TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Kairat bolji od Š irokog, pobjede Zrinjskog i Radnika

U prvom susretu kvalifikacija za Europsku ligu kazahstanski Kairat pobijedio je Široki Brijeg na Pecari rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nogometaši Širokog imali su dosta problema s agresivnim i rastrčanim Kazahstancima koji su visokim presingom ometali organizaciju igre Širokog.

Što se tiče napada, nogometaši Kairata nisu bili previše opasni sve do 29. minute kada je Baujržan Islamkhan dugačkom loptom sa svoje polovice iz igre izbacio kompletnu obranu Širokoga i u priliku gurnuo Habiba Esola, koji je u situaciji jedan na jedan s golmanom pogodio za vodstvo gostiju.

Taj rezultat na semaforu je stajao samo pet minuta, a onda je u 34. minuti Ivan Enin odličnim udarcem s ruba kaznenog udarca pogodio malu mrežicu gola gostiju za 1:1.

U nastavku prvi je zaprijetio Široki, i to preko Matea Marića koji je u 51. minuti pucao malo iznad gola gostiju no u 58. gosti su poveli 2:1. Strijelac je ponovno bio Islamkhan, koji se u gužvi nakon slobodnog udarca najbolje snašao i gurnuo loptu u gol iz neposredne blizine.

U 66. minuti blizu izjednačenja bio je Toni Jović, ali je njegov šut ispod grede iščupao gostujući vratar. Dvije minute kasnije Široki je imao još jednu solidnu šansu. Josip Kvesić šutirao je s 15 metara, ali njegov udarac na gol-crti zaustavio je jedan obrambeni igrač Kairata.

U samom finišu utakmice domaći nogometaši propustili su još tri dobre prilike. Prvo je u 85. minuti Zvonimir Vukoja pucao ravno u vratara, nakon što ga je u šesnaestercu sjajno proigrao Bagarić.

U 88. Bernardo Matić je nakon kornera šutirao pored gola, a u sudačkoj nadoknadi Jurilj je s 20-ak metara za malo bio neprecizan.

Široki će tako imati težak zadatak nadoknaditi zaostatak u uzvratu koji se igra za sedam dana u Almatiju, u Kazahstanu.

Ranije su nogometaši Zrinjskog i Radnika ostvarili pobjede u prvim susretima prvog pretkola - Mostarci protiv makedonske ekipe Akademija Pandev, a tim iz Bijeljine protiv slovačkog Spartaka.

Mostarski Zrinjski u gostima je pobijedio makedonsku ekipu Akademija Pandev s 3:0 i jednom nogom zakoračio u drugo pretkolo. Golove su postigli Irfan Hadžić u 12., Staniša Mandić u 28. i Miljan Govedarica u 55. minuti.

Pobjedu u prvom meču ostvario je bijeljinski Radnik koji je u Banjoj Luci pobijedio Spartak iz Trnave sa 2:0. Strijelci su bili Nedim Mekić u 34. i Velibor Аurić u 48. minuti.

OBNOVI SADRŽAJ

FTV

OSTALE VIJESTI
Preminuli su iz Ugljevika, Banje Luke i Kozarske Dubice: Tri smrtna slučaja od virusa SARS-CoV-2

Naredba Kriznog štaba Ministarstva zdravstva: Od ponedjeljka u KS-u na snazi nove restriktivne mjere

Prijepodne glasovalo 18,09 posto: Koronavirus nije zaustavio hrvatske birače, dobar odaziv

Za tri zastupnika u Hrvatskom saboru iz XI izborne jedinice: Biračka mjesta u Mostaru uredno otvorena

Krug 99 - 25 godina nakon genocida u BiH: Umjesto priznavanja zločina, svjedoci smo sve češćeg negiranja

Šef Delegacije EU-a u BiH i specijalni predstavnik EU-a u BiH: Sattler o izborima, pandemiji, javnim nabavkama, VSTV-u, Vladi FBiH

Emir Suljagić o Memorijalnome centru: \'Da bude mjesto suočavanja, istraživanja, obrazovanja i razgovora\'

Traže odgovornost za veliki broj umrlih od koronavirusa: Protest građana u N.Pazaru zbog lošeg stanja zdravstvenog sistema

Američki predsjednik govorio povodom 4. jula: Trump: Kina mora da snosi odgovornost za epidemiju

Olujno nevrijeme pogodilo ostrvo Kjušu: Obilne padavine u Japanu, poginulo najmanje 16 ljudi