TUZLARIJE - TUZLA DANAS 05.09.2024. Servisne informacije .... i malo tuzlarija
Neki dan je pušten u promet veliki most "Hercegovina" kod Počitelja, kako kažu jedna od žila kucavica koridora Vc između Budimpešte i Ploča i vjerojatno najznačajniji infrastrukturni projekt u regiji nakon Pelješkog mosta, čime će se ovaj dio BiH izravno povezati s EU-om. Na svečanosti je bio premijer Hrvatske Andrej Plenković i brojni političari iz BiH.
Mislim da su u Doboju otvorili bolnicu koja se zove Srbija, a došli su iz Srbije da je otvore. S nama kakvi smo, nije ni čudo da se iz susjednih zemalja ponašaju kao da su u svojoj zemlji. Sve je to politika i o tome nema više šta puno da se priča.
Tuđi političari su takvi kakvi su, muka mi je od naših političara. Evo idu izbori, za koga da se glasa? Hoće li se jednom iz Tuzle i TK ujediniti, bez obzira iz kojih su stranaka pa da šta konkretno učine za grad i kanton iz kojih dolaze i čiji im je narod i omogućio politički položaj. Jučer je baš na sjednici Vijeća Zoran Jovanović spominjao da se iz drugih kantona znaju udružiti ali naši samo kako stranke hoće.
U Sarajevu se samo nešto gradi, putevi na sve strane, među njima su i tri kružna toka. Jedan od njih je i "viseći" kružni tok koji spaja ulicu Safeta Zajke sa IX transverzalom. Mi stavljamo vijest da je u Ši Selu napravljen improvizirani kružni.
Kandidovano je niz projekata za više nivoe vlasti pa da vidimo da li će proći i jedan. Baš o čemu sam neki dan pisala, za odvodnju otpadnih voda, kolektore i sl. Da se ne gušimo kad pored Jale prolazimo. To su projekti od 100 miliona KM, nemamo mi te pare.
Moljakamo, urgiramo, kao da nismo u istoj zemlji. Mogu misliti kako se osjećaju oni koju su proveli rat u na liniji, poslije nastavili da žive pošteno, od svog rada, i sad gledaju kako se u kafani dogovaraju šta ide kome.
Odlaze stariji Tuzlaci, danas je javljeno i da je bokser i trener Ismet Kavgić Kavga umro. Svojevremeno je bio odličan bokser a bio je dobar i kao trener.
Pozdrav
S.M.
SLIKE TUZLE
Porodilišta - u toku protekla 24 sata rođeno je 6 beba, 2 djevojčica i 4 dječaka
Hitna služba - u toku protekla 24 sata obavljena je 221 intervencija
Vatrogasci - PVJ Tuzla je imala 13 intervencija
MUP TK - javni red i mir je narušen 6 puta, zabilježeno je 6 krivična djela i 8 saobraćajnih nezgoda
|