TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Remi Olimpika i Veleža u derbiju na Otoci

Fudbaleri Olimpika i Veleža odigrali su 2:2 danas na stadionu Otoka u Sarajevu u derbi susretu 19. kola Prve lige Federacije BiH.

Golove za Olimpik postigli su Osmanović u 64. minuti iz penala i Radovac u 90. minuti, dok su strijelci za Velež bili Behram u 24. i Fajić u 38. minuti.

Derbi susret Prve lige FBiH u kojem su se sastale dvije vodeće ekipe završen je tako bez pobjednika, iako su gosti imali predost od dva gola nakon prvih 45. minuta. "Rođeni" su danas na Otoci imali veliku podršku navijača koji su ispunili tribine stadiona Otoka, dok ih je nekoliko stotina ostalo ispred stadiona. No, to im nije pomoglo da ostvare trijumf i naprave veliki korak ka plasmanu u Premijer ligu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri gostiju koji u 24. minuti dolaze do prednosti. Behram je iskoristio lošu reakciju odbrane Olimpika i sa desetak metara pogodio mrežu. Četrnaest minuta kasnije Velež je udvostručio prednost preko Fajića, koji je iskoristio veliku grešku golmana Olimpika. Brendao je oduzeo loptu golmanu Trifkoviću i uposlio Fajića, a napadač Veleža ulazi u šesnaesterac i pogađa gol.

U prvom dijelu igre domaći nisu pokazali gotovo ništa.

U nastavku su igrači Olimpika krenuli nešto ofanzivnije i već na početku su imali priliku preko Stojanovića čiji udarac brani golman Bogdanović. U 64. minuti penal za Olimpik. Radovac je oboren u šesnaestercu gostiju, sudija je pokazao na bijelu tačku odakle je Osmanović bio precizan i smanjio zaostatak svoje ekipe.

Do kraja su domaći sve karte bacili u napad i stvorili još nekoliko prilika, a u sudijskoj nadoknadi Radovac se dobro snašao u šesnaestercu gostiju i preciznim udarcem pogodio gol za konačnih 2:2.

OSTALE VIJESTI
Hitna sjednica Predstavničkog doma PSBiH: Razmatranje izmjene poslovnika na prijedlog SDS-a i PDP-a

Sjednica Predstavničkog doma Parlamenta FBiH: Zastupnici o otkupljivanju stanova, borcima i reviziji privatizacije

Međunarodni dan djeteta : \'Pobrkali ste prioritete,na prvo mjesto stavite dijete\'

Nakon udara kineskih vlasti na prodemokratski pokret: Senat usvojio prijedlog Zakon o ljudskim pravima u Hong Kongu

Morawiecki dobio novi četverogodišnji mandat: Poljski parlament potvrdio novu vladu

Snajperisti pucali u masu sa krovova: AI: U Iranu ubijeno najmanje 106 demonstranata

Kršenje međunarodnog prava: Ured UN-a odbacio podršku SAD-a izraelskim naseljima

Umjesto u školi, za jedan dolar vrijeme provode u poljima: Gorko siromaštvo djece radnika u Zimbabveu