Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : APSURDISTAN!
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:

to sam i ja htjela da cujem. To je tvoja licna motivacija. Trazite sastanak i ono sto zelite jasno trazite i zahtjevajte odgovor. dopunska nastava je placena ali se moraju steci uslovi da bi se ona odrzavala. Koliki procenat ucenika u tom razredu ima lose ocjene iz tog predmeta? Zasto odredjeni ucenici lose uce? Je li to samo iz odredjenog predmeta? Jeste li trazili savjet kako da pomognete svojoj djeci da bolje savladaju gradivo efikasnim tehnikama ucenja i razvijanjem radnih navika? Sta su vam rekli?

razred mog sina je jedan od najboljih u skoli i nismo trazili za njih nego za drugi razred. a obicno su roditelji ucenika koji dobro uce u vijecu roditelja i dolaze redovno na informacije, dok recimo roditelji djece koja slabije uce ne dolaze, vi kazete ne pokazuju interes, i mi u vijecu nemamo informacije zasto druga djeca uce slabije. mi smo pitali da li postoji mogucnost da raredni zove na telefon roditelje koji ne pokazuju interes i vidi sta se dogadja, ali vidjet cemo sta ce od toga biti.
ovo sto sam iznjela je bio zahtjev vjeca roditelja i nama je receno da se dopunska nastava ne placa
05-02-2014 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:


pa ne moze tebi neko dati informaciju o drugom uceniku
a ovo drugo, dopunska nastava i dodatna se ne placaju dodatno ali se obavljaju. to nije neuobicajeno uopste


a ko je rekao da ja trazim informaciju o drugom uceniku ja to nisam napisala
05-02-2014 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: APSURDISTAN!


Apsurdistan definitivno!
Aida, ima li Vijeæe roditelja tolike zakonske ovlasti da može raditi ovo što radi?
Zar oni nisu partner u Odboru?

Nakon današnjih dešavanja u školi, koju je posjetila i policija, mogu samo reæi da šljam koji se brani reèenicom "da ne žele politièka prepucavanja u školi" odluèuje o obrazovanju mog djeteta!
Ono je danas izvrgnuto ruglu, podsmijehu, prijekim pogledima i komentarima koji se tièu nacionalne pripadnosti!
Ono racinalno u meni kaže - ne dozvoliti da takve niskosti budu razlog za vrlo ružnu reakciju koja je protiv ubjeðenja, a ono što se zove inat kaže - kad se hvataju konstitutivnosti, onda i treba na se navuku na tanak led. Tražili ste, gledajte!!
Nevjerovatno, ali istinito - ovaj isti šljam pokušava izjednaèiti ovo bezakonje sa situacijom jadne djece iz Konjeviæ Polja! U Tuzli!
Onda, nek' nam je tako, sve u duhu demokratije da nam osmoškolci procjenjuju podobnost u obrazovanju!

05-02-2014 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:


ako mislis da ne dozvole odrzavanje nastave tako sto se dogovore da ne salju djecu u skolu, ne smiju. svako moze svoje dijete ostaviti kod kuce ali to je nesto drugo. i sama znas kad smijes ostaviti dijete kod kuce a kad mora u skolu. skolski odbor ima jednog clana iz reda roditelja.

ja kao roditelj buducih skolaraca podrzavam inicijativu da se direktori skola ne biraju po stranackim linijam ali ne da se ona pokrece na ovakav nacin.

aha..ono što me grozi je samovolja i zloupotreba djece u politièke svrhe. Ako se bira direktor škole po stranaèkoj pripadnosti (što naravno osuðujem i što mi je neshvatljivo!!!) ali je po zakonu koji su donijeli ti isti neljudi, zar DJECA moraju ispaštati. Možda se vama ne èini tako dramatiènim, ali meni jeste.
Ako se prièa o ugroženosti prava djece, onda je ovo pravi primjer. Ruganje neznanju sa kojim izlaze iz škole je ruganje samim sebi jer ih nisu STIGLI nauèiti, oni isti kojima se manipuliše, a koji šute zbog radnih mjesta. I to me više nije briga, briga mi je što neko toliko bezobrazan uzima sebi za pravo da djecu od malena uèe ovakvoj demokratiji. Crijevo na lijevo - hajmo, bojkot! Èega bojkot? Znanju?
Svaka nam èast, a i vama prosvjetari kad vam šaka jada od nepismenjaka može nareðivati kako da radite svoj posao.
Sutra æete tražiti da budemo uz vas kad budete štrajkali zbog èiste egzistencije, onda æe vam ti isti koji su vas poslušali radi par dobrih ocjena, plaæene ekskurzije ili namještanja transakcija iz liène koristi okrenuti leða!!
05-02-2014 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
hurija wrote:

aha..ono što me grozi je samovolja i zloupotreba djece u politièke svrhe. Ako se bira direktor škole po stranaèkoj pripadnosti (što naravno osuðujem i što mi je neshvatljivo!!!) ali je po zakonu koji su donijeli ti isti neljudi, zar DJECA moraju ispaštati. Možda se vama ne èini tako dramatiènim, ali meni jeste.
Ako se prièa o ugroženosti prava djece, onda je ovo pravi primjer. Ruganje neznanju sa kojim izlaze iz škole je ruganje samim sebi jer ih nisu STIGLI nauèiti, oni isti kojima se manipuliše, a koji šute zbog radnih mjesta. I to me više nije briga, briga mi je što neko toliko bezobrazan uzima sebi za pravo da djecu od malena uèe ovakvoj demokratiji. Crijevo na lijevo - hajmo, bojkot! Èega bojkot? Znanju?
Svaka nam èast, a i vama prosvjetari kad vam šaka jada od nepismenjaka može nareðivati kako da radite svoj posao.
Sutra æete tražiti da budemo uz vas kad budete štrajkali zbog èiste egzistencije, onda æe vam ti isti koji su vas poslušali radi par dobrih ocjena, plaæene ekskurzije ili namještanja transakcija iz liène koristi okrenuti leða!!

postavljanje direktora po stranackoj liniji je poslije formiranja koalicija da bi se dobila vecina i preuzela vlast, najvece zlo koje se izrodilo u ovoj drzavi.. svako drustveno preduzece, skole, fakulteti itd. padaju pod tu vrstu raspodjele i ukoliko ta institucija posluje pozitivno, procenat od zarade ide na racun stranke ciji je direktor na celu te institucije.. ukoliko institucija posluje negativno odredjeni procenat i dalje ide na racun stranke a deficit se namiruje iz budzeta kantona tj. prihodima od poreza.. nerijetko se desava da stranka udje u neku koaliciju, dobije komad vlasti i nema adekvatno edukovanog covjeka za funkciju koju je dobila prilikom raspodjele, ali ih to ne sprijecava da npr. za direktora ekonomske skole postave nekog diplomiranog zavarivaca, sve dok je on odan clan te stranke.. takodje, ako je razlika u kadru i trazenoj poziciji bas drasticna, kao u ovom primjeru, dozvoljeno je da jedan covjek obavlja funkcije na dva ili tri mjesta.. tako nekako sam ja cuo, ne znam da li je to stvarno tako..
06-02-2014 at 21:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Roditelji i djeca : APSURDISTAN! New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice