TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Trijumfi Čelika, Š irokog, Sarajevu derbi u Mostaru

Nogometaši Čelika zabilježili su novu pobjedu u borbi za opstanak u društvu najboljih nogometnih klubova BiH. Kao domaćini savladali su momčad Borca sa minimalnih 1:0, a jedini pogodak postigao je Šabanović u 33. minuti.

videoprilog Admira Pripoljca

Obje ekipe imale su puno prilika na ovoj utakmici, ali zahvaljujući raspoloženim golmanima Markoviću i Trkulji mreže se nisu zatresle više puta.

U 33. minuti domaćini su svoje napade krunisali jedinim golom, kada je kapiten Šišić sjajno uposlio Šabanovića, koji sa sedam metara prizemnim šutem pogađa mrežu Borca.

Gosti su imali nekoliko ozbiljnih prilika, ali se njihovi napadači nisu proslavili u duelima sa golmanom Čelika Matejom Markovićem, koji je bio najbolji pojedinac meča na Bilinom polju.

Sloboda poražena od Širokog Brijega i nastavlja rasprodaju bodova na Tušnju

Nogometaši tuzlanske Slobode još jednom su ostali bez bodova na domaćem terenu. Ovoga puta poraženi su u 12. kolu Premijer lige od Širokog Brijega rezultatom  0:3 (0:2).

Iako je trener Slavko Petrović izjavio da je dobro "skautirao" igru Širokobriježana, te da će pokušati iskoristiti njihove mane, ništa od obećanog nije realizovano, a „crveno-crni“ su djelovali nemoćnije nego na prethodnim utakmicama.

Istina, Sloboda je prva stvorila par izglednih prilika od kojih najbolju nije u 4. minuti realizovao Sulejman Krpić, šutirajući sa 6-7 metara glavom preko prečke.

Dvije minute kasnije Široki je propustio prvu šansu. Luka Menalo se našao sam pred golmanom Tuzlaka koji je otišao ''u prazno'', a loptu koja je išla ka mreži, izbacio je u korner Aleksandar Ignjatović.

Ipak, u 8. minuti zatresla se mreža domaće ekipe, a Menalo je ispravio malopređašnji propust. Nakon kornera primio je loptu pokraj ''uspavanog'' Darka Todorovića i bez poteškoća je zatresao mrežu – 0:1.

Rastrčani Širokobriježani mogli su u 15. minuti povisiti vodstvo, nakon ''penala'' koji je skrivio Milan Ćulum, ali udarac sa 11 metara Dine Čorića pročitao je i zaustavio golman Slobode. U 36. minuti dva puta je Muminović odlično intervenirao i spriječio Menala da se po drugi put upiše u strijelce.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:2, nakon akcije u kojoj je Dejan Čabraja na lijevom krilu pretrčao Ismara Hairlahovića i Ignjatovića i potom poslao loptu u suprotni kut nemoćnog Muminovića.

Ulazak u drugom poluvremenu Adnana Salihovića umjesto Ćuluma i Edisa Smajića umjesto Dine Zilkića, donio je nešto agresivniju igru Slobode, ali i dalje bez veće opasnosti po gol gosta Luke Bilobrka.

Nisu se posebno trudili ni igrači trenera Gorana Sablića, koji su bez puno muke sačuvali pobjedu, ali su u 86. minuti potvrdili zasluženu pobjedu, nakon brze kontre koju je u gol pretvorio Ivan Baraban – 0:3.

Sloboda je tako doživjela peti poraz u šest susreta na Tušnju i sada je već sigurno da će se u nastavku prvenstva boriti za opstanak, mada su uoči početka sezone najavljivali Ligu za prvaka.

Sarajevo nanijelo drugi poraz Zrinjskom

Nogometaši Sarajeva nanijeli su Zrinjskom drugi poraz u sezoni, svladavši aktualnog prvaka u Mostaru rezultatom 3:1. Na startu utakmice 'Plemići' su kontrolirali utakmicu, no nisu stvorili previše opasnih prilika pred gostujućim golom. Sarajevo je u vodstvo došlo u 36. minutu kada je brzu akciju po desnoj strani u pogodak pretvorio Mićo Kuzmanović.

U 43. minuti Frane Čirjak izgubio je loptu pred svojim kaznenim prostorom, a u situaciji jedan na jedan Elvis Sarić savladao je Kenana Pirića i pogodio za 0:2.

Zrinjski je zaigrao bolje u nastavku, a u 52. Haris Handžić postigao je svoji prvi gol u službenim utakmicama za Zrinjski i smanjio na 1:2. Nakon toga Zrinjski je nastavio s napadima, dok se Sarajevo uglavnom orijentiralo na obranu svog gola. Gosti su pobjedu potvrdili u 79. minuti kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Kuzmanović za konačnih 1:3.

Zrinjski je nakon poraza ostao prvi na ljestvici s 28 bodova, no prednost u odnosu na drugoplasirani Široki sada se istopila na svega tri boda. Hercegovački derbi na programu je sljedećeg vikenda u Širokom Brijegu.

Željezničar, koji ima utakmicu manje u odnosu na vodeći dvojac, treći je s 22 boda, a zahvaljujući pet pobjeda u posljednjih šest susreta Sarajevo je već na četvrtom mjestu s 20 bodova.

OSTALE VIJESTI

Akademija povodom Dana državnosti BiH : \'Moramo čuvati temelje državnosti i državu\'

Osumnjičen Boko haram: Sedam farmera ubijeno u Nigeriji

Teheran se pridržava sporazuma iz 2015. godine: IAEA: Iran poštuje nuklearni sporazum

Prije osam dana nestala u južnom Atlantiku s 44 člana posade: Zabilježena eksplozija na mjestu nestanka argentinske podmornice

Evropska liga: Remi AEK-a i Rijeke, Partizan savladao Young Boys