Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : TI SI ONO šTO PODIJELIš SA LJUDIMA…
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon TI SI ONO šTO PODIJELIš SA LJUDIMA…

TI SI ONO šTO PODIJELIš SA LJUDIMA…

Lijepa rijeè...
1) Danas imamo veæe zgrade, ali kraæe živce, šire puteve, ali uže vidike. Kupujemo više, a uživamo manje. Imamo veæe kuæe, a manje porodice. Trošimo nepromišljeno, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, olako se ljutimo, prekasno liježemo, ustajemo umorni, èitamo nedovoljno, gledamo TV suviše. Previše prièamo, premalo volimo, preèesto mrzimo. Nauèili smo kako da preživljavamo, ali ne i kako da živimo. Napravili smo velike, ali ne i bolje stvari. Imamo sve više hrane, a sve smo više nezahvalni. Gradimo jaèe kompjutere sa veæom memorijom, ali mi razgovaramo sve manje i manje. Težimo više kvantitetu, a zaboravljamo na kvalitet. Ovo su vremena brze prehrane i spore probave; velikih ljudi, a malih karaktera; brzih zarada i površnih odnosa.. Ovo je vrijeme rata u kuæi i genocida u svijetu…

2) “Okiti se lijepim odgojem i plemenitim osobinama, to ti je bolje od uljepšavanja tijela i odijela, jer je ljepota duše bolja od ljepote tijela.”

3)"cjelokupna vjera je lijepo ponašanje, pa ko te poduèi lijepom ponašanju, taj te poduèio vjeri"

4) èovjek ponekad èak i kada je nezadovoljan liènim životom, miri se sa sudbinom i ne
želi ništa da mijenja u svom životu. Kao da je samog sebe matirao. Ne želi rizik promjene. Boji se da ne bude lošije. A šta ako bude bolje?

5) "Previše ljudi troši novac koji nisu zaradili da bi kupili stvari koje im ne trebaju kako bi zadivili ljude koje ne vole."

.6) Postoje ljudi koji stalno traže dlaku u jajetu i onda kad je ne naðu, tresu toliko dugo glavom od iznenaðenja da dlaka na kraju i upadne.

7) Oslobodite se potrebe da uvijek reagujete. Stvari se ureðuju i kada samo posmatrate. Èesto i bolje nego što biste ih sami uredili.

"Insanu je najbolje da æuti, da ne komentariše tuðe sudbine, jer nikad ne može znati šta njega može iskušati."

9) "Kada sebi odabereš ženu, treba da joj budeš otac, majka i brat, jer ona koja zbog tebe ostavi oca, majku i brata, ima pravo da od tebe dobije samilosnog oca, blagost majke i nježnost sestre!!"
10) Gospodaru moj zahvaljujem Ti se što moje iskušenje
ima lakše i teže dane...
Taman kada pomislim da nemogu više, Ti me
poèastiš jednim olakšavajuæim danom koji potakne moju snagu pa nastavim dalje uz olakšanje…

11) Kritika može biti korisna ako se uputi kada treba na konstruktivan i taktièan naèin. Meðutim, naše kritike uglavnom potièu iz negativnog stava, i èesto iz predrasuda.

12) "Srca su Allahove posude na Zemlji, pa su Mu od tih posuda najdraže one koje su najfinije, najèvršæe i najèišæe!" Takvo je 'stakleno srce', jer upravo staklo se odlikuje s te tri stvari, dok je Allahu najmrže grubo srce.

13) Praštaš im zbog sebe (Allaha)..
da se rasteretiš, oslobodiš se nepotrebnog ZLA i olakšaš život samom sebi. Ne radiš to zbog NJIH. Oni su takvi kakvi su i TI tu ne možeš ništa da promijeniš. Dokazano bezbroj puta...

14) Ne moraš biti lijepog izgleda, da bi bio lijep, niti hvaliti druge da bi bio voljen, ali ni bogat da bi bio sretan. Dosta ti je da udovoljiš svome Gospodaru, pa da te On uèini lijepim, dragim i sretnim u svim predjelima tvoje unutrašnjosti, a to æe izgraditi i tvoj ugled kod ostalih ljudi."

15) Zamislite da su misli kao kapi vode. Ako stalno ponavljate iste misli, stvarate ogromnu kolièinu vode. U poèetku je barica, pa bara, pa jezero i na kraju - okean. Ako su vam misli NEGATIVNE, možete se udaviti u moru sopstvene negativnosti. Ako su vam misli POZITIVNE, možete plivati u okeanu Života...

16) Pita žena muža:- Jesi li rekao svom šefu da nas dvoje ne možemo živeti od te tvoje male plate? Muž odgovara:- Jesam ..Žena, i šta ti je rekao? Muž:- Da se razvedem...

17) Otkako sam spoznala da postoje i ljudi kamenog srca, oslobodila sam se navike iz djetinjstva i od tada mi cipele traju puno duže. Ne šutam više kamenje s puta. Haj' ga znaj je l' to kamen, ili je nekome srce ispalo!

1 Usljed trke i borbe za osnovna pitanja egzistencije, prestiža, podizanja djece, raznoraznih strahova i mostova koje smo primorani porušiti, jednog dana se pogledamo onemoæali i stari i upitamo se: A gdje je život?
Doðu dani sivi, tmurni.
Potom dani sunèani, topli i nasmijani.
Lice ti ponekad krase suze a potom opet osmijeh.
Nikad nemojte kriviti ni jedan dan u svom životu. Dobri dani vam donose sreæu, loši dani iskustvo, a najgori dani lekciju.

19) Gotovo da nema razlike izmeðu soli i šeæera u pogledu njihove boje. Oboje je iste, bijele boje. Njihovu razliku æeš spoznati nakon što ih probaš i iskusiš...Tako je i s ljudima.

20) "Kad èovjek odluèi da se bori za nešto vrijedno, ne smije gledati koliko su visoki zidovi koje treba da sruši, veæ naèin na koji æe ih srušiti, a da ne uèini zlo. Baš ta razlika u naèinu odvaja dobre ljude od loših.“

21) Budi najbolji prijatelj sam sa sobom, tako æeš uvijek znati najbolje za sebe...
Ne oviseæi o pohvalama ili kritikama drugih...
Stajat æeš èvrsto na zemlji, jer znaš ko si.
Ne živi se od pohvala i kritika, sa njima se rukuješ, zahvališ i nastavljaš da živiš...

22) U svemu treba naci balans, a za sve u zivotu potrebna je odluka i volja da se postane darezljiv u ime Allaha.

23) Važno je raditi na sebi u svakom pogledu i napredovati kroz vrijeme. Ulaganje u sebe je najbolji ulog koji možemo napraviti u životu, jer sami sebe i imamo do kraja života. Ako smo sami sa sobom sretni, tada možemo pružiti puno toga svima oko nas.

24) "Žene su poput jabuka na stablima. Najbolje se nalaze na vrhu stabla. Muškarci ne žele doæi do najboljih, jer se boje da ce pasti i ozlijediti se. Umjesto toga, uzimaju truhle jabuke koje su pale na zemlju, i koje, iako nisu tako dobre, do njih lakše dodju. Zato jabuke koje se nalaze na vrhu stabla, misle da sa njima nešto nije u redu, dok su zapravo one posebne. Jednostavno moraju biti strpljive i èekati da pravi muškarac dodje, onaj koji je tako hrabar da se popne do vrha stabla zbog njih."
(Ibn Qajjim)

25) Nisi klanjao niti jedan namaz danas? Uzmi sada fino abdest, naklanjaj propuštene farzove i onda klanjaj jaciju i vitr.
Biæe malo teško, ali vrijedeæe. Zar te ne grize savjest, zar ti nije. teško u duši što ne klanjaš? Zar nisi èuo za rijeèi Allahovog miljenika, sallallahu alejhi ve selem: ”Prvo za što æe èovjek odgovarati na Sudnjem danu jeste namaz, pa ako mu namaz bude ispravan, biæe mu ispravna i ostala djela, a ako ne bude, neæe mu biti ispravna ni ostala djela.” (Prenosi Taberani)

26) Koliko je onih koji u periodu izmeðu dva Ramazana presele na ahiret, možda ja i ti ove godine budemo ukrcani u taj brod koji plovi bez povratka!!




[Edited by Fini on 14-12-2013 at 23:36 GMT]

15-12-2013 at 06:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Vjeène teme : TI SI ONO šTO PODIJELIš SA LJUDIMA… New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice