TUZLARIJE - TUZLA DANAS

26.02.2013.
Servisne informacije
.... i malo tuzlarija


Kiša se opet ispadala. Jutro je bilo mračno, svjetla na sve strane upaljena, neka se struja troši. Neki dan slušam jednog komičara iz Australije koji kaže "eto nama, običnim građanima, nameću neke eko kese i štedljive sijalice da sačuvamo Zemlju, a u isto vrijeme u neograničenim količinama istresaju naftu u mora, nuklearni otpad i slično".



U pojedinim dijelovima grada ne radi ulična rasvjeta, a inače je termin kada se pali i gasi pomalo problematičan. Nekada radi kad se sve vidi, a ne radi kad se ne vidi, ali eto da ne tražimo dlaku u jajetu.

Da mi u kući vlada šerijat i da muž ima pravo da mi šta brani ne bih ja sinoć slušala Vehabije, ali otišla sam baš da čujem šta to imaju da kažu, ne mogu ignorisati činjenicu da se nešto takvo dešava u gradu.

Rekli su što su imali ali na selektivan način. Sve i svi imaju nedostake, ko biva demokratija je kriva i za PDV i primanja poslanika, a o šerijatu sve najbolje i bez i jedne mane.

Što se tiče zadatka, svoj posao sam obavila bez problema, hodala gdje sam htjela i slikala koga sam htjela, domaćini su bili ljubazni, dali mi i izjavu ali kao žena nisam se osjećala ugodno. Tribina je organizovana u hotelu, ulaz slobodan za sve ali su se potrudili da žene smjeste u zadnje redove. Da nisam bila na zadatku to bi mi bio dovoljan razlog da odem i prije početka. Do mene su sjedile žene pokrivene od glave do pete, kojima se ni oči ne vide. Od onih sam koja ljude gleda u oči i ne volim ni kad neko šara pogledom dok razgovara.



Iako je po domaćinima demokratija tama, ništa im u njoj ne valja, ipak im to nije smetalo da baš demokratiju iskoriste za organizovanje svog skupa u hotelu "Tuzla". Radi se o privatnom hotelu, skup je uredno najavljen i nema tu ništa sporno ali i demokratija treba imati granice.

Što se tiče Tuzle sumnjam da se iko ima razloga žaliti na njene demokratske granice. Po mojoj procjeni u Tuzli može da se organizuje bilo koji skup. Kada budemo zreli za gay paradu kod nas će i to proći bez problema. U to sam ubijeđena, mi smo jednostavno takvi, široki za sve ali ne mogu da se ne pitam je li to dobro ili loše. Gdje su granice? Kada treba praviti rezove i kanalisati da ne dođe do izlijevanja ekstremnog.

Moglo bi se o ovome puno ali mislim da oprez manje škodi od neopreznosti.

Pozdrav

S.M.

Porodilište - u toku protekla 24 sata rođeno je 18 beba, 11 djevojčica i 7 dječaka

Hitna služba - u toku protekla 24 sata obavljena su 252 pregleda

Vatrogasci - imali su 3 intervencije

MUP TK - javni red i mir je narušen 3 puta, prijavljeno je 16 krivičnih djela, dogodile su se 2 saobraćajne nesreće






OSTALE VIJESTI
SAD razmatra plan za osiguranje iranskog nuklearnog materijala
FIFA je simbol korupcije. Zašto je i dalje tako moćna?
SAD: Iran se obvezuje trajno odreći nuklearnog oružja
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
Reuters: UAE deblokira milijarde dolara za Iran
Rusija razvija satelitski sustav za dronove i povećava vojsku
Američka vojska pripremala misiju za zapljenu iranskog uranija. Trump ju je otkazao
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papin avion prizemljen zbog tehničkog problema
Sam Bankman-Fried izgubio žalbu, potvrđena 25-godišnja zatvorska kazna
VIDEO Poljska predstavila prve borbene avione F-35 Husarz
Trumpova administracija uvjerena da će Izrael pristati na sporazum
Rubio Rusima čestitao Dan Rusije: Nadamo se miru i boljim odnosima s Moskvom
Muskov SpaceX izveo jedan od najvećih izlazaka na burzu u povijesti
Pentagon objavio nove snimke NLO-a. Svjedoci opisali crvene kugle i neobična svjetla
Umirovljeni brigadir HV-a: Knjige o vojnom obrazovanju morat će se iznova pisati
Sud u MĂĽnchenu: Google je odgovoran za netočne AI odgovore
Šefica američkih špijuna: Financirali smo biolaboratorije u Ukrajini
Britanac nagovorio Amerikanca na samoubojstvo preko videopoziva. Osuđen je
Belgijac snimao video pa se autom zabio u povorku i ubio sedmero. Osuđen je




SVASTARIJE

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih

FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to

Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka