Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Glasnoæa ezana
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Oprosti ali živim u BiH

28-05-2015 at 08:53 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

citat:
laly wrote:
Oprosti ali živim u BiH


ja isto nista ne cujem, znam da neki cuju, ali kod mene ni ezana ni zvona. Eto nekima smeta a obicno kazu da se naviknu na sve.

I posto je izgleda potrebno naglasiti, zivim u BiH , preciznije Tuzli.


28-05-2015 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Vjerojatno ko zivi pored džamije ili crkve ima taj problem. Hej ba Bongo dje ja to živim

28-05-2015 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Mah dobro ba' laly, nisam ja to ni jednog momenta zlonamjerno mislio...al' eto kako sunce kaze, covjek se sa vremenom navikne na sve.

Ja ti nekih 500 m zivim udaljen od crkve, a dzamija jako jako daleko, al' nej se, sve je to jedno te isto, i sada stim da rado nedeljom duze spavam, zar spavati duze otvorenih prozora kada se ono zvono razgalamai, mah nema shanse a ne posjecujem te Bozije kuce, a u Boziju kucu u komsiluku malo ih navraca koliko na sabahu galamu stvara...zahmet zvonarenja je prevelik uzimajuci u obzir broj vjernike.

aha, umalo da ne zaboravih napisati, u dobi godisnjih odmora samo mujezina sa munare cujem, ostalih ni za lijeka nema..

29-05-2015 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
Iceland
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 26-05-2015
Lokacija: BiH
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Lijepo je kada se cuje Ezan. Daje ti neku toplinu i osjecaj da si u svojoj domovini.

31-05-2015 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

citat:
FaceTheSlayer wrote:
Kome se žaliti za glasnoæu ezana? Siguran sam da u velikoj mjeri krše zakon o zaštiti od buke (namjeravam i izmjeriti decibele) jer me svako jutro budi i uništi mi san. Dakle interesuje me kome se obratiti: MUP-u, javnom tužiocu ili nekom treæem ?


Kome bi se zalio da zivis u Sarajevu uz tramvajsku prugu pa ti se zgrada protrese svaki put kad tramvaj prodje ili ti zazvoni u jedan ujutro?
Kome bi se zalio da zivis u blizini aerodroma?

Na sve se covjek navikne. Mozak ima tu lijepu osobinu da ignorise zvuke koji vlasniku mozga nisu vazni Zivim blizu tusanjske dzamije i ezan me jos nije probudio, ne budi me ni alarm banke, ni alarmi (tudjih) kola ali skacem na zvuke kocenja, cak i djeciji plac iz susjedne zgrade itd.

Nema razloga da ezan bude preglasan pa ako se to ne moze rijesiti komsijski ima gradska komunalna inspekcija. Ko misli da je buka koja mu smeta (ne samo ezana) iznad dozvoljene granice propisane Odlukom o komunalnom redu, nek presavije tabak i prijavi inspekciji.
31-05-2015 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
FaceTheSlayer
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 21-04-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Dugo me nije bilo, vidim ima ovdje dosta ljudi koji misle da žive u Saudijskoj Arabiji ili u sliènoj državi. Dakle mene ne interesuje što je nekom toplo oko srca kada èuje ezan ili što ezan treba da pokrije cijeli džemat. Meni kao ateisti je to obièna buka gora od zavijanja maèaka, ali to je nije bitno jer se preglasnim ezanom (ili zvonima, svejedno) krši ZAKON. Zato ne lupajte gluposti o veæinskom muslimankom gradu jer Tuzla nije, niti je ikada bila, niti æe ikada biti grad sa vjerskim predznakom.  


Ja sam robot u srcu i duši.
12-12-2015 at 17:46 | Ukljuèi u odgovor
FaceTheSlayer
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 21-04-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Glasnoæa ezana

citat:
Nedo wrote:


Kome bi se zalio da zivis u Sarajevu uz tramvajsku prugu pa ti se zgrada protrese svaki put kad tramvaj prodje ili ti zazvoni u jedan ujutro?
Kome bi se zalio da zivis u blizini aerodroma?

Na sve se covjek navikne. Mozak ima tu lijepu osobinu da ignorise zvuke koji vlasniku mozga nisu vazni Zivim blizu tusanjske dzamije i ezan me jos nije probudio, ne budi me ni alarm banke, ni alarmi (tudjih) kola ali skacem na zvuke kocenja, cak i djeciji plac iz susjedne zgrade itd.

Nema razloga da ezan bude preglasan pa ako se to ne moze rijesiti komsijski ima gradska komunalna inspekcija. Ko misli da je buka koja mu smeta (ne samo ezana) iznad dozvoljene granice propisane Odlukom o komunalnom redu, nek presavije tabak i prijavi inspekciji.


Tramvaj proðe, protrese i gotovo. Neki ezani koje ovi puštaju ujutro pojaèane do daske traju 5-6 minuta i upropaste mi san, a ja zaposlen èovjek, nisam parazit kao npr. hodže i popovi pa da po cijeli dan ništa ne radim. 


Ja sam robot u srcu i duši.
12-12-2015 at 17:50 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Jesi li ti izmjerio glasnocu ezana?
Koliko je decibela zakonski dozvoljeno?
Koliko decibela je ezan nadjacao zakon?
Imas li ti kakvih informacija?

12-12-2015 at 19:17 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasnoæa ezana

Šta da se radi s ezanima koji dolaze iz "èudnih" mijesta na kojima ne postoje džamije, ali i u èudno vrijeme kada iz gradskih nema nikakvog zvuka?

[Edited by bdirlija on 08-01-2017 at 13:27 GMT]

08-01-2017 at 13:02 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Glasnoæa ezana New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice