Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Lejletul Miradž
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Lejletul Miradž

http://www.sabur.de/module/enews/uploaddateien/1131.jpg

Lejletul Miradž

15. 05. 2015. (petak)- je Lejletul-Mi'radž (26. Redžeb, 1436. h.g.)
Lejletul-miradž, noæ uzdignuæa Muhammeda, a.s., u najviše nebeske sfere, desio se 26. redžeba. Lejletul –Mi’radz je sretna i uzvisena noæ, noæ puna blagoslova, noæ u kokoj je Muhammed s.a.v.s. tražio šefaat za svoj ummet. Kada je Muhammed a.s. stigao u Allahovu bliskost izrekavši rijeci uzvišenog pozdrava- Etehijat...(Èast, slava pripada Allahu dž.s.)

U Kur’ anu ti stoji: “Hvaljen neka je Onaj Koji je u jednom èasu noæi preveo Svoga roba iz Hrama èasnog u Hram daleki, èiju smo okolinu blagoslovili kako bismo mu neka znamenja Naša pokazali, – On, uistinu, sve èuje i sve vidi.” (Kur'an, El-Isra,1.)

“Elif, Lam, Mim. Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali; onima koji u nevidljivi svijet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im Mi budemo davali; i onima koji budu vjerovali u ono što se objavljuje tebi i u ono što je objavljeno prije tebe, i onima koji u onaj svijet budu èvrsto vjerovali. Njima æe Gospodar njihov na Pravi put ukazati i oni æe ono što žele ostvariti. Onima koji neæe da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni neæe vjerovati. Allah je zapeèatio srca njihova i uši njihove, a pred oèima njihovim je koprena; njih èeka patnja golema.” (Kur'an, 2:1-7)

https://www.youtube.com/watch?v=vEaoJk_1jh4

15-05-2015 at 17:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Religija i filozofija : Lejletul Miradž New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice