TUZLARIJE - TUZLA DANAS 26.02.2011. Foto reportaža Tuzla jutros
Pripremajući ovu foto reportažu nije nam bila namjera da kontrolišemo rad komunalaca ali je ispalo tako da se na svakoj slici vidi rezultat njihovog truda da uklone snijeg i omoguće lakše kretanje i vozačima i pješacima. Za svaku pohvalu je i što je snijeg očišćen ispred mnogih poslovnih prostora. Padavine su prestale pa trud nije uzaludan.
Kao i uvijek kad je snijeg u pitanju, problema sigurno još ima u padinskim dijelovima grada i prigradskim naseljima. Sa stranice Komunalca prenosimo njihov izvještaj od 7 sati jutros:
Zimska sluzba JKP Komunalac Tuzla u toku noci obezbjedila prohodnost na svim pravcima I prioriteta, i veci broj saobracajnica II i III prioriteta. Kompletno ljudstvo i mehanizacija cijelu noc je radila na posipanju abrazivnog materijala i uklanjanju snijega sa saobracajnica i odredjenog broja trotoara i pjesackih zona. Za danas ce se dati veca paznja na masinskom ciscenju saobracajnicama III prioriteta, visinskim zonama na opcini Tuzla, kao i saobracajnicama II prioriteta (prilazi okolnim mjesnim zajednicama). Pojacan broj ljudstva ce tokom dana (26. feb 2011) raditi na rucnom uklanjanju snijega i obezbjedjivanju prohodnosti na svim trotoarima i pjesackim zonama na opcini Tuzla.
A.M.
|