Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Greske, korupcija, kriminal ... BH stvarnost.

BiH najkorumpiranija država:
Lijeènika podmiæujemo u prosjeku s 247 KM, a policajca s 27 maraka

http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=69622

"DANI", 04.09.2009.godine istrazuju - Uvodna rec Belme Becirbasic, zatim opsirnije (6 stranica) nastavlja Dzenana Karup - Drusko.
Katastrofa! Stidi li si se ko? Odgovara li iko u ovoj drzavi? NE! Ali zato smenjuju one koji se usude reci istinu. Hipokrate, Hipokrate... nisu OVI ni culi za tebe.




1.


2.


3.


4.


5.


6.


NAZDRAVLJE!

04-09-2009 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Greske ljekara

citat:
nevenkagaragic wrote:
Greske, korupcija, kriminal ... BH stvarnost.

BiH najkorumpiranija država:
Lijeènika podmiæujemo u prosjeku s 247 KM, a policajca s 27 maraka

http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=69622

"DANI", 04.09.2009.godine istrazuju - Uvodna rec Belme Becirbasic, zatim opsirnije (6 stranica) nastavlja Dzenana Karup - Drusko.
Katastrofa! Stidi li si se ko? Odgovara li iko u ovoj drzavi? NE! Ali zato smenjuju one koji se usude reci istinu. Hipokrate, Hipokrate... nisu OVI ni culi za tebe.




1.


2.


3.


4.


5.


6.


NAZDRAVLJE!


----------------------------------


izgleda faris dr. kapetanoviæ prekomotno i isuviše lagodno obnaša dužnost koju obavlja, sve na štetu pacijenata,

05-09-2009 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Greske ljekara

citat:
ledo wrote:


----------------------------------


izgleda faris dr. kapetanoviæ prekomotno i isuviše lagodno obnaša dužnost koju obavlja, sve na štetu pacijenata,



Lecenje pacijenata na "njegovoj" klinici je samo dodatna (sporedna) delatnost. Ocito je da su pacijenti "zadnja rupa na svirali".

Smijenili su me jer sam progovorila o kriminalu!



Dr. Amila Husoviæ Alikadiæ, koja je smijenjena sa položaja direktorice Oène klinike u Sarajevu odlukom prof.dr. Farisa Gavrankapetanoviæa, direktora Klinièkog centra Koševo, za «San» je isprièala svoju stranu prièe o razlozima njene smijene.

Leglo korupcije

- Stvarni razlog moje smjene je kriminal na Klinièkom centru, koji æu i dokazati, a ne politika, kako se tvrdi! Smijenjena sam zbog toga što sam prijavila dr. Suada Karèiæa za iznuðivanje novca od pacijenata! Nakon moje prijave, umjesto da se provede kompletna istraga, meni dolazi direktor Gavrankapetenoviæ i govori mi da sam smijenjena, što je apsurdno - kaže Husoviæ Alikadiæ. Prema njenim rijeèima, inspekciji je dostavila i podatke o »15 šefova na Klinici Koševo koji su zaposleni na nazakonit naèin». - Vjerujte da je na Klinièkom centru cirkus, te da je toliki kriminal prisutan da æe policija imati pune ruke posla! Da ne govorim o nezakonitom mandatu Farisa Gavrankapetanoviæa, koji je direktor iako mu niko nije potpisao produženje mandata. No, on provodi samovolju i glumi velikog šefa. Imam informaciju da uzima 10.000 eura kako bi zaposlio pojedine osobe i to u saradnji sa jednom osobom u SIPA-i. Imam sve na papiru, ukljuèujuæi i ime te osobe koja ja u »talu» sa Gavrankapetanoviæem. No, time æe se zabaviti policija. Osim toga, moji pravnici æe sve riješiti. Sve æe se znati za nekoliko dana, jer je gore na klinici zavladala panika. Ironièno je samo šta se desi osobi koja je u vrhu zakonadavne vlasti, kao što sam ja - smijene je kada progovori o kriminalu. Šta je onda sa obiènim graðanima koji ga žele prijaviti? Šta njih tek oèekuje - pita se Husoviæ Alikadiæ.

Borba do kraja

Kako naglašava, veliki je borac i neæe odustati dok ne dokaže da «Klinikom vladaju veliki kriminalci«. - Ovo više nije neki princip, nego, jednostvno, neko više mora razotkriti te ljude! Nije meni krivo što sam smijenjena, pa da neko kaže: „Ljuta je pa svašta prièa!„. Naprotiv, ja sam opuštena, jer sam uvjerena da æe istina izaæi na vidjelo. Ja sam svjetski priznati oftamolog i mogu raditi gdje hoæu, ali preko nepravde ne želim preæi tako lako. To svi znaju. Misle da su mojom smijenom sve riješili, ali varaju se! Tek sada treba da graðanima, ali i sudskim organima, kažu šta su i kako radili. Sigurna sam da æe sud presuditi u moju korist, jer smijenjena sam bez ikakvog valjanog razloga - naglašava Husoviæ Alikadiæ.
M. Ašèiæ

„Drugarske„ veze

- Sve je jasno, jer sam tek sada uvidjela neke stvari. Na moje mjesto je došla dr. Emina Alimanoviæ, koja je poznata kao dobra drugarica Suada Karèiæa i Farisa Gavrankapetanoviæa. Ona nije izlazila iz njegovog kabineta dok me nisu smjenili - tvdi Husoviæ Alikadiæ.
(SAN)

http://www.san.ba/index.php?id=8212
07-09-2009 at 06:52 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Hm, hm... i ONA je, izgleda, neka zesca "cvecka".
"Fino" drustvance. Nesto JESTE trulo na klinici...
Evo i reakcija na tekst iz proslog broja "Dana" .




"Dani", 11.09.2009.godine

11-09-2009 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Nije samo u BiH Hipokrat zaboravljen...

Starici koju je ugrizao poskok rekao da se prejela

Datum: 11.09.2009 23:51
Autor: Agencije

OTOÈAC - Više od 20 osoba javilo se kako bi nadležnima prijavilo neugodna iskustva s ljekarom Esadom Mujkanoviæem iz Otoèca, kojem se na teret stavlja da je prekršio Hipokratovu zakletvu jer je odbio da pruži adekvatnu ljekarsku pomoæ pacijentu srpske nacionalnosti Bošku Radiæu iz Vrhovina, koji je u Dom zdravlja Otoèac dovezen sa simptomima moždanog udara.

Ako je vjerovati pacijentima - univerzalna dijagnoza dr Mujkanoviæa je "prejeo si se" - pa èak i onda kad te ugrize poskok!

Starici koju je zmija otrovnica prije godinu dana ugrizla na kuænom pragu, Mujkanoviæ je rekao da joj nije ništa. "Izašla sam van iz kuæe i poskok me je ugrizao za nogu. Kada su me susjedi dovezli lijeèniku Mujkanoviæu pitao me što mi je i ja sam rekla: 'Doktore, ugrizla me zmija', a on mi je odgovorio: 'Ma kakav poskok. Vi ste se previše najeli'. Valjda je do te dijagnoze došao kada je vidio da sam dobila proliv od straha jer zmija je bila velika i debela kao štap", isprièala je 70-godišnja Marija Jelovac iz Vrhovina, kojoj je Mujkanoviæ dao samo injekciju protiv tetanusa i ostavio je da leži u stacionaru.

"Kada se sjetim tih dana samo me je bog spasio od smrti. Na moju sreæu, kada je drugi lijeènik došao i pitao me: 'Što ti je bako?', onda je po nozi i ugrizu koji je bio vidljiv rekao: 'Vi morate hitno u Gospiæ, što vi radite ovdje'. Kada su me dovezli u bolnicu u Gospiæ lijeènici su se èudili kako sam uopæe živa. Dok sam ležala u stacionaru na jedno sam oko oslijepila, dva tjedna kasnije vratio mi se vid. Noga mi je trebalo da bude amputirana, ali ipak na kraju nije zahvaljujuæi lijeènicima u Gospiæu. Èesto mi danas pred oèi dolaze te slike, posebno danas kada gledam ovaj sluèaj da mi je današnja pamet tužila bih lijeènika", dodala je starica.

(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/region/vijesti/45996/Starici-koju-je-ugrizao-poskok-rekao-da-se-prejela.html


Vezano za raniji tekst od 07.09.09. :

Ljekar odbio pacijenta jer je Srbin
http://www.nezavisne.com/region/vijesti/45815/Ljekar-odbio-pacijenta-jer-je-Srbin.html

Nastavak (dnevnik.hr 18.09.09.) i video:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/90-posto-vrhovljana-zele-da-mujkanovic-vise-ne-lijeci.html


[Edited by nevenkagaragic on 21-09-2009 at 14:18 GMT]

12-09-2009 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Hm, malo nam domacih ...
Svakakvog sljama se natrpalo u Bosnu.



Graðan: Operaciju platio 3.400 eura Foto: F. Foèo

Ilegalni zagrebaèki ljekar uništio mi je vid

Dr. Miro Štambuk Goraždaninu u ilegalnoj ordinaciji u Sarajevu oštetio obje rožnjaèe...

Goraždanin Emir Graðan posljednjih godina muku muèi s narušenim zdravljem, taènije ošteæenim vidom, zbog èega je upao i u zaèarani krug domaæeg pravosuða, pa štetu koja mu je nanesena ne može naplatiti uprkos pravosnažnoj presudi u njegovu korist.

Pravosnažna presuda

Prije pet godina, naime, Graðan se odluèio na lasersko otklanjanje dioptrije kod zagrebaèkog ljekara Mire Štambuka, koji je operacije obavljao i u Sarajevu. Kako kaže Graðan, ovaj ljekar radio je ilegalno, a u Sarajevo je dolazio vikendima te tada obavljao operacije kako bi izbjegao inspekcije. Ordinacija u kojoj je Štambuk radio bila je smještena u unajmljenom stanu u sarajevskom naselju Grbavica.

- Za operaciju sam platio 3.400 eura, a kupovao sam i kapi koje su koštale od 20 do 50 eura. Kako mi se vid nije ništa popravio, zvao sam doktora Štambuka i njegovu suprugu Almu, koja je u ordinaciji radila organizacijske poslove, ali su mi rekli da sam najdosadniji pacijent - prièa Graðan, koji je potom medicinsku pomoæ potražio na drugim mjestima.

Ljekari iz Goražda, ali i Opæe bolnice i Klinike za oène bolesti u Sarajevu te beogradske bolnice "Sveti vid", potvrdili su mu da je umjesto boljeg vida dobio ošteæene obje rožnjaèe, što ga je šokiralo. Saznao je da nije ni smio biti podvrgnut uklanjanju dioptrije, jer je imao više od 50 godina, a radilo se o plus dioptriji. Zbog Štambukovog nemara morao je na èetiri dodatne operacije, koje je obavio u Beogradu.

Zbog svega je pred Opæinskim sudom u Sarajevu odluèio pokrenuti sudski proces protiv dr. Štambuka. Pravosnažnu presudu u svoju korist dobio je 15. januara prošle godine, ali Štambuk je, prema rijeèima Graðana, u meðuvremenu pobjegao iz Sarajeva.

- Prema toj presudi, meni je trebalo biti isplaæeno 23.000 KM sa zakonskom zateznom kamatom, na ime materijalne štete. Kako nije bilo moguæe da to i naplatim, moj advokat i ja tražili smo pljenidbu, što je Sud i dozvolio - kaže Graðan.

Tvrdnja supruge

No, naknadno je Sud u parniènom postupku donio rješenje kojim je izvršenje pljenidbe odgoðeno, jer je Štambukova supruga Alma tvrdila da su stvari u ordinaciji njene, a ne njenog supruga. Graðan se žalio na takvu odluku i postupak još traje.

- Dr. Štambuk u Sarajevu je radio bez raèuna, bez zaposlenih, bez rješenja o radu... Obraæao sam se na adrese nekoliko državnih institucija, ali su svi objasnili kako nisu nadležni da provjere ovaj sluèaj. Kada se konaèno, nakon nekoliko godina, došlo do izvršenja presude, moj klijent mora èekati naplatu. Sve ovo je vrlo apsurdno - kaže Graðanov advokat Elvedin Omeroviæ.

Ordinacija ne radi od februara

Do dr. Štambuka nismo uspjeli doæi uprkos nizu pokušaja. Ženska osoba koja nam se javila na broj telefona u stanu u kojem je nekada bila njegova ordinacija rekla je da Štambuk od februara ove godine ne radi u Sarajevu i da ga pozovemo na broj zagrebaèke ordinacije. No, ni prilikom ovog pokušaja nismo imali više sreæe. U Zagrebu su nam kazali da je dr. Štambuk otišao u Švicarsku.

Kulenoviæ: Štambuk nije èlan Komore

Graðanove tvrdnje da je Štambuk u Sarajevu radio nelegalno, potvrdio nam je i sekretar Ljekarske komore Kantona Sarajevo prof. dr. Fahrudin Kulenoviæ. Prema njegovim rijeèima, Štambuk nikada nije bio èlan Komore, pa samim tim nije ni mogao poslovati legalno.

Autor: B. TURKOVIÆ

(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/ilegalni-zagrebacki-ljekar-unistio-mi-je-vid


[Edited by nevenkagaragic on 02-10-2009 at 22:21 GMT]

02-10-2009 at 22:10 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Naravno da direktorica nije komentarisala, jer bi morala priznati gresku, a to ovoj vrsti nije svojstveno


Begiæ: Teške posljedice Foto: Arhiv

Zbog injekcije umalo dobila sepsu

Završila na operaciji. Plaši se da æe ostati nepokretna...

Šezdesetdevetogodišnja Zilha Begiæ tužit æe Dom zdravlja u Srebrenici u kojem je prije devet mjeseci primila injekciju i nakon toga završila na operaciji. Zilha kaže kako se plaši da æe ostati nepokretna s obzirom na to da teško može na noge.

Bol u nogama

- U januaru ove godine zaboljele su me noge. Otišla sam u Dom zdravlja gdje mi je propisano sedam injekcija. Posljednju injekciju dala mi je sestra Nada i toliko me je zaboljelo da sam poèela vrištati. Rekla mi je da stavim led kada doðem kuæi, jer je vidjela šta je uradila s obzirom na to da je rana poèela crniti - kaže Zilha.

Dan kasnije otišla je u Dom zdravlja gdje joj je reèeno da stavlja obloge, a kada joj nisu pomogle ljekari su joj propisali kremu.

- Èetiri mjeseca hodala sam na koljenima. Nisam mogla leæi na leða. Kada sam ponovno otišla u Dom zdravlja, rekli su mi da moram kod hirurga Lazara Prodanoviæa, koji ima privatnu ordinaciju u Bratuncu. Doktor Prodanoviæ rekao mi je da u svojoj praksi nije vidio slièan sluèaj i zbog moguænosti dobivanja sepse poslao me u Zvornik.

U zvornièkoj bolnici starica je provela 18 dana.

Teško kretanje

- Sva sam bila otekla, i noge i ruke, oèi su mi bile zatvorene. Doktor Zoran Komljenoviæ uradio je operaciju, a o èemu se radilo dovoljno govori to da je dr. Prodanoviæ doveo sestre i rekao im da dobro vide šta nepažnja može uraditi. Kazao im je da mi je sestra dala injekciju u neki mišiæ i venu - prièa Zilha.

Kako kaže, ljekari su joj kazali da su joj prilikom operacije odstranjeni lopatica i hrskavica. Sada ne može dugo sjediti. Po ravnom se teško kreæe, a uzbrdo nikako.

- Kada sjedim i uèim Kur'an, stavim jastuk iza leða. Ne mogu hodati ni po èaršiji, a najviše mi je žao što ni na jednu teraviju nisam mogla otiæi - govori Zilha.

Ljiljana Ivanèiæ, direktorica Doma zdravlja Srebrenica, nije željela komentirati sluèaj.

Prodanoviæ: Ovakvi propusti nisu rijetkost

Hirurg Prodanoviæ, inaèe poslanik SNSD-a u Predstavnièkom domu Parlamenta BiH koji je pomogao Zilhi, kazao je za "Avaz" kako nije rijetkost da se dešavaju ovakvi propusti. Odmah se sjetio sluèaja za koji smo ga pitali, navodeæi da je kod pacijentice, prilikom davanja muskularne injekcije, došlo do nekroze u predjelu desnog buta.

- Komplikacija je vjerovatno izazvana pogrešnim davanjem injekcije, zbog èega je bilo neophodno otkloniti nekrotièni dio tijela, odnosno kože i tkiva - rekao je Prodanoviæ.

Autor: Me. Mu.

(Dnevni avaz)
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/mozaik/zbog-injekcije-umalo-dobila-sepsu

02-10-2009 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Farmaceutska mafija...stara prica...

Koje ljekare u BiH je podmitio „Novartis“

Iz Ljubljane je saopæeno da se pokreæe široka meðunarodna istraga protiv švicarske farmaceutske kompanije „Novartis“ zbog potkupljivanja ljekara i šefova klinika u BiH, Hrvatskoj, Italiji, Srbiji, Švicarskoj, Sloveniji i Albaniji.

Tužilaštvo iz Ljubljane veæ je podnijelo projavu protiv slovenaèke filijale „Novartisa“ zbog podmiæivanja ljekara. Došlo se do dokaza da su isplaæivane desetine hiljada eura ljekarima i šefovima klinika kako bi forsirali i pacijentima propisivali lijekove „Novartisa“. Osim toga, za ljekare i njihove porodice organizirani su i specijalni i ekskluzivni izleti u Dubrovnik i neka druga mjesta, uz ilegalnu isplatu masnih novèanih naknada.

Do sada prikupljeni dokazi o potkupljivanju upuæeni su Interpolu, evropskom udruženju farmaceutske industrije i organu Evropske komisije za borbu protiv prevara OLAF-u.
D.D.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=8618

07-10-2009 at 06:50 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Provjeravaju lijeènicu zbog koje je mladiæ izgubio vid

Križevaèko opæinsko državno odvjetništvo navodi da je lijeènica znala kako zbog netoène dignoze može biti posljedica, a ipak je deèku dala inekcije



Piše: P. Manitaševiæ, M. Sušenj | zadnja izmjena prije 6 min.

Križevaèka policija otvorila je istragu nad 47-godišnjom lijeènicom hitne pomoæi zbog sumnje da je nesavjesnim lijeèenjem teško narušila zdravlje tada 17-godišnjeg Domagoja Dugine koji je obolio od toksiène epidermalne nekrolize (TEN). Mladiæ je na Badnjak 2007. došao s upalom grla i oèiju u križevaèki Dom zdravlja. Lijeènica mu je osim kapi i sirupa dala i injekciju Voltarena, iako su je upozorili da je Domagoj u djetinjstvu bolovao od epilepsije.

- Pola sata kasnije njegovo se tijelo zbog toga osipalo, pa je doktorica došla k nama kuæi i dala mu drugu injekciju, a onda je nastala katastrofa - rekao je Domagojev otac. Mladiæa su sljedeæa dva i pol mjeseca lijeèili u zagrebaèkim bolnicama, gdje je tjednima imao temperaturu 41°C, otpali su mu svi nokti na rukama i nogama i još ih nema, stradali su mu unutarnji organi i više puta su ga operirali.

- Zbog trotjedne temperature i groznice srasli su mi oèni kapci i izgorjele žlijezde koje proizvode suze, koža mi je otpala, smršavio sam 26 kilograma i imao pet operacija oèiju te jednu jednjaka. Na lijevo oko vidim 15%, na desno još manje, èitam i gledam televizor s deset centimetara udaljenosti, a sve samo zato što lijeènica nije poslušala tatu pa sam obolio od TEN-a - isprièao nam je u svibnju Domagoj. Križevaèko opæinsko državno odvjetništvo u zahtjevu za istragu navodi da lijeènica pacijenta nije uputila u bolnicu iako je znala da zbog netoène dijagnoze i pogrešnog naèina lijeèenja može doæi do štetnih posljedica, te pristajuæi na to dala mu te injekcije.

(24sata)
http://www.24sata.hr/news/provjeravaju-lijecnicu-zbog-koje-je-mladic-izgubio-vid/139108/

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=682116&page=12

07-10-2009 at 21:34 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Sta reci? A tek na BROJ slicnoh slucajeva?!

Kobna greška
Doktori pacijentici amputirali zdravu nogu



Britanski doktori amputirali su zdravu nogu 72-godišnjoj Doreen Nichols, nakon što su prije dvije godine pogrešnom dijagnozom ustvrdili da ima rak.

Lijeènici su joj tada saopæili da ima rijetku vrstu raka, te da æe, ako ne amputira nogu ispod koljena, najvjerovatnije umrijeti. Ona je otišla na operaciju 2007. gpdine, a testovi uraðeni poslije operacije pokazali su da je njena noga sve vrijeme bila zdrava. Pogrešna dijagnoza koju su napravili lijeènici u Ortopedskoj klinici u Birminghamu uništila joj je život.

Ista bolnica našla se na udaru kritika kada su njeni ljekati tokom 90-tih godina uspostavili više od 79 netaènih dijagnoza oboljelim od raka kostiju. Iz te grupe, dvoje pacijenata je bez ikakve potrebe ostalo bez noge, a još 11 je patilo od dugoroènih posljedica zbog neodgovarajuæeg tretmana.

Specijalista u bolnici odbacio je navode da se radi o zanemarivanju pacijenta, ali je ipak pristao platiti vansudsku nagodbu. Advokat gospoðe Nichols, pitan za novac koji su dobili od bolnice, samo je rekao da se radi 'šestocifrenoj sumi', navodi Telegraph.

"Nikada im neæu oprostiti za ono što su mu uradili. Samo želim svoju nogu, novac mi ne znaèi ništa", kazala je ona.

Ona se prisjetila kako su nekoliko dana nakon operacije doktori je pozvali, rekli joj da su pogriješili te da zapravo nema rak.

"Plakala sam danima. Prije sam bila jako aktivna, išla sam na plivanje, radila u vrtu, šetala, a sada nemam ništa od toga", neutješna je ona.

Nalazi su kasnije potvrdili da se umjesto raka radilo o takozvanoj pojavi 'villonodular synovitis', rijetkoj, ali dobroæudnoj.

(Sarajevo-x.com)
http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/091011061

11-10-2009 at 20:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice