Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Ekonomija : KUPUJMO DOMAÆE !
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KUPUJMO DOMAÆE !

citat:
bosnian972 wrote:


ma nista

jednostavno ne mogu da shvatim kako se ljudi mogu ponizavati tako. slovenci ko hinje a nasi im iz guzice vire. nije za ove teme ali kad cujem da neko kupuje slovenacko mlijeko i kajmak kraj toliko bosanskih, fruktalov sok kraj toliko nasih...

Ovo je tema za KKD ali æu je ostaviti ovdje malo pa prebaciti dole To si 100% u pravu! Ako se sjeæaš ima jedna zgoda ili bolje reèeno nezgoda sa bivšom ministricom Azrom Hadži nešto zaboravih koja je vodila ministarstvo spoljne trgovine! Afera se povela vezano za mlijeko ljubljanske mlekare koje se tada uvozilo iz Slovenije a naðeno je u njemu neko nedozvoljeno sredstvo ne mogu se sad taèno sjetiti! I naša draga ministrica izaðe pred kamere i onako puna sebe izvali: " To je mlijeko ispravno i ja ga sada odoh kupiti karton ne znam što se tolika halabuka diže oko toga" Pazi to izjavljuje žena kojoj je u obavezi da promoviše domaæe i da stimuliše domaæe proizvoðaèe! Meðutim sve naše vlade su pod uticajem ino lobija! Majke mi dobro mi ikako funkcionišemo kakvi su nam ministri! Sami sebi sijeku granu na kojoj sjede! Pa ja se ospem kada vidim sudinicu Ustavnog Suda FBiH Seadu Palavriæ, kako sva ponosna gura tj.ona ide pored a kolica gura njena manja polovina èojk, puna Dukatovih mlijeka i jogurta Pa yebla ti sve svoje ko tebi daje platu nezasluženu
Naši proizvoðaèi ubiše se pod teretom dadžbina a ino imaju subvencije svoje zemlje. Ali imaju i crne fondove odakle oèito malo podmažu ove naše što bi i guzice dali za pare!
Pa se poènem smijat! Nema tog ekonomiste koji æe izraèunati GNP u BiH i nakon toga se okrenuti oko sebe i ne ostati skamenjn kolièinom novih Audija, VW, Škoda, MBova i ostalog! Odakle? Od "Iraèana" "Afganaca" "Muhadžira" "IZbjeglica" "Dijaspore" "Oèeva na službenom putu" . . . Samo dokle?
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pouzdanost banki
23-10-2008 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KUPUJMO DOMAÆE !

Dokle bude svijeta i vijeka.

Vi ekonomisti sto mozete zacrniti situaciju niko ne moze.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Pouzdanost banki
23-10-2008 at 10:45 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KUPUJMO DOMAÆE !

citat:
Abulafija wrote:
Dokle bude svijeta i vijeka.

Vi ekonomisti sto mozete zacrniti situaciju niko ne moze.


De pojasni malo tu svoju izjavu
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pouzdanost banki
23-10-2008 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KUPUJMO DOMAÆE !

Vas ste obojica apsolutno u pravu ali kako ja ne volim crno-bijelu pricu ja moram napisati par svojih komentara

1. Na strani proizvodjaca, ja ne poznajem ljude, na kraju krajeva nisam ni strucan za to ali imam dojam da ih ima jako puno i neobrazovanih i neskolovanih za to sto rade. Nije dovoljno imati tek tako neki proizvod i mislit da ce biti kupljen sam od sebe. Ja nisam na zalost na BH trzistu primijetio dobar brending niti jedne firme(par izuzetaka su Dita, Violeta, Vega i sl). Manji proizvodjaci su nedovoljno zastupljeni a i kvaliteta njihovog proizvoda je upitna (konkretno npr sokovi Bony).
2. Ti ljudi ne znaju sta znaci marketing i propaganda. Znam da se nema previse sredstava ali minimum mora postojati jer ako ga ne ispostujes prodaja ne ide. Kraj price.
3. Sami potrosaci. U nedostatku marketinga ali i vlastitog mozga dobar dio ljudi preferira strane proizvode. Ni dan danas nisam uspio shvatiti sta je to bolje u stranom mlijeku nego li u domacem, kajmaku i sl.
4. Pored mlijeka najvise me ljuti voda. Od takvih izvora (znam i za problem koncesija) mi imamo na policama jedan dio domacih voda. Njihov brendig, pakovanje, distribucija, marketing su vise nego zalosni. GDje je izvoz vode? Jel treba za distribuciju da Jamnica preuzme SArajevski kiseljak da bi se on nasao na policama Hrvatske?? Znam da neke stvari idu teze, nesto nije ni moguce ali da je sve bas tako neostvarivo(kako se stice dojam kad se pogledaju police) vala bas i nije.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Pouzdanost banki
23-10-2008 at 11:01 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KUPUJMO DOMAÆE !

citat:
Shaban wrote:


De pojasni malo tu svoju izjavu


Pa uzmi samo ovu ekonomsku krizu, svaki dan na tv-u, u novinama neakve crne slutnje, nekaki strucnjaci dolaze i samo njima znanim izrazima nas ubjedjuju, da smo jebali jeza u ledja, a u svakodnevnom zivotu, izuzev sto mi je rata za kradit malo skocila i namirnice po prodavnicama, ja nekih katastrofalnih poremecaja i ne vidim, ni kod sebe a ni kod ikog drugog, bilo u Danskoj ili Svedskoj.
Sad hoce li se sta promijeniti za godinu dvije, pet, mozda...
Hocu reci da vi ekonomi imate sklonost paniciti puno vise nego je to u stvarnosti za panike.
Eno Islanda, bankrotiro, a neki dan da danskoj televiziji govore da Islandjani nikad vise luksuzne robe nisu prodali nego otkako su bankrotirali, Breitling-a ne mores naci ko da je dzaba
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pouzdanost banki
23-10-2008 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pouzdanost banki

joj Abulafija, ne slazem se al nikako s tobom. Ja shvatam da je tvoja percepcija takva i to je ok. I hvala Bogu pa ne osjetis to. Ali ima dosta ljudi koji drze akcije i sl i koji su to itekako osjetili. Britanija ulazi u recesiju, sutra ce i Evropa.....dakle pitat cu te opet nekad kasnije

23-10-2008 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KUPUJMO DOMAÆE !

E het pošto se ovo odnosi puno više na ovu temu nego na banke premješteno nadam se da se ljutite I hvala bogu Abe da si i ti napiso nešto konstruktivno pa makar i naopako

23-10-2008 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KUPUJMO DOMAÆE !

citat:
Abulafija wrote:


Pa uzmi samo ovu ekonomsku krizu, svaki dan na tv-u, u novinama neakve crne slutnje, nekaki strucnjaci dolaze i samo njima znanim izrazima nas ubjedjuju, da smo jebali jeza u ledja, a u svakodnevnom zivotu, izuzev sto mi je rata za kradit malo skocila i namirnice po prodavnicama, ja nekih katastrofalnih poremecaja i ne vidim, ni kod sebe a ni kod ikog drugog, bilo u Danskoj ili Svedskoj.
Sad hoce li se sta promijeniti za godinu dvije, pet, mozda...
Hocu reci da vi ekonomi imate sklonost paniciti puno vise nego je to u stvarnosti za panike.
Eno Islanda, bankrotiro, a neki dan da danskoj televiziji govore da Islandjani nikad vise luksuzne robe nisu prodali nego otkako su bankrotirali, Breitling-a ne mores naci ko da je dzaba
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Pouzdanost banki

Pa ja šta æe nego to govoriti Da neæe reæ otišlo je sve u tri p.m. pa da poruše sve banke i svu domaæu privredu! A što se tièe luksuza znaš da u Island dolaze Rusi s parama da pomognu islandsku privredu Pa tako i vi kad doðete nama u Bosnu birajte samo domaæe proizvode pa nek su iy naopaki ako hoæete ikad da se vrnete
23-10-2008 at 11:12 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KUPUJMO DOMAÆE !

citat:
Shaban wrote:
E het pošto se ovo odnosi puno više na ovu temu nego na banke premješteno nadam se da se ljutite I hvala bogu Abe da si i ti napiso nešto konstruktivno pa makar i naopako


Kako naopako, pa s lijeva na desno pisem??
Ps.
Ja podjoh napisati da nema ovo bas veze sa pouzdanoscu banaka, al vidim hitar si.
Helem..... kriza je ljudi, pazite se.

23-10-2008 at 11:13 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KUPUJMO DOMAÆE !

citat:
Abulafija wrote:


Kako naopako, pa s lijeva na desno pisem??
Ps.
Ja podjoh napisati da nema ovo bas veze sa pouzdanoscu banaka, al vidim hitar si.
Helem..... kriza je ljudi, pazite se.



Sjedite kod kuæe i pijete i jedite Al samo DOMAÆE
23-10-2008 at 11:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 57
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Ekonomija : KUPUJMO DOMAÆE ! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice