Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Savjetovaliste
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Savjetovaliste

citat:
Elica wrote:




joj cara, majko mila
06-05-2007 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
lejla_edib
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: augsburg
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjetovaliste

hahah ovaj je isti moj edib,ovakva djeca su nevjerovatna ali i slatka

18-06-2007 at 13:34 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Aida a malom princu u ruèicu
Govoriš o dužinji podoja. Upravo toliko vremenski otprilike i traje podoj, ali to zavisi i od bebaèa. Za podoj jedne dojke potrebno je do 20 min. nekoj bebi je potrebno kraæe, nekoj duže vremena da se "zasiti". Naravno, uz to je, kao što si veæ rekla, potrebno i "razbuðivanje". Pojava grèeva je normalna, neke bebaèe muèe više, neke manje. I sama si primijetila da dužim dojenjem beba ima manje izražene tegobe i to je super. Ako su veæ izraženiji onda su tu "tehnike" koje olakšavajku malim prinèevima i princezama. Prije svega, polegnuti bebaèa potrbuške nekoliko minuta, ili staviti u polusjedeæi položaj u krilu sa laganim lupkanjem po leðima. Strašno je važno da dijete "izbaci" taj višak progutanog vazduha i zbog grèeva, ali i drugih stvari koje taj vazduh nosi sa sobom.

06-02-2010 at 11:33 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

tu stolicu obavezno kupi,ja sam je svugdje nosila sa sobom jos ako vibrira,znas kako ih smiri ko bubice ;hanka

 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
06-02-2010 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

draga Aida, ono sto je najvaznije jeste da pratis potrebe bebe i da je prilagodis svome ritmu... svaki slucaj je individualan, svi se mi razlkujemo i nema primjenjljivog recepta za sve.... polako, radi ono sto ti mislis da je najbolje, i sto odgovara tebi i tvojoj bebi. puno razlicitih savjeta samo moze da izazove suportan efekat

06-02-2010 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Aida
dužina podoja je veoma individualna,uglavnom je to oko sat vremena sa izmjenama (tako je bilo sa mojom bebeom )
nakon obroka sam uvijek bebu držala u naramku,pomalo zabaèenu preko ramena sa laganim lupkanjem po ledjima.
da bi beba izbacila gasove koji je muèe ( a po savjetu pedijatra ) stavljala sam bebu u položaj potrbuške,sa blagim izdizanjem guze,kao da kleèi tako se najlakše ispuštaju gasovi i oslobadja se grèeva.
pored toga ,u prokuhanu vodicu kojom se poji beba nakon podoja,stavljala sam po neko zrnce kima (olakšava ispuštanje gasova)
stolica-njihalica je nešto što ti toplo preporuèujem,naroèito kad bebac malo "odmakne"
ono što je moju bebicu najbolje smirivalo je muzièka kutijica sa potezaljkom i neka opuštajuæa muzikica

;hanka ;hanka

[Edited by soraya on 06-02-2010 at 12:38 GMT]

06-02-2010 at 12:28 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Draga Aida od srca ti savjetujem da što prije ukineš noæne podoje , jer u protivnom neæeš spavati još najmanje dvije godine Znaèi èim navrši tri mjeseca strpi se dvije noæi i nauèi ga da spava do ujutru ...ovo ostalo si sve dobro uradila , a što se tièe dužine podoja , to æe se skratiti kako on ojaèa i pojaèa brzinu dojenja

Ova stolica/ljuljaèka ti je ekstra , ima u Merkatoru vidjela sam i kupi što prije , jer što su manji brže se navikavaju na ovakve stvari , pa ti poslije sve bude jednostavnije

Sad ti se sve vjerovatno èini komplikovano , ali budi samo istrajna u stvaranju navika i vidjet æeš kako æe ti ovo kasnije biti smiješno Znaèi , nauèi ga kad doji , kad spava , kad se kupa...to je najbitnije , ostalo se samo uklapa u rutinu cmok

[Edited by andjela on 06-02-2010 at 21:03 GMT]

06-02-2010 at 21:03 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

citat:
Aidatuzla wrote:

Andjela, pokusavamo da mu usadimo neke navike barem sto se tice hranjenja i spavanja. Primjetila sam da nocu jednu turu malo duze spava. neku noc je spavao sedam sati u komadu i ja se uplasila pravo Sve mislim da ce tako propustiti jedan obrok pa mu nakon cetiri sata ponudim hranu i jede koliko hoce
Tu njihalicu/ljuljasku cu obavezno uzeti. Da budemo rahat i ja i dijete


[Edited by Aidatuzla on 07-02-2010 at 11:26 GMT]


Tu sam i ja pogriješila prvi put..budila dijete kad god sam "ja" mislila da je gladna Ustvari draga Aida dijete plaèe kad je gladno i to nek ti bude uvijek na umu , naroèito kad spava I još nešto , nauèi ga malo kasnije i na presvlaèenje pred spavanje , pa onda sledeæe ujutru ...i to sve ima veze sa spavanjem u komadu
07-02-2010 at 11:44 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Zaboravih još nešto.Moja starija kæerka imala je grèeve 20-tak dana , ali je tako plakala da joj ništa nije pomagalo
Dobila sam savjet sada sa drugom , da odmah poènem piti onaj èaj za dojilje koji u sebi ima komoraèa , tako da beba mlijekom dobije to i preveniraju se tegobe zvane grèevi I stvarno , s ovom malom nemam pojma šta su grèevi a èaj sam šila i kasnije , navika mi postala (najbolji je onaj HIPP-ov) eto tako

07-02-2010 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo


Draga Aida, mogu ti reci da sam mnoge detalje zaboravila , sjecam se samo da je meni taj dio zivota sa malom bebom bio prekrasan.

Nisam ganjala neka pravila, jer mi je sin uvijek nametao neke svoje ritmove pa sam se ja prilagodila njemu, hranila ga kad je gladan, presvlacila kada treba i na kraju je sve ispalo dobro.

Grcevi znaju biti gotovo traumaticni za mlade roditelje,koji ne znaju kako pomoci djetetu koje tako jako place.

Dobre je ova vjezba: stavis bebu na ledja pa joj lagano nogice savijene u koljenu priblizavas stomaku, onda se oslobodi gasova, a i topla pelena preko stomaka je pomagala.

Ne osjecam se bas kao iskusan roditelj , jer meni je svaka djetetova godina nesto novo ali, jedan od savjeta koji mogu reci - ne nerviraj se zbog neke djecije faze, mnogo sta kako dodje tako i prodje a kada nastojim da ispravljamo postignemo kontraefekat.

09-02-2010 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Roditelji i djeca : Savjetovaliste New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice