TUZLARIJE - TUZLA DANAS 25.11.2008. Servisne informacije ... i malo tuzlarija
Rođendan BiH osvanuo je kišan da kišniji ne može biti. Pljušti a danas je cijeli dan pun nekih dešavanja od kojih su neka na otvorenom.
Osim svečanih sjednica Općinskog vijeća i Skupštine TK, polaganja cvijeća na spomen obilježja, otvaranja Psihijatrije, i predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić danas dolazi u Tuzlu. Velikog antifašistu ovdje vole i cijene. Dobar je Mesić.
Juče nama stiže poziv da pratimo svečano otvaranje Klinike za psihijatriju i piše „pozivnica za psihijatriju“, crkla sam od straha, a poslije od smijeha.
Nemam kad puno da vam pišem, tek toliko da kažem da je sinoć dobro bilo u pozorištu samo brate tužna priča, joj guta mi neka u stomaku bila, a neki su i plakali. Čuje se otvaranje onih maramica, šmrcaju, vidi se da se suze brišu, a neki negdje u pozadinu su se smijali kao djeca na času. Ali nisu to djeca i ružno je to ponašanje i prema glumcima na sceni i ostalim gledaocima. Ako su mislili da je kikotanje nekakav mangupluk pogrijesili su vala i mjesto i vrijeme.
Kao što je poznato danas nema nastave pa djeca sretna, što vole kada se ne ide u školu to je čudo jedno, još malo pa ko i njihovi nastavnici. Inače se slabo kod nas osjeti kad je neradni dan, uglavnom sve radi, prodavnice, trafike, videoklubovi, pekare i sve ostalo.
Sada ću sve da vas lijepo pozdravim pa idem, a mrsko mi, ko će na ovu kišu.
S.M.
|