Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
diwna
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-05-2008
Odgovori: 3577
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

27-09-2011 at 18:18 | Ukljui u odgovor
Crvena starka
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Odgovori: 11207

"Ni sa kim istorija nije napravila takvu alu kao sa nama.
Najzamreniji smo ljudi na svijetu.
Do juce smo bili ono to danas hocemo da zaboravimo.
Ali nismo postali ni neto drugo, stali smo na pola puta, zabezeknuti.
Ne moemo vie nikud.
Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac to ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vie ni toka ni ua, suvie malen da bude jezero, suvie velik da ga zemlja upije.
S nejasnim osjecanjem stida, zbog porijekla i krivice, zbog otpadnitva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed.
Zato zadravamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijeenja.
Preziru nas i braca i doljaci, a mi se branimo ponosom i mrnjom.
Htjeli smo da se sacuvamo, a tako smo se izgubili, da vie ne znamo ni ta smo.

A sve se placa, pa i ova ljubav."

Mesa Selimovic

02-10-2011 at 11:53 | Ukljui u odgovor
andjela
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Odgovori: 13230

"Zivimo na zemlji samo jedan dan, ili manje. Daj mi snage da oprostim. Jer, ko oprosti on je najveci. A znam, zaboraviti ne mogu." Mea Selimovi...

02-10-2011 at 23:07 | Ukljui u odgovor
Cloe

Registriran(a): 30-06-2008
Odgovori: 2973

Evo ti ruka,prijatelju! Ustani pa makar ja pao! Evo ti posljednje pare iz mog depa! Kupi i ne priaj nikom da sam ti dao! Ne pitaj me hou li pomoi, samo mi ispriaj ta te mui! ...Sasluau te, zato sam tu, da zajedno stanemo na kraj tvojoj muci! Hou li sutra biti tu za tebe? Ne znam i nemoj me pitati! Ako budem iv, ako budem zdrav, poletjeu i uz tebe stati! Pita me kako da mi zahvali..ne zahvaljuj i ne pitaj vie! Ne traim zahvalnost ni protiv uslugu! Traim samo da vie na mene, kad posustanem i kad ne elim dalje! elim da me gura, kad mi olovne noge ostanu bez snage! I lupi mi amar.. onaj najjai, kad ponem da kukam nad ivotom i kad ponem da alim sebe! Pokai mi prstom ono to imam, pokai mi one koji to nemaju! Ne traim nita, samo me posjeti da diem i posjeti me da ima i onih, koji ne diu vie!

24-10-2011 at 09:25 | Ukljui u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Odgovori: 39084

‎"Nita ovjeku nije vanije od svog mira i od sree koju sm stvori. Zato je treba uvati, tu svoju sreu, opkoliti je anevima, i nikome ne dozvoliti da je ugrozi. Niko drugi neka me se ne tie, ivot je surov, ljudi zli, i treba ih drati na odstojanju.Neka budu to dalje od svega to je tvoje i to ti je drago. " - Tvrdjava - Mesa Selimovic

08-11-2011 at 20:48 | Ukljui u odgovor
diwna

Registriran(a): 17-05-2008
Odgovori: 3577

Nikad necu dozvoliti sebi, da budem ono sto drugi vide u meni. Bicu ono sto jesam, necu dopustiti ovom svijetu da unisti covjeka u meni. Volecu i vjerovati, ali cu odbaciti laz i prevaru. To su osobine koje ne dolikuju jednom ljudskom bicu. Ljubav ce biti jedini osjecaj sto ga imam u meni a osmijeh jedini jezik sto ga razumijem. Neka moj zivot, bude samo moj i pusticu da u njega uu samo oni koji to zaista zasluzuju! ...

''Jednostavno, nekada mi se inilo da je savreno poznavati savrenu osobu poput tebe, ali na kraju shvatih da to savreno poznavanje savrene osobe ipak trai da i ova druga strana bude savrena .. Naalost, ja nemam takav pedigre ..
Ja sam neko sasvim obian, manje bitan .. Samo jedna mala dua na ovome svijetu, ali opet, ja sam neko ko je cio svoj ​​svijet vidio u tebi ..''
ore Balaevi

05-12-2011 at 18:41 | Ukljui u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13656

"Bosna ima spomenike. Steke. Sta je steak? Olienje gortaka Bosanca! ta radi Bosanac na steku? Stoji uspravno! Digao glavu, digao ruku! Ali nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronaao steak na kome Bosanac klei i moli. Na kom je prikazan kao suanj."

(Miroslav Krlea)

14-01-2012 at 13:53 | Ukljui u odgovor
Mela77
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Odgovori: 8258

...Pa kad je sretnem, oi krijem. Zviduem. Gledam u neto drugo. I mislim: zbilja, svejedno mi je. Al' okreem se dugo, dugo...

22-01-2012 at 10:38 | Ukljui u odgovor
racionalna manjina

Registriran(a): 02-02-2010
Odgovori: 11437

Otkriu vam tri preobraaja duha: kako se duh pretvara u kamilu, a kamila u lava, i naposlijetku lav u dete. Mnogo tekog ima za duh, za jaki duh, duh voljan da nosi, koji je pun strahopotovanja: njegova jakost ite ono to je teko, i to je najtee. ta je teko? tako pita duh voljan da nosi, i to pitajui pada na kolena, kao kamila, i eli da ga dobro natovare. ta je najtee, recite mi, heroji? tako pita duh voljan da nosi, da bih to uzeo na sebe te da uivam u svojoj jaini. Zar nije ovo: poniziti se, da bi se nanijelo bola svojoj oholosti? Pustiti svoju ludost da blista, i time se izrugivati svojoj mudrosti? Ili je ovo: rastaviti se od svoga djela kad slavi pobedu? Penjati se na vrletne brijegove i iskuavati iskuitelja? Ili je ovo: hraniti se arom i travom saznanja a istine radi trpeti glad u dui? Ili je ovo: biti bolestan a bolniare ne primiti, ni drugovati s gluhima koji nikad ne mogu uti ta hoe? Ili je ovo: zagaziti u prljavu vodu ako je to voda istine, i ne goniti od sebe hladne abe i tople krastavice. Ili je ovo: voljeti one koji nas preziru, i pruati ruke prema sablasti kad hoe da nas zastrai? Sve to to najtee uzima duh voljan da nosi na sebe: kao to natovarena kamila hita u pustinju, tako hita on u svoju pustinju. A u najusamljenijoj pustinji deava se drugi preobraaj: tu lavom postaje duh, slobodu hoe da dograbi kao plijen, i da gospodarem bude u svojoj roenoj pustinji. Svoga poslednjeg gospodara tu on trai: hoe da mu postane neprijateljem, njemu i svome poslednjem bogu, hoe da se bori o pobjedu sa velikim zmajem. Ko je taj veliki zmaj to ga duh nee vie da naziva gospodarem i bogom? Ti treba da zove se veliki zmaj. A duh lavlji govori Hou. Ti treba da, lei pred njim na stazi, blistajui se u zlatu, zvijer s krljutima a na svakoj krljuti sjaji se zlatno ti treba da!. Tisuugodinje vrednosti sjaju se na tim krljutima, a ovako zbori najsilniji od svih zmajeva: sva vrijednost to je imaju stvari sjaji se na meni. Sva vrijednost stvorena je ve, i sva stvorena vrijednost ja sam. Odista, ne treba da bude vie nikakvog 'Hou'. Tako kae zmaj. Brao moja, emu je potreban lav u duhu? Zato nije dovoljna teretna ivotinja, koja se odrie svega a puna je strahopotovanja? Stvarati nove vrijednosti to ne moe jo ni lav: ali stvoriti sebi slobodu za novo stvaranje to moe snaga lavova. Da bi stvorio sebi slobodu i jedno sveto Ne i pred dunou: za to je, brao moja, potreban lav. Prisvajati sebi pravo na nove vrednosti to je najstranije prisvajanje za duh voljan da nosi i duh bogobojaljivi. Zaista vam kaem, to je za nj grabljenje i posao grabljive zveri. Nekad je on, kao neto to mu je najsvetije, volio ono ti treba da: a sad treba tatine i samovolje da nade i u onom to je najsvetije, da bi ugrabio sebi slobode od onoga to voli: lav je potreban za takvo grabljenje. Ali recite mi, brao moja, ta je to jo to moe dijete a to ni lav nije mogao? to to mora grabei lav da se pretvori jo i u dete? Nevinost je dete i zaborav, jedno poinjanje snova, jedna igra, jedan toak koji se iz sebe kotrlja, jedan prvi kret, jedno sveto Da. Jeste, za igru stvaranja brao moja, potrebno je jedno sveto Da: jer svoju volju hoe sad duh, svoj svijet osvaja sebi za-svet-izgubljeni. Otkrio sam vam tri preobraaja duha: kako se duh pretvorio u kamilu, a kamila u lava, i naposletku lav u dijete.

Tako je govorio Zaratustra. A tada se nalazio u gradu koji se zove: arena krava.
( Tako je govorio Zaratustra - Fridrih Nie)

22-01-2012 at 20:21 | Ukljui u odgovor
Crvena starka
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Odgovori: 11207

"Najvea mudrost u ivotu je da ovjek pronae pravu ludost."

"Vie je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo vie! Samo se zli dalje uju i tee osjeaju. Dobri ute."

"Boj se ovna, boj se g***a, a kad u ivjeti?"

04-02-2012 at 23:45 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: adin_N, asmir.d, babilonka, Eros, Golubica Gacanerica, gorica, halosvabija, Mostarka!, ogledalo, pacos, pogledi22, ramiz, Smucko, vodeni99
FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net