Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Muški minder : Razglabanja o autima..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

daja ba @camargue
smanji malo dozivljaj...

12-12-2011 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
camargue
Nivo: Forumas sa iskustvom
za sad nista
Registriran(a): 21-11-2011
Lokacija: tamo i vamo
Odgovori: 236
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
arnie wrote:
daja ba @camargue
smanji malo dozivljaj...


nije dozivljaj,samo su slike
14-12-2011 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
Abulafija wrote:


Eno FDM i ADAC, odnosno Michelin za njih vrsio istrazivanja i cak i tabelu napravio.
U zavisnosti od toga jel prednja, zadnja, ili na sva 4 tocka, vuca, te od "nacina voznje" odnosno puta koji najcesce koristis, i vlaznosti istog ima razlika, i to velikuh. Uglavnom predlazu bolje gume staviti nazad.

Prednja vuca, motor naprijed.
Bolje naprijed
Vuca je naravno bolja ako stavis naprijed (vlazan ili suh put, nebitno)
Ubrzanje bolje na mokrom i na snijegu (Na suhom nebitno)
Stabilnost "u pravcu" i na suhom i na mokrom bolja

Kocenje u krivini losije na mokrom putu
Aquaplaning u krivinama i pri vecim brzinama (citaj auto put) katastrofa sa boljim naprijed.
Proklizavanje zadnjih tockova pri mokrom putu i snijegu puno manje sa boljim gumama nazad.

Kako ja otprilike, protumacih ovo, narod sto vise vozi po gradu (raskrsnice, krivine, stani- kreni...) bi trebo bolje gume stavljati nazad, dok ovi sto voze van grada (autoput npr...) bi trebali stavljati naprijed bolju gumu.

Al haj ti sad znaj



To bi bilo nekako tako ...
Rekoše da je bolje na glatkom kolovozu imati bolje gume pozadi.Bio sam uvjeren drugaèije ne baš mnogo razmišljajuæi...Možda ima malo neke logike po meni ali pri koèenju ,meðutim ako èovjek ne reaguje veoma brzo(u ovakvom sluèaju kao na videu) pojavi se slika panorame

04-01-2012 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

Inspirisan pitanjem sa Tuzlarija, o medjunarodnim vozackim dozvolama, sjetih se da ja sa mojom Danskom vozackom, ne mogu voziti auto sa bosanskim tablicama kad dodjem u Tuzlu, sto znaci da cu platiti globu, svaki put kad me dzandari zaustave u materinom autu.
A vozacki sam polozio u Tuzli 95', tu vozacku zamijenio za Dansku, na koju vozim i danas dan.
A cuo sam da u Tuzli sad ne mogu izvaditi bosansku vozacku.
Zna li ko sta o tome?

04-01-2012 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
Abulafija wrote:
Inspirisan pitanjem sa Tuzlarija, o medjunarodnim vozackim dozvolama, sjetih se da ja sa mojom Danskom vozackom, ne mogu voziti auto sa bosanskim tablicama kad dodjem u Tuzlu, sto znaci da cu platiti globu, svaki put kad me dzandari zaustave u materinom autu.
A vozacki sam polozio u Tuzli 95', tu vozacku zamijenio za Dansku, na koju vozim i danas dan.
A cuo sam da u Tuzli sad ne mogu izvaditi bosansku vozacku.
Zna li ko sta o tome?



Ja mislim da je to nedorecenost zakona. Ako imas pravo u Tuzli unajmiti i voziti renta-car auto sa stranom vozackom dozvolom,onda bi logicno imao pravo voziti i auto sa bosanskim registracijama do odredjenog termina. ne vidim razliku??

04-01-2012 at 10:04 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
Azur wrote:



Ja mislim da je to nedorecenost zakona. Ako imas pravo u Tuzli unajmiti i voziti renta-car auto sa stranom vozackom dozvolom,onda bi logicno imao pravo voziti i auto sa bosanskim registracijama do odredjenog termina. ne vidim razliku??




Ma nije, ni u svedskoj ne mozes doci u posjetu nekome i voziti njihovo Svedsko auto, a mozes od rent-a car-a iznajmiti bez problema.
Meni je malo smijesno to sto ne mogu npr. otici u MUP i reci da sam "izgubio" vozacku, pa da mi daju novu.
Ipak sam i BiH drzavljanin
Al et'................
04-01-2012 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razglabanja o autima..

citat:
Abulafija wrote:
Inspirisan pitanjem sa Tuzlarija, o medjunarodnim vozackim dozvolama, sjetih se da ja sa mojom Danskom vozackom, ne mogu voziti auto sa bosanskim tablicama kad dodjem u Tuzlu, sto znaci da cu platiti globu, svaki put kad me dzandari zaustave u materinom autu.
A vozacki sam polozio u Tuzli 95', tu vozacku zamijenio za Dansku, na koju vozim i danas dan.
A cuo sam da u Tuzli sad ne mogu izvaditi bosansku vozacku.
Zna li ko sta o tome?


Neæeš platiti globu kad te zaustave džandari, ukoliko odeš u odjel za strance i izvadiš papir da si tu npr.od 1.Januara do xx.y
Tako možeš voziti auto na BH tablicama.

Ne znam zašto ne bi mogao izvaditi i BH vozaèku, moj dajdža radi u Sloveniji, ima obje vozaèke i našu i njihovu


[Edited by cica on 04-01-2012 at 10:26 GMT]
04-01-2012 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
cica wrote:


Neæeš platiti globu kad te zaustave džandari, ukoliko odeš u odjel za strance i izvadiš papir da si tu npr.od 1.Januara do xx.y
Tako možeš voziti auto na BH tablicama.

Ne znam zašto ne bi mogao izvaditi i BH vozaèku, moj dajdža radi u Sloveniji, ima obje vozaèke i našu i njihovu


[Edited by cica on 04-01-2012 at 10:26 GMT]



De se raspitaj, meni zena rekla ne mores ba dobit vozacku, i meni je to van pameti
A to prijavljivanje me isto jebe, mrsko mi se prijavljivati i odjavljivati svaki put.
Ja sam I BOSANSKI drzavljanin, necu da se prijavljujem
04-01-2012 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
sabo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-01-2009
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
Abulafija wrote:
Inspirisan pitanjem sa Tuzlarija, o medjunarodnim vozackim dozvolama, sjetih se da ja sa mojom Danskom vozackom, ne mogu voziti auto sa bosanskim tablicama kad dodjem u Tuzlu, sto znaci da cu platiti globu, svaki put kad me dzandari zaustave u materinom autu.
A vozacki sam polozio u Tuzli 95', tu vozacku zamijenio za Dansku, na koju vozim i danas dan.
A cuo sam da u Tuzli sad ne mogu izvaditi bosansku vozacku.
Zna li ko sta o tome?

Pa i ne treba ti bosanska vozaèka dozvola.Registruj auto na sebe po liènim dokumentima,pa kad doðeš kuæi vozi kolko hoæeš,ali vjerovatno se neæeš zadržati duže od tri mjeseca(pošto murijaši ne daju više haman zakonom propisano...ne zaboravi da si stranac u svojoj zemlji),da voziš svoje auto sa svojom (danskom)vozaèkom dozvolom.A mati ako hoæe može uvijek voziti tvoje auto za koje opet ti plaæaš i osiguranje i održavaš ga bez beli.Doživio sam to 2002....Možda se zakon izmijenio
04-01-2012 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
sabo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-01-2009
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razglabanja o autima..

citat:
cica wrote:


Neæeš platiti globu kad te zaustave džandari, ukoliko odeš u odjel za strance i izvadiš papir da si tu npr.od 1.Januara do xx.y
Tako možeš voziti auto na BH tablicama.

Ne znam zašto ne bi mogao izvaditi i BH vozaèku, moj dajdža radi u Sloveniji, ima obje vozaèke i našu i njihovu


[Edited by cica on 04-01-2012 at 10:26 GMT]

Protivzakonito
04-01-2012 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Muški minder : Razglabanja o autima.. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice