Njemačka uvodi mjere i kontrole zbog ogromnog broja migranata. ˝Ne možemo više ovako˝
Tuzlarije























TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Njemačka uvodi mjere i kontrole zbog ogromnog broja migranata. ˝Ne možemo više ovako˝

*
Njemačka uvodi mjere i kontrole zbog ogromnog broja migranata. "Ne možemo više ovako" Njemačka uvodi mjere i kontrole zbog ogromnog broja migranata. "Ne možemo više ovako"

NJEMAČKI kancelar Olaf Scholz u subotu se uključio u raspravu o ilegalnoj migraciji prema Njemačkoj rekavši kako je potrebno smanjiti broj izbjeglica.

"Trenutno je broj izbjeglica koje dolaze u Njemačku previsok", rekao je Scholz u razgovoru za medijsku kuću RND. On smatra da je nedopustivo da većina izbjeglica do Njemačke dolazi bez da bude prethodno registrirana u nekoj od zemalja Europske unije.

"Definitivno stanje ne smije ostati kao do sada. Više od 70 posto izbjeglica koje dolaze u Njemačku prethodno nije registrirano iako su svi prošli kroz neku od zemalja EU", rekao je Scholz.

Od mjera koje je savezna vlada do sada poduzela kako bi smanjila priljev izbjeglica Scholz je naveo "punu podršku" boljem osiguranju vanjskih granica EU te uvođenje kontrola šengenskih granica prema Švicarskoj i Češkoj. Vlada je također, kako je rekao Scholz, Gruziju i Moldaviju, iz koje dolazi značajan broj podnositelja zahtjeva za azil, proglasila sigurnim zemljama, što omogućava brzo vraćanje građana iz ovih zemalja u zemlje porijekla.

S Poljskom je također dogovoren stroži režim kontrole graničnog i pograničnog područja.

Obećao pomoć gradovima i općinama

"Nadam se da će ove mjere doprinijeti smanjenju broja izbjeglica", rekao je Scholz. On je predstavnicima gradova i općina, koji već mjesecima zvone na uzbunu zbog nedostatka smještajnih kapaciteta za novopridošle izbjeglice, obećao pomoć i najavio izvanredni sastanak na kojem bi se trebalo raspravljati o logističkim problemima smještaja.

Scholz je, unatoč razlikama u mišljenju unutar njegove koalicijske vlade sastavljene od socijaldemokrata, zelenih i liberala, rekao kako je njegova vlada potpuno jedinstvena u stavu da se neregularna migracija prema Europskoj uniji mora zaustaviti.

Predvodnik oporbe, predsjednik Kršćansko-demokratske unije Friedrich Merz, predložio je u subotu kancelaru Scholzu punu suradnju u rješavanju problema prevelikog broja izbjeglica. "Sjednimo nakon 8. oktobra za stol kako bismo brzo riješili ovaj problem koji muči Njemačku", rekao je Merz aludirajući na izbore u saveznim pokrajinama Hessen i Bavarska sljedeće nedjelje.

U prvih osam mjeseci u Njemačkoj je azil zatražilo više od 200.000 osoba, što je porast od preko 70 posto u usporedbi s istim razdobljem prošle godine.

Probleme koji nastaju sa smještajem i integracijom izbjeglica iskorištava desno populistička Alternativa za Njemačku, koja se u ispitivanjima javnog mijenja na saveznoj razini ustalila kao druga najjača stranka, a u mnogim saveznim pokrajinama na istoku zemlje AfD uvjerljivo vodi.

269 (1 + 268)





 



OBNOVI SADRŽAJ

IZVORNI LINK

INDEX.HR












OSTALE VIJESTI
Napadač kod Eiffelovog tornja optužen za ubojstvo u vezi s terorizmom
EU će pooštriti sankcije Hamasu i uvesti ih izraelskim doseljenicima?
Britanski ministar za imigraciju podnio ostavku
Ukrajina je u najtežoj situaciji od početka rata: "Ovo ne može čekati"
VIDEO Pucnjava u Las Vegasu, navodno ima više žrtava. Napadač pronađen mrtav
Bivši predsjednik Zastupničkog doma Kevin McCarthy napušta Kongres
"Okružili smo kuću vođe Hamasa". Izrael kritizirao UNICEF: Kasno ste se sjetili
Strojovođe u Njemačkoj od sutra navečer štrajkaju 24 sata
Šef UN-a upozorio Vijeće sigurnosti na situaciju u Gazi, pozvao se na članak 99
Biden tražio republikance novu pomoć za Ukrajinu: Ne dopustite da Putin pobijedi
Prisegnuo novi saziv nizozemskog parlamenta. Još se ne zna tko će biti na vlasti
Sprema se novi rat. Bilo je mirno do otkrića nafte, sad spominju "borbu za sveto tlo"
Žena u SAD-u napala radnicu fast fooda. Sud joj naredio da dva mjeseca tamo radi
Boris Johnson: Uvelike sam podcijenio opasnost od covida
Tko je žena u središtu najveće afere Europskog parlamenta?
Rusija tvrdi da je Ukrajini otela Bradley, američko borbeno vozilo
UNICEF osudio silovanja Hamasa. Izrael kritizirao UNICEF: Kasno ste se javili
EU želi odgoditi novi režim trgovine električnim automobilima s Britanijom
Zelenski objavio neuobičajen video, njegov savjetnik poslao pesimističnu poruku
Rusija se priprema za izbore. Zadržala u zatvoru voditelja skupine za kontrolu izbora







SVASTARIJE

Sprema se novi rat. Bilo je mirno do otkrića nafte, sad spominju ˝borbu za sveto tlo˝

Rusija: Oteli smo Ukrajini Bradley, teglili smo ga između minskih polja

Google upravo objavio odgovor ChatGPT-ju na koji se dugo čekalo. Impresivan je

FOTO Putin na jednom kraju dvorane, gosti na drugom. ˝Nažalost, ne možemo se družiti˝

Trebao je biti dom za milijun ljudi, koštao je 100 milijardi dolara. Jezivo je prazan

Zviždač iz Tesle: Samovozeći auti nisu dovoljno sigurni za javne ceste

Eruptirao vulkan u Indoneziji, raste broj mrtvih. Kod kratera našli još tijela

Putin putuje izvan Rusije. Peskov: Neće ga biti samo 24 sata

Preminuo Vlado Pravdić, nekadašnji klavijaturist Bijelog dugmeta

Dron nigerijske vojske greškom pao na muslimanski festival, poginulo 85 civila


osmrtnicama ba



smrtovnice