Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

KBS ½Storm½ Tuzla vrši upis novih èlanova

Klub borilaèkih sportova "Storm" Tuzla, vrši upis novih èlanova svih uzrasta i oba spola u sljedeæim disciplinama: škola karatea, rekreativni karate, karate vrtiæ i tae bo za žene(vježbe oblikovanja, koordinacije, explozivne brzine i kardio vježbe).



Upis možete obaviti pozivom na brojeve telefona trenera: Merima Softiæ (061 725 603) i Alma Mehanoviæ (061 725 900).

- Svi koji žele biti dio naše porodice su dobrodošli - poruèuju iz Kluba borilaèkih sportova "Storm" Tuzla.

(Tuzlarije.net)

04-02-2015 at 00:39 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Tuzlarije u posjeti porodici Dahaliæ

Novi krov nad glavom nada u bolje sutra

O porodici Dahaliæ iz Gornjih Èakloviæa smo pisali još krajem juna prošle godine, kada smo na našem portalu pokrenuli akciju za pomoæ. Naime, usred majske katastrofe pokrenulo se klizište u blizini trošne kuæe Dahaliæa, a ostali su i bez oca, hranioca porodice. Remzija Dahaliæ je tada bila u petom mjesecu trudnoæe, tako da danas ova porodica broji ukupno osam èlanova.

U meðuvremenu, poèela je da pristiže pomoæ za ovu porodicu sa svih strana. U akciju se ukljuèilo još nekoliko medijskih kuæa, portala, televizija, humanih ljudi iz BiH ali i dijaspore. Kupljen je plac u istom naselju te je izgraðena nova kuæa u koju su se Dahaliæi uselili poèetkom zime.

Pogledajte video prilog koji smo snimili u novoj kuæi ove porodice.



Dahaliæi ne kriju oduševljenje i zahvalnost dobrim ljudima koji su im pomogli. Puno toga se promjenilo na bolje. Sin Huso koji je bio prekinuo školovanje radi nedostatka finansijskih sredstava, nastavio je sa školom i dijeli ga još nekolio ispita do završetka Srednje ekonomske škole u Tuzli. Najstariji sin Almir se oženio, a majka Remzija kaže da je zadovoljna sa snahom.

- Drago mi je za novu kuæu i zahvalna sam svim dobrim ljudima. Uvijek sam imala želju samo da imam nove zidove, ništa drugo me nije interesovalo. A kamoli sada nova kuæa, ma to se ne može ni opisati. Ali, opet kažem, da mi je muž živ ne bi bilo veæe radosti za nas sve, nije sreæa potpuna - kazala je majka Remzija.

Komšije i prijatelji za Dahaliæe imaju samo rijeèi hvale. Kažu da su to djeca za primjer, dobri uèenici koji poštuju i slušaju komšiluk, a i majka Remzija je zadovoljna. "Dobro uèe i sretna sam sa njima. Najbitnije je da su oni meni zdravi, a svega ostalog æe biti".

U novom domu brige ove porodice su manje. Napokon imaju lijepo ureðen prostor i dovoljno mjesta za sve èlanove porodice. Ostaje još nada da æe Remzijini stariji sinovi pronaæi zaposlenje, dok bi u buduænosti trebalo povesti brigu i o trojici mlaðih sinova koji se još školuju.













(Tuzlarije.net)



[Edited by cupo on 05-02-2015 at 09:21 GMT]

05-02-2015 at 09:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

„Onaj hitac u Sarajevu“

Otvorena izložba o Prvom svjetskom ratu

U Meðunarodnoj galeriji portreta Tuzla, sinoæ je otvorena izložba pod nazivom “A onda, odjeknuo je onaj hitac u Sarajevu…: Prvi svjetski rat i BiH”.



Izložba kroz dokumente, arhivsku i novinsku graðu, fotografije i druge predmete prièa prièu o Sarajevu, Bosni i Hercegovini i Evropi u periodu od 1914. do 1918. godine. Iz zanimljivih novinskih èlanaka iz tog perioda možete saznati kako su se "zamatale" zemièke i kifle u papir, ko je kriv za nestašicu sitnog novca, kako su se pisala pisma nepismenoj rodbini ratnika, što se desi kad neko najavljuje samoubitstvo skokom sa Jekovca a šta kad se prepoznaju vlastite cipele na drugome.

- Izložba je prvi put postavljena prošle godine u Sarajevu i održava se u sklopu obilježavanja 100.godina od poèetka Prvog svjetskog rata. Znaèajno je prièati o ovoj temi i ova postavka je donijela dokumentovano sve ono što se tièe Bosne i Hercegovine za vrijeme ratnih dešavanja - rekao je Dženan Jusufoviæ, direktor JU Meðunarodna galerija.

U okviru ove izložbe za sljedeæu sedmicu je planirano održavanje radionice „Balkanska mreža muzeja“.

- Nakon toga u Tuzlu dolaze direktorica Historijskog muzeja Bosne i Hercegovine i predsjednik British Council za BiH. Tada æe se takoðer održati radionice za uèenike škola sa podruèja Tuzlanskog kantona, kao i za profesore i kustose muzeja. Na ovaj naèin Galerija nastavlja saradnju sa važnim institucijama iz naše zemlje i mislim da smo na dobrom putu da nastavimo dalje sa uspješnim radom – dodao je Jusufoviæ za Tuzlarije.





















Izložba je dio programa “Conecting Creatively” kojeg implementira British Council u Bosni i Hercegovini, a u sklopu programa “Sarajevo 2014” kojeg finansira EU u okviru obilježavanja 100. godišnjice Prvog svjetskog rata. Kažimo i to da se za realizaciju izložbe koristio i materijal projekta Partnerstvo za obilježavanje stogodišnjice Prvog svjetskog rata pod vodstvom Imperijalnih ratnih muzeja u Londonu.

Izložbu možete posjetiti do sredine marta mjeseca.

(Tuzlarije.net)



[Edited by cupo on 06-02-2015 at 01:13 GMT]

05-02-2015 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina





































05-02-2015 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

U džamiji Behram-begove medrese u èetvrtak je održana centralna mevludska sveèanost za žene sa podruèja Medžlisa Islamske zajednice Tuzla.



Mevlud za žene završna je aktivnost cjelomjeseènog programa obilježavanja mjeseca roðenja posljednjeg Božijeg poslanika Muhammeda a.s.

Muhammed a.s. kao najbolji uzor muslimanima je neiscrpan izvor energije, želje i entuzijazma da se njegova liènost i sve što je èinio predstavi u najboljem i najljepšem svjetlu.

- Prilika je ovo i da posebno pomenemo njegove vrline koje su ga krasile, poseban odnos prema starima, mladima, njegovu blagost, narav i skromnost i još jednom se iznova uvjerimo da je on doista najbolji uzor svima nama – kazala je za Tuzlarije Elmedina Osmiæ-Brzoviæ, predsjednica Asocijacije žena MIZ Tuzla.

Ove godine organizatori centralne mevludske sveèanosti za žene bili su Behram-begova medresa i Asocijacija žena MIZ Tuzla koje su udruženim snagama odluèili da podsjete na lijepe strane tradicije mevluda koje se praktikuju na ovim podruèjima. Program su izvele uèenice Behram-begove medrese i èlanice hora Asocijacije žena MIZ Tuzla pod rukovodstvom profesorica Behram-begove medrese u Tuzli.





























Gošæe su nakom sveèanosti poèašæene šerbetom, a nisu izostale ni mevludske bombone.

(Tuzlarije.net)

[Edited by cupo on 06-02-2015 at 00:05 GMT]

[Edited by cupo on 06-02-2015 at 00:05 GMT]

[Edited by cupo on 06-02-2015 at 00:06 GMT]

05-02-2015 at 23:56 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Otvorena izložba u BKC-u

Muzikanti Mirsada Hadžiefendiæa

Izložba slika pod nazivom „Muzikanti“, autora Mirsada Hadžiefendiæa iz Tuzle, otvorena je veèeras u galeriji Bosanskog kulturnog centra.



Ljubiteljima likovne umjetnosti autor se predstavio sa 45 radova koji su nastajali u posljednjih sedam godina.

- Što baš muzikanti, pa upravo zato što sam i ja muzikant, zapravo cijela moja porodica. Na slikama su uglavnom ljudi koje ja poznajem, pa je tu portret mog rahmetli oca, sina, prijatelja – kazao je za Tuzlarije Mirsad Hadžiefendiæ.

Meðu izloženim radovima zastupljeno je nekoliko slikarskih tehnika.

- Jedan opus slika raðen je tehnikom ulja na platnu, potom tu je i serija grafika sa kojima sam eksperimentisao i na kraju jedan niz reprodukcije mojih originalnih radova - dodao je autor.



Senka Hukiæ Glamoèak, akademski grafièar, za djela Hadžiefendiæa kaže da na njima možemo vidjeti spoj slikarstva i muzike u svakom pogledu.

- Slike tematski predstavljaju muzièare, a boje nam govore o kojoj je muzici rijeè. Ti muzièari taèno znaju svoj posao i djeluju kao da je to jedino što znaju da rade. Ovaj spoj dviju umjetnosti zadovoljava svoj cilj koji je stimulisanje ljudskih èula, uma i duha. Sve to moža ne bi bilo tako da se Mirsad uspješno ne bavi i slikarstvom i muzikom – dodala je Hukiæ Glamoèak.


















Mirsad Hadžiefendiæ je roðen 06.12. 1969. godine u Tuzli. Èlan je ULUPU BiH od 1998.godine. Izlagao je 21 puta samostalno i uèestvovao na oko 100 kolektivnih izložbi. Dobitnik je Grand PRIX-a na 1.Bijenalu minijature BiH 2001.godine. Bavi se jazz muzikom, fotografijom i slikarstvom. Vlasnik je galerije Mi-Ritmo u okviru koje organizuje Likovnu koloniju "Modrac". Samostalne izložbe od 1990. do 2012. imao je u Tuzli, Sarajevu, Zenici, Poèitelju, Plzenu...

(Tuzlarije.net)

06-02-2015 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Završena manifestacija “Stopama Poslanika a.s.“

Druženje uz bosansku kahvu i halvu

Medžlis Islamske zajednice Tuzla danas je uprilièio završnu aktivnost mevludske manifestacije “Stopama Poslanika a.s.“. Program je zapoèeo podne namazom u Èaršijskoj džamiji, u sklopu kojeg su dodijeljene nagrade uèesnicima literarnog natjeèaja, kao i takmièenja o poznavanju knjige “Vjerovjesnik Muhamed a.s.”. Najbolji literarni rad ove godine napisala je Maida Mehmedæehajiæ. Drugo mjesto je pripalo Berbiæ Merjemi, a treæe Husiæ Amni.
Najboljim na konkursu su uruèene vrijedne novèane nagrade.

Potom je uslijedilo mevludsko druženje uz bosansku kahvu i halvu na platou ispred džamije. Imajuæi u vidu koliko je kahvenisanje postalo dio bosanske tradicije, Medžlis Islamske zajednica Tuzla se iz tog razloga opredijelio za ovaj projekat. Poslanik je kroz svoj život ljude pozivao da saraðuju, razgovaraju i jedni drugima žele mir i dobro. Tako je bilo i danas. Bez obzira na hladno vrijeme, veliki broj posjetilaca uživao u kahvi i razgovoru sa prijateljima.















08-02-2015 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

09-02-2015 at 11:41 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Snježna idila u Tuzli

Snježne pahulje ponovo prekrivaju grad na zrnu soli. Naša ekipa snimila je ulice grada s ponedjeljka na utorak, a uprkos niskim temperaturama i poledici vrijeme je ugodno za šetnju.

Zabilježili smo video te nekoliko fotografije i vjerujemo da èarobnupatmosferu pod snježnim pokrivaèem možete osjetiti i ispred vasih monitora.




























10-02-2015 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2015.godina

Mirni protest žena Srebrenice

Begoviæ: Veæ dvadeset godina tražimo istinu i pravdu

Udruženje graðana "Žene Srebrenice" organiziralo je danas u Tuzli, kao i svakog 11. u mjesecu, mirnu protestnu šetnju u znak sjeæanja na 11. juli 1995. godine kada se dogodio genocid u Srebrenici.

Ovo udruženje navodi da æe se 11. jula ove godine navršiti 20. godina od genocida u Srebrenici koji su poèinili JNA, vojska i policija manjeg bh.entiteta, a zloèinci se još slobodno kreæu.



Masovne i sekundarne grobnice, kako istièu, još nisu ekshumirane, posmrtni ostaci još nisu pokupljeni po vrletima RS-a, jer mnogi prostori nisu deminirani, a veæina posmrtnih ostataka neidentifikovana.

- Organizacija Ujedinjenih nacija, Evropska unija, svijet, nikada neæe sprati ovu crnu mrlju iz historije èovjeèanstva, a mi, porodice èiji su èlanovi na najbrutalniji naèin pobijeni, iz “Zaštiæene zone Srebrenica” neæemo nikada zaboraviti ni oprostiti – poruèuile su èlanice Udruženja "Žene Srebrenice".

Poslušajte šta je u izjavi za medije kazala Nura Begoviæ iz Udruženja „Žene Srebrenice“.

Podršku majkama Srebrenice danas su pružili uèenici Behram-begove medrese, èlanice Demokratske fronte i SDA Tuzla, Asocijacija žena Medžlisa Islamske zajednice Tuzla, a i uèesnici projekta ”Latinska æuprija” koji se realizuje u povodu obilježavanja 100 godina od Prvog svjetskog rata. Uèesnici ovog projekta su profesori i uèenici iz Švedske i Bosne i Hercegovine.







Nakon protesta, u Èaršijskoj džamiji je poklonjena hatma-dova za žrtve genocida u Srebrenici.

(Tuzlarije.net)

[Edited by cupo on 11-02-2015 at 16:08 GMT]

11-02-2015 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice