!Ni za Tomasicu se nebi znalo da nije bila predmet nagodbe na Haskom tribunalu,a za medije je ispalo da je neki Srbin "od'o za kisnu kabanicu"

A ovaj Slobodan,samo salje poruku preko medija da treba odijesiti kesu za da bi taj neki njegov navodni prijatelj odao tu grobnicu.Nema nista dzabe,a sto se tice sna,spavaju oni dobro.naucili su se da pucaju u ledja,tako da ih oci zrtve ne proganjaju...
20-12-2013 at 14:30 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori...

i ovo nije lose...

20-12-2013 at 14:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Beograd je mirno gledao kako Sarajevo gori... New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice