TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Reprezentacija BiH savladala Sjevernu Irsku

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Grbavici pobijedila selekciju Sjeverne Irske s 2:0, u meču grupe 3 B Lige nacija.

Strijelac oba gola bio je Edin Džeko u 28. i 73. minuti.

Trećom pobjedom u ovom takmičenju BiH je zadržala lidersku poziciju i jednom nogom izborila plasman u A diviziju. No, do novog trijumfa izabranici selektora Roberta Prosinečkog došli su dosta teško s obzirom na to da je Sjeverna Irska bila ravnopravan tim tokom većeg dijela meča, a gosti su imali i nekoliko stopostotnih prilika. No, i večeras je BiH imala sreće s obzirom na to da su Irci promašili neke izgledne prilike te pogodili dva puta okviru gola.

Gosti su pokazali da su na Grbavicu došli po bodove, a može se reći da su do primljenog gola bili nešto opasniji. Preko Savillea imali su dvije dobre prilike za gol, ali je napadač Middlesbrougha prvo u 15. minuti promašio gol iz idealne pozicije, dok je pet minuta kasnije pogodio stativu.

No, prvi su zaprijetili domaći nogometaši preko Višće koji u 9. minuti je bio neprecizan, dok je Džeko u 17. minuti šutirao preko gola.

Do vodećeg pogotka reprezentacija BiH došla je u 28. minuti. Višća je iskoristio pogrešku jednog odbrambenog igrača Sjeverne Irske, nesebično uposlio Džeku, a kapiten bh. reprezentacije je preciznim udarcem sa sedam-osam metara savladao golmana Peacock-Farrella.

Dvije minute kasnije Džeko je još jednom zatresao mrežu gostujuće reprezentacije, nakon lucidnog poteza Pjanića, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Pjanić je četiri minute kasnije dobro šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara ali malo iznad gola. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Vranješ u 44. minuti kada je pokušao sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane, ali je lopta prohujala pored stative.

I u drugom poluvremenu ekipe su nastavile sa dinamičnom igrom, a na prvu priliku čekalo se do 56. minute kada Džeko izlazi sam pre gostujućeg golmana, ali nije najbolje zahavtio loptu te je njegov šut odbranio Peacock-Farrell, koji je u nastavku akcije odbranio i šut Sarića.

Uzvratili su gosti u 65. minuti preko Evansa koji sa pet metara nije uspio zatresti praznu mrežu, pogodivši stativu.

U 73. minuti Pjanić je dubinskim pasom pronašao Džeku, kapiten bh. reprezentacije namjestio se i šutirao sa 12 metara u suprotni ugao te drugi put savladao Peacock-Farrella.

Tri minute kasnije i Višća je imao priliku ali je njegov udarac izblokiran.

Pet minuta prije kraja meča Saville je imao još jednu priliku, ali je njegov udarac s ivice šesnaesterca odbranio Šehić.

BiH je u večerašnjem meču nastupila u sljedećem sastavu: Šehić, Čivić, Vranješ, Bešić (od 88. Cimirot), Višća (od 86. Milošević), Duljević (od 74. Zakarić), Pjanić, Džeko, Šunjić, Zukanović, Sarić.

Naredni meč nogometaši BiH igraju 15. novembra u gostima protiv Austrije.

O'Neill: Frustriran sam, ali ne i previše razočaran

Selektor nogometne reprezentacije Sjeverne Irske Michael O'Neill nakon poraza svoje ekipe od BiH u susretu Lige nacija (2:0) večeras na Grbavici izjavio je da nije pretjerano razočaran, ali da je frustriran zbog propuštenih prilika svog tima.

- Nisam baš razočaran, ali postoji veliki nivo frustracije. Imali smo dvije dobre šanse koje nismo iskoristili, a prvi gol došao je nakon greške našeg mladog igrača. Kada imate iskusnog igrača kao što je Džeko, on to brzo kazni - kazao je O'Neill.

Čestitao je reprezentaciji BiH na "odličnoj pobjedi, igri i posjedu lopte".

Iako više nemaju šansi nakon tri poraza, Irci će, po selektorovim riječima, u posljednjem kolu protiv Austrije također izaći s najboljim timom i pokušati doći do pobjede.

Priznao je da njegova reprezentacija nema dovoljan broj kvalitetnih igrača, ali da neće odustajati da pokušavaju doći do dobrih rezultata i sa ovim timom.

(1143 + 1)

OBNOVI SADRŽAJ

FTV

OSTALE VIJESTI
Nacrt budžeta 20. novembra, sjednicu će voditi Konaković: Konstituisana Skupština KS-a, SDA pozvala SDP i DF na pregovore

Saopćenje Kantonalnog tužilaštva nakon uviđaja: \'GIKIL nastavlja onečišćenje okoliša\'

Premijerka Srbije odgovara na reakcije iz Sarajeva: Neće više raspravljati o Srebrenici

Kontakt s medijima mora unaprijed odobriti Sekretarijat suda: Istraga povodom Mladićevog javljanja u televizijsku emisiju

Potrebno je razjasniti sve aspekte smrti Jamala Khashoggija: Ubijeni saudijski novinar tema razgovora Erdogana i Trumpa

Stephen Barclay zamijenio je Dominica Raaba: Velika Britanija dobila novog ministra za Brexit

Krivi za ubistvo s predumišljajem i rušenje ustavnog poretka: Doživotni zatvor za šest optuženih za napad na \'Ataturk\'

Slučaj novinara Jima Acoste: Akreditacija novinaru CNN-a će biti privremeno vraćena

Nisu poznati nikakvi detalji o uzrocima nesreće: Više od 40 osoba poginulo u autobuskoj nesreći u Zimbabveu

Dvojica pripadnika Crvenih kmera osuđeni na doživotni zatvor: U Kambodži prvi put donesena presuda za genocid